Samsun Yine Listede Yok

Başlatan Sadece Samsunspor, 09 Temmuz 2008, 13:30:32

« önceki - sonraki »

Sadece Samsunspor

09 Temmuz 2008, 13:30:32 Son düzenlenme: 09 Temmuz 2008, 13:57:00 berusa55
AlıntıSAMSUN YİNE LİSTEDE YOK

49 il kalkınma amaçlı enerji desteği alacak. Ancak bu iller arasında yine Samsun yok. İşletmeler gerekli şartları bulundurması koşuluyla 2007 yılı Mayıs ayı ve sonrası dönemi için enerji desteği uygulamasından yararlanacak.

Kalkınmada öncelik iller kapsamında bulunan 49 ilde uygulanacak enerji destekleri belli oldu. İşletmeler gerekli şartları bulundurması koşuluyla 2007 yılı Mayıs ayı ve sonrası dönemi için enerji desteği uygulamasından yararlanacak.

Hayvancılık, organik ve biyoteknolojik tarım, kültür mantarı yetiştiriciliği, seracılık, imalat sanayi, madencilik, turizm, eğitim, sağlık gibi alanlarında faaliyet gösteren işletmeler destekten yararlanacak. Destekten yararlanmak için fiilen ve sürekli 10 işçi çalıştırmak gerekiyor.

5084 sayılı ''Yatırımların ve İstihdamın Teşviki ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun''da yer alan enerji desteğinin uygulanmasına ilişkin usul ve esasları düzenleyen tebliği, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Buna göre, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ardahan, Artvin, Bartın, Batman, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Çankırı, Çorum, Diyarbakır, Düzce, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Iğdır, Kahramanmaraş, Karaman, Kars, Kastamonu, Kırşehir, Kilis, Kütahya, Malatya, Mardin, Muş, Nevşehir, Niğde, Rize, Ordu, Osmaniye, Siirt, Sinop, Sivas, Şanlıurfa, Şırnak, Tokat, Trabzon, Tunceli, Uşak, Van, Yozgat illeri ile Çanakkale'nin Gökçeada ve Bozcaada ilçelerinde destek kapsamında bulunuyor. Tebliğ, bu illerde enerji desteğinden yararlanan işletmelerin, 2007 yılı Mayıs ayı öncesi ve sonrası dönemi ile bu illerde ve Çanakkale'nin Gökçeada ve Bozcaada ilçelerinde bulunan işletmelerin 5615 sayılı kanun uyarınca 2007 yılı Mayıs ayı ve sonrası dönemi için enerji desteği uygulamasını kapsayacak.

Akp'ye inanıp oy verenlere yazıklar olsun. Neymiş Tayyip efendi Samsun'a ayrı bir önem veriyormuş bunu diyen Suat Kılıç değilmiydi aha işte ayrı bir önem vermiş herkes almış bize ... almış

HoliganSamSunLu

Akp'ye inanıp oy verenlere yazıklar olsun. Neymiş Tayyip efendi Samsun'a ayrı bir önem veriyormuş bunu diyen Suat Kılıç değilmiydi aha işte ayrı bir önem vermiş herkes almış bize ... almış

Şahsen ben vermedim her zamanda samsunluların bilinçsizce oy kulanmasını eleştirmiş birisiyim Türkiyede verdiği oyun karşılığını alamayan bir kaç ilden bir tanesi Samsun ama Samsunlular olarak siyesete bürokrasiyi ve istemesini bilmiyoruz bilmediğimiz sürecede bu toblo değişmeyecektir

ozkan17

merak etme ytugberk secım zamanı hersey tozpembe gorunuyo bu cok bılmıs halda..güdülmeye devam

körfez55

o 49 il içine ben zaten samsunu yakıştıramıyorum.baksanıza trabzon malatya gibi gelişmemiş şehirler var.bizim adımız büyükşehirler arasında yer alıyor her zaman. :)

eLLis

Bizim gelişmişliğimiz nüfus ve şehir modernliğinde kaldı sanayimiz yetersiz o listede olmalıydık.
Ayrıca malatya gelişmemiş bir şehir değil doğunun en hızla gelişen ve gelişmiş şehri

körfez55

samsunun adının geçtiği projeler büyük çaplı ve türkiyenin büyük şehrirlerinin içinde bulunduğu projeler.

eLLis

Yahu enerji desteği almak kötümü yatırımcı Samsuna geleceğine başka illere kayacak Samsunda büyük proje beklersek daha çok bekleriz hilmi güler nasıl ünye ceyhan yaptı bu şehre büyük birşey yapılmaz tersanede yalan oldu rafineride kandırıyorlar resmen kaç senedir birşey yok oylar yine suat kılıça ama

HoliganSamSunLu

Şuan samsuna alşıveriz merkezlerinden başka yapılan   yatırımları sayarmısınız insanları para harcamaya yer açıyorlar ya peki kazanç şehir büyüyor ama aynı oranda ekonomimiz küçülüyor bu teşfik meselesinide gurur meselesi yapanları görüyorumda sadece gülüyorum Bursa gibi bir ilin ilçeleri dahil teşfik kapsamında sen samsundan bahsediyoruz büyük şehirmişiz eee büyük şehiriz evet ama para yok sanayi yok ekonomi yok ben küçük olmaya razıyım para versinler samsunuma

veis

destek almak çok iyi ama geri kalmış il konumunda olmak kötü en azından adamlarla dalga geçecek koz geçiyor elimize.mesela bugün bütün ts liler yandı. :P

cem and naz55

bu millete müstehak kardeşim acımıyorum ne halleri varsa görsünler aç kalsınlar bunlara bu yakışır

Clint_Eastwood

Akp'ye oy verenlere hediye olsun ne diyeyim... Samsun üvey evlat olmaya devam ediyor.... eee ne demişler Durmak yok yola devam!