En İyi Kitaplarmış!

Başlatan Nuri Asan, 18 Ekim 2009, 00:51:54

« önceki - sonraki »

Nuri Asan

Milliyet gazetesinde en iyi 100 kitap listesi yayınlanmıştı 2 sene önce,hiç erinmeden üşenmeden o 100 kitabın 78 tanesini arayarak,tarayarak buldum ve okudum.İnanın bana çok zor oldu listeyi dikkatlice inceleyince göreceksiniz ki hiç Türk yazar yok!

Acaba dedim Yabancılar bizden dahamı iyi.
Bu uzun aşamalı işe ilk Savaş Ve Barış ile başladım o kadar sıkıldımki onların emperyalist oyunlarından anlatamam.Neredeyse o 6 gün bana 6 sene gibi geldi.Demekki Turgut Özakmandan daha iyi yazarmış!bu Tolstoy.

Liste ilerledikçe sapkının biri zar atmaya göre hayatını belirledi kimisi karısının güzel bacaklarını göstermesinden zevk aldı,kimisi cinayet romanı yazmasını bile bilmeyen birisi kitabın başında sonunda ne olacaklarını bize sezdirdi...

Ben Ayşe Kulinden,Zülfü Livanelinden,Turgut Özakmandan biraz daha klasiğe dönersek Recaizade Mahmut Efendiden,Halide Edip Adıvardan hatta çocukken Ömer Seyfetinden,Orhan Kemalden aldığım tek kelimesindeki hazı bu yetmiş küsür kitabın hiç birisinden alamadım.

Demekki Avrupanın Emperyalist kanlı savaşarını,çarpık ilişkilerini yazacakmışsın ki ancak o zaman yazar olabilecekmişsin...

Yazının devamı yarın...

Yaman55

Alıntı yapılan: Nuri Asan - 18 Ekim 2009, 00:51:54
Milliyet gazetesinde en iyi 100 kitap listesi yayınlanmıştı 2 sene önce,hiç erinmeden üşenmeden o 100 kitabın 78 tanesini arayarak,tarayarak buldum ve okudum.İnanın bana çok zor oldu listeyi dikkatlice inceleyince göreceksiniz ki hiç Türk yazar yok!

Acaba dedim Yabancılar bizden dahamı iyi.
Bu uzun aşamalı işe ilk Savaş Ve Barış ile başladım o kadar sıkıldımki onların emperyalist oyunlarından anlatamam.Neredeyse o 6 gün bana 6 sene gibi geldi.Demekki Turgut Özakmandan daha iyi yazarmış!bu Tolstoy.

Liste ilerledikçe sapkının biri zar atmaya göre hayatını belirledi kimisi karısının güzel bacaklarını göstermesinden zevk aldı,kimisi cinayet romanı yazmasını bile bilmeyen birisi kitabın başında sonunda ne olacaklarını bize sezdirdi...

Ben Ayşe Kulinden,Zülfü Livanelinden,Turgut Özakmandan biraz daha klasiğe dönersek Recaizade Mahmut Efendiden,Halide Edip Adıvardan hatta çocukken Ömer Seyfetinden,Orhan Kemalden aldığım tek kelimesindeki hazı bu yetmiş küsür kitabın hiç birisinden alamadım.

Demekki Avrupanın Emperyalist kanlı savaşarını,çarpık ilişkilerini yazacakmışsın ki ancak o zaman yazar olabilecekmişsin...

Yazının devamı yarın...

işimi bıraktın sen sürekli nettesin la

Nuri Asan

Yazının devamı yarın (pazar) dedim ama moralim çok bozuk hiç bir şey yazasım gelmiyor.
Hepinize iyi akşamlar

mehmet yılmaz

Bu en iyi 100 kitap, en iyi 50 futbolcu, en iyi 50 film gibi sıralama merakları tipik amerikan felsefesidir. Neye göre iyi? mesela en iyi 4 takım var değil mi kimilerine göre türkiye'de? ama bize hiç uymuyor. savaş ve barış örneğini vermişsin -ki katılmamamk elde değil. vadideki zambak keza... klasikler dedikleri şeylerin yarısı trişkadan nağmeler. hele şu hemigway, steinbeck gibi yazarlar. reşat nuri'nin, mustafa kutlunun, ömer seyfettinin, hele peyami safanın ve kesinlikle cengiz aytmatov'un ayarı bile değiller bence...

boşuna vakit kaybetmişsin, aten dikkat edersen o kitapları tek satmazlar, paket halinde satarlar. çünkü tek alsan en fazla ikinci de iptal edersin.

Kaya

Alıntı yapılan: samsuni - 20 Ekim 2009, 00:09:29
hele şu hemigway, steinbeck gibi yazarlar. reşat nuri'nin, mustafa kutlunun, ömer seyfettinin, hele peyami safanın ve kesinlikle cengiz aytmatov'un ayarı bile değiller bence...

boşuna vakit kaybetmişsin, aten dikkat edersen o kitapları tek satmazlar, paket halinde satarlar. çünkü tek alsan en fazla ikinci de iptal edersin.

Nuri Asan

o kadar moralim bozuk ki,deplasman galibiyeti alana kadar edebiyat-kültür modunda olamayacam anlaşılan,özür dilerim.

Aslında o kadar çok şey yazmak istiyorum ki Samsunsporumuz buna el vermiyor...
Peyami Safanın 9.Hariciye adlı kitabına,H.Edip'in Türkün Ateşle imtihanına,ATeşten Gömleğine,Sayın Özakmanın Dirilişine yazacaklarımla yeniden kitap okuma kültürü sağlarız düşüncesindeydim..

Bir Reşat Nuri John St.kadar olamamış gelde isyan etme...
Mehmet Hocam;
İlk önce teşekkürler duygularıma tercüme olmuşsun.
Tek bir sorum var.Bu yazarlarımız Türk olduğu içinmi listeye alınmıyor buda papazların oyunumu?

Edebiyat tartışalım sizinle,şu takım bir iyi olsunda