Mustafa Sinecek

Başlatan mehmet yılmaz, 25 Mayıs 2008, 14:12:23

« önceki - sonraki »

mehmet yılmaz

3 defa Olimpik, 2 defa Ümit, 4 defa da genç milli takım forması giydi. Çok kuvvetli bir kanat oyuncusuydu. 1968 Samsun doğumludur. 1987-88 sezonunda henüz 19 yaşındayken müthiş bir çıkış yakalamıştır. Ancak o uğursuz 89 kazası sonrası o da istediği şekilde devam edememiştir futbol kariyerine. 1989-90'da ve 90-91'in ilk devresinde Samsunspor'da oynadıktan sonra Giresuynspor'a transfer olmuştur. Sakatlıklarla ve Samsunspor'da geçen 91-92'den sonra Yozgatspor, Ünyespor, Adıyamanspor ve nihayetinde Termespor'da devam edip, henüz 29 yaşında iken bırakmıştır futbolu. Şu sıralar Samsunspor'da altyapı antrenörlüğü yapmaktadır. Mustafa Sinecek yaşı 30'a yaklaşan Samsunsporlular için yarım kalmış bir hikaye, tadına doyulmamış bir ilk kahramandır.

hasselbaink

Mustafa Sinecek... Cimbomu şey edecek... diye bir tezahürat vardı.
Çok yazık oldu Mustafa'ya. Anlatılmaz bir oyuncuydu ama sakatlık belası formdan düşürdü onu. 2-2'lik maçta Beşiktaş'a attığı golü unutamam.

misafir

Alıntı yapılan: hasselbaink - 25 Mayıs 2008, 14:56:58
Mustafa Sinecek... Cimbomu şey edecek... diye bir tezahürat vardı.
Çok yazık oldu Mustafa'ya. Anlatılmaz bir oyuncuydu ama sakatlık belası formdan düşürdü onu. 2-2'lik maçta Beşiktaş'a attığı golü unutamam.

samsunda beşiktaşa son dakikada attıgı olaylı gol degıl mı.beşiktaş faul diye uzun süre itiraz etmişti yanlış hatırlamıyorsam...

hasselbaink

Evet, 1986-87 sezonunda, Samsun'daki maç. Sezonun ilk maçıydı. Günrşli bir havada oynanmıştı maç ve TRT naklen vermişti.

mehmet yılmaz

Rövanş maçı için "mustafa sinecek, kartal'a binecek" tezahüratı yapılmıştı samsunspor tribünlerinde. Bu arada beşiktaş, Samsunspor'u 1983-89 yılları arasındaki hiç bir lig maçında mağlup edememiştir.

1983  31. hafta Samsunspor-Beşiktaş: 2-2
1983-1984-85 Samsunspor İkinci Ligde
1985-86  7. Hafta Beşiktaş-Samsunspor: 1-1
            26. hafta Samsunspor-Beşiktaş: 1-0
1986-87  1. Hafta Samsunspor-Beşiktaş: 2-2
            20. Hafta Beşiktaş-Samsunspor: 2-2
1987-88  18. Hafta Samsunspor - Beşiktaş : 0-0
             37. Hafta Beşiktaş - Samsunspor: 0-0
1988-89  16. Hafta Samsunspor-Beşiktaş: 0-0
20 Ocak 1989 kazası

edmontdante

Mustafa SİNECEK ,Samsuni'nin dediği gibi "Yaşı 30'a yaklaşan Samsunsporlular için yarım kalmış bir hikaye, tadına doyulmamış bir ilk kahramandır." Hatta benim gibi yaşı 30 u biraz geçmiş olanlarında.

Bu sezon hemen hemen her maçta Maraton Kombinede gördüm onu hatta bir iki maçtada fotoğrafını çekip "TRİBÜNDE BİR EFSANE " başlığıyla resimlerini ekledim maç başlığına.

Benim için gerçekten bir efsanedir.Hiç unutmadığım bir Bursaspor maçında kendisini tutan sol beki oyundan attırmıştı ve onun yerine gelenide  deli etmiş onuda oyundan attırmıştı ama sonra çıkan tartışmada kendisi de kırmızı kart görmüştü.

Birebirde  büyük ihtimalle rakibini ekarte edebilen en azından ekatre etme ihtimali hep yüksek olan bir kanat oyuncusuydu.Bu özelliğe sahip oyuncu uzun zamandır göremiyoruz hem SAMSUNSPOR'da hemde ülke fütbolunda.

Kesinlikle yarım kalmış bir efsanedir.Buna ve hiç tanımıyor olmama rağmen MUSTAFA SİNECEK ismiyle gurur duyuyorum SAMSUNSPOR'lu olduğu için

**KaR6**

Valla ben kendisinini futbolculugunu değil son halini iyi bildiğim için garibime gidiyo efsane filan diyince  ;D hehehhee ;D

guvensolmaz

Çok doğru yarım kalan bi aşkımız o bizim,,,mustafa sinecek resmi vardı gazetede taa eski zaman babasının terzihanesinde,, baba mesleği diordu, Yüreğine sağlık SİNECEK

ali ihsan

Mustafa Sinecek sahaya inecek,ananızı ........ diye maratonda bağırmışlığım vardır.
Yakın bir arkadaşımla Adıyamansporda birlikte oynamışlar.Samsunspordaki günlerini anlatırmış oralarda,taraftar beni çok sever adıma tezahüratlar yapar diye.Arkadaşa garip gelmiş tabi Samsunspor nere Adıyaman nere.Ben doğrudur deyip bir kaçını söyleyince ikna olmuştu tabi.Ne yapacağı belli olmayan bir topçuydu.

kaptan 55

03 Mart 2009, 14:03:57 #9 Son düzenlenme: 22 Nisan 2010, 16:56:37 kaptan 55
yıllarca bağrıldı tribünlerde mustafa sinecek ananızı .......

mehmet yılmaz

Yıllarca kanat oyuncusu olarak Mustafa Sinecek gibi ,Bünyamin Kubat gibi, Celil Sağır gibi oyuncuları seyredince bu Turgut'un olduğundan çok fazla abartıldığını düşünürüm hep...

Ollivanders

Alıntı yapılan: samsuni - 14 Temmuz 2009, 00:18:21
Yıllarca kanat oyuncusu olarak Mustafa Sinecek gibi ,Bünyamin Kubat gibi, Celil Sağır gibi oyuncuları seyredince bu Turgut'un olduğundan çok fazla abartıldığını düşünürüm hep...

biz o donemlere denk gelemedik ama yazilanlar cizilenler efsane olduğunu gosteriyor . Yalniz formanin guzelliğine bak ya o da ayri bir efsane

gozgoz yýlmaz

bugün sercana, turguta yetenekli, genç yıldız diye başlık atanlar, onların yetenekli olduklarını iddia edenler mustafa sinecek'i seyretmemişlerdir herhalde. seyretseler hayranlıktan geberirlerdi çünkü.

maraton

AlıntıValla ben kendisinini futbolculugunu değil son halini iyi bildiğim için garibime gidiyo efsane filan diyince   hehehhee

sorma..

edmontdante

Alıntı yapılan: gozgoz yılmaz - 03 Ekim 2009, 11:18:50
bugün sercana, turguta yetenekli, genç yıldız diye başlık atanlar, onların yetenekli olduklarını iddia edenler mustafa sinecek'i seyretmemişlerdir herhalde. seyretseler hayranlıktan geberirlerdi çünkü.