Samsun'a Yeni Stadyum

Başlatan kuzey55, 17 Ocak 2011, 10:54:05

« önceki - sonraki »

beşnumara

Yeni Stadın bulunduğu arazinin verimli arazi oldugunu düşünüyorum dolayısıyla çimlerin kolay kolay bozulacagini zannetmiyorum.

Ertuğrul Sağlam

Stad zeminindeki bozulmalar havaların aşırı sıcak gitmesi ile alakalı olduğu söyleniyor. Birde çim'i bile Hollanda'dan ithal edecek kadar aciz bir memlekette güzel zemine sahip stad'lar olması beklenemez hani!..

beşnumara

Abi mersinin eski stadının zemini çok iyiydi yeni stat yapıldı zemin cok kötü. Bi türlü tutmadı. Stat arazilerinin farkı diye düşünüyorum. Mersin yine sıcak yine sıcak ;) tabii sıcağın etkisi de vardır.

Musti

AlıntıÇalımbay, karşılaşmanın oynanacağı Mersin Stadyumu'nun zemininin dezavantaj teşkil ettiğinin altını çizerek, "Sahanın zemininin böyle olmasından dolayı Adanaspor maçında Eren ve Adem, ayakları çime takılarak sakatlandı. Sahayı öyle görünce çok üzüldük. Sahanın çok iyi olduğu söylenmişti ama zeminin kötü olduğunu bilseydik burada hazırlık maçı oynamazdık. Sahaya biz gözümüz gibi bakıyoruz ama gerekirse maçı biz İstanbul'da da oynayabiliriz. Bizim için bu önemli." dedi.

Maçı, Tevfik Sırrı Gür Stadı'nda oynama talebinde de bulunduklarını ancak oranın da zeminin kötü olduğunu öğrendiklerini aktaran Çalımbay, "Burayı yetiştireceklerini ve çok iyi şekilde çalışıldığını söylediler ancak pek ümidim yok. İnşallah yetişir ama yetişmezse de oynamak zorunda kalırsak iyi bir sahada oynayacağımızı zannetmiyorum. Yüzde 80-90 yetişir diyorlar. Gece dahi çalışıyorlar" diye konuştu.

http://www.ntvspor.net/haber/gunun-haberleri/112544/calimbay-istanbulda-oynayabiliriz

Stadın arazisine çim serilmiyor. Çimin serileceği çakılı ve kumu (kalın ve ince agrega deniliyor) drenaj sistemi ve ısıtma sisteminin üstüne yerleştiriliyor. Bence sorun o agreganın özelliği ile bağıntılı. Çünkü Mersin'deki çimi ektiler, hazır tutmuş serme çim yapmadılar.

Ayrıca ekilecek çimin çeşidi de coğrafya ve iklim koşullarına göre iyi seçilmeli yoksa kök salmayabiliyor ve kuruyor. Çimine göre değişir ama saldığı kök zaten 2-3 cm yi geçmez. Saha arazisi çok daha altta kalıyor.

Bir de bu saha çim işi uzmanlık gerektiren bir iş. İş diyorum çünkü avrupada bu profesyonel bir iş. Türkiye'de daha yeni yeni gelişiyor.

samsunum

Mersin maçlarını antalyada oynayacakmış. 6 aydan bahsediliyor.şu zemin yüzünden.

nomak55

Stad yap cillop gibi sahayi yapma oyle armut gibi tabi bakim ekibi ve makineleri biraz kulfetliymia bu konuda olaya tffnjn el atip makinelerinin alimini yapmasi ve kuluplere teslim etmesi.gerekiyor kuluplere zimmetlemek.lazim tabi basina da teknik personel sart kosulmali yoksa boyle sacma durumlara duseriz insallah ayni hataya biz dusmeyiz

Ölümüne sevda bizimkisi

orucreis

Yeni stadlarda en yaygın sorun şimdi çim.stadı yetiştireceğiz diye alt yapısına özenilmiyo

kamuri

su yurt dısındakı stadlar gibi zemını stadın dısına cıkartıp gunesten daha fazla yararlanmasını sağlarlar insallah  ama hiç sanmıyorum

beşnumara

Kamuran abi :D :D

nomak55

Bozai kafa yapmazki direk gönderiyor daha hafif bişey içmiştir muhtmelen :D

ramcQ_55

5trawberry

iyi güldük, Allah razı olsun :)

Musti

Stadyum inşaatının 1 yıllık ilerleyişi

kamuri

04 Eylül 2014, 12:35:21 #2533 Son düzenlenme: 04 Eylül 2014, 13:27:14 kamuri
Simdi gulun sikinti yok da stadin zemini mersin gibi olursa  Mersin gibi uc dort ay deplasman yaparsak o zaman hep beraber guleriz ben de araniza katilirim

orucreis