Şuan Hangi Şarkıyı Dinliyorsunuz

Başlatan SaMsUnSpOr 55, 15 Mart 2008, 16:52:56

« önceki - sonraki »

Fecr_55

--> Üstad yapmis yine yapacagini..

Sagopa Kajmer - Drama Yollari..

eakgül55

İkimizi Anlatan Birşey  --> Üstad  Sago  kAf kEf

Burak

rihanna - rude boy.  sagopa dinlemeyi 2 sene önce bıraktım artık müzikten başka dertleri var sanırım son yaptığı şarkılarda küfürlü şarkılardan kendini mevlana formatında bir repçiye çevirmesi ilginç. ayrıca alkol içenler gördüğü iddiasıyla muğla konserinede çıkmamıştı sağolsun gündüz 5 te kim elinde bira şişesiyle normal bir şehirde konsere gider kendini çok beğenmiş ama yine de dinlediğim yıllar adında saygı duyduğum bir rapçi. istisnalar kaideyi bozmaz baytar gibi tamamen söz yerine birazda  müzik odaklı şarkılar yaparsa tekrardan dinleyeceğim bir insan

Fecr_55

Ben kendisini 5 senedir dinliyorum ve dinlemeye de devam edecegim..
Küfürlü sarkilari var, argo kelimelerle süslenmis sarkilari da var, ama yine de dinlenecek cinsten..Su an ona daha da bagliyim, cünkü düsüncelerini dogru yolda gelistirdi..Kendini daha da yetistirdi..Bu artidir onun ve onu dinleyenler icin..Türkce'mizi cok cok güzel kullanan bir sanatci..Rap, sözleri hizli söyleyip anlasilamamak degildir bana göre, Rap kisacasi Sagopa'dir..

Sagopa Kajmer - Kendime Sarilir Donarim..

Burak

Alıntı yapılan: Fecr_55 - 04 Temmuz 2010, 19:26:49
Ben kendisini 5 senedir dinliyorum ve dinlemeye de devam edecegim..
Küfürlü sarkilari var, argo kelimelerle süslenmis sarkilari da var, ama yine de dinlenecek cinsten..Su an ona daha da bagliyim, cünkü düsüncelerini dogru yolda gelistirdi..Kendini daha da yetistirdi..Bu artidir onun ve onu dinleyenler icin..Türkce'mizi cok cok güzel kullanan bir sanatci..Rap, sözleri hizli söyleyip anlasilamamak degildir bana göre, Rap kisacasi Sagopa'dir..

Sagopa Kajmer - Kendime Sarilir Donarim..

zaten sagopa nın dinleyicilerinin böyle bir tarzı var sago dan başka rap dinlemiyorlar bunu bir kaç kişiden duydum bende saygı duyuyorum ama ukalalığını şöyle anlatayım. bir albümde bilinmeyen sözcüklerin anlamını yazmamış ve sorulması karşısında şarkıları dinleyenlerin biraz sözlük karıştırmasını istediğini söylemişti. be insan okuduğun bölüm fars dili ve edebiyatı etkilendiğin tarzlarda arap ve fars kültürü kullandığın çoğu kelime zaten türkçe değil farsça ya da arapça bende sagopaya iktisat alanında onlarca bilmediği terim sayabilirim. mesela stagflasyon önlemiydi radikal argolar . stagflasyon = durgunluk halinde enflasyon ne alaka bu cümlede gibi...

Fecr_55

(:
Sagopa haricinde bana mantigiyla, duygulariyla, akliyla, bilgisiyle bir rapci söyle kardesim, onu dinleyeyim:) ama yok..
Bilinmeyen kelimeleri cok evet, ama bu kendimi gelistirmemde cok faydali oldu..Arastirdim kelimeleri ve ögrendim unutmamak üzere..Eger ki albümünde yer verseydi anlamadigimiz sözcüklere o an bakacaktik, sonrasinda anlamini unutacaktik cünkü o an büyük bir merakla bakmiyor insan..Bizim dilimiz saf bir Türkce degil maalesef, her dilden birseyler almisiz, lakin en genis kelime sözlügü farsca ve arapcadan girmistir dilimize..Kullanmaktayiz..Sagopa bu isi tüm benligiyle yapiyor, karsisindakinin de benligini ortaya cikaracak bir tarzi var..Bu yüzden cok severek dinliyorum kendisini..Elbette zevk konusudur..

Sagopa Kajmer - Muamma..

Burak

bende dinliyordum ama artık bıraktım 2008den beri pek dinlemiyorum gerçekçilik iyi birşey ama çok dinledikçe ruhumu daralttığını farkettim tadında bırakmak lazım dedim şimdi ara ara dinliyorum ama ceza da dinliyorum şarkı güzel olursa ayben kolera fuat killa hakan da dinliyorum rap namına yeter ki şarkı güzel olsun. sonuçta rap dinlememin sebebi aşktan başka anlatabilecek hikayeleri olmasındandır ağlak aşk şarkıları bir yere kadar

YaşarDoğu

gkhn

Sagopa kajmer & Ceza- Neyim var ki rapten gari..

Burak

Alıntı yapılan: gkhn - 07 Temmuz 2010, 14:25:20
Sagopa kajmer & Ceza- Neyim var ki rapten gari..

RAP TARİHİNİN EN İYİ ŞARKISI

Tufan

Müzeyyen Senar - Fikrimin ince gülü
Yeni Türkü - Fırtana
Ahmet Kaya - Yakamoz
Cem Karaca - Peynir gemisi
Metallica - Low man lyrics
.....

playlist gece gece çok karışık oldu :D

LisandroLopez

Müslüm Gürses - Gitmeseydi Onun Kulu Olurdum

eakgül55

Fecr_55
..Elbette zevk konusudur..

dukeburak
sonuçta rap dinlememin sebebi aşktan başka anlatabilecek hikayeleri olmasındandır ağlak aşk şarkıları bir yere kadar...
                        Vasiyet
sadece kAf sadece kEf...

Burak

08 Temmuz 2010, 22:31:27 #2233 Son düzenlenme: 08 Temmuz 2010, 22:33:00 dukeburak
eakgül bana vermek istediğin mesaj çok şifreli olduğundan mı bilmem tam anlamasam da :) benim için rap sadece kaf sadece kef değil hoşuma giderse f sini bilmediğim fransızca rap şarkılar dahi dinlerim de dinledimde. gerçi dışardan gören bir insan benim rap müzik dinlediğimi asla düşünmez o ayrı :D ayrıca bir not sagopa kajmerin eserleri de tamamen orjinal değil bilginize mevlana dizeleri ve cover şarkıları var bknz ateşten gömlek

http://www.trtube.com/nancy-ajram-mien-da-eli-nesyik-86835.html

Turuncu