Rıfat Benli

Başlatan tunç güvenoðlu, 31 Ocak 2006, 11:02:15

« önceki - sonraki »

Clint_Eastwood

Muhteşem bir söyleşi... Her cümleyi büyük bir keyifle okudum, çocukluğuma geri döndüm...Teşekkürler Mehmet Yılmaz...

gozgoz yýlmaz

Röportajın geneli çok iyi ama Hasbi Ağa ve Trabzonspor kısımları çok daha ilgimi çekti. O zamanki Samsunspor, Trabzonspor'dan çok daha güçlü bir takımdı. Zaten 85-88 arasında ligi hep onların üzerinde bitirdik. tıpkı rahmetli Hasbi Ağa'nın dediği gibi.

Rıfat Benli, 7 numaralı formasıyla şimdiki Murat Yıldırım'ın daha çok gol atanıydı. Takımın gizli kahramanıydı. Yıllar sonra da olsa A.Gücü'ne gidiş nedenini öğrenmiş oldum. Biz o zaman onu Ankaralı sanıyor ve memleketine gitti diyorduk.

Çocukluğum geldi aklıma... O büyük Samsunspor, Ümit Besen, Elif Ekşi, Turgut Özal, Samantha Fox, Top Gun... Ne güzel yıllardı.

YaşarDoğu

Muhteşem bir söyleşi... Her cümleyi büyük bir keyifle okudum,Teşekkürler Mehmet Abi...

BÝR SEVDADIR SAMSUNSPOR

Gercekten yurekten icten bir muhabbet olmus.gozlerim doldu.merhum hasbi agamizin mekani cennet olsun.agalik boyle olur. Dimdik ve ezilmeden konusabilmek.bosuna faruk ozakin agzina bakanlar okusun bu söylesiyi.rifat abimizden de ALLAH razi olsun.samsunsporumuza verdigi emek ve sevdasindan dolayi.ve de rifat abimizin bu efsane anilarini bizimle paylasmasina vesile olan mehmet abimize de sonsuz sukranlar.

faça55

Son fotoğraftan başlayayım. Samsunspor yıllarında eze eze yendiği, gol bile yemediği FB'nin taşeron futbol okullarından birisinde antrenör şimdi Rıfat Benli. İşte ülkemizdeki çarpık sistemin bir örneği, futbolcuyken ezdiği, dağıttığı takımın maaşlı personeli artık. Bence ilginç bir tezat.
Rıfat, o büyük takımın en gerekli oyunculaından birisiydi. Onun hakkında kötü konuşacak kimse olamaz. Yüreğini ortaya koyardı, güçlü ve teknik futbolcuydu. Bugün olsa Mehmet Topuz gibi bir adama 3.000.000 lira verenler Rıfat'a paha biçemezdi bence. Mehmet Topuz'la top diye oynardı Rıfat. Kendisi diyor ki, Sivasspor'da tanju yok, Sivasspor'da Rıfat da yok. Çok büyük futbolculardı bizimkiler.

**KaR6**

europe_55

12 Haziran 2009, 00:26:24 #51 Son düzenlenme: 12 Haziran 2009, 00:29:54 europe_55
Gercekten eline ve yüregine saglik Mehmet Abi!
Yasim itibariyle göremedigim o güzel günleri, böyle efsane bir futbolcumuzun agzindan okuyunca cok keyif aldim...

Böyle röportajlarin devamini bekliyoruz!

BÝR SEVDADIR SAMSUNSPOR

Alıntı yapılan: **KaR6** - 12 Haziran 2009, 00:15:30

bana mı bu laf?
arkadaşım seninle ne alakası var.anlamak istediğin gibi algılama mesajımı.anlayan anladı zaten.benimle muhattah ol diyen de yok sana

Amsterdamli

Inanilmaz bir keyifle okudum roportaji. Mentesoglu doneminde Samsunspora gonlumu kaptirdigim icin zaten o yillar hakkinda birseyler anlatildiginda cok farkli bir duygu yasiyorum.

Tesekkurler sevgili Mehmet.

kýrmýzýbeyaz55

İleride SAMSUNSPOR ile ilgili bir sinama filmi çekilirse ..Bu sahne mutlaka oynanmalı!! ;D
Alıntı yapılan: samsuni - 11 Haziran 2009, 23:35:17

- Var mı onunla ilgili hatıralarınız? 

- Olmaz mı? Mesela içeride yanılmıyorsam Eskişehirspor'a kaybetmiştik. Çok kritik bir mağlubiyetti. Belki de şampiyonluğa mâl olan bir maçtı o. Maçtan sonra biz utancımızdan zaten sokağa çıkamadık, bir de başkana görünmek istemiyorduk. Zaten milli takım aday kadrosu da açıklanmıştı. Tanju, Fatih, Savaş, ben, birkaç kişi daha aday kadroda idik. Ertesi gün olsun da kimseye görünmeden gidelim istiyorduk. Neyse gece yarısı oldu, saat 1 falan... Başkan kendi şoförü ve aracını göndermiş. Beni çağırıyor. Eyvah dedim, gece 1... Gittim odasına. Dedi ki ışığı söndür; mahvoldum dedim o an. Korkuyla söndürdüm; sonra dedi "aç yine..." Açtım... Söndür, aç, söndür, aç... Sonra bana döndü; evladım sen yıldız bir oyuncusun. Bak yandığında böyle aydınlatıyorsun etrafını ama kötü oynarsan sönersin. Sönmemek senin elinde dedi. Sonra da sordu, sana birisi bugün iyi oynama dedi mi? Yok başkanım dedim, olmadı öyle bir şey... Yine sordu, kimse sana bugün iyi oynama dedi mi? Yok başkanım. Olmadı, oynayamadım bugün... Yarın Ankara'ya gidiyormuşsun milli takıma öyle mi? dedi. Evet, başkanım dedim. Sonra, o meşhur Çarşamba jargonuyla, "ula, seni hangi gözünü bilmemne yaptığımın körü izledi de aldı milli takıma?" diye sordu... Nur içinde yatsın, acayip bir adamdı... Benden önce diğer futbolcuları da teker teker çağırmış zaten. Hatta bazılarını korkutmak için onlara silah falan göstermiş.

celebi

BÝR SEVDADIR SAMSUNSPOR

Nur icinde yatsin buyuk baskan hasbi agamiz.bir daha  gelmez boyle bir baskan ve o efsane kadro.

34_55

nereden nereye hey gidi RIFAT,neydin senbe bir zamanlar ama bakıyorumda sende değişmeyen tek şey hala adamlığın sen gerçi o zamanki kadronun hepsi adamdıda şimdi bizim zibidi  karektersiz,ahlaksız,şımarık,SERCAN,TURGUT görsünlerde baksınlar kendilerine bi...

Kaya

içeride yanılmıyorsam Eskişehirspor'a kaybetmiştik. Çok kritik bir mağlubiyetti. Belki de şampiyonluğa mâl olan bir maçtı o. Maçtan sonra biz utancımızdan zaten sokağa çıkamadık, bir de başkana görünmek istemiyorduk.

vay beee gelde o günleri arama,karekter bu işte takım yenildi diye üzüntü ve utançtan sokağa çıkamayan bir takımdan nerelere geldik  :'( :'( :'(

BÝR SEVDADIR SAMSUNSPOR

Vay be!samsunsporum.simdi ne hallere dusurduler seni.adin simdi bank asya da averajla ligde kalan takim olarak geciyor.aslinda o yillarin takim ruhunu anlatan samsunspor belgeseli yapip simdi takimda bulunan tum  futbolculara hatta teknik ve idari personele her mac oncesi izlettirmek gerek.belki o zaman samsunsporun buyuk bir camia oldugunu anlarlar?ona gore ter dokerker???