İsmail Uyanık'la 10 yıl..

Başlatan ngonge, 28 Mayıs 2005, 16:56:17

« önceki - sonraki »

ngonge

hemen giriş yapayım;bence ismail uyanık samsunspor da başarısızdır!!! niye mi 90 larda stad (açık ta koltuklar yokken ) 20.000 kişi idi ve her maç tıklım tıklım doluydu.klubun borcu da yoktu,yıldız isimler geliyordu takıma.neyse bu 10 yıl zarfında takım kısa dönemler dışında ve bilhassa (y.ziya yılmaz ile birlikte) son 5 yılda çok kötü durumda;iddiasız ve amaçsız ortasıra takımı.klub sattığı oyunculara rağmen acaip borç altında.sizce bu durumda ismail uyanık başarılı mı? o 90 ların ortalarındaki genç heyecanlı başkan gitmiş,şimdi bakıyorum her maç çıkışı böyle burnu soğuktan kırmızı olmuş, boynu bükük, kaybetmeyi kabullenmiş birini görüyorum.belki de çok yoruldu,bilmiyorum ki kendisini belki en çok ben severim ama artık görevi bırakma zamanı geldi bence.bize heyecan getirecek bir başkana ihtiyacımız var.dost acı söyler,bu işler sevgi ile sempati ile bir yere kadar,değil mi?

samsunsevdalısı

kesinlikle katılıyorum sana ngonge.öyle bir durumdayız ki yönetim şu duruma  biel başarılıyız diyebilecek kadar bastırmış taraftarı...
bu kulüp bu durumda ise sorumluları istifa etmelidir...
yazıklar olsun

Fecr_55

:evil: ba$ka diyecek söz kalmami$..yazdiklarina tane tane hak veriyorum..

böyle olmamaliydik..zaman gecmeden düzeltmeliyiz durumu..yoksa gidi$at kötüdende kötü..

yirmiuc

samsunsevdalısı

bu kadar imkansızlığa rağmen ha...
biz bu kafayla bu durumda olduğumuza şükretmeliyiz...
doğru söylüyorsun
yakışır

timofte

ben sadece ligde kalmanın başarı olduğunu düşünmüyorum..
samsun şehrinin bir futbol kültürü birikimi var.
ama son yıllarda insanlar samsunspordan uzaklaşıyor, bunun sebebi de takımdaki heyecansızlık. hedefsizlik. samsunsporu ancak bizler gibi takımı her halükarda destekleyen bir avuç insan sahipleniyor. diğer insanlar bir umursamazlık içinde..
son beş yılda takımda kötüye gidiş var. bunda, alınan kararların taraftarın beklentilerinden kopuk olmasının da etkileri olup olmadığı ciddiyetle sorgulanmalıdır. son olarak bugün tribünde taraftar, hem de maraton tribünün ortasındaki kombine biletli taraftar futbolculara yönelik 'satılmış ..ler' diye bağırdı. Kesinlikle iyi gitmiyor bazı şeyler.

salihcakir

ben ismail uyanık'ı 10 yıllık dönemde; genel manada başarılı buluyorum. son birkaç senedir başkanın yorulması veya sıkılması; sebepleri bunlar olabilir bilmiyorum;sözün özü heyecanını yitirmesi ile birlikte samsunspor büyük bir inişe geçmiştir. bu dramatik çöküşü durduracak bir kan değişikliğidir; fakat gerekli olan taze kanı verecek kim; sorun burada? radyolarda; belediye hoparlöründe anonsmu yaptıracağız?!!

timofte

Alıntı yapılan: "samsunkopat"samsunspor büyük bir inişe geçmiştir. bu dramatik çöküşü durduracak bir kan değişikliğidir; fakat gerekli olan taze kanı verecek kim; sorun burada? radyolarda; belediye hoparlöründe anonsmu yaptıracağız?!!

evet olayın bu boyutunu da dikkate almak lazım. Y.Ziya Yılmaz başkanlıktan ayrıldığında bir süre kimsenin talip olmadığı bir samsunspor vardı ortada.. Takımın kayyum tarafından yönetilmesi dahi gündeme gelmişti.. İsmail uyanık'ın başkanlık konusunda herhangi bir alternatifi görünmüyor.

ngonge

ya dediklerinizde haklısınız ama koskaca samsunpor u sadece ismail uyanık a mı endeskli yapacağız.elbette birileri gelecek,ha belki daha da kötü olacak ama şu halde olmak da yeterince kötü.galiba bize bi abromovich lazım.

yusuf celebi

Hasbi Menteşoğlu başkandan sonra belli bir oranda karizmatik iz bırakan basın ve medyanın ilgiyle takip ettiği ilk zamanlarda heyecanını zekasıyla birleştiren daha sonraları ise Türk futbolunun kokuşmuş kirli ilişkilerinin dişlileri arasında ezilmemeye çaba gösteren ama bu çabaların yetersiz olduğunu gören ve yorulan umutsuzluğa kapılan şehir insanının sadece başarıların olduğu zamanlarda takımın yanında yer alması iyi gün dostları misali vefasızlık zaman zaman transferlerde hata yaparak gereksiz ödemeler yapan bugünkü mali krizlere istemeyerekte olsa risk alarak gelmiş olmak Başkan İsmail Uyanık'ın artılarıyla eksileriyle değerlendirmelerimizde vefasızlık etmemek adına karar vermek çok zor ve ben başkan olsaydım  ne yapardım sorusunu kendime soruyorum ve inanın dışardan göründüğü kadar kolay olmadığını anlıyor insan....Samsun şehri başkanlığa yakışır başka bir aday çıkaramıyorsa bu o şehrin Samsunspor'a bakış açısını yansıtır,başka söze gerek varmı.

curva55

Takıma başka sahip çıkanmı var???Takımın ne durumda olduğu biliniyormu???Takımın bir geliri varmı???Takım tribünlerden ne kadar kar ediyor???Geçen sene ADANASPORUN PARASAL DURUMU BİZDEN DAHA İYİYDİ.SAMSUNSPORUN Y.ZİYA YILMAZ DÖNEMİNDEN KALAN BORÇLER YÜZÜNDEN HİÇ BİR GELİRİ YOK.Kimse var zannetmesin lig tv den falan gelen para 0.Giden paranın haddi hesabı yok.EEE bu takım nasıl ayakta kalıyor.Bunu bende anlamadım.Küme dğşmemek başarı değil diyorsunuz samsunspo daha önce hep asansör takımmış.13 yıldır küme düşmüyor.İsmail Uyanık tabiki eski enerjikliği falan kalmaz nelerle uğraşııyor.Aslında Samsun bu takımı haketmiyor ama o uğraşıyorr....

yirmiuc

Bafralı

Skip'in söylediklerinin altına imzamı atarım.

samsunsevdalısı

ismail uyanık 13 seneden beri bir tane kalıcı gelir sağlayamadı ise, sadece şehirin sahiplenmesi ile bu takım ligde bişeyler yapacaksa o zaman yönetime ne gerek var?
bende şehirin bu takıma sahiplenmeyişine isyan ediyorum,
yusuf ziyanın bu takıma destek olmamasına isyan ediyorum
şehrin ileri gelen sanayicilerinin parasal yardımının olmamasına isyan ediyorum,
ama bu hatalar pastasından yönetiminde payı olmadığını kimse söylemesin.

jurista

Samsunspora talip çıkmıyo deniliyor... başkanlık için aranan şartlar nelerdir? gerçekten merak ettim doğrusu... Aslında ben başkan olmak isteyecek  futbolu çok ii bilen yürekli, kültürlü ve basiretli kişiler tanıyorum. Yoksa Futbol artık sadece sahada oynanmıyor diye saydığım bu özelliklerin dışında  başka özelliklermi gerekiyor?