Hürriyet Gazetesi Arşivi ve Samsunspor

Başlatan 14.basamak, 18 Temmuz 2009, 21:42:05

« önceki - sonraki »

14.basamak

18 Temmuz 2009, 21:42:05 Son düzenlenme: 29 Ağustos 2009, 02:56:06 samsuni
Ülkemizde, gazete arşivlerinin internet ortamında tam manasıyla bugüne kadar yer almamış olması büyük bir eksiklik..Dünyada son yıllarda önde gelen basın kuruluşları neredeyse 100 yıla yakın baskılarını büyük bir hızla sanal ortama aktarıyor ve okuyucaları ile paylaşıyor..
Hürriyet Gazetesinin, çok kapsamlı olmasa da son 12 yılı kapsayan bir arşiv çalışması internet sayfalarında mevcut..
Samsunspor ile ilgili geçmiş dönemlerdeki haberlerin ilginizi çekeceğine inanıyorum..
Aşağıdaki Hürriyet gazetesine ait arşiv linkine girdiğinizde karşınıza çıkacak olan arama motorunda Samsunspor yazıp aratmanız,kulubümüzle alakalı son oniki yılda sitede yayınlanmış mevcut haberlere ulaşmamız için yeterli..(Maalesef resimler yok)
http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/arsiv/
1997 Temmuz ayına kadar olan Samsunspor haberlerine bir nebze de olsa bu şekilde ulaşmak mümkün..
Arama sonuçlarından sonra yıllara göre kısmından, ilgili yıllarda, konu ile alakalı haberlere daha hızlı ulaşabilirsiniz..
Aramalarımızı Samsunspor dışında ilgili özneler kullanarak da yapmak mümkün..

Sercan

Hemen bjk yı İnönü'de dağıttığımız maçı buldum...

http://arama.hurriyet.com.tr/arsivnews.aspx?id=198335

kaptan 55

1995-1996 sezon açılışı

**KaR6**

AlıntıBeşiktaş Teknik Direktörü Toshack, gelecek sezon için transfer çalışmalarına başladı. Transfer tarama ekibinin raporlarını ve PAF takım Antrenörü Davut Şahin'in önerilerini inceleyen Toshack, G.Antep'ten Hasan, Kuşadası'ndan İlhan, Samsun'dan Cenk, Celil, Bursa'dan Baliç'in alınmasını istedi.

Transfer Komitesi de, Cenk ve Celil'in alınması için de Bahattin Demir'i devreye soktu. Samsunspor Başkanı İsmail Uyanık, Demir'le yaptığı görüşmede Cenk ve Celil'i sezon sonunda bırakabileceklerini belirtti. Yönetim, adı geçen 5 futbolcu için 1.5 trilyon ayırdığını açıkladı.

hürriyet arşivini incelerken bu haberi gördum.. dikkat ceken ise, Samsunspor'dan 2 oyunuc ile ilgilendikleri değil.. Kusadasında ki İlhan ile ilgilenmeleri.. Çünkü o İlhan, İlhan Mansız.. Anlatmak istediğim, o zamanlar o kadar kuvvetli bir yönetime sahiptik ki, onların ilgilendiği bir oyuncuyu Samsun'a getirebiliyorduk.. Dikkatimi çekti, paylaşayım dedim..