Bana Müsaade...

Başlatan CANULUN, 17 Temmuz 2009, 11:55:30

« önceki - sonraki »

CANULUN

17 Temmuz 2009, 11:55:30 Son düzenlenme: 17 Temmuz 2009, 23:03:57 samsuni
   Samsunspor.biz aılesının butun uyelerıne saygılarımı sunuyorm. 16.07.2009 tarıhınde yine büyük bir camia olan Mersin İdman Yurdu Spor ile anlasmıs bulunmaktayım.
  şimdi bılemıyorum benım arkamdan neler soylenecek ,neler yazılacak ama samsunspor'dan ayrılıs nedenımı kımsenın paraya baglamasını ıstemıyorum... tabıkı maddıyatın da gelecegımle ılgılı kararlar vermemde onemı cok buyuk ama ,kucuklugumden berı de manevı seylerı maddıyattan once getırdıgımı cokları bılır....  Hikayede böyle başlar ya .... :

Okul hayatımdan kalma zaten kagıt parcalarına deger vermemem, karalayıp atarmısım onume geldıkce, kuması daha cok sevdıgımı anlamısım samsunspor secmelerınde kırmızı beyazdan formayı gıyınce. İnsanları defnederken anlamısım kumaşın,bezın degerlı oldugunu; kagıtlardan, oyle olmasaydı kagıtlara sararlardı insanları bezlere değil demısım kendı kendıme, cocuk aklı ıste; ne önemi var bu dünyada çok paranın??..... Sonra Samsuspor A takım forması gıymısım ustume , mıllı takım forması gıymısım... bu armaları ınsanların neden kalplerının ustune dıktıklerının amacını bılmezdım,,gıtmıs merakım Ataturk armalı Samsunspor formasını gıyınce,,ay-yıldızı takınca mıllı takımda gogsume....Meger tasıdıgın armayı kalpten sevmek gerekırmıs,giydiğin forma için,kulübün için, bayrağın için can vermek gerekirmiş, o yüzden oraya dikerlermiş armaları, ondan sonra başlamışım terımın son damlasına kadar kosmaya sahada. Zaten yetenegım fazla olmamıstı ki hıcbır zaman....

Itıraf edım fenerbahcelıydım kucukken ,hedefimdi insanların büyük dedikleri takımlarda oynamak. Dev sanardım Rüştüleri, Ucheyi, Hakan Şükür'ü ... Ta ki Kral Serkan'ı ,İmparator Celil'i, Kaptan Ercan'ı gordukten sonra onları perısan ederken. Nereden bıleyım Imdat Abi'nin Hakan Sukurden kafa topları alacagını, Kenan abinin Jardel'i sahadan sileceğini...Sonra hedef değişmiş bendeki.Demişim: ''Bırak oraları, kaptanlık yap bu takıma Goz-Goz gibi, Emin gibi,Ercan gibi...'' Gazıantep macında saha ıcınde Ercan abı den tokatı yıyınce ogrenmısım saygıyı, buyuklere cevap vermemeyı...Sonra eskı futbolcuları okumusum yuregıyle oynayan ,kirli sakallı ,sert suratlı futbolcuları... Ondan sonra almısım Rahmetlı Muzafferleri ornek de; sakallı cıkmısım her maca... Tesısten gırerken bılırdım buyuk baskan Ismaıl Uyanık'ın ıcerıde oldugunu ,karsısına cıkmaya korkardık cogu zaman, vuramazdık kapısını cagırılmadıkca.... Sonra gurur duymusum gıderken buyuk paralara Krallar,İmparatorlar baska takımlara,dusunmusum ne onemı var? zaten Samsunspor'un altyapısı fabrika gıbı , varsın gıtsın kım nereye gıderse, elbet cıkar yenı krallar, ımparatorlar....Hep hayal etmısım; cocukluk yapıp gıderken bu takımdan, donunce kaldıgım yerden devam eder her sey diye.. 

Etmemıs.... Ayrı kaldığım 3 senede cok seyler degısmıs.... Yelegını yere atanlar gormusum, takımdakı abısıne kufur edenler, kamplara gırmeyenler ,yonetıcısıne ''Baba'' dıye hıtap edip sarmaş dolaş gezenler, bizden futbolcu almayın dıye yalvaranlar duymusum....Futbolcusunun kondısyon salonunda yaptıgı hareketı sayıp da hocasına sıkayet eden yonetıcıler gormusum, ıdman sırasında sahanın ıcınde telefonla gezen yonetıcıler....Kahvaltılıkları azar azar koyun; kasarı,domatesı ıdarelı kullanın denmıs aşcılara??? Bunlardan da kar edilen takım ne kadar başarılı olur diye sormuşum kendime? Kamplara pikniğe gider gibimi giderdik??? Sacı sakalı uzun ,kıyafetı farklı olan ılk fırcayı Kaptan Ercan'dan yerdı de kamp boyunca kendıne gelemezdı...Sımdı herkes kafasına göre... Halbuki spor giysileri mağazası olan yöneticilerimiz var başlarında??...Aslında kaşar,domatesten edilen kar ile esofman alınabılınırdı 30 tane (!)... Nerde kaldı o büyük hedefleri olan takımım???

Malum kulubun durumu kotu, personel maas nedır unutmus...O sırada dını bayramlar yaklasmıs da ,tamamdır Can bari şimdi güler bizimkilerin yüzü diye sevinmişim...ama ne Ramazan da nede Kurban Bayramı'nda boynu dık gıdebılmıs personel evıne... Eeee Can demişim kendı kendıme?? Sen bu takımın buyugusun gıt konus bırılerıyle kaldır o personelın basını , sonra... ;ama sana sene bası: kamptakı durumuna bakalım da Samsuna gıdınce paranı yazarız boş olan mukavelene demısler de efendiliğinden susmuşsun. Sanki bir sene önce 31 maçı başkası oynamış?. ...Otorıten mı kalmıs takımda? Golü yemişşin daha ilk dakikada... Sonra sende düşmüşşün kendi derdine...Ama kabahat yine sende galiba Altay'dan gelirken boş mukaveleye atmışsın imzanı, halbuki transfer gelmişsin, 2 tane play-off finali oynamışşın konuşsana bütün paranı diğerleri gibi??? Versene federasyona kulübü, takım can çekişirken...

Delikanlı adamız pes edecek de değildik ya? Almamışlarmıydı formanı üzerinden sene başı daha ilk kazandığımız maçtan sonra da haftalarca geri almak için susup çalışmıştın. Yöneticinin biriyle tartıştıktan sonraki hazırlık maçında, ısıtmamışlar mıydı seni kale arkasında 90 dakıka? Hayatının en ızdırap veren ısınması değil miydi o???...Halbuki lig başlamadan önce, herkes kaçınca seni koymuşlardı takımın başına. Simdi seni istemeyenler, iş yerlerine çağırıp dil dökmüşlerdi sana bu takımda kal, bu gençlere abilik yap diye??? Sen terketmemiştin gemiyi de gençlerle beraber idmanlara başlamıştın. Hadi sana yapılanlara ses çıkartmaya gücün yetmedi ama gariban personelin de işini halledemiyorsan ne işin vardı buralarda? Böyle mi yapardı örnek aldığın büyük kaptan Eminler,Ercanlar; kendileri para alırken ihtiyacı olanı da nasiplendirmezler miydi o paradan ???...

Gıdenlerın arkasında cok durmusum gerı donsunler dıye de kımse arkamda durmamıs, benim için yazılan ceza kağıdını imzalarken...Lig bitince ceza mı olurmuş??? CEZA MAD-6: Dısıplınsız hareket ,MAD-5: Şehir dışına izinsiz çıkma???? Özür dilerim lig bittikten sonra izin almadım kimseden, hakettim galiba bu kadar büyük cezayı(!) ...Çıkın da desenize; Can sen Sakaryada kırdın geçirdin ortalığı kırık kaburgayla maçta oynamak için. Al bu da iyi niyetinin bir de kırdıklarının cezası.Diyemezler... Kaldımı ki öyle delikanlı??? Ne pahalıymış odamdaki tekme attığım eski tahtadan masa(!)... Ben 12 senemi vermişim bu formaya, 15 milyar nedir ki onun yanında, feda olsun Samsunsuporuma o para, hukuksal olarak itiraz da etmeyeceğim o cezaya...2 seneymiş ömrümüz bu kadar yapılana. Yakışmadı bana ama havluyu attık galiba ringin ortasına...

Sımdı bana ; Can ;sen verılen parayı begenmedın dıyolar. Herkes de beni tanır; biz yediğimiz lokmadan kardeşimize de bırakırız. Böyle görmüşüzdür anamızdan,babamızdan... Ülkemizde 600 TL ile 4-5 kişi geçinmeye çalışan aileler varken bize sunulan milyarları beğenmemek kimin haddine? Benim 150 TL'lık kombıneyı taksıtle almak ısteyen taraftarım varken , mılyar begenmemek kımın haddıne??? Begenmedım ,begenemedım; ama parayı değil...Metanetin de bir sınırı var... Ayrılmak için o kadar nedenim var ki, birazını anlatabildim sanki???...Giderken çok kişi öldürüyorum Samsunumda parmak izi bırakmadan... 2 senedir yüzünüzü güldüremedim; mahçubum, ama yine de benden yana hakkım varsa helal olsun sizlere ,sizler de hakkınızı helal etsın o bana yeter.

Özellikle siz taraftarların ve basınımızın geçen bu 2 senede bana verdiği destekten dolayı çok teşekkür ediyorum, İnşallah gittiğim takımın taraftarı da benimser,sever beni sizler gibi..Çok sevinirim; belki içinizden dua eden olur başarılı olurum diye... Özleyeceğim elbet ;tribünde kanser ettiğimiz sizleri : ) tonla sıkıntı çektiğim takımdaki kardeşlerimi, paramız olmasa da her zaman gülüp eğlendiğimiz personeli, masör odasındaki muhabbetlerimizi, öptüğüm armamı...haaa unutmadan birde genel kurulda rekor oyla başa gelen Samsunspor yönetimini (!)... Kader sıvadı bugün kolları ,ayırdı benden sevdiğimi... İnançlı insanım, kazasını yaparım Samsunsporsuz geçen günlerimi, ŞİMDİLİK BANA MÜSADE ...Selametle....
                                                                                               ...CAN ULUN...

King Of The North

Ne yazı yazdın öyle kardeşim ya, aldın götürdün beni :'( :'(
Yolun açık olsun tekrardan, Allah utandırmasın...

samsunum

yoLun açık oLsn CAN.... :'(

kuzey55

gidişin böyle olmamalıydı...hakkımız varsa helal olsun.seni tekrar bu takımın başında görmek dileğiyle...yolun açık olsun...

tahsin kosif ve cevat öncü sizin allah belanızı versin...karabükte bol keseden seneye şampiyonuz diyen kosif,ne yaptın hani icraatın projen transferin.sizin gibi acizlere kaldı ya bu takım insanın isyan edesi geliyor ama gönül bu samsunsporlu.en kısa zamanda oradan defolup gitmeniz dileğiyle.

YaşarDoğu

Yolun Açık olsun, Can Kardeşim, herkes ettiğini bulur, Mersinde başarılar tekrar bu takımda seni görmek dileğiyle.

babasamsunlu

biz seni gönlümüzün nerelerine  koyalım canımızn Can'ı..çok seviyoruz seni ağlaya ağlaya bir hal oldum okurken.yazıklar olsun snei bizden koparanlara.Allah hepsinin belasını versin...

grkn55

ağlattın beni be can
sana herşey helal olsun.şu şerefsizler bu yazıyı okusunlar Allah belasını versin bunların..
yeni takımında İNŞALLAH BAŞARILI OLURSUN ALLAH YARDIMCIN OLSUN.

55.hakan

hergün bir orta yol bulunur imza atarsın diye düşündüm ama olmadı,iyi bir yönetim geldiğinde tekrar samsunsporla yolunun kesişmesini isterim...başarılar...

sevdamsınsamsunspor

benden yana hakkın varsa helal olsun sana can klupde neler döndüğünü ben cok iyi biliyorum mesela o yönetici denen sahişlar futbolcularin yemeklerine kadar karişiyolardi cok iyi bilirim tahsin kosifin evliler sabah evinde yiyip gelsin dediklerini kaptan kenanın sefer tasiylamı gelelim dediklerini daha neler neler sen kurtuldun yolun acık olsun kardesim basarilar

diver55

Can kedeşim,
Yazını üzülerek okudum. Gittiğin her yerde başarılarının artarak devamını dilerim. İyi bir Samsunspor'lusun, yüreğinde öyle de kalmanı dilerim.
Kulübümüzün geçtiği bu dönem tarif edilemeyecek kadar zor. Ve malesef liderlik problemlerimiz var.
Şehrimiz ve güzide Samsunspor'un geleceği için iyi yetişmiş genç Samsun'lulara çok iş düşüyor. Bu gençliği oluşturmamız gerekiyor İnşallah bunu başaracağız, beklentimiz, gelecek için...
Sevgiler,  

AntZ

Hepsi bir kenara, biran Can'ı da tanıdığımızı unutalım ama boş mukaveleye imza atmış bir adama para için gitti süsü vermek hangi vicdana sığar? Allah'tan da mı korkmadınız adamın en mertine böyle bir yakıştırma yaparken? Bir yandan bu Allah'tan kormazlardan kurtulmak için dua ederken bir yandanda senin başarın için dua edeceğiz sevgili Can. Ve inanıyorum ki sen yine geleceksin ve formanı geri alacaksın, çok uzunda sürmeyecek. Allah yardımcın olsun, bir yandan Samsunspor umuzun maçlarını takip ederken bir yandanda Can nasıl oynadı diye takip edeceğiz bu sene. Ve giydiğin o formayı biz kırmızı beyaz göreceğiz.

HoliganSamSunLu

Biz 55 Numaralı Şanlı Formayı sana giydirmenin hesabını yaparken bu nerden çıktı CAN yolun açık olsun ALLAH utandırmasın ve ALLAH Samsunsporumuzu bu yamyamların elinden kurtarsın... (AMİN)

Ollivanders

17 Temmuz 2009, 13:18:59 #12 Son düzenlenme: 17 Temmuz 2009, 13:22:11 Serpico55
Alıntı yapılan: serkans - 17 Temmuz 2009, 13:09:20
Biz Yine Bağırırız sen geLDiinde.can die tempo tutarız ;).o yonetim neden orda ne ise yararlar.
Alıntı yapılan: kaan - 17 Temmuz 2009, 13:15:36
Gözlerim dolu dolu yazıyorum bu mesajı abim :-[ O armayı öpüp tribüne gelen o zibidiler otelde yalaklık yaparken bizi kolunun altına alıp eski anılarını anlatan can abim...

Allah gönlüne göre versin sen bir efsanesin her efsane başarılı olacak diye bir koşul yok 3. yapamadın belki bizi ama hangi topçu taraftarını böyle sevmiş.Sen varya adamsın adam diyecek hiç birşey yok allah yolunu açık etsin abi.

ALLAH ına köle Can Ulun !! O Kutsal armayi operek maratona gelisini unutmayacağiz !!!! Yolun acik olsun

hala kızı

yazdıklarınla yüreğimizi dağladın can! :(
Umarım gittiğin yerde hakettiklerinin karşılığını fazlası ile alırsın.Seni herzaman yüreğinde ki ''adam''lılıkla,anacağız!
inşallah Samsunspor'umuzda oynayacak isimler de seni örnek alarak koşarlar sahada
adam gibi mücadele verirler,giydikleri formanın manasını bilerek...

o kadar efendi yüreğin var ki onu incitmelerine asla izin verme
ne büyümekten kork,ne de yaşamaktan..
Tek korkun unutulmak olsun,seni unutana YAZIKLAR OLSUN!

Yolun açık olsun kara çocuk.ALLAH'a emanet ol

Turuncu

Alıntı yapılan: Serpico55 - 17 Temmuz 2009, 13:18:59

ALLAH ına köle Can Ulun !! O Kutsal armayi operek maratona gelisini unutmayacağiz !!!! Yolun acik olsun