Sivasspor'un bayan basket versiyonu; Samsun BK ( Zaman Gazetesi )

Başlatan mehmet yılmaz, 29 Ocak 2009, 11:08:13

« önceki - sonraki »

mehmet yılmaz

Sivasspor'un bayan basket versiyonu; Samsun BK 

Süper Lig'de Sivasspor'un liderliği sürerken bir yandan da dört takımın hegemonyası son bulur mu tartışmaları yaşanıyor. Aslında benzer bir durum şu sıralar TBBL'de yaşanıyor. Ligin yeni takımı Samsun Basket, ligde çarpıcı sonuçlara imza atarken bir yandan da zirve yürüyüşünü sürdürüyor. 

Samsun Basketbol Kulübü, iki yıl önce mahalli ligde yer alan ve Namık Kemal Lisesi ismini taşıyan bir takımdı. Ancak başkanı Hüseyin Tayıncı ve ekibinin akıl dolu bir uygulaması sonucu Samsunspor ile resmî bir bağı bulunmasa dahi Samsun Basket ismini ve kırmızı-beyaz renkleri alarak bir anda şehrin ve Samsunsporluların desteğini almayı başardı. Geçen yıl oynadığı TBBL 2'yi 2. sırada tamamlayan takım 1. lige çıkmayı başardı. O takımda yer alan Latasha, Belgin, Deniz, Selvin gibi isimlerle yollar ayrıldı ve adeta yeni bir takım oluşturuldu. Takımın hocası ise kuruluş aşamasından beri bu işi üstlenen Cantuğ Keskindemir. Cantuğ hoca 1970'li yıllarda ismi Samsunspor'la özdeşleşen ve Karadeniz'in ilk milli futbolcusu olan Temel Keskindemir'in oğlu aynı zamanda. Bu sezon takıma Nihan Anaz, Burcu Uzun, Pelin Nicel gibi üç yerli ile Julie McBride, Allison Bales, Olanre ve Erlena Larkins gibi kaliteli yabancılar alındı. Bilhassa Julie, daha önceki Türkiye macerasında da kendisini ispatlamış çok kaliteli bir oyun kurucu. Larkins ise şu an ligin blok kraliçesi...

Türkiye'nin marka futbol takımlarından birisine sahip olan Samsun, Samsunspor'un fetret devri nedeniyle İstanbul takımlarıyla oynamanın heyecanını bir nevi Samsun Basket ile yaşıyor. Kentin futbol kültürü olduğu gibi bir basketbol geçmişi de var aslında. Mesela üç büyük ilin dışında ilk defa Erkekler Basketbol Birinci Ligi'nde oynayan ilk takım Samsunspor. 1972-73 sezonunda gerçekleşmiştir bu hadise ve o takımda şimdinin ünlü basketbol yorumcusu İsmet Badem de forma giymişti. Samsunspor erkek takımı yine 2002 ve 2005 yıllarında iki defa TBL'ye yükselmesine rağmen yönetim zafiyeti nedeniyle lige katılamamıştı.

Samsun Basket Kulübü şu an ligde ikinci sırada ve otoritelere göre şampiyonluk adaylarından birisi. Bunu başarabilmeleri için şehir ekabirinin maddi desteği de gerekiyor. Samsunspor'u bile ihmal edenlerin Samsun Basket'in yanında yer almaları da zor görünüyor; sponsor desteği bile olmadan yoluna devam eden takım sıkı bir alkışı hak ediyor doğrusu.

29 Ocak 2009, Perşembe

http://zaman.com.tr/haber.do?haberno=809261&title=sivassporun-bayan-basket-versiyonu-samsun-bk

Akyol

Süper bir yazı artık şehrin sanayicilerinin saçma sapan programlara sponsor olmaları yerine ŞAMPİYONLUK yolundaki kızlarımıza destek olmalarını diliyorum,yerel yönetim SAMSUNSPOR'a destek olmuyorsunuz SAMSUN BASKET'e destek olun bari ama sizden umudum yok açıkcası  :-X

King Of The North

Eline,kalemine sağlık üstadım,bu kurtların arasında şampiyonluğu bize yedirmezler ama,zaten Samsun şehri olarak şansızlıklar ve talihsizlikler hiç yakamızı bırakmadı.

celebi

beşnumara

teşekkürler mehmet abi en güzel şekilde anlatmışsın bizleri

Akyol

Alıntı yapılan: 35ama55 - 29 Ocak 2009, 12:32:26
samsuni yine şahane bir yazı yazmışsın , her yerde sesimiz oluyorsun , hakkın nasıl ödenecek senin bilmiyorum ki ...
böyle yazılar yazıyoruz samsuni havalanıyor :) şaka bir tarafa Allah MEHMET YILMAZ'dan razı olsun inşallah çok çok daha iyi yerlere gelir...

cembaba

gerçekten de öyle.. ellerine yüreğine sağlık mehmet abi :)

jean

sponsor bulma asamasina gelinmisti yine haber yok sanirim yine sikinti baslayacak

berkay55

Mehmet Abı ellerıne saglık döktürmüssün yıne ınsallah bu yazını samsunlu ıs adamlarıda okurr da SBK ya sahıp cıkarlar bu ara cantug hocada ayrılma aşamasındaymıs zaten:(

mehmet yılmaz

Arkadaşlar dikkat ederseniz yazıyı kimin yazdığını özellikle koymadım oraya ( Siz tahmin etmişsinizdir zaten :) ) Çünkü burada önemli olan kimin söylediği değil, nerede ve ne söylendiği... Neticede Zaman Gazetesi Türkiye'nin en çok satan gazetesi, 850.000 gibi uçuk bir tirajı var. Bu yüzden belki yerelmedyada çıkan yazıları ciddiye almayan bir takım kerli ferli adamlar, ulusal medya diye bunu ciddiye alırlar. İnşallah...

Dediğim gibi benim yazmış olmam mühim değil; mühim olan gerçekler...

YaşarDoğu

sabah bütünüyle ilk okudugum yazı oldu.Gercekten cok güzel bi yazı olmus.Sasmunspor umuza bayaa değinmiş Samsuni abimiz .Allah razi olsun yüreğine sağlık abi

Sadece Samsunspor

Alıntı yapılan: samsuni - 29 Ocak 2009, 15:25:02
Arkadaşlar dikkat ederseniz yazıyı kimin yazdığını özellikle koymadım oraya ( Siz tahmin etmişsinizdir zaten :) ) Çünkü burada önemli olan kimin söylediği değil, nerede ve ne söylendiği... Neticede Zaman Gazetesi Türkiye'nin en çok satan gazetesi, 850.000 gibi uçuk bir tirajı var. Bu yüzden belki yerelmedyada çıkan yazıları ciddiye almayan bir takım kerli ferli adamlar, ulusal medya diye bunu ciddiye alırlar. İnşallah...

Dediğim gibi benim yazmış olmam mühim değil; mühim olan gerçekler...

Ya abicim ben hiç zaman gazetesini okumadım bu siteye yazdıkların gazete'de kesin çıkıyormu yoksa sadece internet haber portalımı

celebi

Alıntı yapılan: SADECE SAMSUNSPOR - 29 Ocak 2009, 17:14:49

Ya abicim ben hiç zaman gazetesini okumadım bu siteye yazdıkların gazete'de kesin çıkıyormu yoksa sadece internet haber portalımı

ben okuyan birii olarak zaman gazetesinde hepsi oluyor kardeşim.

jean

esedullah