TFF ve MHK'yı protesto yürüyüşü

Başlatan þirinler_1965, 22 Şubat 2006, 19:26:40

« önceki - sonraki »

þirinler_1965

arkadaşlar son zamanlarda meydana gelen hataları protesto etmek amacıyla atatürk heykelinden TFF bölge temsilciligine yürüyüş yapacaz CUMARTESİ GÜNÜ herkes saat 14:00 da herkes orda olsun oba restarantun karşısındaki anıttta....

canikli mekansızlar da organizasyona katılacak

bengülü

geç bile kalındı bence çok iyi olur göz göre göre samsunu harcamaya çalışıyorlar biz bunlara izin vemiyeceğiz benim bir anlamadığım bir şey var yönetim neden sesini çıkarmıyor bundan anlamıyorum

jean

guzel bir olay gelebilen herkes gelsin sesimizi duyuralim serefsizlere

piyanist

Olayın Medyaya Yansıması Lazım Yürüyüşten Bir Çok Samsun Halkının Haberi Bile yok.Hele Benim Gibi İlçede Oturan arkadaşlarında Haberi Yoktur.Gazateye Felan Verilmesi Lazım Bu Haberin Saygılarımla..

oğuzhan55

Olan olaylara karşı oldukça etkili bir protesto şekli.Ancak bu yürüyüşün ulusal kanallarda yer alması sesimizi duyurmamızda daha da etkili olur.

piyanist

Ya Arkadaşlar Yürüyüş Hangi Gün Benmi Göremedim.Kusura Bakmayın

south_london

yapın yapın biraz tepkimiz olsun...

mekansiz55

arkadaslar bu yuruyuse samsunun cok ıhtıyacı var ve buna herkes katılmasını beklıyoruz  CANIKLI MEKANSIZ LAR VE SIRINLER tarafından ortaklasa alınan bu karara tum samsunun halkının sahıp cıkmasını beklıyoruz.gercek samsun spor taraftarını beklıyoruz BU SEHIR VE BU TAKIM BIZIM HERKES SAHIP CIKSIN artık sesımızı duyurma zamını geldı.CUMARTESI SAAT 14.00 DE ORDA OLALIM

kahrolsun fedarasyon
o.çoçuğu İSMET ARZUMAN

bengülü

haydi samsun haydi samsunspor taraftarı bütün herkezi yürüşe davet ediyoruz her şey bizim samsunsporumuz için hakem hatalarına son ermesini istiyoruz federasyon samsunumuzu kirli ellerinizden çekiniz yoksa hiç iyi olmaz

samet

bizde ordayız şirinler-mekansızlar hep beraber...çarşambalılar...

King Of The North

Benim biraderler orda onları da yolladım zevkle gidecekler,umarım çok kalabalık olur da sesimizi duyururuz ilgili yerlere.

kadir55ist

selam
yürüyüşe katılacak tüm arkadaşları kutlarım.
gerçek samsun sevgisini ve samsunsporun sahipsiz olmadığını tüm Türkiye görsün.
biz gelemesekte yüreğimiz sizinle

oğuzhan55

İnşallah duyması gerekenler sesimizi duyarlar.Ulusal kanallarda buna yer verirlerse çok iyi olur.Bu ülkede İstanbul'dan başka haber yapılacak yerlerinde olduğunu bilmeleri gerekir.

bengülü

Atatürk Anıtı önünde toplanan Şirinler ve Canikli Mekansızlar isimli taraftar grupları, Haluk Ulusoy aleyhindeki sloganlar eşliğinde TFF Bölge Temsilciliği'ne yürüdü. Bir ara yolu trafiğe kapattıklarından dolayı polisle arbede yaşayan taraftarlar, çelengi bıraktıktan sonra basın açıklaması yaptı.

Taraftarlar adına konuşan Murat Güleç, son zamanlarda Samsunspor'un hakem hatalarından dolayı hem puan kaybettiğini hem de önemli futbolcularından yoksun kaldığını belirtti.

Güleç, "Fenerbahçe maçında hakem Serdar Tatlı'nın Kerem'i haksız yere oyun dışına atması, Manisa karşısında hakem İsmet Arzuman'ın Celil'i haksız kartlarla oyundan atması ve bu olayların ard arda gelmesi Samsunspor üzerinde oyunlar oynandığını göstermektedir. Kasti yanlışlar karşısında sessiz kalmayacağız" dedi.

Bu sezon bir puanın değil bir golün bile önemli olduğu bir dönemde kasti hatalar yapan hakemlerin bunun hesabını nasıl vereceğini soran Güleç, "Şimdi neden bir dünya kupasında veya şampiyonlar liginde Türk hakemlerine görev verilmediğini daha iyi anlıyoruz. Haksızlıklara Samsunlular, milletvekilleri ve sivil toplum kuruluşlarının tepkisiz kalmamasını istiyoruz" diye konuştu.

Seçim zamanında TFF Başkanı Haluk Ulusoy'un adaletten ve eşitlikten bahsettiğini, Samsunspor'un son iki maçını izleyip kararını kendisinin vermesi gerektiğini ifade eden Güleç, "Hakem hataları deyince aklımıza önceki federasyon döneminde oynanan Samsunspor-Trabzonspor maçı geliyor. Bu maçın hakemi Sadık İlhan kendi ağzı ile yaşanan olayları itiraf etmişti. Ulusoy da hiçbir soruşturma açmamıştı. Bu sefer aynı hatayı yapmamasını diliyoruz. Eğer bu hakem hataları devam ederse bundan sonraki tepkimiz çok daha sert olacak" dedi.

Samsunsporlu taraftarların Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Samsun Bölge Temsilciliği'ne siyah çelenk koyduğu eylem sırasında "Şirin anne" lakaplı Rukiye Yılmaz attığı sloganlarla adalet istedi. Şirinler isimli taraftar grubunun Atatürk Parkı'nda başlattığı eylem sırasında Samsunspor'un hakem hataları sonucu mağdur edilmesiyle ilgili "adalet istiyoruz" diye slogan atan Şirin anne, bütün Samsunlular'ı da konuya sahip çıkmaya davet etti.

Taraftarların ellerinde taşıdıkları pankartlarda, "Dökülen terde kul hakkı var", "Hakemlerde insan hata yaparlar, 90 dakikada hata yapılır mı?", "Dökülen terde kul hakkı var", "MHK tarafsız yönetim istiyoruz" ve "Temiz lig istiyoruz" ifadeleri yer aldı. Bu arada, bir simitçi de "En büyük Samsunspor" diyerek simit satışlarını artırdı   HELAL OLSUN ARKADAŞLAR TEBRİK EDİYORUM EPİNİZİ

yönetici

Bu protestoyu düzenleyen ve katılan büyün Samsunsporluların yüreğine sağlık.
Haber Ajanslarda yerini aldı, buradan ulusal basına da yansıyacaktır.