Tescilli Arma Sorunu

Başlatan Kaya, 11 Ağustos 2019, 03:00:30

« önceki - sonraki »

Kaya

Bu konu uzun süredir düzelir diye beklediğimiz can sıkıcı bir durum. Bu tür konulara taraftar mı öncü olur, kulüp mü sorusunun cevabı elbette ki kulüptür. Ancak en son yeni 19 mayıs stadının ön yüzüne yapılan arma ile bunun kulübümüz nezdinde de tam anlamıyla çözüme kavuşmamış bir durum olduğu ortaya çıkmıştır.

En çok övündüğümüz şey Atatürklü armaya sahip olmak ancak hangisi !

Yukarıda görünen armaların tamamını kullanıyoruz. Hatta en acısı sağ alttakini sosyal medyamız sürekli kullanıyor.

Şimdi aklıma önemli iki soru geliyor ve cevabını arıyorum ;

Samsunspor'un en son tescil edilen armasındaki onur anıtı figürünün (ATATÜRK heykeli)  siyah olarak değiştirilmesinin nedeni nedir ?

Sorunun cevabının şuan üstteki fotoğrafta stadımızın ön yüzünde bulunmamasını doğru buluyor musunuz ?

Ufak hatalar (detaylar) diye bakılan şeyler , çok büyük saygısızlıklara neden olabilmekte.  :-X

ismetmnts55

Samsunspor'umuzun güncel arması gerek TFF sitesinde, gerek ise formalardaki armadır. Stadyum dışına yapılan arma çalışmasını gayet mantıklı ve güzel buluyorum. Fakat kulübümüzün RESMİ arması kullanılsa çok daha iyi olurdu.

Yapılan işi, verilen emeği takdir ediyorum fakat bir kulübün TEK BİR ARMASI olur, oda zaten bellidir. Kaldı ki biz arma konusunu tartışıyorsak, bazı arkadaşlarımızında sosyal medyada orda burda bir kaç takımın arma değiştirme olayına laf atamaz. Bizimkinde şekil değişmiyor renkler değişiyor olsada aynı şey.

Yapılan onca güzel şeyi görmemek ihanetten başka bir şey değildir. Her şeyin muhakkak bir eleştirisi olacaktır. Her kesimi her konuda %100 mutlu edemez hiç kimse. Eleştiri yapan insanlara İNSAN gibi davranmak en önemlisi.

HAYIRLI BAYRAMLAR

cembaba

Ben de beyaz armanın insanlar tarafından pek sevildiğini düşünmüyorum. Ama resmi armamızdır. Kurumsal kimlik açısından stadyum dışına yapılan armayı doğru bulmuyorum. Kulübün tüm alanlarında beyaz arma kullanılmalı.

LG-M700 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ollivanders

Samsunspor'un tescilli arması her ne kadar siyah Atatürklü arma ise de olması ve kullanılması gereken kesinlikle stadyuma yapılan kırmızı armadır. Açık söylemek gerekirse beyaz ve siyah Atatürklü armaya hiç ısınamadım.

Kaya

Mesele beğenilerimiz değil ki. Armadaki Atatürk heykelinin siyah olma sebebi.

Ayrıca bugün kulüp sosyal medyası tescilli arma ile paylaşım yapmaya başladı.

Tufan

Alıntı yapılan: Kaya - 11 Ağustos 2019, 21:21:49
Mesele beğenilerimiz değil ki. Armadaki Atatürk heykelinin siyah olma sebebi.

Ayrıca bugün kulüp sosyal medyası tescilli arma ile paylaşım yapmaya başladı.

Keza tesislerin toteminde  kırmzı üzeri siyah heykelli arma var.
kulüp şöyle bir karar verip açıklama yaparsa olay çözülür. Resmi armamız beyaz zemin siyah heykeldir taraftar ürünlerinde kırmızı beyaz armayı kullanacağız der olay kapanır ama 3. 4. değişik armalarında resmi platformlarda kullanılması yakışmıyor.

cembaba

Bir de bu konu hakkında şunu söylemek istiyorum. Beyaz armamızın çerçeve problemi var. Köşeleri oval şekilde olan mı doğrusu yoksa dik şekilde olan mı?

Kaya

Şuan federasyona tescil ettirilen hangisiyse doğru olan da odur diye düşünüyorum Cem.

http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=28&kulupID=3597

binikalamadım

beyaz zeminli orijinal resmi arma olayına özen göstermeliyiz...kurumsallık var işin içinde.

evolution55

Kulüp cep telefonu uygulamasında güncellemeden sonra armadaki Atatürk heykeli beyaz kullanılmaya başlandı. Onun dışındaki her mecrada armamızdaki Atatürk heykeli siyah

tyyaman

Bizim armamız hangisi?

Şirketleşme, kurumsallaşma derken en temel şey olan armamızın ne olduğu bile hâlen muallakta. Son zamanlarda armaya ufak dokunuşlar yapıldı. Twitter'daki atıl kalan İngilizce resmî hesapta yakın geçmişte kullanılan eski arma ile asıl Twitter hesabındaki mevcut armaya bakınca farklar net olarak görülüyor. Kırmızının tonu biraz daha açılmış, kenarlar kalınlaşmış ve biraz daha yuvarlanmış.

Ek olarak futbol branşına özel hazırlanan yeni sitede de farklı yerlerde farklı armalar kullanılmış. Örneğin fotoğrafı olmayan bir yönetim kurulu üyesinin yerine arma görseli koyulmuş, o da şu. Bu armanın çerçeve kısmındaki kırmızının RGB kodu FF001A iken yazı ve yılın yazıldığı kırmızı ton ise FF0000. Acemiliğe bak... Yine aynı sitenin maç merkezinde kullanılan armamızdaki kırmızının tonu bu sefer C92127 olmuş, buna ek olarak çerçevelerin üst kenarları kırpılmış. TFF profilimizdeki mevcut armamızın da kenarları kırpık fakat bu sefer kırmızının tonu E30613.

Bu nasıl bir umursamamazlık Allah aşkına?

Tiryakiler55

Sahsi düsüncem, en cok stadimizda kullanilan armayi begeniyorum.

AhmetDenizci

Bu durum eskiden beri söz konusu sanırım:

1995-1996 sezonunda kırmızı arma varken,

Bir sene sonra 1996-1997 sezonunda beyaz arma kullanılmış;

KocumVolkan

Niye illa birini seçmek zorundayız ki? :D Hepsi güzel armalarımızın :D Her sene farklı renklerini kullanalım mis gibi.

Tiryakiler55

Alıntı yapılan: AhmetDenizci - 21 Aralık 2020, 16:57:05Bu durum eskiden beri söz konusu sanırım:

1995-1996 sezonunda kırmızı arma varken,

Bir sene sonra 1996-1997 sezonunda beyaz arma kullanılmış;

Sanirim birazda armanin arkasina denk gelen renkle ilgili olabilir. Beyaz arma'nin kullanildigi formada armanin arkasi komple kirmizi. Burada kirmizi arma kullanmak sanirim biraz tuhaf olurdu. Kirmizi Beyaz Siyah renkleri kullanalim düsüncesinden kaynaklaniyordur belkide sonradan ortaya cikan cesitler :)