TFF 2.LİG 30.HAFTA -SAMSUNSPOR'umuz - Sarıyer

Başlatan orucreis, 03 Nisan 2019, 17:44:35

« önceki - sonraki »

ngonge

Ben Keçiören'in puan kaybı yaşayacağını düşünüyorum. Sanırım biz kalan bütün maçları alsak 77 puanda oluyoruz. 77 puanla çıkma şansımız olabilir ama bizim takım kalan 5 maçı alamaz. kanaatimce.

Şahsi düşüncem Sarıyer maçı sonrası sonuç ne olursa olsun Hoca gönderilmeli, hemen yeni bir hoca ile play off maçlarına kadar olan 5 haftada takım oturtulmalı. Geniş bir kadromuz var ciddi bir hoca 5 haftada ideal bir takım oluşturur. Ama kim gelir, kim iş yapar orası muamma. Orada da iş İsmail Başkana düşüyor.

eprianu

Bence hoca değişikliği yarardan çok zarar getirir. Hiçbir bilgim yok ancak bence futbolcular arasında bir sorun var. İlk dönemin en verimli futbolcularından olan Bahattin, Samet ve Savaş ikinci yarı yokları oynuyor. Bi sorun var ama haftalardır anlayamadık gitti. Gol attığına bakmayın, Bahattin 2 hafta önce 2 metre önüne atılan topa koşmaya bile tenezzül etmedi. Bi isteksizlik, vurdumduymazlık ya da belki de kibir bilemiyorum, bir şeyler var.

evolution55

play offlar hiç istemediğim bir durum, karşı tarafta (ismen tabii ki değil ama) çekindiğim takımlar var

Shane_Falco

Alıntı yapılan: eprianu - 05 Nisan 2019, 12:35:59
Bence hoca değişikliği yarardan çok zarar getirir. Hiçbir bilgim yok ancak bence futbolcular arasında bir sorun var. İlk dönemin en verimli futbolcularından olan Bahattin, Samet ve Savaş ikinci yarı yokları oynuyor. Bi sorun var ama haftalardır anlayamadık gitti. Gol attığına bakmayın, Bahattin 2 hafta önce 2 metre önüne atılan topa koşmaya bile tenezzül etmedi. Bi isteksizlik, vurdumduymazlık ya da belki de kibir bilemiyorum, bir şeyler var.

Şuan mesela daha fazla nasıl bir zarar getirebilir ?

eprianu

Yeni gelecek hoca takımı tanıyana kadar iş işten geçer zaten.

Shane_Falco

Alıntı yapılan: eprianu - 05 Nisan 2019, 14:23:11
Yeni gelecek hoca takımı tanıyana kadar iş işten geçer zaten.

İsmet Taşdemir'inde takımı çok tanıyormuş gibi bir hali yok.

Şuan bu takımın başına kim gelirse gelsin haftalardır oynadığımız futboldan daha iyi oynarız daha iyi bir takım oluruz.

ngonge

Ben oyuncu performanslarinda hocaların onemli etkisi olduğunu düşünüyorum. Ismet hoca en önemli oyunlarımızdan yararlanamiyor. Bir gerçek var ki bizim takim erhan senturk le nuri ile zor cikar play off dan. O yüzden oyuncu kazanacak iyi ve tecrubeli biri gerekli diye düşünüyorum.

eprianu

Alıntı yapılan: Shane_Falco - 05 Nisan 2019, 14:53:06
İsmet Taşdemir'inde takımı çok tanıyormuş gibi bir hali yok.

Şuan bu takımın başına kim gelirse gelsin haftalardır oynadığımız futboldan daha iyi oynarız daha iyi bir takım oluruz.

Hocam haklısınız da Taner Taşkın gitsin diye elimizden geleni yaptık, İsmet Hoca geldi adamı arıyoruz. İsmet Taşdemir'i de gönderince daha da kötü oluruz diye korkuyorum. İyi olacaksa neden karşı çıkayım  :-[

Shane_Falco

Alıntı yapılan: eprianu - 05 Nisan 2019, 15:06:58
Hocam haklısınız da Taner Taşkın gitsin diye elimizden geleni yaptık, İsmet Hoca geldi adamı arıyoruz. İsmet Taşdemir'i de gönderince daha da kötü oluruz diye korkuyorum. İyi olacaksa neden karşı çıkayım  :-[

Yok hocam sizlik değil. Bu takımın Keçiören maçındaki futbolunu bi düşünün artık ondan bile kötü oynayabileceğimizden korkuyoruz. Böyle bir psikolojiye girdik.

İsmet Taşdemir ile maalesef kimyamız uyuşmadı. Bu güne kadar onunla kazandığımız maçları da şans ve usta ayaklarımızla kazandık. Taner Taşkın'ı arayacağım aklıma gelmezdi. Yazık oluyor emeklere, paralara en önemlisi zamanımız gidiyor.

maço

bu kritik haftalarda futbolcuların da etkilenebileceği isimler önemli.
Yılmaz vuralı getir bassın tokadı.

korayxyz

Savaş yılmaz ilk yarı Xavi gibi top oynuyordu. 2. yarı resmen silindi gitti adam. Bunun sebebi nedir arkadaş?

Shane_Falco

Alıntı yapılan: korayxyz - 05 Nisan 2019, 22:30:45
Savaş yılmaz ilk yarı Xavi gibi top oynuyordu. 2. yarı resmen silindi gitti adam. Bunun sebebi nedir arkadaş?

Yerine oynayan adama şöyle bir bakıyor kim ? Oğuz Gürbulak.
Oğuz sezonun ikinci yarısından beri ne yapıyor ? Sağa top atıyor, sola top atıyor, sonra tekrar sağa atıyor. Koca 90 dakikada 1 tane dikine anca top atıyor.
Hoca kesiyor mu ? Hayır. Kesecek gibi durmuyor.
Ben Savaş olsam sezonun en ilk yarısında en iyi oynayan adamlardan biriyim. Ama bu hoca beni 2. maçından itibaren kesmiş. Bir daha da doğru düzgün yüzüme bakmıyor. Belli ki ağzımla kuş tutsam 11'de de yer bulamayacağım.

Sonuç olarak bence Savaş İsmet Taşdemir'in adaletine inancını kaybetmiş. O yüzden artık o da kabullenmiş durumu bırakmış.

Halbuki Okan Dernek, Savaş Yılmaz gibi ikili bir ön liberoyla orta sahada basmadık yer bırakmazdı takım. Dinamo gibi olurduk...

Sol Açık

Burada yazan ve sezon bitmiş psikolojisinde olan, tepkili herkese katılıyorum. Sahada mücadele edip kaybetseydik, moralimiz bu kadar düşmezdi. Açıkçası, Keçiörengücü'nün kalan 5 maçında 13 puan toplaması çok muhtemel ve bizim liderlik şansımız çok azaldı.

Ama diğer taraftan, 5 maç kala ve 2 puan gerideyken ligi bırakmak, "düştüğü yerden bir avuç toprak alarak ayağa kalkan", diriliş kültürümüze uyar mı? İlk yarıdaki maçta, buz gibi golümüz verilmiş olsaydı, şu an Keçiören'in 1 puan önünde liderdik. Yani herşeye rağmen liderliği haketmediğimiz doğru mu?

Evet, takımımız Çarşamba günü mücadele etmedi, ama biz de mücadeleyi 29.maçta bırakacak mıyız? Bize düşen, sonuna kadar mücadele etmek. Önümüzdeki 5 maçı alabiliriz ve Keçiören'in 13 puan alamaması da mucize değil! Yani şampiyonluk şansımız var ve bu şans varken peşine düşmemek, yıllar içerisinde oluşmuş olan Samsunspor kültürüne yakışmaz! Son dakikaya kadar mücadele etmeliyiz, kaybedeceksek de kavgadan kaçmadan kaybetmeliyiz!

Sol Açık

Bu hafta yanlış bilmiyorsam hem Nuri, hem de Oğuz cezalı.

Nuri bence çok kritik değil, Aytaç'ın çok iyi bir şekilde o yeri dolduracağını düşünüyorum. Ama Oğuz konusunda pek çok arkadaştan farklı düşünüyorum. Oğuz bizim orta sahamızda savunma özelliği olan, bunun yanında ise oyunu açabilen yegane oyuncu. Vasat oynadığı oluyor ama alternatifleri oyun kurmak konusunda çok daha başarısız. Keçiörengücü maçının 2.yarısındaki oyun kurma konusundaki düşüşümüzde Oğuz'un çıkmasının önemli olduğunu düşünüyorum.

Okan'ın durumunu bilmiyorum, ama o da yoksa, ortasahada çok zorlanabiliriz. Yani takımın bize, yaratılacak atmosfere ihtiyacı var. Sadece liderlik için değil, olası bir play-off sürecine güçlü girebilmemiz için, yeniden ayağa kalkmamız gerek! Bu maç bir final değil, bir geri dönüş maçı ve çok önemli. Tüm sezonun emeğini, girdiği toprağın altından çekip çıkartmamız gerekli!

Biz ayağa kalkalım ve rakiplerin içine korkunun tohumlarını ekelim...

cakir55

Keçi maçı sonrası çok sinirlendik, çok üzüldük ama maçın gelmesini şuan iple çekiyorum bu sevda böyle bir şey işte. Biz sonuna kadar zorlayalım gelecek bu şampiyonluk ben inanıyorum.