19- Murat Yıldırım (Bursaspor'a transfer)

Başlatan mehmet yılmaz, 10 Ağustos 2009, 22:15:31

« önceki - sonraki »

mehmet yılmaz

10 Ağustos 2009, 22:15:31 Son düzenlenme: 31 Temmuz 2012, 05:20:31 Cheregi

Doğum Yeri  : ÇORUM  
Doğum Tarihi  : 18 Mayıs 1987  
Uyruk : TC  

Kulüp  : SAMSUNSPOR  
Sözleşme Başlangıç T.  : 15 Ağustos 2008  
Sözleşme Bitiş T.  : 31 Mayıs 2011

Geçtiğimiz sezon sitemizce Samsunspor'da sezonun en iyi futbolcusu seçilmişti. Başarılarının devam edeceğine yürekten inandığımız bir isim Murat...

Sadece Samsunspor

Takıma kim getirdiyse bu Hayrettin hoca olsa bile tebrik ederim Samsunspor'a böyle futbolcu kazandırdığı için. Orta sahanın dinamosu ve takımın en iyi oyuncusu diyebiliriz. Taraftarla arasıda çok iyi. 1-2 sene daha tutabilirsek çok iyi bir paraya satabiliriz

supernatural_55

adamım murat(şitilike)helal olsun yürekten oynadığını biçok maç gördük topu kaybedp de inatla bırakmadan peşinden gitmesi ve tekrar kazanması benm en çok hoşuma giden özelliği.pasları da çok akıllı

Turuncu

Alıntı yapılan: supernatural_55 - 10 Ağustos 2009, 23:09:00
adamım murat(şitilike)helal olsun yürekten oynadığını biçok maç gördük topu kaybedp de inatla bırakmadan peşinden gitmesi ve tekrar kazanması benm en çok hoşuma giden özelliği.pasları da çok akıllı
şitilike tere yağ  ;D ;D ;D

emre

bu kötü dönemimizde bize vuran en iyi piyangolardan biri.takımın iyi olmasıyla birlikte katkısının çok daha fazla olacagına inanıyorum.süper lig ayarında samsunsporumuzun ismine yakısan bir kaç futbolcumuzdan biri..

Akyol

Murat için söylenecek o kadar çok şey var ki...

Helal olsun sana Murat seni çok seviyoruz...

supernatural_55

Alıntı yapılan: Turuncu - 10 Ağustos 2009, 23:09:48
şitilike tere yağ  ;D ;D ;D

harbiden az tereyağ gibi pas atmadı ama:)gerçekten piyango bizim için

cem 55

en iyi futbolcumuz ama ondan önemlisi duruşuyla kişiligiyle karakteriyle mükemmel bi kişilik  adam gibi adam samsunsporumuz adına son yıllarda en büyük kazanımımız insallah uzun yıllar bizimle devam eder

gozgoz yýlmaz

Murat, adamsın, adamımsın...
Aynen devam et kardeşim!

mehmet yılmaz

Cumartesi günü takımın kampa gitmeyeceğini öğrendiğimizde hazır takım buradayken uzun zamandır yapmayı düşündüğümüz Murat Yıldırım röportajını yapma fırsatı buluk.. Sportif direktörümüz İsa Turan'dan bizzat izin aldık ve sağolsun Murat da bizi kırmadı. İkisine de bir kez daha teşekkür ediyorum, buyrun röportajımız...

Murat Yıldırım; Taraftardan Ödül Almak Gurur Verici Bir Şey...

**Futbola başlama hikayenizi bir de sizden dinleyebilir miyiz?

İlk olarak 6.5 yaşında amatör bir kulüp olan Hellas Sport takımında futbola başladım. 15 yaşına geldiğimde Ajax kulübünün yetkililerinin beni izleyip beğenmiş olduğunu öğrendim. Beni 2 haftalık bir staja çağırdılar. Bu süreçte idmanlara ve hazırlık maçlarına çıktım. Orada da başarılı bir performans gösterdim ve beni beğenerek Ajax organizasyonuna kabul ettiler. Ajax altyapısında Liverpool'dan Babbel, Valencia'dan Maduro gibi birçok ün sahibi futbolcu ile takım arkadaşlığı yaptım.

** Ajax'tan Samsunspor'a gelişiniz nasıl gerçekleşti peki?

Ajax'ta oynarken birçok takım transfer teklifinde bulundu Hollanda'dan. Ben de ilk başta orada kalmak istiyordum. Ancak daha sonra Türkiye'ye gelmem söz konusu olunca, menajerim devreye girdi. O da Ümit Gürsoy aracılığı ile Samsunspor ile temas kurdu ve kampa katıldım. Transfer için biraz geç kaldığımızdan dolayı sakatlığım olup olmadığını anlamak için bir süre idmanlara katıldım. Başkan kampa katıldığında da imza atarak Samsunspor'un futbolcusu oldum.

**Hollanda'da yaşarken Samsunspor hakkında bilgiye sahip miydiniz? Bildiğiniz futbolcular var mıydı?

O an ki değil ama eski Samsunspor'u çok iyi biliyordum. Ekonomik olarak bildiğim güçlü Samsunspor yoktu ama şehir ve tesis olarak gerçekten mükemmel durumda burası. Futbolcu olarak ise Serkan Aykut, Celil Sağır ve Ike Shorunmu'yu tanıyordum oradayken.

**Hollanda'da ki altyapı sistemi ve kulüp yönetim tarzıyla Türkiye'yi kıyaslayacak olursanız ne gibi farklılıkların göze çarptığını söyleyebilirsiniz?

Buradaki sistem ile Hollanda tamamen birbirinden farklı. Orada her şey bir sistem dahilinde işliyor ve kişiler bu sistemlerin parçası oluyorlar. Burada ise oturmuş bir sistem yok maalesef. Orada herkesin görevi bellidir ve üzerine düşeni yapar.

**Ajax'ta kalmama sebebiniz neydi, niçin ayrıldınız?

A takımları idmanlara başlamış ve birkaç maç kadroya bile girmiştim aslında. Hocam Danny Blind beni beğeniyor ve zaman zaman şans veriyordu. Tam işler yoluna girmeye başlamıştı ki, kulüp teknik adam değişikliğine gitti ve yeni gelen Aaron Winter, beni tekrar rezerv takıma gönderdi ve orada da sağ bek oynatmaya başladılar. Ben de bu duruma itiraz ettim ve takımdan ayrılma süreci bu şekilde başladı.

**Takım içerisinde arkadaş olarak en yakın olduğunuz kişiler kimler acaba?

Tüm takım olarak çok iyi bir hava yakaladık ve transfer yapamadığımızdan dolayı birbirimize kenetlendik. Takımda arkadaşlık üst seviyede ancak tesislerde kalan arkadaşlarımızla daha yakınız doğal olarak. Turgay ağabey ve Volkan ile bu yüzden biraz daha beraber olma fırsatı yakalıyoruz.

**Samsunspor'da genellikle önliberoda savunma ağırlıklı olarak görev yapıyorsunuz. Asıl olarak oynamak istediğiniz veya şurada oynasam daha faydalı olurum dediğiniz bir mevki var mı?

Ajax'tayken 10 numara mevkiinde yani oyun kurucu olarak hücuma dönük oynuyordum. Bu mevki de Ajax altyapısında yılın futbolcusu ödülünü aldım ki benden önce bu ödülü Van Der Vaart, Sneijder, Maduro gibi oyuncular kazanma başarısını göstermişti. Burada oynadığım mevkiden memnunum ancak o pozisyonda da başarılı olabileceğimi düşünüyorum.

**Yeni sezon çalışmalarınız nasıl gidiyor? Bu sene takım olarak nasıl bir hedef belirledik?

Çalışmalara çok iyi başladık. Yeni hocamızın hem bilgisine hem kendisine çok güveniyorum. Kişisel olarak da çok iyi hazırlanıyorum yeni sezona. Geçen sezondan daha iyi olacağıma inanıyorum. Takım olarak hedef belirlemek için erken. Çünkü transfer yaparsak ve yeni transferler uyum sağlarsa çok başarılı olacağımıza inanıyorum. Bazı oyuncuların geçen yıla oranla daha iyi oynayacaklarını düşünüyorum. Dediğim gibi eğer transfer yapamazsak hedefimiz ligde kalabilmek olur ama takviye yapabilirsek kesinlikle şampiyonluğa oynayabiliriz.

**Geçen sene peşpeşe kart cezaları ile takımı birkaç maçta yalnız bıraktınız. Bunun sebebi neydi, pozisyon gereği mi, mevkiden dolayı mı, agresiflik mi?

Aslında gayet iyi başlamıştım sezona. 18 maçta 3 sarı kart gördüm ve baya idare ettim bu şekilde. Ancak Güngören Belediye maçında haksız yere hakem hatasıyla gördüğüm kırmızı kart ile başlayan ve Bolu maçında pozisyon gereği gördüğüm sarı kartla ardarda gelen cezalar yaşadım. Umarım bu sene böyle talihsizlikler olmaz.

**Kariyer planlarınızda gelecekte ulaşmak istediğiniz nokta neresi?

Öncelikle Samsunspor ile Süper Ligde görev yapmak isterim. Daha sonra ise Türkiye'de daha göz önünde olduklarından dolayı İstanbul takımlarından birinde görev yapmak olabilir. Olmazsa da direkt Avrupa'da tanınmış bir takımın formasını giymek hayalim. Hangi lig olduğunun pek önemi yok, Hollanda da olur başka bir yer de..

**Türk Milli Takımı ile Hollanda Milli Takımlarından birini seçmek zorunda kalsanız hangi Milli Takımı seçerdiniz?

Daha önce U 19 da Türk Milli takımında oynadım. Hollanda genç milli takımında da oynadım. Seçmek zorunda kalsam kesinlikle Türk Milli Takımını seçerdim, çünkü kendimi buraya ait hissediyorum. Ayrıca doğduğu ülkenin milli takımını seçenlere de saygım var, oranın kültürü ile büyüdükleri için kendilerini o ülkeye ait hissediyor olabilirler.

**Bu yaz evlendiniz. Evliliğin futbolcunun performansına bir katkı yapacağını düşünüyor musunuz?

Şunu belirtmeliyim ki bu futbolcudan futbolcuya değişir. Bence bana olumlu bir etki yapacak. Çünkü bekar hayatı çok zor. Aile ortamının oluşması bana olumlu yansıyacaktır. Dolayısıyla performansımın artacağını düşünüyorum.

**www.samsunspor.biz taraftar platformu tarafından yılın futbolcusu seçildiniz ve geçtiğimiz günlerde ödülünüzü aldınız. Neler hissetiniz ödülden dolayı?

İnternette beni takip eden bir arkadaşımdan öğrendim bu haberi ilk olarak ve çok sevindim. Hatta bir ara ödülün düğünümde verileceğini duydum ve çok heyecanlandım ancak şartlar oluşmadığından maalesef gerçekleşmedi. Yine de bu ödülün ilk defa verilmesi çok anlamlı ve önümüzdeki sezon için beni motive edecek.

**Taraftarlarla iletişiminiz nasıl? Sizi olumlu etkiliyor mu taraftarımız?

Takım iyi gittiğinde destekte iyi oluyor. Tribünün etkisi gerçekten büyük. Onların olumlu her tepkisi beni ateşliyor, daha şevkle oynuyorum. Deplasmanlarda da taraftar görmek bile güzel gerçekten.

**Geçtiğimiz sezon oynadığımız sizin açınızdan en iyi ve en kötü maçlar hangileriydi?

Benim açımdan en iyi maç ilk Güngören Belediye maçıydı. İlk 11 olarak başlamam ve kendimi ispat etmem açısından önemliydi. Bir güzel maç da Karşıyaka maçıydı. Taraftarın da müthiş desteği ile maçı kazanmamız harikaydı. Kötü olarak ise erken kırmızı kartla oyun dışı kaldığım yine Güngören Belediye maçını ve Giresun maçlarını sayabilirim.

**Samsun'da hayat nasıl geçiyor? Şehre adaptasyon sürecini nasıl atlattınız?

Samsun gerçekten güzel bir şehir. Eşim de sevdi Samsun'u. Uyum sağlamak kolay oldu, takım arkadaşlarımın da yardımıyla kolay adapte oldum. Gezilip görülecek yerlerin de çok olmasıyla gayet rahat ve mutluyum burada.

**Bugüne kadar birlikte çalıştığınız antrenörler içerisinde size en çok katkı sağlayan teknik adam kimdi?

Kesinlikle Danny Blind. Beni altyapıdan A takıma çıkaran da o idi. Eğer o kalsaydı Ajax'ta da daha farklı konumlara gelebilirdim. Ayrıca bireysel olarak da futboluma çok katkısı oldu kendisinin.

**Son olarak şunu sormak istiyorum. Samsunspor'dan ayrılmaya karar verdiğinizde, kulübe para kazandırarak mı gitmek istersiniz yoksa sözleşmeniz bittiğinde yeni anlaşma yapmak daha mı rahat olur?

Bu sene de çok iyi geçti ve transfer teklifinde bulunan bir çok kulüp oldu. Fakat bonservis ücreti ödemek isteyen kulüp bulmak günümüz şartlarında çok zor. Herkes bedava transfer etmek istiyor. Ancak benim 2 yıllık daha mukavelem var ve önümüzdeki sezon daha da iyi performans gösterip bonservisimi ödeyecek kulüp bulursam Samsunspor'a para kazandırmayı çok isterim. Eğer yönetim o şekilde göndermezse de yapacak bir şeyim olmaz, onların bileceği bir konu bu...

Mustafa Kar - Denge Gazetesi ve samsunspor.biz

http://www1.samsunspor.biz/haber-Murat_Yildirim_Taraftardan_Odul_Almak_Gurur_Verici_Bir_Sey_-6143-

berusa55

Sahada canını dişine takarak en çok çaba sarfeden futbolcumuz; diğerleri hiç alınmasın ama taraftar her şeyi görür!

Sioux

oooooo.... murat yıldırım....

bionik adam.

BÝR SEVDADIR SAMSUNSPOR

Bu takıma iki tane daha birer murat yıldırım olsun süper ligdeyiz.hırsı , beyefendiliği,futbol dışı yaşamı ile aldığı parayı son damlasına kadar hak ediyor.İnşallah daha da iyi olacak ve samsunsporumuzu süper lige çıkarmak yolunda en önemli adam olacak

beşnumara

murat yıldırım gibi efendi çalışkan bir adamın başarılı olmasını çok isterim.inşaallah samsunsporumuzla beraber başarılar yakalarız ama çok zor diye düşünüyorum. yönetim boşluğundan kaybettiğimiz oyuncuların haddi hesabı yok.bu çocuk altyapı eğitimini avrupada almış bir oyuncu.basında çıkan kerem ve hasan haberlerini okuyunca düşünmeden edemiyorum.murata da aynı muameleyi yapıp kaçıracaklar diye. murat yıldırım tam bir profesyonel.ne diyeyim inşaallah beraber yıllarca oynarız ::)

Ollivanders

Alıntı yapılan: beşnumara - 11 Ağustos 2009, 09:47:22
murat yıldırım gibi efendi çalışkan bir adamın başarılı olmasını çok isterim.inşaallah samsunsporumuzla beraber başarılar yakalarız ama çok zor diye düşünüyorum. yönetim boşluğundan kaybettiğimiz oyuncuların haddi hesabı yok.bu çocuk altyapı eğitimini avrupada almış bir oyuncu.basında çıkan kerem ve hasan haberlerini okuyunca düşünmeden edemiyorum.murata da aynı muameleyi yapıp kaçıracaklar diye. murat yıldırım tam bir profesyonel.ne diyeyim inşaallah beraber yıllarca oynarız ::)

Alıntı yapılan: supernatural_55 - 10 Ağustos 2009, 23:18:20
harbiden az tereyağ gibi pas atmadı ama:)gerçekten piyango bizim için