İngilizler Ortak arıyor......

Başlatan kayacan, 09 Kasım 2009, 20:00:47

« önceki - sonraki »

YaşarDoğu

Alıntı yapılan: %100 samsunspor - 13 Kasım 2009, 11:41:52
Karadeniz'de içinde hastane, rezidans, yaşlı bakım evi ve spa
Bu SPA ne? Eşşek üretim çifliğimi?

;D ;D ;D

AlıntıGenel anlamda; sağlığı, zindeliği, estetik ve güzelliği, iyileşmeyi su ve suyun iyileştirici gücüyle kazanma denebilir.

SPA yukarıdaki anlamlarının yanı sıra, bireye bedensel ve ruhsal açıdan iyileştirme ya da terapi hizmeti sunmayı amaçlayan merkez anlamına da gelmektedir.

http://www.estespa.com/spa.asp

Ertuğrul Sağlam

Sayın Yaşardoğu aydınlatıcı bilgileriniz için teşekür aderim ;)

Samsun'da bu tür haberleri çok duyduk Rafineri, Peugeot, Dizayn Gurup, Mavi Akım, 5 Yıldızlı Otel'ler, vs vs hangisi gerçekleşti? bu haber'de onlardan biri olduğunu düşünerek böyle bir yorumda bulunma gereği duydum yoksa SPA'nın ne olduğunu biliyorum ve hatta o bölümü okudum :D

merkez

Alıntı yapılan: aliihsan55 - 13 Kasım 2009, 10:11:27
''Türkler insan sınıfının insan olmayan suretleridir. Onun için kimyasal bomba kullanılabilir! ''

Çanakkale Savaşın'da bu sözü söyleyen Churchill nedeniyle İngilizlerden nefret ediyorum.

Ali İhsan Kardeşim,konuyu farklı mecralara neden çektik anlamadım.İngilizlerden nefret etmek farklı şey değil mi ? Konuyla alakasını anlayamadım.Ayrıca konuya, bu spa ne ,eşşek mi gibi gayri ciddi yaklaşımlarla yaklaşan arkadaşları da ciddiyete davet ediyorum.

Tass....k muhabbeti yapmıyoruz burada...

lucarelli

SPA, Salus Per Aquam yani Sudan Gelen Sağlık demektir

Yani; şifalı sular ile yapılan bakım demektir.

kaptan 55

bu ülkede yabancı sermaye hayranlığını anlamak mümkün değil bafra ballıca tekeli brıtısh american tobacco aldıda ne oldu?

Revenge

13 Kasım 2009, 16:22:32 #20 Son düzenlenme: 13 Kasım 2009, 16:24:13 Revenge
 İnsani konularda İngilizlerin bizden ileri olduğunu söylemek/kabul etmek neden kendimizi aşağılamak olarak algılansın ki ?
cümlesi bir ön kabulden ibaret.Nedir bu? İngilizlerin insani konularında bizden ileri olduğu. Öylemidir?.Yoooo hiçde öyle değildir.Teknolojiyi üretmekte ve onu kullanmakta bizden ilerdeler..kabul....ancak insani konularda hiçde öyle değildirler emin ol.Üstelik böyle bir cümleyi ettikten sonra '' Biz millet olarak yapımız gereği bazı eksiklerimizi malesef kabul edemiyoruz.Ama kıskançlığın,fırsatçılığın,tembelliğin,iki yüzlülüğün alasını yapmakta üstümüze yoktur.'' demek kendimizi aşağılamak değildir de nedir?
   Peki...Irkçıı olan,emparyalist olan,şoven olan,holigan olan nasıl olurda insani konularda ileri bir medeniyet olabilir ki? Bunların hepsi İnsan ve haklarıyla çelişen kavramlar değilmidir? Bak...bir süre ingiltere'de de yaşamış biri olarak sana basit bir örnek vereyim.Klasik bir Türk ,evine gelmiş bir misafirini eşini dostunu el üstünde tutar.Onu rahat ettirebilmek için elinden gelen tüm gayreti sarf eder. İşte ne yapar misafir odası denilen evinin en güzel odasını ona açar. Sırtına yastık koyar,şöyle uzat ayaklarını rahat otur der.Yiyecek içecekleri en güzel tabakları bardakları ile ikram eder.Bir ingiliz ev sahibesi ne yapar.''Hey dostum dolapda bira var,içmek istersen kalk al.
 Kimse bana İngiltere'nin insan hakları konusunda ileri bir medeniyet olduğunu anlatmaya kalkmasın.

Ollivanders

Alıntı yapılan: Revenge - 13 Kasım 2009, 16:22:32

Kimse bana İngiltere'nin insan hakları konusunda ileri bir medeniyet olduğunu anlatmaya kalkmasın.

merkez

Samsuna yapılacak sözkonusu yatırımı ,insan hakları evrensel beyannamesi boyutuna getirmek büyük başarı tebrik ederim.

İnsani konularda ileri olmak demek insan hakları konusunda ileri olmak demek midir? Verdiğin örneğin konuyla bağlantısını hiç anlayamadım.

Keşke kullanıcı adın da ingilizce bir terim olmasaydı da söylediklerin biraz daha anlamlı olsaydı.(bak beni de alıştırdın alakasız şeyler yazmaya)

Konu Samsun'a yapılacak yatırım!!

kayacan

Merkeze aynen katılıyorum.Bende anlamadım konu nasıl bu hale geldi.Emperyalizmden insanlık tarihine,Samsun siyasetinden bilmem nesine kadar tartışma konusu oldu.Ben sadece haber ekledim yahu.İngilizler kendi sermayelerini getirip yerli ortak bulup Sağlık şehirleri kuracaklar.Kendi halkımız faydalanacağı gibi sağlık turizmide oluşacak.Birde Samsuna kurulacağı kesin değilki adamlar trabzondan ortak bulurlarsa oraya kurulacak.Bizden bir akli selim iş adamı ortaklık teklifinde bulunur belki haberi olsun diye bu konuyu açtım.Bu başlık Samsunun durumunu özetliyor.Biz birbirimizi çok saçma sebeplerden yeriz.Konu ile ilgisi bilgisi olmayanda, olanda konuşur.Sonra olay küfürleşmeye kadar gider.Sonra bakarız elimizde bişey kalmamış.

Revenge

Eğer siz tutup da İngiltere insan hakları konusunda şöyle ileri böyle ileri deyip,yaşasıııın bu ileri medeniyeti bize getiriyor derseniz,bizimde ingiltere'yi bilen biri olarak oradaki insan hakları konusunda bir çift laf etme hakkımız olacaktır.
  İnsani olan her türlü değerin insan haklarıyla ilgisi pek tabiki net ve çok açıktır.
  Kullanıcı adım İngilizce bir terim değil İngilizce bir isim.Kendimi Milliyetçi olarak tanımlarım ama hiç bir zaman ırkçı olduğumu söylemedim.
  Alakasız ve kendi içinde çelişen benim söylediklerim değil,İngiltere'nin insan hakları konusunda ileri olduğunu söylemek niye kendimizi aşılamak olsun ki dedikten sonra,Biz millet olarak yapımız gereği bazı eksiklerimizi malesef kabul edemiyoruz.Ama kıskançlığın,fırsatçılığın,tembelliğin,iki yüzlülüğün alasını yapmakta üstümüze yoktur.''demektir.
Alakasız olan İngiltere emperyalist şoven ırkçı holigan dedikten sonra onlar insan hakları konusunda bizden ileri demektir.
Bakın MERKEZ ve KAYACAN beyler.Bu başlık altına yazdığım ilk mesajı dikkatli okuyun.Olmadı dönün bir daha okuyun. Benim itirazım İngiltere'nin Samsun'da yatırım yapması değil. Bilakis bunun Samsun için çok faydalı olacağını da söyledim. Karşı olduğum İngiltere bize İnsanlık getirecek anlayışı.

kayacan

Bak arkadaş bana özelden numaranı yolla bunu yüz yüze yada telefonda tartışalım.Burada tartışmanın sonu gelmeyecek.Adminden bu konuyu sonu kötüye gitmeden kilitlemesini rica ediyorum.

Revenge

Tanımadığım insanlara numara vermek gibi bir huyum yok kardeşim. Hem konuşacak ne var herşey apacık ortada. Senin zihniyetin de benimkide.

kayacan

Yaptığın hatayı söyliyeyim o zaman. Bu başlık altına yazdığım ilk mesajı dikkatli okuyun.Olmadı dönün bir daha okuyun. Buradaki son cümle bir sataşma cümlesi  ''Olmadı dönün bir daha okuyun.''Bunu okuyan muhataba üstü örtülü bir aşağılama cümlesi.Bunu okuyan benzer sertlikte cevap verecektir. Bu konuya ilk yazdığın cevabı değerlendirdim.Ben neden cevap yazmak zorunda kaldım diye düşündüm. Fikirlerine saygım var.Fakat fikirlerimden dolayı beni şiddetle kınıyorsun.Bu nedenle cevap verdim ve bu konu şaçma sapan bir yöne doğru kaydı.Benim fikirlerime saygılı olsaydın.Böyle yazmışsın fakat ben sana katılmıyorum benim fikrim bu deseydin bu konu uzamazdı.

Revenge

Hocam anladığım kadarıyla Doktorsun değil mi? Benim bir Türk olarak ağrıma giden senin İngiltere insan hakları konusunda çok ileri,bu ileri medeniyeti bize de getirecekler demen oldu.Neyse senin dediğin gibi konu saçma sapan bir yöne kaydı. İstersen bu polemiğe noktayı koyalım.