Fatih Aytek & Sercan Temizyürek

Başlatan Shane_Falco, 19 Ekim 2006, 18:00:22

« önceki - sonraki »

AllydeenleaR

bence ikiside iyi
izlediğime göre ikiside birşeyler yapmak için uğraşıyo en aazından gayretli hevesli adamlar

edmontdante

Fatih,bence Samsunspor takımında bulunan  forvetler arasında kafa yapısı olarak en  akıllı oyuncu.Sağa sola çok iyi deplase oluyor ve orta saha topla çıkarken her seferinde rakip defansın arkasına koşu yapabiliyor.Ve aldığı topları akıllı  ve arkadaşına avantaj sağlayacak şekilde kullanabiliyor.Bunlar basit ama bir o kadar da etkili işler.maalesef bizim oyuncularımızın çoğunda bu kafa yapısı yok.futbol her zaman koşmak veya mücadele etmekten ibaret değildir.Bu özelliği ne Caner'de ne de G.Kaba da görebilirsiniz.Hatırlıyorsanız İstanbulspor maçında yaptığı bir kaç sıradan hareketle tribünleri ayağa kaldırdı.Sıradan diyorum bence gerçekten vurur gibi yapıp topu çekmek diye tanımladığımız hareketlerdi  bunlar ama tribünler bu hareketlerle ayağa kalktı.Nedeni  taraftarın bu basit diye nitelediğim hareketlere bile  hasret kalmasıdır.En büyük eksiği fizik gücü deyim yerinde ise rüzgarla yıkılıyor.Bunu çok çalışarak aşarsa bir yerlere gelebilir.

Sercan'a gelince çok yetenekli bir çocuk ama özgüven gerekli tabiki.Bu da oynaya oynaya gerçekleşecektir.Bence Celil ve Serkan'la kıyaslamamak lazım çünkü Celil ve Serkan gerçekten normalin üzerinde oyunculardı.Ve Multescu faktörü vardı.aynı zamanda  takım çok iyiydi ve bu durum onların özgüvenlerini çabuk kazanmalarını sağlamıştı.Bence Sercan fizik gücünü  artırdığında  ve kanat bindirmeleri yapacak düzeye geldiğinde  takımın değişmezi olabilir.Ama eksik olarak gördüğüm  özelliği topsuz adam eksiltme özelliği yok.Yani her seferinde topu rakibin önünde alıyor ve bu şekilde rakibi ekarte etmeye çalışıyor.oysa ki bir kaç boş koşu ve buna atacakları paslarla eşlik edebilecek orta saha adamları ile çok daha kolay sonuca gidebilir.Bence bu hususta da çalışmak gerekir.Ama bu özellikler daha ziyade kişini futbol anlayışı ile yani beyin yapısı ile ilgili ve Türk futbolcusunun  bu yapısını çok fazla değiştirme yeteneğine  sahip olduğunu sanmıyorum.Saygılarımla

mehmet yılmaz

Alıntı yapılan: "edmontdante"Bence Celil ve Serkan'la kıyaslamamak lazım çünkü Celil ve Serkan gerçekten normalin üzerinde oyunculardı.Ve Multescu faktörü vardı.aynı zamanda  takım çok iyiydi ve bu durum onların özgüvenlerini çabuk kazanmalarını sağlamıştı.

işte söylenmesi gereken şeyler tam da bunlardır. üzerine ilave edecek tek cümlem, bu çocukların daha da iyi olabilecekleridir; ama takım oranında.

yusuf celebi

Adnan ve Caner'den sonra oyuncu çıkaramamıştık bu sıkıntıları defalarca dile getiriyorduk fakat takım yıllardır küme düşmemeye oynadığı için hiç bir teknik direktör genç oyuncularda ısrar etmedi yada cesaret edemedi ve genç oyunu çıkaramamanın sıkıntısını yaşadık,takım madem düştü bu bizim için yeniden yapılanmanın başlagıcı olmalıydı kısmende olsa şu anda genç oyuncular oynatılıyor ve yeni yıldızları çıkarmanın ben heyecanını yaşıyorum.

Şu ana seyrettiğim kadarıyla benim gelecekte yıldız olur diyebileceğim Evren ve Sercan var gibi görünüyor.

Evren neden oynamıyor bilmiyorum fakat Sercan muthiş bir sol ayağa sahip ve eksikleri tabiki var henüz 18 yaşında.

Diğerlerini çıplak gözle seyrettikten sonra bir yorum yapabilirim.

İnşallah Süper lige çıktığımızda genç yıldız sayısı en az 6 olursa o zaman büyük bir iş yapmış oluruz.

Bu çocuklara destek olalım ama şımartmayalım,onlara hata yaptığındada destek olalım.

Onlar bizim kurtuluşumuz olacak.