Teoman Taş'ın Hikayesi TRT'de Yayınlandı (Video Sayfa 8'de)...

Başlatan mehmet yılmaz, 02 Eylül 2010, 16:42:43

« önceki - sonraki »

KotuCocuk55

Maruzatım Var,Memur Bey!

Ne hayat sadece futboldan ibarettir,ne de futbol İstanbul takımlarından..

Yurttaşlarımızdan toplanan vergilerle işleyen bir kurumda, tatlı koltuklarının tadını çıkarmaya çalışanlarla,tatlı koltuklarını kaptırmak istemeyenler  ülkem şehirlerine,ülkem insanlarına ve oralardaki hayat hikayelerine bakmaktansa,onların değerini anlamaktansa zaman zaman kişisel hırslarına yenik düşüp yanlış hamleler atabilir,basiretsiz işlere imza koyabilir.Halbuki hak eden gerçekten hak ettiği yerde olsa ne bu işleyiş bu şekilde gider nede bizim bu akşamki sitemimiz dillenir..

Kişiler yapar da öyle dediğimiz gibi,ama TRT öylemi..

TRT demek,güven demek
TRT demek,DEVLET demek,baba demek,
TRT demek,ramazanda ankara için iftar vakti,her sabah istiklal marşı demek..
TRT demek,şimdi HABERLER demek,
TRT demek ciddiyet,TRT demek asalet demek..
TRT Türk'ün gururu,yurttaşın 1.kanalı demek.. 

Türkiye'nin en çok şehit veren ilk üç şehrinden biri olan,son 20 yılda hiçbir doğru dürüst devlet yatırımı almasada,halen kuzeyin incisi,karadenizin en büyük şehri  olma özelliğini kendi özkaynaklarıyla sağlayabilen ve herşeye rağmen devletine baba diye sarılan bir şehir..

İşte bu şehrin,ülkemizin sayılı futbol geçmişine sahip  takımlarından biri..Samsunun,Samsunlunun,Samsunsporu...Yapılan her türlü hileyi,çevrilen dümeni bilen,bundan 5 yıl önce bu lige nasıl düşürüldüğünü de unutmayan ama dedikya,bizde devlet babadır,BABA 'ya da karşı gelinmez diyen Samsunspor taraftarı..

Hayat Şartlarına,dönen dümenlere rağmen futbolla keyif bulmaya çalışan,kendi tarihini yazan bir kent,tahmin ettğinizden çok daha büyük ve etkili bir taraftar kitlesi..Ve o kitlenin mahalle aralarında top oynayan çocukları için efsane,tribünde maç takipçileri için bir yoldaş,rakip taraftar için adam gibi adam,gerçek centilmen ve en nihayetinde esnafından,balıkçısına,köylüsünden öğretmenine herkes için bir halk kahramanı,Samsunun ve Samsunspor tribünlerinin sembol ismi Teoman Taş nam-ı diğer Timofte..

Futbolun dostluk,barış ve sevgi yolu olduğunun en büyük göstergesi,
Toplulukları pozitif yönde motive eden,insanlara mutluluk ve kardeşlik aşılayan barışsever bir futbol elçisi,Samsunspor Sevdalısı..
Samsunsporluların Hiç bitmeyecek Sevdası..

Kader,hiç beklenmedik bir anda onu çok sevdiği arkadaşlarından,şehrinden,takımından,tribünlerinden ayırdı..Ama sadece Bedenen..
Çünkü o her antremanda,her maçta 19 mayısta, her deplasmanda otobüste, bizlerle 3'lü çekti,bizlerle gol sevinci yaşadı,yenilgilerden sonra bizlerle hüzünlendi...

Ne hayat sadece futboldur,ne de futbol sadece istanbul' da oynanmaktadır..

Futbolun gönüllerde taht kurmuş bu isimsiz kahramanı,şüphesiz istanbul takımlarının bayrağını sallıyor olsaydı yayınlarda adını anmak için besmele çekmek gerekirdi..

Ama kendine yayıncı,televizyoncu,yorumcu,spiker yada sunucu sıfatını takınmış bir kaç kendini bilmez,bu yurdun bu şehrini çok hafife almış  ve insani değerlerini kaybetmiş olacak ki  tüm şehir kahramanlarıyla ilgili iki kare haber görmek umuduyla gec saatlere kadar beklerken,hiçbir gerekçe yada kusur  belirtmeden yayını gerçekleştirmeme,sözünde durmama gafletini rahatça sergileyebildi.

Biz hep söyledik,TRT Devlettir,güvendir dedik..
Ama kişiler öylemi?

İki kendini bilmezin sorumsuzca davranışı,yurdumun birinci kanalına mal edilirmi..?
Kimi,kime şikayet edeceksin.Şikayetçi de ben kanal sahibi de ben değilmiyim...?
Müdürü çağır bana yavrucuğum mu diyelim?

Program sunucunuzun ve yorumcunuzun bizim için hassas bu konuda gerekli hassasiyeti göstermediğini,yayın ekibininde konu ile ilgili olarak laubali davrandığını,vatandaş olarak ödediğimiz vergilere karşı,işbilmez memurlar yüzünden devletimizden istediğimiz gibi bizleri memnun eden bir hizmet alamadığımızı mı söyleyelim..?

Bence haykıralım;
Bizlerin çok hassas olduğu bu konuda gerekli inceliği ve hassasiyeti göstermeyen tüm yayın ekibinizi,bir yurttaş ve bir samsunspor taraftarı olarak esefle kınıyorum..

Bununla birlikte TRT'imize yakışacak şekilde bir sonraki programda Merhum Teoman Taş'ın ruhuna,ailesine,samsun halkına ve tüm sevenlerine gerekli itibarın bir özür ile iade edilmesini ve  işleyişte kusuru bulunan tüm görevlilerin uyarılmasına ilişkin olarak konuyla ilgili işlemlerin ivedikle yapılmasını  saygılarımla arz ederim..

cembaba

Bu geceki yayınlamış olduğunuz Bank Asya 1.Lig Günlüğü adlı programda, Samsunspor Taraftarı, Merhum Avukat, M. Teoman TAŞ'ın da hikayesini anlatacağınız söylenmişti. Fakat siz gecenin bir yarısı oturup o programı seyreden yüzlerce kişiye, hadi onu da geçtim. Rahmetlinin ailesinin nasıl bir durumda beklediğini anlayamayacak kadar düşüncesizce, "yetiştiremedik" diyebiliyorsunuz. TRT'ye hiç yakıştıramadığımı söylüyor, sizleri esefle kınıyorum.

M.Cem Akalın
Samsunspor Taraftarı

bende böyle yazdım. Tam bir rezaletti... İğrenç adamlar insanla nasıl dalga geçiyorlar ya.

babasamsunlu

03 Eylül 2010, 08:49:16 #62 Son düzenlenme: 03 Eylül 2010, 08:51:16 babasamsunlu
Adi herifler ..O saate kadar eşimle ben o kadar orgun olmamıza rağmen,günlerdir hastanelerde uykusuz bitap düşmemize rağmen Bircik Kardeşimizin belgeseli olacak diye uyumamak ve programı izleyebilmek adına bekledik..Yayınlayacaklarını bilsek dahada  beklerdik.Bu kadar mı lakayıtlık olur..Bu kadar aymazlık olur..Allah sizi bildiği gibi yapsın..Çok fena sövdüm..Halen daha sövmekteym.

Eşimin o hamile haliyle size okuduğu lanet üzerinizden hiç eksik olmaz inşallah...

SayınTunç Kayacı;

Ben bir Samsunspor taraftarıyım..Öncelikle şunu söylemek isterim..Bu programı bu saatte yayınlayarak zaten insanlara yeterince saygısızlık yapılıyorken birde gecenin o saatine kadar Bizim biricik Teoman Taş'ımızın belgeselini verecez diye insanları bekletmiş olmanız keza yayınlayamayacağınız kesinlşince bile bir ufak özür dilemekten aciz olmanız biz Samsunsporluları ve Rahmetlinin ailesini derinden yaralamıştır.

Bu kadar ufak şeylere bile özen gösteremiyorsanız neden program yapıyorsunuz..Hakan Bayraktar Akhisardan gelmedi ayrıca..Birde bu takımın yıldızı 2 senedir ortashanın bütün yükünü çeken Murat Yıldırımı ağzınıza bile almadığınız halde bu ligde herşeyi çok iyi biliyorum tavrındasınız.. İbrahim Ülümle sözleşmel yaklaşık 2 hafta önce karşılılı olarak efshedildi..

Hem ayrıca bize ne başka liglerin 2 . liglerinden.Bu program Bankasyaın ele alındığı bir ... gördünüzmü süper lig programlarının içinde diğer liglerin süper ligleri hakkında bilgi verilmeye çalışılan bir bölüm ayrıldığını..

Koskoca TRT de yayıncılık yapıyorsunuzÇo kdaha fazla donanımlı olmalısınız..Bizim Samsunsporumuz  size ne yaptıda her seferinde bu kadar es geçmeye meğillisiniz.Şu ligde bulunan en köklü bir kaç takımdan birisidir Samsunspor.Şu büyük dediğiniz takımların o büyük bütçelerle yapamadıklarını küçücük bütçelerle yapmıştır..Bunca yıllık deneyimlerinizin,bilgi birikimlerinizin olduğunuzu söylüyorsunuz..Peki biliyormusunuz Samsunspor bir Yunan takımını iki maçta da YENEN tek Türk takımı olduğunu veya asıl önemli olan bir İngiliz Takımını İki maçta yenerek avrupa kupalarından eleyen tek Türk Takımı olduğunu biliyormuydunuz..

LÜTFEN İNSANLARIN HASSASİYETLERİNİ ÖNEMSEYİNİZ.TEOMAN TAŞ SAMSUNSPORLULUĞUN AMENTÜSÜDÜR..O SAATE KADAR AİLESİ VE BÜTÜN ŞEHİR O BELGESELİ BEKLEDİ.MAÇLARI HİÇ SEVMEYEN VE ŞUAN HAMİLE OLAN EŞİM BİLE BEKLEDİ SAATİN BİR BUÇUĞUNA KADAR..VE HEPİMİZ LANET OKUDUK SİZLERE..BİR MUHABBETİNİZİ KISA KESEMEDİNİZ ŞU PROGRAM İÇİN..YAZIKLAR OLSUN..BU KADAR MI MANEVİYATTAN YOKSUNSUNUZ...

Akan Yüksel
Müşteri Temsilcisi / Samsun Şubesi

Yatırım Finansman Menkul Değerler A.Ş.
akany@yfas.com.tr
Tel: +90 (362) 431 46 71 
Fax: +90 (362) 431 46 70 

salihcakir

"
Sayın Yetkili,
Sayın Tunç Bey;

Dün akşam sitemiz kurucusu ve büyük Samsunsporlu merhum Av.Teoman Taş abimiz ile alakalı yapılan çekimlerin yayınlanacağı gerek gün içerisinde tarafımıza bildirmenize gerekse de dün gece yayınlanan 1.lig günlüğü programının başından itibaren reklamını yapmanızı rağmen büyük bir saygısızlık örneği göstererek programı basit bir bölge kanalı zihniyetiyle verilen sözleri unutarak bitiriverdiniz.

Devletten daha güvenilesi bir kurum olmadığını düşünen bizlere büyük bir kazık attınız, insani değerleri, hakiki sevgiyi hiçe saydınız.

Peki ne için? Sahi ne konuşuldu bir saat boyunca da bize verilen söz yerine getirilmedi? Adanasporlu taraftarlar kebap yiyordu "yemekteyiz" programı formatlı bir kısım vardı hatırladığım, bir de Hollanda, İngilitere, vs gibi Avrupa ülkelerindeki birinci liglerin tanıtımı gibi bir şey! Sanki sezon sonu oradaki takımlar ile Avrupa'da mücadele edecekmişiz gibi.

Ne komik değil mi?

Sizlere yayın hayatınızda bol şanslar. Zira ciddi anlamda ihtiyacınız var. Bu mantalite ile ne Türk futboluna ne de yurdum insanına yarar getirecek işler ortaya çıkmayacaktır.
"

Ben de böyle bir yazı yazdım.

mehmet yılmaz

uyandım, uykusuzluk içindeyim, okula gideceğim ama şu tunç kayacıya ve öyküye olan sinirim hgalen geçmedi.

reziller... terbiyesizler. maile devam arkadaşlar. bir de telefonunu bulayım ben onun!!! >:( >:(

Ahmeti

trt nin kıblesi belli değil zaten kime yaltakçılık yapacaklarını bilmiyorlar

celebi

King1965

Serkan

Hepinizin ellerine sağlık, çok düzgün ve anlamlı mail'ler

King Of The North

Ben de bişeyler karaladım kendi çapımca, kesinlikle duyarsız kalmayacaklardır.

kumköylü ahmet

Ben yayinlanacagini bile bilmiyordum ama bugun okudumki sererfszilik yapmislar ben beklemedim cunku onlarin programi zaten birseye yaramiyooo bizim takimida kisa kisa geciyolar bende sinirlendigimden o programa bakmiyodum zaten.ama haberim olsaydi bende kesin beklerdim ve yayinlamadiklarinda cok sinir olurdum orasi garanti...
ama bende mail attim serefsizlere agzima geleni yazdim...
terbiyesiz ve ahlaksizlar deymez arkadaslar bunlar icin bu mubarek cuma gunu bizleri gunaha sokdularya helal olsun onlara adi kopekler

SAMSUNLU ORUMA 55

Ben de şaşırdım programın başında söyledi ama yayınlamadı TRT'yi Kınıyoruz.....................

Ekrem

ZaTen en Başta zaman olursa göstericez dedi orda Kapadım  tv yi rezillikten başka bişi değil bunların yaptıkları  >:(

eLLis

Ben bu programı bekleyipte bidaha izlemem tamamen saçmlaık ötesi programdı dünkü gidenleri kalanları gelenleri birbirine karıştırdılar olmayan ibrahim ülüm hakkında konuşup bizim süreyi bitirdiler arkasına alakasız şekilde adanaspor belgeseli koydular bişeye benzemeyen Teoman abiden dahamı önemliydi o belgesel acaba uyuşuk uyuşuk yorum yapacağınıza 2 dk tasaruf edin yayınlayın şu görüntüleri bundan sonra yapsınlar programlarını işim olmaz...

SAMSUNLU ORUMA 55

......................TRT'yi KINIYORUZ.....................