Müjdat Gürsu

Başlatan ngonge, 20 Ocak 2005, 01:45:43

« önceki - sonraki »

Clint_Eastwood

Rahmetli çok iyi ve geleceği parlak bir futbolcuydu. O yıllarda ümit milli takımın yıldızıydı. Ronald Koeman'a benzeyen  oyun stili vardı... Mekanı cennet olsun...

ozgur.tasci

Rahmetli müjdatın ölümünü ATV de Haberlerde duymuştum. Abisi ağlıyordu müjdatın ölüsünün görüntülerini vermişti tv hala gözümden gitmez o sahne . Ruhu şad olsun "Komando Mujdat"

edmontdante

Lacivert renk Opel Vectra Marka arabasıyla yine aynı dönemde SAMSUNSPOR forması giyen deli lakaplı Tuncay'la beraber kaza yapmışlardı.Tuncay'ı TV  de ağlarken görmüştüm.

Üniversitede okurken Ankara Sakarya Caddesinde bulunan bir atariciye  Ümit Milli Takım Maçının kaç kaç olduğunu sormuştum Skoru ve golü Müjdat'ın attığını söyleyince o kadar sevinmiştim ki yanımdaki Adanalı arkadaşım diğer arkadaşlarıma bunu "Sanki golü kendi atmış gibi sevindi"diyerek anlatmıştı.Ve bu tepkime çok şaşırmıştı.Sonuçta bir Beşiktaş taraftarıydı yani yaşadığı şehrin takımın tutmanın ne  demek olduğunu bilmiyordu.

Saygılarımla

mehmet yılmaz

18 Mayıs 2008, 00:47:12 #18 Son düzenlenme: 31 Mayıs 2008, 15:12:55 samsuni

1994 Dünya Kupası maçlarını televizyondan seyreden futbolseverler "şimdi aldığımız bir haberi veriyoruz; Samsunspor'un Ümit Milli futbolcusu Müjdat Gürsu geçirmiş olduğu trafik kazası sonucunda hayatını kaybetmiştir" cümlesiyle irkildiler. Henüz 23 yaşında olan bu büyük yetenek bir anda ayrılmıştı aramızdan. Tarih 20 Haziran 1994 idi.

Onun da devamlı oynadığı o Ümit Milli Takımda kimler yoktu ki? Rüştü, Abdullah, Bülent Uygun, Sergen, Hakan Şükür, Arif, Alpay, Ergün... Yani ilerleyen yılların A Milli Takımı... Zaten teknki direktör de Fatih Terim'di.

Genç Müjdat 9 kere giyiyor Ümit Milli formayı ve bunlardan ikisinde bir orta saha oyuncusu olmasına rağmen gol de atıyor. İlki 15 aralık 1992'de İstanbul'da 1-1 biten maçın 22. dakikasında Hollanda'ya. İkincisi ise 26 Ekim 1993'te 1-0 kazandığımız maçta Polonya'ya. Şayet ömrü vefa etse idi A Milli Takımın altın jenerasyonunda Müjdat'ın da olacağı çok açıktı.

Allah rahmet eylesin...

yusuf celebi

Samsunspor'un ve Türkiye'nin en iyi ortasaha oyuncusu olmak üzere olan Müjdat Gürsu trafik kazasında hayatını kaybetmişti.
Allah'tan rahmet diliyorum.

yusuf celebi

celebi

beşnumara

allah rahmet eylesinnn.bizim kaderimiz böyle heralde.yüzümüz hiç gülmeyecek.

çarþamba55

Polonyaya ne takmıştı, be.. Sarı çocuk, mekanın cennet olsun.

ondestan_11

mekanı cennt olsun bende hatırlıyorum öldüğü zamanı

veis

sarı saçları ve fizigiyle hollandalılara benziyordu rahmetli ama gerçekden saglam bir futbolcuydu.

celebi

Alıntı yapılan: veis - 15 Eylül 2008, 08:26:41
sarı saçları ve fizigiyle hollandalılara benziyordu rahmetli ama gerçekden saglam bir futbolcuydu.

yakışıklıoydı da aynı zamanda bu fiziğiyle

guvensolmaz

Allah rahmet eylesin, tvden duyar duymaz ağlaya ağlaya foto aktaş a gidip resmini almıştım halen durur bende, kabri yanılmıyorsam bursada, sen de bi yürek acısı tattırıp gittin koeman.

sunbeam

Bende TGRT haberde duymustum ölüm haberini. Ertugrul ve galiba Ercan basinda agliyorlardi.

Tam olarak ölüm tarihini bilen varmi?

mehmet yılmaz

Alıntı

Müjdat Gürsu unutulmadı      

Perşembe, 22 Ocak 2009 16:53   

Mehmet Yılmaz'ın derlediği 'Kırmızı- Beyaz- Siyah' isimli Samsunspor kitabı, İstanbul Tekofaks Center'de düzenlenen gecede tanıtıldı. Geceye, Samsunspor camiasının önde gelen isimleri katılırken, Silivrili efsane futbolcu merhum Müjdat Gürsu'nun ailesine de plaket verildi. 

Türkiye'nin ünlü yayınevlerinden İletişim Yayınları tarafından oluşturulan futbol kültürü serisinin son kitabı Kırmızı-Beyaz-Siyah için İstanbul'da görkemli bir tanıtım kokteyli düzenlendi. Tanıl Bora editörlüğünde, Zaman ve Halk gazetesi yazarlarından Mehmet Yılmaz tarafından derlenen ve Samsunspor üzerine yazılmış ilk kitap olma özelliği taşıyan Kırmızı-Beyaz-Siyah'ın tanıtım kokteyli, Samsunspor camiasının önde gelen isimlerini Tekofaks Panasonic Center'de buluşturdu.

Duygusal anlar yaşandı

Trafik kazası sonucu yaşamını yitiren Samsunsporlu eski futbolcular Müjdat Gürsu, Mete Adanır ve Muzaffer Badalıoğlu'nun ailelerinin de katıldığı gecede, Samsunspor kulüp tarihini anlatan sinevizyon gösterisi duygusal anların yaşanmasına ve katılımcıların gözyaşlarına boğulmasına neden oldu. Geceye katılan Müjdat Gürsu'nun ailesine de plaket verildi.

Ünlü isimler katıldı

Samsunlu işadamı Ayhan Bermek'in mükemmel ev sahipliğiyle gerçekleştirilen gecede, Samsunspor Başkanı Fuat Köktaş, yönetici Tahsin Kosif, SAMSEV Başkanı Sadi Subaşı, eski teknik direktörlerden Gigi Multescu, Ertuğrul Sağlam, Kırmızı-Beyazlı ekibin değişik dönemlerinde formasını giymiş Tanju Çolak, Emin Kar, Celil Sağır, Serkan Aykut, Zafer Çabalar, Kenan Topçu, Ercan Kol, aktör Polat Bilgin, iş adamı Kaya Aşçı, SADEF kurucu üyesi ve eski başkanı Erdal Aslan gibi birçok tanınmış isim hazır bulundu.

http://www.yorungegazetesi.net/index.php?option=com_content&task=view&id=4927&Itemid=37