Cephe Çöktü!

Başlatan Sioux, 22 Mart 2008, 20:59:50

« önceki - sonraki »

Sioux

22 Mart 2008, 20:59:50 Son düzenlenme: 22 Mart 2008, 21:08:14 berusa55
Sözde laik çağdaş, Atatürkçü olan rektör Bernay zamanında pkk denilen leş sürüsü Samsun gibi bir şehrin üniversitesinde filizlenmiştir. Daha önce de bazı çıkışları olan sözde yurtsever teröristler nevruz bahanesiyle OMÜ'de zafer işaretleriyle sloganlar attılar. Milliyetçi-dindarlara göz açtırmayan, fakülteleredeki mescitleri kapatan büyük rektör zamanında Samsun gibi Atatürk ve milliyetçi şehirde leşler çıktı ortaya. Bernay bunların hesabını nasıl vereceksin?

AlıntıCephe çöktü
22 Mart 2008 / 12:57
Bölge sorumlusu yakalandı
Samsun Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince Nevruz kutlamaları öncesi 3 ayrı eve gece geç saatlerde düzenlenen baskında 19 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlardan 9'u önceki gün yapılan sorgulamanın ardından serbest bırakıldı. Halen Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde gözaltında tutulan ve sorgulamaları devam eden 3'ü bayan 10 kişi dün gece geç saatlerde Adli Tabiplik'te sağlık kontrolünden geçirildi. Gözaltına alınanlar arasında PKK ile bağlantısı bulunduğu öne sürülen Yurtsever Cephesi'nin Karadeniz Bölge Sorumlusu A.E.'nin de olduğu 10 kişinin pazar günü adliyeye sevk edilmesi bekleniyor.

AlıntıNevruz da eylem planı
Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tahsin Tuncalı Gençlik Merkezi Amfi Tiyatro´da yapılan Nevruz kutlamasında, Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Merkez Halkoyunları Kulübü öğrencileri, Samsun, Trabzon, Adıyaman ve Sivas yörelerine ait halkoyunlarını sergiledi. Gösterilerini tamamlayan öğrenciler, etkinliğe ilginin az olması nedeniyle çuval yarışması, kaşıkta yumurta taşıma yarışması ve halat çekme yarışmasına da katıldı. Üniversite öğrencileri, yarışmalarda derece yapabilmek için kıyasıya yarıştı. Yarışmaları başarıyla tamamlayan öğrencilere ise üzerinde üniversitenin logosu bulunan kupa verildi. Yarışmaların bitiminde ise göbek atıp halay çeken öğrenciler, gönüllerince eğlendi.

Ateşin üzerinden atladılar
Daha sonra bir başka öğrenci grubu Tıp Fakültesi önünden yürüyerek ve sloganlar atarak Tahsin Tuncalı Gençlik Merkezi Amfi Tiyatro´ya geçti.Arkadaşlarının polis tarafından gözaltına alınmasını protesto eden bir grup  öğrenci, basın açıklamasının ardından ateş yakarak üzerinden atladı

.

berusa55

22 Mart 2008, 21:05:00 #1 Son düzenlenme: 22 Mart 2008, 22:38:31 berusa55
3-5tane capulcuyu, sözde ögrencileri halletmişler.

Bunların Karadeniz'de, hele hele Samsun'umuzda barınması hayalden öteye gidemez!!!

mehmet yılmaz

Ben de bugünkü Halk Gazetesinde gördüm fotoğrafları. Ama web sitesini güncellemedikleri için yok orada. Zafer işareti yaparak ateşten atlayan bir grup vardı. Ayrıca sarı-kırmızı bir pankart açmışlardı. Sayılarının da 100-150 kadar olduğu yazıyordu. Bazı arkadaşlarının göz altına alınmasını protesto etmişler. ( Fotolar sinir bozucu idi!)

Ben 96-00 arasında OMÜ'de okudum. Bizim zamanımızda da bu gibi insanlar az da olsa vardı ancak seslerini çıkarmaları mümkün değildi. Son yıllarda OMÜ'de bu gibi çapulcuların sesleri yükselmeye başladı. Arkadaşın eleştirisine katılmamamak elde değil. Milliyetçi, dindar öğrencilere göz açtırmayan üniversite yönetiminin bu gibi hadiselere karşı en azından duyarsız kaldığı bir gerçek.

Bu yaz yeni bir rektör seçilecek, inşallah Samsun'a ve aziz Türk Milletinin milli-manevi değerlerine uygun birisi olur.

red_white

bıraksınlar baş örtüsüne gelince laiklik tehlikede derler teröristler gelince ses yok ah ulan warya

jean

universite ogrencileri illakki yoksa sehrimize yerlesip o tip isler yapamaz

US

Alıntı yapılan: red_white - 22 Mart 2008, 23:36:16
bıraksınlar baş örtüsüne gelince laiklik tehlikede derler teröristler gelince ses yok ah Dostum warya

abi sana katılıyorum basörtüsünüe gelınce laiklik elden gitti ... pkk ya gelınce bi girdik abd nin szüyle cıktık ne biçim iş anlamadım ..

veis

baş örtüsü laikligin demokrasinin vede yaşam özgürlügünün temsilidir.allahın bir kulu zorla çıkartdıramaz ve türkiye cumhuriyetinde kimse başörtüsünün önüne geçemez.

körfez55

samsunda hiçbir vatan haini barınamazzz...dışardan gelip da samsunda yuvalanmaya çalışanları imha etmesini biliriz...ayrıca türban konusunda laiklik gitti düyenler vatan hainlerinin taaa kendisidir...

tunç güvenoðlu

bu olay sadece 19 mayıs ta geçerli değil ülkemizin tüm üniversitelerinde geçerli hale gelmiştir.
milliyetçi, gençerlin en ufak bir hareketinde baskın tarzda yaklaşan lar bu hainlerin yaptıklarına AB normları diye bir kılıf bulmuşlar hiç bir şey yapmıyorlar.maalesef durum her gün daha da kötüye gidiyor.

HoliganSamSunLu

Samsun da yaşanan bu olay gerçekten üzücü idi samsunda ve karadenizde oynanmak istenen oyunlar belli Tayad olayı dtp nin parkta yapmak istediği olaylı mitigler falan bunlar biz buradayız karadenizede gireriz samsunada içinizdeyiz heryerdeyiz mesajı veriyorlar pisiklojik hareket ve buna karşı emniyetin ve devletin gösterdiği imtiyaz gerçekten sınırları aşmıştır. başbakanımızın her fırsatta imtiyaza yer yok demesine karşın vatan hainleri alenin kollanmaktadır mersin adana antalya iamir gibi batı illerinede sıçrayan olaylar sabırları gerçekten taşırmıştır... Milliyetçi duygularla hainlerin karşısında dik durabilenler ise marjinallikle suçlanmaktadır..... büyük bir oyunla hem ilimiz hem ülkemiz karşı karşıyadır bir an önce bu zehire karşın pan zehir hareketiş başlamalıdır. sayılar

Eyyy TÜRK Titre ve kendine dön !
Üstte mavi gök çökmedikçe
Altta Yer Yağız delinmedikçe
Senin ilini ve Töreni Kim Bozabilir
....

veis

samsunu ve türkiyeyi kimse bölemez.biz hem laik hem demakratik hemde müslüman bir ülkeyiz.

HoliganSamSunLu

amaç bölmek değil fitne tohumları serpmek ülkemizin gelecek yarınlarını karartmak onlarda biliyor bu ülkenin bir karış toprağı onlara nasip olmayacak..

maço

akıllı olsunlar aslında o zafer ısaretı yapan ellerın o parmaklarını kesceksın onda sonra ne yaparlarsa yapsınlar

jean

kuzey 55 laiklik gitti diyenler vatan haini degildir bende turban gelirse gideceginden korkuyorum ama vatanimi seviyorum bas ortusu takmak isteyenler kadarda muslumanim elhamdulillah turban gelmesin ve akp bir an once kapansin diyorum bende senin bu sozlerine karsilik kemal pasanin mirasini bitirmeye calisiyorlar asil vatan haini onlardir

veis

Alıntı yapılan: jean - 24 Mart 2008, 01:46:29
kuzey 55 laiklik gitti diyenler vatan haini degildir bende turban gelirse gideceginden korkuyorum ama vatanimi seviyorum bas ortusu takmak isteyenler kadarda muslumanim elhamdulillah turban gelmesin ve akp bir an once kapansin diyorum bende senin bu sozlerine karsilik kemal pasanin mirasini bitirmeye calisiyorlar asil vatan haini onlardir

bende sana diyorumki beklentilerin gerçekleşmiyecek.