Erkurt Tutu

Başlatan cembaba, 27 Aralık 2014, 22:04:08

« önceki - sonraki »

cembaba

27 Aralık 2014, 22:04:08 Son düzenlenme: 19 Temmuz 2019, 16:19:50 brigand
AlıntıSamsunspor'un Yeni Başkanı Belli Oldu
Samsunspor'un Yeni Başkanı Belli OlduSamsunspor'da merakla beklenen kongrenin sonucu belli oldu. Kongre sonuçlarına göre Samsunspor'un yeni başkanı 317 oy ile Erkut Tutu oldu.

Geçen hafta çoğunluk sağlanamadığı için ertelenen ve bu sefer üye sayısına bakılmaksızın yapılan kongrede ikinci Tutu dönemi başlamış oldu. Tutu aldığı 317 oy ile Samsunspor'un başkanı oldu.

Osman Genç, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, AK Parti İl Başkanı Fuat Köktaş ve delegeler katıldı.
Tarihinde ilk defa 3 listenin çıktığı olağanüstü genel kurulunda güvenlik güçleri yoğun önlem alırken, kongreye de yoğun ilgi Samsunspor yöneticilerini sevindirdi.
Olağanüstü kongre saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Divan Başkanlığını Ediz Durmuş Bilgin'in yaptığı olağanüstü kongrede yönetim kurulu faaliyet raporu, kesin hesap ve 2014-2015 tahmini bütçe ve denetleme kurulu raporu okundu. Ardından Samsunspor Başkanlığı için aday olan Ahmet Yılmaz, İbrahim Ersöz ve İsmail Erkut Tutu, salonu dolduran delegelere birer konuşma yaptı. Adayların hazırladığı listeyi divan kuruluna sunmasının ardından başlayan seçimlerde bin 292 delegenin 373'ü oy kullandı.
Sandıkların açılmasıyla yapılan sayımlarda Ahmet Yılmaz 38 oy, İbrahim Ersöz 16 oy alırken, 4 yıl önce başkan olan İsmail Erkut Tutu ise 317 oy alarak Samsunspor Kulübü'nün yeniden başkanı seçildi.
Bu sonuçlara göre İsmail Erkut Tutu'nun listesinde; Ömer Çoruh, Rüştü Arapoğlu, Ali İhsan Aka, Metin Ateş, İbrahim Çevik, Hasan Bozal, Ahmet Bülent Günen, Adem Yazıcı, Ömer Tekin, Fikret Yalçın, Abdurrahman Güngör, Serhat Kurt, Fazlı Abdik ve Selehattin Süleymanoğlu yer aldı.
Seçim sonrası tebrikleri kabul eden Samsunspor'un yeni başkanı İsmail Erkut Tutu, herkese teşekkür etti.

Hayırlı bir sezon bizim olur inşallah. Yapacaklarını dört gözle bekliyoruz. Bu sezon play-off'tan çıkmayı başarabilirsek seneye yeni evimizde ve Süper Lig'de olacağız. Bu takımın başarılı olmasını inanın ki gelecek nesillerimiz için istiyorum. 5 yaşındaki çocuğa şampiyonluk yaşatabilirsek, gelecekte İstanbul takımlarını değil elbette ki Samsunspor'u tutması daha kolay olacaktır. Geleceğimiz için, Süper Lig ve başarı şart!

Tekrardan hayırlı - uğurlu olsun. Başkan ve Yönetim hakkındaki görüşlere bu başlıktan devam edelim.

_SoN_

hayırlı olsun ,başarılar dilerim.

brigand

Camiamız için hayırlı uğurlu olsun. Gönül isterdi ki uzun vadeli, sağlam projeler ile gelebilseydi yeni yönetim. Maalesef mevcut durumda bunu bekleme lüksümüz bile yok gibi duruyor. Destekleneceğinden şimdilik bir şüphem yok. Devre arası ortaya çıkacak fotoğrafı çok daha doğru görebiliriz. İnşallah takıma olumlu şekilde yansır ve şu devreyi kayıpsız bitiririz.

kamuri

hayırlı olsun sımdı  kısısel hesaplaşmaları bırakıp bırlık olma gunu

Kaya

Tarih tekerrürden ibarettir derler..

Hadi inşallah şampiyonluğa...

fanatik samsunsporlu

umar konusunda bir girişimi olacak mı acaba?

jean

Olmasi gereken oldu super lige ciktigimizda devam etseydi bu hallere dusmezdik

seskat

Hayırlı olur inşallah, para konusunu düşünmekten bıktım artık. Şu para mevzusunu hallederler inşallah yavaş yavaş

##kdc##

hayırlısı olsun inşallahhh

mehmet yılmaz

Tarihi bir kongre yaşadık zira ilk defa 3 adaylı bir yarış oldu. Bu güzel bir şeydi. Favori Erkut Tutu'nun listesi idi ve sonuçta beklenen oldu.
Erkut Tutu modeli daha evvel denenmiş ve başarılı olmuştu. Bu nedenle delegeler makul ve mantıklı olanı tercih ettiler.
Sn. Tutu konuşmasında 'siyaset ve iş dünyasının desteğini aldığını ve kendilerini bekleyen tabloyu iyi bildiklerini' söyledi.
'Eğer sonrasında destek vermeyecek hatta hakaret edecekseniz lütfen bize oy vermeyin. Yaşadıklarımı ben bilirim' dedi.
Samsunspor'da yönetici olmak gerçekten zor bir görev. Ben de dahil pek çok insan küsebiliyor, kırılabiliyor. Çok kişiyi kaybedebiliyoruz.
Bu nedenle bu zor göreve talip olan Erkut Tutu ve arkadaşlarına başarılar diliyorum. Desteklenmeleri gerekir. Samsunspor hepimizin takımı. Gün, geçmişi konuşmanın, ayrışmanın değil aynı amaç uğrunda bir olmanın günü.
Yeni yönetimimiz hayırlı olsun. İnanıyorum takımımıza da olumlu yansıyacaktır.

yirmiuc

@tutubasgan kendi hesabi degildir heralde.

Sent from my iPad using Tapatalk

5trawberry

hoca konusuna kadar ciddi ciddi okudum orda bıraktım. keşke okumadan önce hesabın adına baksaydım tutubasgan nedir ya :)

özkan

Samsunspor tarihinin son zamanlardaki hem en geniş hemde bırden fazla adayının bulunduğu aslında ıstenılen özlenen tabloyu gördük.Bana göre kongrede enteresan olan 2 tane husus vardı.

Bırıncısı umar konusunun gündeme bıle gelmeyıp bu güne kadar geciktirme cevaplarla kendı hesapları doğrultusunda davranan yönetime hesap sorulmaması,dıgerıde diğer adaylardan bırısının henüz daha lıstesındekı kısılerden haberı bıle yokken aday olup üstüne üstlük bırde bu lıstedekılerden bazılarının başkanlarına oy bıle vermemesıydı.

Şimdı sonuca gelirsek Erkut Tutu sonucu bellı olan yarısı beklendiği gıbı farkla kazandı.Kazanırken konuşmalarında onemlı notlar vardı.Bana göre bunlardan en önemlileri bana destek olmayacakdanız problem yaratacaksanız bana oy vermeyın deme cesaretınde bulunabılmesıydı.

Bır dıgerıde destekler aldığını ve tum sezonun futbolcu alacağına ödenecek maddı kaynağın tamamının temin edilidğinin sinyallerini vermesiydi.Diğer bir not ise bana göre en önemlisi erhan altın denen futbol katilinden kurtulacağız inşallah devre arası

Doğrusu buydu,geç oldu ama sonunda oldu.Erkut Tutunun listesindeki değerli arkadaşlarımada sonsuz başarılar diliyorum.Sonuçta bu takım bizim başka takımımız ve değerimiz yok.Başında nöbet durup desteklemekden ve sevmekten başka çaremizde olmadığına göre bize yine düşen iyi günde kötü günde destek vermek her zamankinden daha fazla sevmek.

ngonge

Erkut Tutu'nun adam ettiği takımı Kazım Yılmaz ne hale getirmişti. İnşallah bu sefer Tutu geçmiş tecrübesiyle uzun süreler bu takımı çalıştırır, layık olduğu yerlere getirir. Hayırlı uğurlu olsun.

David_Walker

Takımdan gidicek 3 kişi belli Erhan Altın,Serdar Eylik,Talha Mayhoş.. Bana göre gönderilecekse eğer bu üç isimden başka Doğan Erdoğan,Tuna Üzümcü,H.İbrahim Pekşen(altyapı),Ali Zorlu'dur.Takviye transferde stoper,orta saha,sol açık mevkiine tranfer yapılır.Forvetlerimiz Mbilla ve Adiloviç bence yeterlidir.Arkalarında Alperen gibi Genç yetenekli bir oyuncu varken forvet transferi biraz fazla olabilir.Okuduklarımıza göre Orduspor'la sözleşmesini fesh eden Landel devre arası takviye edilecek.Son maçları seri yapıp kazanırsak eğer ikinci devre ilk ikiye oynayabiliriz.