Tanrıverdi Holding Otel Projesi [Shareton Hotel]

Başlatan AntZ, 01 Ocak 2012, 15:52:38

« önceki - sonraki »

Şehr-i Samsun

Dün çay kazanında oluşan elektrik kaçağından dolayı 21 yaşında ki genç bir arkadaşımız elektriğe kapılarak hayatını kaybetti.  :'( Bir işimizde doğru bitsin şu ülkede   :kafa: :kafa:

sadece55

Basit nedenlerle İnsanların Ölmesine Alışılan Ülkeye TÜRKİYE denir...

berusa55

18 Haziran 2014, 15:05:26 #107 Son düzenlenme: 18 Haziran 2014, 15:09:02 berusa55

berusa55

sadece55

Daha estetik bir mimari yapılabilirdi aslında.

berusa55

berusa55

SHERATON SAMSUN HOTELİ AÇILDI

Tanrıverdi Holding tarafından inşa edilen, Starwood Hotels Resorts Worldwide'in işletmeciliğini üstlendiği Sheraton Samsun Hoteli bugün hizmete girdi.
Otelin açılışına Samsun Valisi İbrahim Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Ak Parti Samsun Milletvekili Mustafa Demir, Tanrıverdi Holding Yönetim Kurulu Başkanı Recep Tanrıverdi, iş adamı İbrahim Tanrıverdi, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, iş adamları ile çok sayıda davetli katıldı.
Açılış öncesi Büyükşehir Belediyesi Halk Oyunları ekibi kısa bir gösteri yaptı. Selamlama konuşmalarından sonra İl Müftü Yardımcısı Osman Ayaz'ın dua okumasının ardından otelin açılışı yapıldı.
Açılış sonrası otelin lobisinde koro ve akapella müzik üzerine Samsun'da kurulan Vocavoice grubunun gösterisi sunuldu. Gösterinin ardından davetliler otelin Yeşilırmak balosuna geçerek kokteyle katıldılar.
Kokteylde konuşan Tanrıverdi Holding Yönetim Kurulu Başkanı Recep Tanrıverdi, "Samsun benim doğduğum şehir. Samsun'da doğduk, İstanbul'a gittik. Ama Samsun'a da 6 tane okul yaptık. Bizim Samsun'a otel yapma gibi bir fikrimiz yoktu. Her geldiğimizde Başkan Yusuf Ziya Yılmaz bize teklifte bulundu. O dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'da bana benim memleketime geldiğinde kalacak yatak olmadığını söyledi. Biz de otel yapmaya karar verdi. Başkan Yılmaz bize muhtelif yerleri gezdirdi. Biz buraya büyük bir beklenti amaçlayarak gelmedik. Öyle bir şey olsaydı biz buraya bu kadar büyük bir şey yapmazdık. Ama biz Başkan Yılmaz'a söz verdiğimiz için bu oteli yaptık. Bu memlekette çok Recep ve İbrahim Tanrıverdiler geldi geçti. Bir gün bizler de gelip geçeceğiz. Ama bu eserler bu memlekete kazandırıldıkça ben mutlu oluyorum" dedi.
Sheraton Samsun Hotel'in Samsun'a değer katacağını belirten Starwood Hotels Resorts Worldwide Türkiye Bölge Müdürü Sabine Dorn Ağlagül, "Kurtuluş Savaşı'nın başlangıç noktası olan Samsun, modern Türkiye'nin kuruluşunda hayati bir önem taşımaktadır. Sheraton markamız ile birlikte bu güzel şehre daha da iyi değer katacağımıza inanıyorum" diye konuştu.
İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok'un konuşmasının ardından kürsüye çıkan Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, "Bugün mutlu sondayız. 1960'lı yıllardan sonra Samsun otel konusunda gelişmekte biraz yavaş kaldı. Ben Recep ve İbrahim Tanrıverdi'ye teşekkür ediyorum. Bu tesis onların çocukları yaşadıkça ailelerin gururu olacaktır. Bugün burada 14 Şubat Sevgililer Günü birbirini seven bütün dostlar bir araya geldik. Bundan sonra böyle güzel eserlerin yapılması için heyecanımız hiç bitmeyecek. İnsan yaşadığı ve yaşama tutunduğu sürece yeni şeyler yapalım diyen dürtü olduğu sürece yaşam anlamlı ve renkli olacak" şeklinde konuştu.
Türkiye'de modern anlamda otelciliğin 1950'li yıllarda başladığını belirten Samsun Valisi İbrahim Şahin, "Bu otelin yapılmasıyla ilgili çaba takdire şayandır. Bu oteli eleştiren dostlarıma da öneriyorum. Bu otele gelsinler, en üst kattaki roof bölümünde yemeklerini yesinler, akşamın serinliğinde Samsun'u seyretsinler. Elbette eleştirilecek şeyler olabilir. Emin olun hiçbir şey yapmazsanız eleştirmezsiniz. Onun için Başkan Yılmaz, Tanrıverdi grubu üzülmesin. Ufak tefek şeyler yazıldı. Onları da demokratik hoşgörü içersinde değerlendirmek lazım. Ama emin olun Samsun bir eser kazandı" ifadelerini kullandı.
Açılış töreni kokteylin ardından sona erdi. 221 odası bulunan 25 katlı Sheraton Samsun Hoteli'nin 150 milyon dolara mal olduğu bildirildi.

http://www.milliyet.com.tr/sheraton-samsun-hoteli-acildi-samsun-yerelhaber-621492/