7- Musa Aydın

Başlatan mehmet yılmaz, 05 Eylül 2012, 15:58:16

« önceki - sonraki »

Sadece Samsunspor

Musa daha ne yapsın elinden gelen bu. Bu saatten sonrada değişmez çoğu golde asisti var penaltıda yaptırdı. Öp başına koy

Dartagnan

Biz ne anlatıyoruz arkadaş neyse ... öptüm basıma da koydum ;) eyvallah kardeş

Ollivanders

Musa'ya bel bağlamamız Musa'nın üst düzey futbolcu oldugunu değil Samsunsporun eski gücünde olmadıgını gösterir .

red_white

Alıntı yapılan: Dartagnan - 03 Mart 2014, 11:46:57
Burak burada kimse faydasız olduğunu söylemiyor.Keske daha da gol atsa,asist yapsa da biz papaz olsak.Sorun değil yani.Ancak dediğim gibi onun yerinde Buca'daki Zafer gibi bir adam olsa fazla değil o tarz bir adam olsa çok farklı olurduk onun derdindeyim. Musaya gelen toplardan yarısı güçsüzlüğünden dolayı heba oluyor. Olmuyor mu ? atılması gerek net topları atamıyor mesela . Bizim sıkıntımız buradan başlıyor işte.Sana göre bu istatistik yeter .Ama bana göre başka bir adamla birlikte oyunu daha derli toplu ve takım oyunu seklinde oynayabilirdik.Bundandır benim musa'nın futbolunu sevememem.Ayrıca önceden de yazdığım gibi Alternatifinin olmaması (ki bence var ) eleştirilmesini de engellemiyor.

Çok güzel bir noktaya değinmişsin Musaya gelen topların birçoğu güçsüzlüğünden dolayı heba oluyor yanındakine atacak atamıyor ara pası atacak atamıyor. Evet duran topları iyi kullanıyor ama yanından geçen adamada zahmet edip ayağını uzatmıyor. Verebileceği buysa  Hüseyin hocanın 45 dakika oynatması lazım diye düşünüyorum.

Ollivanders

Abi ben bir de şu duran topların asist sayılmasına ayarım . Oyun içinde bir tane ara pası gösterin bana . Nedense ben hep ıska geçtiklerini hatırlıyorum

Burak

Asist: futbolda takım arkadaşına gol pası veren oyuncudur. Maçlardaki asistlerin sayılması resmi oyun kuralları içerisinde yer almasa da, futbol istatistikleri açısından kullanılmaktadır. Genellikle asistler, gol yolunda pas verme veya orta yapma şeklinde yapılır.

Asisti bu şekilde tanımlamışlar ve dolayısıyla da duran toplarda olsa asist sayılıyor. Kaldı ki ben elde olanlara göre konuşuyorum Musayı çıkarıp Buca'daki Zafer'i koyamayız bizim Zafer'i koyarız en fazla bu saatten sonra onu alsaydık bunu alsaydık demenin faydası yokki ilk 2 yede çıksak play offta oynasak bu oyuncular ile yapacağız bunları.Devre arası 2 oyuncuyu zor aldık. Bugün ben iddia ediyorum sezon başındaki görüntüde bu takım play off a kalacak diye garanti verilse kimse hayır demezdi bugün ilk 2 için konuşuyoruz o yüzden eleştiriler bence yapıcı olmalı eleştirilemez demiyorum ama yapıcı olmalı

Dartagnan

Playoff konusunda vs haklısın ona kimse bir şey diyemez.O veya bu etkenlerle bir şekilde gidiyoruz.Ben sadece oyunumuzun gidiş açısına dair o tarz örneği verdim yoksa zaten zaferi bize bırakmazlar. Mesela Musa'nın güçsüzlüğünden ve ayakta durmamasından ötürü oluşmasına engel olduğunu düşündüğüm takım oyununu arifi kazanarak yapamaz mıyız ? Play off a gittiğimiz an bu adamlara ihtiyacımız olmayacak mı ? Bu adam Buca maçında 2 tane net pozisyon hazırladı ARA PASlar ile .Ekigho mallığına atamadı orası ayrı bir konu.Simdi bu adamı  neden kazanamadık mesela ? Güçlü bir Arif'in  bize çok yararı dokunmaz mıydı ? Musa'dan daha mı güçsüz bu adam da 45 dakika dahi  oynatmıyoruz ? Ayrıca yukarıda tanımını vermişsin kardeşim asistin.Ama kişilerin asist derken ne bekledikleri önemli.Benim içinde oyun kitlendiği an kilit pas verip oyunu açan ve golle buluşturan pastır. Demek ki burdan da ayrılıyoruz.Benim açımdan musanın böyle bir özelliği yok.Oyunu yavaşlatma ayağında top tutma özelliği olmadığı gibi.Velhasıl kelam su anda ki şartlarda musa iyi diyoruz demek ki. Ama düşünceme göre arif'ten gereksiz bir şekilde yararlanamıyoruz.

Ollivanders

Asistin tanımı beni ilgilendirmiyor açıkçası . Ben de asisti oyun içinde yaratıcı bir çaba olarak görürüm . Futbolun en basit hareketidir duran toplar . Musa çok iyi kesiyor da vuranlar salak ya . Vuran olmasa nasıl olacak o goller . Veya duran toplar yüzde yüz gol pozisyonu mu ?

Musa'dan iyi orta kesenimin olmaması Musa'nın mükemmel orta kestiğinin veya büyük futbolcu oldugunun değil , Samsunsporun bu konudaki zayıflığının göstergesidir .

Burak

Ya abi şurada anlaşamıyoruz ben Musa üst düzey oynuyor demiyorum ya da Arif kötü oyuncu da demiyorum.Eldekiler arasında en etkilisi  Musa Aydın .Skora etki anlamında bu sezon çok etkili . İyi bir Arif'i elbette bende isterim birebirde adam geçebilen inceci bir futbolcu ama izlediğimiz Arif şu ana kadar iyi değildi Arif'i de 15 dakikalık performansı ile değerlendiriyoruz şu anda 60.dakikadan sonra oyundan düşmeyeceğini nerden biliyoruz. Şu kadroda Arif'e yer açmak için kesilecek adam Musa değil ben bunu savunurum her türlü

Dartagnan

Alıntı yapılan: Burak - 03 Mart 2014, 12:37:51
Ya abi şurada anlaşamıyoruz ben Musa üst düzey oynuyor demiyorum ya da Arif kötü oyuncu da demiyorum.Eldekiler arasında en etkilisi  Musa Aydın .Skora etki anlamında bu sezon çok etkili . İyi bir Arif'i elbette bende isterim birebirde adam geçebilen inceci bir futbolcu ama izlediğimiz Arif şu ana kadar iyi değildi Arif'i de 15 dakikalık performansı ile değerlendiriyoruz şu anda 60.dakikadan sonra oyundan düşmeyeceğini nerden biliyoruz. Şu kadroda Arif'e yer açmak için kesilecek adam Musa değil ben bunu savunurum her türlü

valla kardesim ben yazılanlardan Musa Aydın olmasa Bizim takım yerle bir olurdu havası sezdım ondandır yazılarım.Diyeceksiniz ki asistler verdi eee doğru vs .Ben de diyorum ki Bizim oyun şablonumuzu (her ne kadar asist dahi veriyorsa) güçsüz kılıyor. Başka tercihlerle daha iyi halde olabilirdik . budur anlatmak istediğim. He kesilecek adam Musa mıdır ? Bana göre Musadır çünkü ilerde ekigho ve umardan vazgecme sansımız yok.Orta alanda da taha ve erdemden de vazgecemezsin.Hic olmazsa takımımızın sertliğini ikisi sağlıyor. Musa'nın yerine Arifi   15 dk değil de 30 -45 dk oynatarak görmekte fayda var . Ne durumdadır , Acaba daha iyi olur mu gibisinden yoklayabilmek adına .Ama su da bir gercek Kalpar gibi korkak hocamız oldukça bunu fark edemeyiz zaten .

brigand

Yoruldu. Güçlenmesi için 1-2 hafta dinlendirilmesi gerek diye düşünüyorum. Daha dinç bir Musa Aydın her türlü iş yapar. Ayrıca Arif şu son 12 dakikada yaptıklarıyla artık istiyor o formayı.

cgr

Alıntı yapılan: Dartagnan - 03 Mart 2014, 11:01:05

Dipnot: Ben ve diğer arkadaşlarım adına söylüyorum.Ne yazik ki futbolu bilmiyoruz cgr ;)

Bravo o zaman size.

Ollivanders

Alıntı yapılan: cgr - 03 Mart 2014, 13:50:50Bravo o zaman size.

Bravo o zaman derken çgr ? Ben Musa Aydın'ın bu sene tapılacak performans sergilemediğine inanıyorum . Umar gibi , Cemil gibi ..,

cgr

Alıntı yapılan: Serpico - 03 Mart 2014, 14:31:56
Bravo o zaman derken çgr ? Ben Musa Aydın'ın bu sene tapılacak performans sergilemediğine inanıyorum . Umar gibi , Cemil gibi ..,

Abi ben şunu söylemeye çalışıyorum. Bu takımda orta saha'da hücuma dönük oynayacak oyuncular belli. Musa, Arif, Zafer. Bu 3 isimden başka hücum özelliği güçlü olan adam yok.

Bende beğenmiyorum yeri geldiğinde ayağının altından top kaçırmasını, ikili mücadelelerde geberik olmasını. Ama Arif Şahin'in başlığına da  bakarsak ondan da aynı sözlerden hem siz, hemde biz bahsetmişiz. Arif'in yerden kalkmadığını, fizik olarak geride olduğunu vs.vs.

Elinde 2 tane geberik oyuncu olunca, hoca da istatistiği veya skora katkı sağlayan adamı oynatıyor. Hepsi bu işte.

lato

Musa çok güçsüz ama adamda şeytan tüyü var her yerde kalışında faulü çalıyor hakemler. Bu ligin kaderini bir yerde duran toplar belirliyor. Ama gelgeleim en fazla 45 50 dk oynar. Zaten 90 dk tamamladığı pek maç da yok herhalde.