20 Mayıs Samsun Cumhuriyet Mitingi

Başlatan cem and naz55, 08 Mayıs 2007, 19:54:43

« önceki - sonraki »

red_white

herkes herkesin görüşüne saygılı olmalı ama iyice amacından saptı atatürkle alaksı kalmadı isminden siyasi amaç güdülmesin yazık

Tribün_ali

Siyaseten fazla anlamam işimde olmaz birileri bu mitinglerden oy cıkarma peşinde kanımca

cem and naz55

aslında bu yazım ne canikli ye nede bu konuda şu ana kadar yazanlara bana özel den msj atıp küfürlü msj yazıp bana puta tapacağına ALLAH A tap diye özel msj yollayan kişeeydi ama herkes üstüne alınmış ne canikli ye nede şu ana kadar bu topiçe yazanlaraydı lafım herkes serbesttir isteyen gelir isteyen gelmez o kendini biliyor

bafradan55

o mesajı atan ayıp etmiş kardeş ama benim arzum kimse kendisini kullandırmasın. kimse cumhuriyet mitingi adı altında siyasi parti mitingine gitmesin

cem and naz55

Alıntı yapılan: "bafradan55"o mesajı atan ayıp etmiş kardeş ama benim arzum kimse kendisini kullandırmasın. kimse cumhuriyet mitingi adı altında siyasi parti mitingine gitmesin
ben inan ol bir parti niyetine gitmiyorum ATATÜRK e yürekten bağlılığım ve hassasiyetim var hepsi o pazar günü gideceğim insanlar ister siyaset için gidenler der isterse cumhuriyret ve ATATÜRK için gidiliyor desin
yanlız bende ULU ÖNDERİMİZ ATATÜRK VE CUMHURİYETİ seçim malzemesi yapan kişilere sonuna kadar karşıyım..

Clint_Eastwood

Bu mitingi engellemek isteyen Akp zihniyeti maalesef bu forumda da kendini yansıtıyor... Bir milliyetçi bir vatansever olarak bayrağımla katılacağım... Ailem de yanımda olacak... Atatürk'ün şehrine yakışır şekilde orda olacağız... ABD'ye AB'ye AKP'ye tepkimizi en demokratik hakkımızla göstereceğiz...

Türkiye Türk'lerindir...

hasselbaink

Alıntı yapılan: "Clint_Eastwood"Bu mitingi engellemek isteyen Akp zihniyeti maalesef bu forumda da kendini yansıtıyor... Bir milliyetçi bir vatansever olarak bayrağımla katılacağım... Ailem de yanımda olacak... Atatürk'ün şehrine yakışır şekilde orda olacağız... ABD'ye AB'ye AKP'ye tepkimizi en demokratik hakkımızla göstereceğiz...

Türkiye Türk'lerindir...

bu mitingleri eleştirenlere akp zihniyeti demek hiç de doğru değil.
AlıntıMHP İzmir İl Başkanı: Köşk mitingi siyasi sömürü aracına döndü  
MHP İzmir İl Başkanı Müsavat Dervişoğlu, Cumhuriyet mitinglerinin amacından saptırılarak siyasi sömürü aracına dönüştürüldüğünü açıkladı.

Bugüne kadar ki meydan buluşmalarını samimiyetten uzak bulan Dervişoğlu, 13 Nisan 2007 Pazar günü İzmir'de yapılacak olan mitinge de tepki gösterdi. Dervişoğlu'ne göre söz konusu mitingler adeta "CHP ile DSP'yi Birleştirme Mitingi"ne dönüştü.

İl Başkan Dervişoğlu, siyasi manevra olarak nitelediği mitinglerde milli değerlerin istismar edildiğini ifade ederek, "Endişemiz o dur ki, amacından saptırılmış iyi niyetli yaklaşımlardan yeni bir aldatma ve kandırma senaryosu tanzim edilmeye kalkışılacaktır" dedi.

Pazar günü İzmir 'de düzenlenecek mitinge tepki gösteren Dervişoğlu, şöyle devam etti:

"Mitingler CHP ile DSP'yi Birleştirme Mitingi'ne dönüştürülüyor. Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde; cumhuriyet, demokrasi, laiklik ve insan hakları savunuculuğu ön plana çıkarılarak gerçekleştirilen mitingler, birilerinin dokundurduğu sihirli değnek ile Cumhuriyete ve O'nun değerlerine sahip çıkma özelliklerinden arındırılmış ve siyaseti yeniden şekillendirme çabalarına dönüştürülmüştür"

Dervişoğlu, başlangıçta sadece rejim, istiklal ve istikbal kaygılarıyla düzenleniyor izlenimi veren mitinglerin Atatürk ve Cumhuriyet çizgisinden uzaklaştırıldığına da dikkat çekti. Halkın samimi duyguları istismar edilerek bir siyasi sömürü aracına dönüştürüldüğünün altını çizen Dervişoğlu, "Her görüşten insanı bayraklarla meydanlara koşturan ve bir heyecan seli gibi Atatürk'le buluşturduğu zannedilen, ama neticede Baykal-Sezer ve Ağar-Mumcu şovuna ulaştıran bu organizasyonların samimiyetten uzak siyasi manevralar olduğu ortaya çıkmıştır." şeklinde konuştu.

daha düne kadar bayraktan istikrah eden türkan saylan, nur serter, edip akbayram gibiler mi milliyetçi? onların milli diye bir dertleri olmadı hiçbir zaman. ben yıllarca yakamda Türk bayrağıyla gezerken bize neler neler diyorlardı. Türküm, müslümanım ve samsunsporluyum. Bu üçüyle gurur duyarım.

İlk iki mitinge birşey demiyorum ama artık konuşmacılardan, içeriğe kadar her şey siyasi parti şovuna döndü. afedersiniz ama ben de bu mitingleri savunanlar chp zihniyetidir mi diyeyim şimdi? halbuki içlerinde samimi insanlar da var bir sürü.

samsun ili başlığındaki moderatör arkadaş berusa55'ten ya da adminden bu başlığı kaldırmasını ya da silmesini rica ediyorum. çünkü bakın burada bile iş Cumhuriyete sahip çıkmaktan çıkıp siyasete döndü. Samsunsporlu abilerimle, arkadaşlarımla aramıza soğukluk girsin istemem. bir taraftar siteine en son girmesi gereken şey siyasettir.

lütfen kapatın. giden gider, gitmeyen gitmez.

cem and naz55

canikli@
bu başlığın silinmesi ve kilitlenmesi yazan arkadaşlara ve başlığı açan kendime bir saygısızlık olarak algılarım kendi adıma mitingin içeri o şekil olduğu için burayada bu başlığı kullandım bu başlığın kitlenmesini asla hazmedemem kendi adıma
bu başlığı açmamda bir siyasi amaç gaye yoktur

Amsterdamli

Bu miting siyasi bir miting degil Cumhuriyet mitingidir. Buradaki herkezde mitingi siyasi propagandaya donusturmek isteyenleri protesto ediyor zaten. Bana gore mitingin asil amacindan yola cikarak oraya gidecek olanlar gider ve herhangi bir siyaset gorurlerse o kisileri isliklayarak protesto ederler.

Ankara, Istanbul ve Izmirden sonra bu mitingin Samsunda yapilacak olmasi sehrimiz icin aslinda onur verici bir durumdur. Bayraklar ile donatilmis bir Samsun ve o buyuk cosku bana buyuk gurur ve mutluluk verecektir. Burada yazan butun arkadaslarimda bu heyecan ile oraya gitmek icin sabirsizlaniyorlar.

Ben nekadar Izmirde miting amacindan uzaklastirilmaya calisildi dediysemde Samsunda bulunsaydim yinede o mitinge giderdim. Siyasiler icin degil Cumhuriyet icin giderdim.

Bu topic altindada siyaseti degil mitingi konusalim yoksa o elestirdigimiz politikacilardan farkimiz olmaz.

berusa55

arkadaslar nedir sıkıntı anlamıyorum inanın?siyasidir veya değildir herkes görüsünü yazsın ama birbirimize atısmayalım ne gereksiz ya.isteyen katılır isteyen katılmaz...benim bu mitingde gördüğüm tek sey nedir biliyor musunun:güzel SAMSUNUMUZ'un böyle anlamlı bir olayda ki isteyen bunu anlamlı da görmeyebilir adının gececek olması ve tüm ülkede yasanacak olmasıdır.bakın bu mitingler sayesinde işin siyasi boyutu var ya da yok bilemem o sehirlerin adının bir kac gün tüm ülke gündemine oturması görsel ve yazılı basında yer almasıdır...benim de SAMSUNUMUZ acısından sevindiğim tek konu budur.işin siyasi yanıyla ilgilenmiyorum bile.düsünün o gün güzel sehrimizi görmeye il dısından cevre illerden yüzlerce binlerce insan gelecek ve bir pazar günleri bu güzel sehrimizde gecirecek.bunu düsünmek bile güzel.bize düsen güzel bir misafirperverlik örneği göstermektir.lütfen sizden rica ediyorum işin artık siyasi yanını politikacılara bırakalım ve SAMSUNUMUZ için güzel yanını görmeye calısalım.
ayrıca topicin kitlenmesi söz konusu değildir.miting yapıldıktan ve mitingin nasıl gectiği ile ilgili görüsler burada paylasıldıktan sonra topic zaten gecerliliğini yitirecektir.tüm arkadaslarımıza sevgiler...

jean

aklima fikir geldi hazir miting samsundayken samsunsporunda reklamini yapalim herhangi bir bicimde

berusa55

evet işte jean arkadasımızın dediği gibi SAMSUNUMUZ ile ilgili yaratıcı seyler ortaya koymanın ve sehrimizin ve markamız SAMSUNSPORUMUZ'un reklamını yapmak icin bulunmaz bir fırsat...

bafradan55

nükleer karşıtı bi pankart açın kesin tv a çıkarız

south_london

Atatürk ün şehiri cumhuriyetin kalesi güzel bi pankart olabilir.

mctlçy

Ne AKPliyiz Ne CHPliyiz Atatürkçü Samsun Gençleriyiz..

SamsunSpor Taraftarları

Parti İsimleri Biraz Sorun Olabilir Ama Buna  Ne Dersiniz?