Yoksa bu bir çelişki mi? (Sağlam'la ilgili)

Başlatan beşnumara, 10 Haziran 2005, 11:53:00

« önceki - sonraki »

yusuf celebi

Görünen o ki yapılan yanlışlara değinmek insanların pek tercihi olmamış üzülerek bunu görmek çok acı.

Hiç kimse Diyarbakır maçı ile ilgili yaşananları Ertuğrul ile hiç alakası olmamasına rağmen bu karekterdeki bir kişiye hiç haketmediği halde küfür etmek hangi gerçeğe dayanır hangi ahlaki değerlere dayanır buna hiç kimse değinmiyor gerçekten çok acı.

O zaman sizin anlayacağınız bir dilde anlatayım.

Herkes şahsi düşünsün.

Size hiç haketmediğiniz şekilde küfür edilse    
( küfürün haketmesi olmaz) annenize , kardeşinize yada , eşinize siz buna nasıl bir refleks gösterirsiniz yada buna boyun eğer geçermisiniz eğer boyun eğen karekterde iseniz o zaman sizde bir sorun var demektir.

Ben Ertuğrul'un yerinde olmuş olsaydım bu takımı bende bırakırdım.

Eğer hala yine Samsunspor'u para için sattı diyen varsa ben onlara başka nasıl bir örnek vereyim.

Ertuğrul'un ayrılma nedenlerinden bir tanesi ve en önemli olanı bu.

Bir diğeri ben onun para için bunu yaptığına ihtimal vermiyorum gittiği takım taraftarı ile o takımın bütünleşmiş havası ve takımına sahip çıkan bir şehiri seçmiş olmasıda onun düşüncesindeki bir hayalinin gerçekleştirmesi projesidir.

Ertuğrul Samsun şehrinin vurdumduymazlığını kendi uslubuyla harekete geçirmeye çalışmıştır fakat onun bu uslubunu yanlış yorumlayan zihniyet Ertuğrul'un söyledikleri sanki yanlışmış gibi yorumlayarak Ertuğrul düşmanlığına kılıf bulunmuştur.

Kısacası Ertuğrul Sağlam böyle bir takıma fazla geldi ve gitti.
Ama şu gerçek hiç akıllardan çıkmaz Samsun şehri Ertuğrul gibi birine bunu yapabildiyse diğerlerinin başına ne gelir bu hep hatırlanacak.

Takımın istediğimiz gibi sonuçlar almadığı kesindir fakat hemen hemen 6 yıldır her futbolcuyla ve hoca ile maddi bozukluklardan dolayı sorun yaşadığımızı düşünürsek faturayı Ertuğrul Sağlam'a yada bundan sonrakilere yıkmak bana pek ahlaki gelmiyor.

Ben yinelemek zorundayım Samsun şehrinin bu bakış açısı ile Samsunspor maalesef istediğimiz seviyelere ulaşamaz dar kitlelere hitap eden mahalle takımı kimliğine bürünür ve orada kısır bir döngü içinde döner.
Samsun şehri kendini yenileyemediği için spor anlamında Samsunspor'da bu durumdan kendini kurtaramıyor ve her geçen gün kan kaybediyor.

Yine maksadımı aştım bundan böyle sizinle burada olmanın bir anlamının kalmadığını daim olan Samsunspor'un başarısı için farklı ortamlarda bulunma temennisiyle Samsunspor'a başarılar diliyorum.

Hoşçakalın.

samsunsevdalısı

sevgili Yusuf Çelebi,
Yine gider ayak Ertuğrul sağlamı savunmuş ve bu taraftar ona küfretmediği halde taraftara ertuğrula küfrettiniz demişsin.
Teşekkür ederiz bu kadar zamanlık katılımında bizlerle bir şeyler paylaştığın için,
Ama gitmeyi tercih ettiyseniz bunu farklı bir nedene dayandırmanız gerekirdi.
Ertuğrul Sağlam konusundan önce de varlığınızdan bahsetmek te pek mümkün değildi zaten.
buradaki ortamı beğenmiyor olabilirsiniz,çoğunluğun fikirlerine inanmıyor olabilirsiniz saygı duyarım.
ama samsunsporu bırakıp ısrarla ertuğrul sağlamı konu edip taraftarı küçümsemenizi,aşağılamanızı kabul edemem.
gitmeyi tercih ettiniz yolunuz açık olsun...
bizler küsmeden,kırılmadan her şeye inat samsunsporumuz için burdayız,hiç bir kimseyi samsunspordan üstün görmeden,bu renklere olan aşkımızla davamızı sürdüreceğiz.
Çünkü biz samsunsporluyuz.

ngonge

yusuf agbi;bilirsin samsunkatalog dan beri(yaklaşık 4 yıl oldu) internette fikirlerimizi tartıştık,ettik çeşitli çözüm yollarını konuştuk.senin her zaman önce borçları silelim gençlerle yola devam edelim şeklinde fikirlerini çok tutmuşumdur,burada sana saygı duyan çok insan var.ama anlamadığım gene aynı şeyi yapıyorsun.bir kere daha yapmıştın bunu,bu samsundan bir şey olmaz artık yazmıyorum da tutmuyorum da deyip çekip gitmiştin.gene aynı şeyi yapıyorsun.ertugrul u desteklemenin şahsi bağların olmasından kaynaklandıgını düşünüyorum ki öyle olmasa da savunabilirsin  ama burada kime karşı görüştesin diye seni asmaz kesmez.
samsunsevdalısı agbimin dediği gibi
Alıntıbizler küsmeden,kırılmadan her şeye inat samsunsporumuz için burdayız,hiç bir kimseyi samsunspordan üstün görmeden,bu renklere olan aşkımızla davamızı sürdüreceğiz.
Çünkü biz samsunsporluyuz.

yolun açık olsun

salihcakir

yusuf abim sana Ertuğrul'un sözleriyle cevap veriyorum..
"Kayserispor'dan teknik direktörlük teklifi geldikten sonra diğer
tekliflerle ilgilenmediğini ve görevi kabul ettiğini belirten Sağlam,
şöyle devam etti:
''Samsunspor'da antrenörlüğe çok iyi bir başlangıç yaptık.
Hedeflerimiz doğrultusunda bizi başarıya götürecek takımın Kayserispor
olduğunu düşündük. Kentin yapısı, insanının güzelliği, taraftar
profili, ileri gelenlerinin takıma verdiği destek sayesinde bu ışığı
Kayserispor'da gördük. Bu nedenle diğer teklifleri düşünmedim.''
Kayseri'nin potansiyelinin çok yüksek olmasına rağmen geçmişte
futbolda istediği başarıyı yakalayamadığını anlatan Sağlam, iyi bir
ekip çalışması yaparak, şehirle bütünleşerek bu başarıyı
yakalayacaklarına inandığını kaydetti."

var gerisini sen düşün..

timofte

İçimden çok şey söylemek geliyor ama, nasıl ifade edeceğimi bilemiyorum. Bazı yaklaşımlar insanı son derece yaralıyor. Samsunsporluluk bu kadar ucuz değil. Samsunsporumuz kişilerin üzerindedir.

Takımdan gitmiş, Kayserispor'la anlaşmasını yapmış, hangi sebeple olursa olsun Samsunspor'u yerden yere vurup Kayseri gibi derinliği olmayan bir camiayı göklere çıkarmış Ertuğrul Sağlam için forumdan ayrılıyorsa bir insan; yolu açık olsun.

Kaldı ki Samsun'da Ertuğrul Sağlam'a tanınan tolerans bugüne kadar hiçbir teknik direktöre tanınmamıştır. Her koşulda taraftar onu desteklemiş, son Diyarbakır maçı da dahil, Ertuğrul'u bir kez olsun istifaya çağırmamıştır. Canlı yayınlanmayan bir maç hakkındaki bilgileri şehir dışından almak durumunda kalan Y.Çelebi'nin iddia ettiğinin aksine, Ertuğrul aleyhine bir küfür de edilmemiştir. Taraftar bunu; kulübü yönetenlere saygısından, "Ertuğrul Sağlam'ın beş yıl boyunca arkasında" olduğunu söylemesinden dolayı tepkisini yüreğine gömmüştür! Ertuğrul'un istifaya çağrılmadığı ve kendisine küfür edilmediği konusunda 19 Mayıs Stadında maç seyreden tüm Samsunsporlular şahittir.

Hepsini de bir yana koyalım; burası bir tartışma forumu olduğuna göre herkes farklı fikirler ileri sürebilecektir. Bunu da Samsunspor sevgisinden başka bir düşünce ile yapmamaktadır.

Bazı fikirleri beğenmiyorum diye forumdan ayrılıyorum demek, hele de Samsunspor'la bir bağı kalmamış birisi için bunu yapmak ise daha da acı olanıdır.

samsunlu_gencler

bu takım para için satan tumer metin gecen seneki samsun bjk macından sonra aglamıstı,işallah ertugrul da aglamaz

BuqRa

Alıntı yapılan: "şirinler_1965"
Alıntı yapılan: "Mehmet"bu takım para için satan tumer metin gecen seneki samsun bjk macından sonra aglamıstı,işallah ertugrul da aglamaz

aglasın ne hali varsa görsün beddua yok zaten SAMSUNSPOR A yanlış yapan varsa o zaten cezasını ceker
ilhan sakatlandı 5 aydır oynayamıyo...
AFFETMEK ALLAH A AGLAMAK BEBEGE MAHSUSTUR

Evet haklısınız onlar bızı sattı ama ne oldu bebe gıbı agladılar samsunsporda pıyasa oldular sonra artıst oldular ama hepsı bu saatten sonra traşşşş.
Biri ağlar Biri sakatLandı Ertugrul saten salla ne haLı warsa gorsun

timofte

Ertuğrul Sağlam bizi rezil etmeye devam ediyor..
Bizden geri bir camia olan Kayseri karşısında kıyaslama yaparak Samsunspor'u yerin dibine sokan sözler ediyor.

Aşağıdaki linke bakabilirsiniz..

http://www.tribundergi.com/forum/viewtopic.php?t=12942

curva55

Artık Ertuğruldan konuşmayalım.Onun hakkında konuşarak onu yüceltiyoruz.O bizi bu zor günlerde sattı gitti.Ama benim en çok dikkatimi çeken nokta Samsunspordda başarılı oldum dsemesiydi.Allah yolunu açık etsin.

55samsunlu55

ben ertuğrulu o kadar severdim ki, scala beşiktaştan kovduğunda ağladığı gibi mazlum, gollerini attığı şekilde kuvvetli, taraftara el sallarken efendi, cuma namazında karşılaştığım gibi iyi bir mümin portresi gelirdi gözümün önüne. oğlumu bile ertuğrul sevgisiyle büyüttüm, oğlum ondan bahsederken sevgisinden Ertuğrul amca diye hitap ederdi. bu şekilde bizi satacak bir adam değildi ama demek ki para herkesi satın alacak güçteymiş. yazıklar olsun.

Sioux

bu topici yenir görüyorum
ertuğrul sağlam bu forumda sevilmiyor diye forumdan ayrılan yusuf celebi isimli kullanıcıyı hayretler içinde okudum.
çok çocuksu hareketler bunlar bence..

timur55

ya arkadaslar bırakalım bu satıp gıttı laflarını..e tabı adamlar gıdıcek ya hepsının bı ıdealı var bı karıyer pesınde hepsı burda kalarak sırf bizi mi mutlu edıcekler bırakın allah askına ya.duygusal konusmayın gercekcı olun bıraz..bu topcu mılletı bu işi para ıcın yapıyolar daha cok verene gıtmelerıde gayet normal..35 ınden sonra kım bakacak onlara hepsı unutulup gıtcekler.hangımız onlara futbolu bıraktıktan sonra maaş verıcez..adamlarıda bıraz anlıyalaım bence.bı ercanı bı ımdatı kım soruyo sımdı hepsı unutuldıu gıttı.bırakalım bu laflarıda.yenı sezona bakalımm...saygılar

jean

timur55 abi haklisin ama kim ertugrul gibi hayatinda hic bir antronorluk kariyeri olmayan kisiye kulup teslim eder ama bunu biz yaptik tabiki para kazanacak ama ona verilen kiymeti biraz anlamasi lazimdi samsunspor gibi takim ona emanet ediliyor 1 yil sonra para ugruna gidiyor bu hainliukten baska bir sey degildir bence saygilarla