DVD Film Tavsiyesi

Başlatan edmontdante, 25 Şubat 2009, 12:51:42

« önceki - sonraki »

LisandroLopez

Burak

3 RENK

Kieslowski'nin giderayak Fransa'nın bayrak renklerine atfettiği üçleme film serisi. Filmler birbiriyle direkt bağlantılı olmayıp ayrı ayrı izlenebilir . Sırasıyla Mavi , Beyaz , Kırmızı ama özellikle Beyaz'ı çok beğendim 3 filmin konudan çok çekim teknikleri arka fondan verdiği mesajlar açısından bağlantısı var ben beğendim ama baştan söyleyeyim herkes beğenmeyebilir. 3 film olduğu için pek yorum yazamıyorum uzun olur ama izlenmesi gereken bir üçleme bence

3 RENK MAVİ :

3 RENK : BEYAZ

3 RENK : KIRMIZI

Tufan

Burak bu Kieslowski dayının a Short Film About Love ve a Short Film About Killing filmlerini izledin mi özellikle Love sanatsal açıdan epey güzel.

Burak

Bunlar izlediğim ilk filmleri ama izlemeyi düşünüyorum diğer filmlerini tarzını çok sevdim  :ok

Serkan

amma entel takılıyorsunuz hee :D

Tufan

harbi entel filmleri bunlar sanatsal işler sevmeyene epey bayık gelir.

Burak

zaten o filmleri sevmeyipte önerilerimizi izleyenler kulağımızı çınlatabilir :)

özkan

filmlerle pek aram olmasada güncel içerikli yada gerçek olaylardan alıntı şeyler hep dikkatimi çekmiştir.Bunalrdan biriside karadedeler olayı filmi.Fakat bulamıyorum bir türlü hiçbiyerde.Ne vizyona girdiğinde sinemada ne başka biyerde bulamadım.Bu işin piri arkadaşlar bi yardımcı olurlarsa çok sevinirim.

özkan

abiler şu filmi bulabilecek bir babayiğit yokmudur 55 parsellik koca sitee   :hnk:

Burak

filmin Dvd'si çıkmadan biraz zor bulunur. Bulsan bile kamera çekimi olur biraz beklemekte fayda var

umit

Karadedeler'in fragmanından etkilenip sinemaya gitmiştim. paranormal activity'nin kötü bir çakması. Filmin başında görüntülerin gerçek olduğu söyleniyor ama bana hiç gerçekmiş gibi gelmedi. İnsanların tepkisi çok yapmacıktı. Sanki yıllardır cinlerle yaşıyor adamlar. Şahsi görüşüm vakit ayırmaya değecek bir film değil.

Tufan

http://www.imdb.com/title/tt1259014/
http://www.imdb.com/title/tt0411272/

Fransız gangster Jacques Mesrine'in biyografisinden uyarlanmış iki filmden oluşan bir seri. oyunculuk, çekim detayları, konu güzel tavsiye edilir  :)

Ollivanders

Bende tam onu izliyordum tufan :))) 2 yi izleyecegim :)