Galip Öztürk'ten Kamuoyunu Bilgilendirme Metni

Başlatan samsunmania, 22 Mayıs 2011, 21:41:34

« önceki - sonraki »

samsunmania

22 Mayıs 2011, 21:41:34 Son düzenlenme: 22 Mayıs 2011, 21:55:50 Ant55
Samsunspor' un yol haritası

Metro Holding Yönetim Kurulu Başkanı Galip Öztürk Samsunspor' da yaşanan son gelişmeler ile ilgili Samsun kamuoyuna önemli bir duyuruda bulundu.

SAMSUN KAMOYUNA DUYURU

Saygıdeğer hemşerilerim,
Uzun zamandır kamuoyunu meşgul eden ve Samsunspor üzerinden dönen dedikodulardan her Samsunlu kadar ben de rahatsızlık duyuyorum.
Olağanüstü kongre sürecinde yönetime aday olan Samsunlu İşadamı kardeşim Kazım Yılmaz ve ekibine sonuna kadar destek olacağımı daha önce açıklamıştım.
Ancak bu destek için, bundan sonra Samsunspor'a yönetici olacakların "manifestosu" olmasını temenni ettiğim bir takım koşullarım olacak.
Hepimizin ortak dileği olduğuna yürekten inandığım ve "olmazsa olmaz" kurallarımı sizlerle paylaşmak istiyorum.
Buna göre, bundan sonra Samsunspor'a hizmet edecek olan futbolcusundan teknik heyetine, malzemecisinden kulüp çalışanına, taraftarından yöneticisine kadar herkesin, ortak bir takım özellikleri olmalı diye düşünüyorum.
Bu düşünceler ışığında;

- Samsunspor üzerinden bundan sonra hiç kimse maddi, manevi, siyasi, ticari menfaat elde etmeye çalışmamalıdır.
- Samsunspor'un adı hiçbir zaman şike, teşvik, küfür ve bunun gibi spor ahlakına uymayan konularla birlikte anılmamalıdır.
- Samsunspor maç satan, yöneticisi teşvikle primiyle uğraşan, futbolcu simsarlığı yapan bir kulüp olmaktan uzak durmalı, adı bu çirkinliklerle anılan hiç kimse bu takımın hiçbir yerinde barınmamalıdır.
- Samsunspor sadece, ulu önder Atatürk'ün "Ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim" sözünü kendine düstur edinenlerin barındığı bir kulüp olarak anılmalıdır.
- Samsunspor, kulüp gelirlerinin har vurup harman savrulduğu, yöneticilerinin el açıp ondan bundan para dilendiği, kimsenin bırakın başkanlığı yönetim kuruluna bile girmek istemediği, kayyuma teslim edilme tehditleriyle karşı karşıya bırakılmak yerine, kendi ayakları üzerinde duran güçlü bir takım kimliğine biran önce kavuşmalı, yani tam bir kurum haline gelmelidir.
- Samsunspor, iş adamlarının, siyasetçilerin, bir takım menfaat odaklarının değil, bu şehrin gerçek sahiplerinin, yani tüm Samsunluların ortak malı ve paydası olmalıdır.

Yönetime talip olan arkadaşların bu düsturla hareket edeceklerinden kuşku duymadığımı ifade ediyor, seçilecek yeni yönetime bu kuralları oluşturacak yapının kurulmasında hızlı hareket etmelerini tavsiye ediyor, Samsunspor'u önümüzdeki 5 yıl içinde 5 büyük takımdan biri olarak görmeyi her Samsunlu gibi yürekten diliyorum.

GALİP ÖZTÜRK
METRO HOLDİNG
YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Adam söylentilerden rahatsız oldu galiba. İlkeli bir yönetim istiyor. Büyük olmak ilkeli olmaktır zaten.

epçeli köylü

Adam gibi son iki maçını oynayıp adam gibi sonuçlar alıp şampiyon olarak ligi bitirselerdi çok şey daha farklı olurdu. Bu açıklamayada gerek kalmazdı. Ancak bir sezon boyunca 14 gol ye son iki maçta 5 gol ye azcık lakayıt olmasalar teknik direktörde birçok futbolcuda devam ederdi...