Güney Akım Projesi İmzalanıyor

Başlatan Sercan, 06 Ağustos 2009, 15:30:47

« önceki - sonraki »

Sercan

06 Ağustos 2009, 15:30:47 Son düzenlenme: 06 Ağustos 2009, 15:40:50 55sercan55
Güney Akım Doğal Gaz Boru Hattında İmza Yarın

Rusya Başbakanı Vladimir Putin'in Yarın Ankara'ya Yapacağı Ziyaret Sırasında Güney Akım Doğal Gaz Boru Hattının Türk Karasularından Geçmesine İzin Veren Anlaşmayı İmzalanmasının Beklendiği Bildirildi.

Tarihe Geçecek Görüşme

Rusya Başbakanı Vladimir Putin'in yarın Ankara'ya yapacağı ziyaret sırasında Güney Akım doğal gaz boru hattının Türk karasularından geçmesine izin veren anlaşmayı imzalanmasının beklendiği bildirildi.
Rusya Başbakan Yardımcısı Yuri Uşakov, bugün Moskova'da gazetecilere yaptığı açıklamada, Putin ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yarın Güney Akım'ın Türk karasuları içinde inşa edilmesine izin veren bir anlaşmayı imzalayacaklarını söyledi.

Hergün 1 ürün sadece 1 TL! Kaçırmayın! 

Türkiye'nin Güney Akım'a yönelik olumlu tavır takınmasının kendileri için son derece önemli olduğunu ifade eden Uşakov, ''Ayrıca bu projenin onaylanmasına yönelik rızası çok önemli. Bu bizim için hem siyasi hem de ekonomik açıdan oldukça önemli. Türk hükümetinin bir kaç gün içinde denizde keşif yapılması ve karasularında inceleme yapılabilmesiyle ilgili izni vereceğini umuyoruz'' dedi.

Rusya'nın (Samsun-Ceyhan) petrol boru hattında, Türkiye'nin de buna karşılık Güney Akım doğal gaz boru hattında ''taviz verdiğini'' öne süren Uşakov, ''Bir çeşit uzlaşıda bulunduk. Onlar Güney Akım'da taviz verdiler. Biz de Samsun-Ceyhan boru hattında biraz taviz verdik'' ifadesini kullandı.

Ankara'nın ilk nükleer santralin inşaatının finansı için uygun koşullarda kredi vermeye hazırlandığını ve Putin'in ziyareti sırasında nükleer enerji konusunda iki ülke arasında işbirliğini öngören bir protokolün de imzalanacağını ifade eden Uşakov, ''Protokolde Türkiye'nin bu amaç için uygun kredi vermesi kayıt altına alınacak. Kredinin miktarı protokolde belirtilecek ve kamuoyuna yarın açıklanacak'' diye konuştu. (Anadolu Ajansı) 05.08.2009 17:46

http://www.haberler.com/guney-akim-dogal-gaz-boru-hattinda-imza-yarin-haberi/

Sercan

Benim anlamadığım nokta az önce haberlerde de izledim,bu hat Samsun - Ceyhan hattı mı?Yoksa Ünye - Ceyhan hattı mı olacak?Bugün bütün haberlerde Samsun - Ceyhan boru hattı olarak anlaşmanın imzalanacağı söylendi..

AntZ

Alıntı yapılan: 55sercan55 - 06 Ağustos 2009, 15:35:47
Benim anlamadığım nokta az önce haberlerde de izledim,bu hat Samsun - Ceyhan hattı mı?Yoksa Ünye - Ceyhan hattı mı olacak?Bugün bütün haberlerde Samsun - Ceyhan boru hattı olarak anlaşmanın imzalanacağı söylendi..

Sadece adı Samsun-Ceyhan boru hattı olarak kaldı.

YaşarDoğu

Alıntı yapılan: 55sercan55 - 06 Ağustos 2009, 15:35:47

İsmi sadece Samsun-Ceyhan,   içeriği Ünye- Ceyhan

Akyol

YaşarDoğu

eLLis

Sercan

Sorduk soruyu aldık boruyu.Samsun'a bir kazık daha...

Tufan

mavi akım şuan çarşambada değil mi zaten çarşambadan ünyeye gidip oradan mı ceyhana inecek gaz anlamadım şimdi?

Sadece Samsunspor

Bu boru hattını Ünye ye kaydıran ünyenin bakanı idi. Ama görevi bitti. Ve bizde güya bakan çıkardık ya Samsundan, kaydırsın Samsun'a. 2 dk.da ünye ye kaydırmasını iyi biliyolar. Bide bizimki güya Bayındır Ve İskan bakanı

binikalamadım

ısrarla Samsun - Ceyhan boru hattı diyorlar acaba Ünye'yi Samsun'a mı bağlıyacaklar...