Teknik Direktör - Hüseyin Kalpar

Başlatan Sioux, 28 Ekim 2009, 16:59:38

« önceki - sonraki »

Ahmeti

Taraftar tribüne çağırdığında koşarak geldi ceketinin düğmesini ilikledi ve taraftarı selamladı bu hareketini çok takdir ettim.
Amma gel gelelim maça. Hüseyin hocam Haluk'tan bi halt olmayacağını sonunda sende anladın, Musa Sinan'ında bu form düşüklüğünde Canberk'e şans vermemek olmaz , Taha'ya verilen şans Doğan'a verilseydi 11'in değişmez ismi olurdu , defansımız bu kadar bocalıyorken Ercan'da bir şansı hakediyor.

mimar55

Hocam bu hafta gençleri oynat sebep basit rakip belli bu takıma karşı oynarken samsunluluk ruhu taşıyan futbolculara şans ver madem maç maç bakıyoruz bu şansı bu gençler hakediyor ben terlerinin son damlasına kadar mücadele edeceklerinden hiç şüpem yok senden iyi hoca değiliz ama samsunluluk ruhunu cok iyi biliyoruz en kötü zamanlarımızda bile samsunluluk ruhu işe bir cok  maçı kazandık

seyf55

Haftaya ne yapacak hoca ilk 11 de kimler başlayacak merakla bekliyorum

Sadece Samsunspor

Bu hocayı çoğumuz sevmiyoruz falan filan ama öyle yada böyle geldiği her sene kafaya oynuyoruz. Bu seneki oyuncu değişiklikleri geçen geldiğine göre daha iyi. Taraftarlarla arası bu sene çok daha iyi. Bence eleştiriye tamam ama destek olmalıyız

özkan

Sevgili hocam,serkan çalığı oynatmayarak kendinizi gösterdiniz bunun için ayrıca teşekkür etmek gerek size.

Dün gelen galibiyet bir Hüseyin Kalpar galibiyetidir.Değeri bundan sonraki rotamızın ne olacağını belirleyen bu galibiyet için ne kadar teşekkür edilse azdır.

emre

2. yarının başında oyuna müdahele etmesi doğru bir hareketti. Haluk'u çıkarıp Arif'i tercih etmesi de olması gerekendi. Serkan Çalık'ı almaması da doğruydu. Ancak 11 seçiminde Haluk ile başlaması, Canberk ve Arif'i oynatmaması, stoperlerin hala kendilerine gelmemesi eksikleriydi.

jean

eksik yada fazla begeniyorum huseyin hocayi ins tekrar cikarsak yine huseyin hoca kalmali

cembaba

Alıntı yapılan: emre - 30 Eylül 2013, 15:14:31
2. yarının başında oyuna müdahele etmesi doğru bir hareketti. Haluk'u çıkarıp Arif'i tercih etmesi de olması gerekendi. Serkan Çalık'ı almaması da doğruydu. Ancak 11 seçiminde Haluk ile başlaması, Canberk ve Arif'i oynatmaması, stoperlerin hala kendilerine gelmemesi eksikleriydi.

kesinlikle.

YaSeF55

ilk defa sir kalparın yaptığı değişiklikleri beğendim.yapılabilcek tam doğru değişiklikleri yaptı bence,ilk 11 bakımından düşünürsek belki bir umut haluk'u oynattı ama pişman olduğu apaçık ortadaydı

Musti

Elinde Umar varken, ikinci yarı iki Musa'yı da değişmeli olarak santrafor oynatması hataydı.

Bu takımda Umar'dan daha iyi top saklayan ya da daha hızlı başka oyuncumuz yok. Ceza alanını karıştıracak tek futbolcumuz Umar'ken, onu orta sahaya kadar çekmesi hataydı.

Sol Açık

30 Eylül 2013, 17:11:39 #1075 Son düzenlenme: 30 Eylül 2013, 17:35:59 Sol Açýk
Alıntı yapılan: Sol Açık - 29 Eylül 2013, 19:50:54
Musa Sinan bugün hiç yoktu. Haluk yine çok yetersiz. Başta Cemil olmak üzere savunmanın ortası güven vermiyor. Orta sahamızın çok çabaladığını ve Adnan'ın çok iyi toplar yolladığını düşünüyorum ama ileride Musa Sinan ve Haluk yokken, Umar da yetersizken ancak bu kadar oluyor.

Yapılması gereken belli. Haluk ve Musa Sinan'ın değiştirilmesi gerekiyor, ama Haluk alternatifsiz! Bence riskler göze alınmalı ve Haluk ile Musa Sinan yerine Arif ve Canberk oyuna sokulmalı (kesinlikle Serkan değil, ona şahsen güvenmiyorum), gerekirse santraforsuz oynayalım ama dinamizm kazanalım. Yoksa maçı kaybedeceğiz!

Hocanın temel sorunu oynatmak istediği sistem için bir pivot santrafor gerekirken, bizim elimizde sadece Haluk'un olması. Buna karşın 2.yarıda riskli bir hareket yapıp, takımı santraforsuz oynattı. Devre arasında foruma "Haluk'u çıkartıp santraforsuz oynayalım" yazmıştım (yukarıya tam alıntıyı koydum), ama hoca olsam cesaret edebilir miydim, emin değilim.

Ondan dolayı Hüseyin hocaya helal olsun.

Ama Canberk'i izlemek istiyoruz ve bu yeteneğe de sahip. Oynatılmalı.

seyf55

Hoca haftaya maçı aldır bize gözünü seveyim

ngonge

Hocanın iki dönemini karşılaştırdığım zaman iki dönem de forvet eksikliği yaşadığımız gerçek.

Mesela Cenk, Savaş ya da Billy sisteme uyan forvetler olamadı. Bu sene de Haluk ona uygun değil. Abdülkadir tam biçilmiş kaftandı ama kısmeti olmadı, inşallah Adiloviç'den ümitliyim ben.

Ligden çıktığımız sezon kadromuz daha iyiydi sanki. En azından ortasahada Murat Yıldırım ve Hakan Bayraktar ciddi fark yaratıyorlardı. Defansta da Kemal çok iyiydi. Bu bölgelerde eksik olduğumuz açık.

Ekigho en büyük artımız gibi görünüyor. Onsuz takım çok etkisiz, inşallah bir an önce iyileşir de takımı sırtlamaya devam eder. Umar'ın adapte olmasının zaman alacağını düşünüyorum.

İyi kötü bir hoca tercihi yaptık bence kararın sonuna kadar arkasında durmak lazım. Kalpar cins olabilir ama işine saygısı yüksek.  Kaldı ki piyasadaki hocalara göre oldukça karakterli biri olduğunu düşünüyorum. Takımın oturması zaman alacaktır. İyi oyun beklentisi de bu ligde hayal, gördüğünüz gibi sakatlıklardan buna müsade etmeyeceklerdir. Bu ligde güçlü olan, koşan, mücadeleyi bırakmayan kazanıyor.
Bu kadro ile ilk 2'ye oynamamız zor, ancak takım hava yakalarsa ne olacağını bilemeyiz. Erken havaya girmek çok tehlikeli. Benim tahminim en kötü ilk 6'da bitiririz. Havaya girmiş oturmuş bir takım da inşallah playoff u geçer.

ChucKeR

bu sene elindeki kadroyu en verimli şekilde kullandığını düşünüyorum. tek problem umar'daki düşüş.

oyun kalitesi vaadetmedi zaten hiç bir zaman. ki kalparın oyun kalitesi santraforla bağlantılı. inşallah adilovic onun tarzına uygun çıkar.

gençlere karşı ön yargılı olduğunu düşünmüyorum. ama şu var. kalpar garantici adam ve genç her zaman risk. risk alacaksa ilerde alır geri 4lüde gençleri kullanması daha zor ihtimal olur. bunu geçen sene olsa yadırgayabilirdim, bi besim gördüm artık hak veriyorum.

kamuri