Başkan'dan Kapsamlı Basın Açıklaması

Başlatan berusa55, 27 Kasım 2010, 15:08:43

« önceki - sonraki »

berusa55

BİR KONUŞTU PİR KONUŞTU

Takımın herzamankinden daha çok birlik ve beraberliğe ihtiyacı olduğunu belirten Tutu,"Yönetime güven duygusu en üst seviyede. Bu bizim çalışma şevkimizi hem artırıyor, hem de başarıyı yakalamamızda yardımcı oluyor" dedi.

BÖYLESİ İLK KEZ
Önceki gün FİFA ile olan 400 bin dolarlık alacağı yapılan girişimler sonucu halleden ve derin bir oh çeken Kırmızı-Beyazlı takımın Başkanı Erkut Tutu, uzun bir aradan sonra geniş kapsamlı basın toplantısı düzenledi. Yönetim kurulu üyelerinin çoğunun katıldığı toplantıda, son günlerdeki gelişmeler ve kulübün durumu hakkında bilgi veren Erkut Tutu'nun neşeli ve rahat olduğu gözlendi. FİFA'ya olan 400 bin dolarlık borcun ördenmesiyle kulübün önünün açıldığını ifade eden Tutu, şunları söyledi:

TEŞEKKÜR ETTİ
"Sezon başından bu yana ilk kez böyle kapsamlı bir toplantı gerçekleştiriyoruz. Samsunspor'un son günlerde yaşadıklarını bizi destekleyen insanlara anlatmayı bir görev saydık ve bu nedenle toplantı yapma kararı aldık. 8 aylık dönem ve yaklaşık 1.5 aylık süreç içinde en sıkıntılı, ancak sonunda en mutlu edici sekilde sonuçlanan bir dönem yaşadık. Şimdi sizlerle o yaşadıklarımızı paylaşmak ve bize yardım edenlere teşekkür istiyorum."

DOĞRU YOLDAYIZ
"Göreve talip olduğumuzda ilk önceliğimiz birlik ve beraberliği sağlayıp, herkesin güvenini almaktı. Şükrolsun bunu başardık. Planlı ve programlı çalışmalarımız sonucunda kulübümüzü bugünlere getirdik.Ekenomik anlamda geçmişle kavga yerine çözüm üretmeyi yeğledik. Külübü daha iyi bir yapıya getirmenin uğraşını verdik. Bu sezon ise hedefe oynayan bir kadro oluşturarak, herkesin hayalini gerçekleştirmek istedik.

10 GÜN UNUTULMAZ
"Bazı şeyler bizim için hem çabuk hem de olumlu oldu. Son 10 gün içinde eski yabancı futbolcu alacağı yüzünden çok sıkıntılı günler geçirdik. Karşımızda 2001 yılından kalma 400 bin dolar ve 22 bin İsviçre Frangi gibi ödenmesi zor bir borç çıktı. Bu borcu ödeyebilmek için çok çaba harcadık. Çalmadığımız kapı kalmadı. Bu borcu ödeyebilmek için a-b ve c planları bile ulaştırdık. Her türlü koşula hazırlıklıydık.Ama diğer planlara gerek kalmadı."

KILIÇ'A TEŞEKKÜR
"Bu süreçte bize müthiş destek veren Sayın Suat Kılıç'a özellikle teşekkür ediyoruz. Bu konuda çok ciddi katkılar sundu. Samsunspor'un yarınlara sağlıklı bir şekilde uzanabilmesi için gösterdiğimiz arayışlarda Sayın Bakanımız Mustafa Demir'in de çok önemli katkılarını görüyoruz. Ayrıca her zaman koşulsuz yanımızda olan gerçek bir Samsunspor sevdalısı Sayın Fatih Öztürk'ün de çabalarını görmezlikten gelemeyeceğimizi söylemek istiyorum."

GEREKEN YAPILDI
"Savaş Esen bizim için çok değerli bir oyuncu. Yaptığı hareket sadece teknik direktöre değil, kulübümüze ve bizlere her türlü desteğe veren insanlara aynı zamanda. Savaş dahil hiçbir oyuncu Samsunspor'un üzerinde olamaz. Kendisini böyle göremez. Herkes gibi Savaş da Samsunspor'un koyduğu kurallara uymak zorundadır. Ama burada Samsunspor'un menfaatleri önemli. Menfaatlerimiz bu yönde karar alınmasını gerektiriyordu, biz de aldık."

TEHDİT OLMADI
"Geçtiğimiz günlerde taraftar dernekleri ile ilgili olarak yaşanan olaylar nedeniyle benim de ifademi aldılar. 'Taraftar derneklerinden tehdit aldınız mı?' diye sordular. Ben cevaben, "Taraftarın kulüpten bilet talebi oldu. Biz de kulübün yapısını dikkate alarak kendilerine yüzde 55 indirimle bilet sattık. Gelip bunu kulüpten aldılar. Bahsi geçtiği gibi tehdit veya herhangi bir baskıya maruz kalmadık" dedim."

DESTEK GÖRDÜK
"Buradan sayın valimize de çok teşekkür ederiz. Bizlere yanına gittiğimiz her konuda büyük destek verdi. Sadece stadımızın devri konusundaki çabaları değil, hemen her konuda... Tüm gelişmeleri dakika dakika takip ederek bizleri bilgilendirdi. Ayrıca işadamlarımız... Güven ortamına çok önemli katkılar sunarak, bizlere destek olmaktan geri durmadılar. Bizim de hayalimiz buydu. Birlik ve beraberlik içerisinde bu günlere geldik."

KALPAR'A SAYGI DUYULMALI
"Sıkıntılar tabi ki olacak, ama aile içinde sorunlar aşılacak. Kalpar Hocamız oynayan oyuncular ile değil, oynamayan oyuncular ile sıkıntılar yaşıyor. Biz teknik anlamda kendisine her şeyi teslim ettik. Beğenirsiniz beğenmezsiniz. Ama kendisine saygı duymak zorundasınız. Her insan gibi O da hata yapabilir. Cenk konusunda olduğu gibi... Ama çıktı ve yüreklice hata yaptığını söyledi. Hocamıza güvenmek zorundayız. Felsefemiz bu."

http://www.halkgazetesi.com.tr/news_detail.php?id=23731

vanlioglu

bana hala emanet başkanmış gibi geliyor. başkanlığına bi ısınamadım gitti. açıklamalarsa gayet olumlu inş. hep böyle devam eder.

Kadir ÇELEBİ

Derleme toplama değilse çok düz ve açıklayıcı olmuş dolaylı yollar yok öz ve sade.. Benim bu yönetim konusunda başta çok büyük tereddütlerim oldu ama çalışmaları takdir edilmeli hakları ödenmeli.. umarım böyle devam ederler..