Efsane kaptan; Emin Kar

Başlatan timofte, 28 Ekim 2007, 12:16:29

« önceki - sonraki »

mehmet yılmaz

20 Ocak 2011 ve büyük kaptan Emin Kar...

berusa55

celebi

hala karizmatik be kardeşim ya emin abi seviyoruz seni

mehmet yılmaz

6- Emin Kar

Bugün top oynasa fiyatı ne olurdu acaba? önlibero diye milli takıma seçilenleri görünce daha da iyi anlıyor insan.

Burak

Dün akşamki görüntüyü sanırım ömrüm boyunca unutmayacağım . Herkesin sanki organize olmuşçasına hep beraber ayağa kalkıp durmaksızın , yürekten  uzun süre alkışlamaları zaten biz ne kadar yaş itibariyle göremesekte bu kutsol forma için ne kadar yürekten oynadığının kanıtıdır. Teşekkürler Emin Kaptan ...

sadece55

Emin kaptan'a yapılan az bile...Onun ismi her maçta stadta bağırılmalı...Aslında şu efsane kadroyu stadda formayla ölümsüzleştirmek gerek

GökhanÇağlar

Ondan önce ölmek isterim
[ 22.01.2011 ]

Samsunspor uğruna sakat kalan ve Samsun sevgisinden ötürü yaşamına burada devam eden Emin Kar içini Haber'e döktü...

SÜPER LİG'E ÇIKACAĞIZ

Samsunspor'un efsane kaptanlarından Emir Kar, takımın bu yıl Süper Lig'e çok yakın olduğunu belirterek, "Bakanından milletvekiline herkes takıma sahip çıkıyor. Ben bu yıl lige çıkacağımıza inanıyorum" dedi

SESSİZLİĞİNİ BOZDU
Kırmızı- Beyazlı takımın efsane kaptanlarından Emir Kar, sessizliğini Haber Gazetesi'ne bozdu. 20 Ocak 1989'daki kazada sakat kalan ancak memleketi Trabzon'a gitmektense, Samsun'da kalmayı tercih eden Emir Kar bu günlere kadar yaşadıklarına değindi. Çok önemli mesajlarda veren Emir Kar, Samsunspor'un ligde çok şanslı olduğunu, taraftarların bir an önce birleşmesi gerektiğini, kulübün eski oyuncularına sahip çıkmadığını, altyapıya önem verilmesinin yapılması gereken en önemli iş olduğunu vurguladı. Bu yılki 20 Ocak 1989 anma törenlerinin de çok güzel geçtiğini söyleyen Kar, aradan 22 yıl geçmesine rağmen hatırlanmanın çok önemli olduğunu belirtti.

LİGDE ÇOK ŞANSLIYIZ
İlk olarak Samsunspor'un bu sezon ligdeki durumuna değinen Emir Kar, "Bakandan milletvekilinden kadar herkes Samsunspor'a sahip çıkıyor. Bu birliktelik çok güzel. Bu sene lige çıkacağımıza inanıyorum. Ancak bunu başaramazsak da 10 sene daha lige çıkamayız gibi geliyor bana. Şu anda diğer takımlardan daha fazla şansımız var. Bu sene mutlu sona çok yaklaştık. Bu bütünleşme bozulmazsa lige çıkarız. Benim en çok korktuğum konu Teknik Direktör Hüseyin Kalpar'a tam yetki verilmesi. Bu ileride büyük sıkıntılara yol açabilir. Hocanın da görevdeyken eleştirilmemesi lazım. Bakıyorsun liderle aramızda bir 1 puan fark var. Demek ki hoca da iyi işler yapıyor. Köstek olmadan birlik ve beraberlik havası içinde takımımızı desteklemeliyiz" diye konuştu.

TARAFTARLAR BİRLEŞMELİ
Çok fazla taraftar grubu olmasını da eleştiren Emin Kar, "İsim vermek istemiyorum ama çok fazla taraftar grubu var. Maratonda 2-3, kale arkalarında 2'şer tane falan taraftar grubu var. Sonuç olarak herkesin payesi Samsunspor'un başarısı. Bunun içinde bence taraftar gruplarının birleşmesi gerekiyor. Yani kale arkalarında birer tane bir de maratonda bir taraftar grubu olsa, daha iyi olur. Ben tribünlerde belki de son 10 yılın en iyi taraftarını görüyorum. Bu zaman zaman ulusal medyaya da yansıdı. Çok güzel kareografiler sunuyorlar. Bu taraftara da takımın bu yıl Süper Lig'i hediye etmesi gerekiyor. İnşallah sezon sonunda mutlu sona ulaşırız da, özlemimiz son bulur" dedi.

ALTYAPI İSTİKRARSIZ
Altyapıdaki düzensizliğe değinen Kar, "26 kişilik A Takım kadrosunda en az 12-13 tane Samsunlu oyuncu olması gerekirken, bu sayı 1-2'yi geçmiyor. Bunun çok çeşitli nedenleri var. Her yönetim değiştiğinde altyapıdaki hocalarda değişiyor. Bizim öncelikle altyapıdaki antrenör kadrosunu sabitlememiz lazım. 2006 yılında ben Samsunspor'da görevdeyken Nevşehir'deki kampımız sırasında bize Sercan, Sefa ve Hakan Koçaslan'ı soruyorlardı. Şimdi ise bu Samsunlu gençlerden sadece Hakan kadroda o da ilk11'de kendine forma şansı bulamıyor. Bu altyapıdan bu zamana kadar önemli isimler yetiştiren Samsunspor için çok vahim bir durum. İlk 11'de en az 5-6 Samsunlu futbolcunun oynaması gerekirken, maalesef 1 Samsunlu oyuncu bile kadroda yok" diye konuştu.

ÇOK DESTEK GÖRMEDİM
Emin Kar, "Konyaspor özel arabasıyla kaza yapan oyuncusuna maddi ve manevi büyük yardımlarda bulunduğu için FIFA'nın fair-play ödülüne aday gösterilmiş. Biz maalesef kulüp otobüsünde kazaya uğramamıza rağmen böyle bir şey göremedik. Kazada ben 28 yaşındaydım. Çok büyük paralar kazanmamıştım. Hatta 3-4 sezonda boş kağıtlara imza atıp sözleşme imzaladım. Bunlara rağmen bile bize yeterince destek verilmedi. Aramızda kazada da yer alan ve maça gidecek parası bile olmayan arkadaşlarımız var. Ben en çok onlara üzülüyorum. Kulüp, bu kazadaki isimlere birer kombine bilet dağıtıp maçlara çağırsa kötü mü olur? Bunlar ufak ama bizleri mutlu edecek şeyler. TFF Başkanı Hasan Doğan'ın ismi bir spor salonuna veriliyor. Neden Samsun'un efsane sporcuları için böyle işler yapılmaz?" dedi.

BİRLİKTELİK ÇOK GÜZELDİ
20 Ocak 1989 anasına önceki gün düzenlenen etkinliklerde çok duygulandığını söyleyen Emir Kar, "Ben böyle bir birliktelik bu zamana kadar görmedim. Taraftarların süslediği elektrik trafosu, sonra akşamki sempozyum çok güzeldi. Çok duygulandım. Bugün Haber Gazetesi'ni bir açıyorum, Kıbrıs'taki, Havza'daki, mezarlıklardaki törenleri görüyorum. Akşamki sempozyumu okuyorum. Mevlidi şerif okutulmuş onu görüyorum. Bunlar çok güzel işler. Aradan 22 yıl geçmesine rağmen unutulmamak beni çok duygulandırıyor. Bu yol şehirde de büyük bir kenetlenme var. Senelerdir kimseyi Samsunspor'un yanında görmezken, önceki akşamki sempozyumda Vekilimiz Ahmet Yeni, STSO Başkanı Zeki Murzioğlu, İl Emniyet Müdürü Hulusi Çelik, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, eski başkanlar ve daha birçok ismi gördük. Bu birliktelik çok güzel" diye konuştu.

EŞİM YILDIZ HERŞEYİM
Kazadan sonra çok zor günler geçirdiğini de belirten Kar, "Eşim Yıldız'ın bendeki yeri çok farklıdır. Hayatımdaki en büyük şansım, Yıldız'ın karım olmasıdır. Onunla ilgili anlatmak istediğim fakat kelimelere dökemediğin o kadar şey var ki inanamazsınız. Bir kadın eşinin arkasında ne kadar durabiliyorsa, bana o kadar destek vermiştir. Kazadan sonra biz bir yıl eşimle birlikte hastanede yaşadık. Hiçbir zaman beni yalnız bırakmadı. Ancak hayata tutunmayı her zaman başardık. Bunun dışında yine eski başkanlarımızdan Adnan Ölmez'le de çok farklı bir hukukum vardır. Ölmez'in gerek eski oyuncuların gerekse Samsunspor'un her zaman yanında olduğunu da biliyorum. Zor günleri hep eşim ve sayılı bir iki dostumun desteğiyle aştım" diye konuştu.

Büyük kaptanın haber gazetesindeki röpörtajı

RT55

0 Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız 0 Paylaş E-Postayla Paylaş Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş FriendFeed'de Paylaş Google Buzz'da Paylaş Footbo'da Paylaş MobilNTVSpor iPhone UygulamasıTurkcell 3G Aboneleri için NTVSpor Haber Servisi
Havza'dan geriye kalan
Coşkun Çelik · Tarih: 19 Ocak 2011

20 Ocak 1989'dan sonra sadece Samsunspor'un renklerine değil, futbolumuza da siyah rengi ekledik.

22 yıl sonra: Emin Kar

Bu köşede vakti zamanında seyrettiğim futbolcuların şimdi nerede olduklarını ve nelerle meşgul olduklarını yazıyorum gücüm yettiğince. Gönül isterdi ki burada Samsunlu Tomic'in de ne yaptığını, Muzaffer'in ne işle uğraştığını aktarabilseydim. Ya da Samsun 19 Mayıs Stadı'nda, tuttuğum takıma attığı golle beni üzen Kıbrıslı Mete'nin şimdi hangi takımı çalıştırdığını yazabilseydim keşke. Keşke...
Ne yazık ki gidenlere dua etmek, kalanlar için Tanrı'ya şükretmek düştü bize sadece.
20 Ocak 1989'daki "o" kazadan kurtulan bir isimle konuştum bu hafta. "O" takımın kaptanı Emin Kar'la...
Emin Kar 1961 yılında Trabzon'da doğar. Trabzon Yalıspor'da futbola başlar. Seçmeler sonrası Samsunspor'da bulur kendini. 1981 yılında başlayan Samsunspor macerasında, Tanju'nun Galatasaray'a gidişiyle takımın kaptanı olur...
1980'li yıllarda ligin ve kupanın tozunu atan Samsunspor'un vazgeçilmez oyuncularından biri olur:
"Samsunspor'la önemli başarılara imza attığımızı düşünüyorum. Samsunspor'da iki kez 2. lig şampiyonluğu yaşadım. 1985-86 sezonunda ligi üçüncü bitirdik. Farklı Fenerbahçe galibiyetleriyle hep gündemde kaldık. 20 yıldır sahamızda yenemediğimiz Galatasaray'ı yenmeyi başardık. Kupada final oynadık. Güzel günlerin ardından geriye dönüp baktığımda gereken ilginin gösterildiğini düşünmüyorum. Konyaspor'un Poljak'a, Denizlispor'un Doğan Seyfi Atlı'ya, Manisaspor'un Meduna'ya gösterdiği ilginin onda biri Havza'da hayatını kaybedenlerin ailelerine ya da kazadan sonra yaralananlara gösterilmedi. Ama son dönemlerde en çok üzüldüğüm olay Çaykur Rizespor-Samsun maçından sonra 55 plakalı arabamın taş yağmuruna tutulması oldu."
Emin Kar, 20 Ocak 1989'daki "Havza"daki kazanın ve sonrasındaki hastane sürecinin ardından 19 Ocak 1990'da döner Samsun'a. Futbolculuk döneminden bugüne dek iki farklı dönemde menajerlik görevi üstlenir. Kaza sonrası emeklilik yaşamını mütevazı bir şekilde Samsun'da sürdürüyor. Samsunspor'un maçlarını hatta idmanlarını bile kaçırmıyor. Fırsat buldukça deplasman maçlarına da gidiyor...

gurbet

Allah sana sağlık versin büyük kaptan

Serkan

trt'de yayınlanan programın tamamını kaydeden oldumu :S

Burak

Alıntı yapılan: Serkan - 22 Ocak 2011, 22:18:17
trt'de yayınlanan programın tamamını kaydeden oldumu :S

site olarak para toplayıp bir tvden kayıt cihazı edinemez miyiz ?  hem canlı veren maçlarımız kayıt altına alınır arşiv sahibi oluruz .Ve elimizde internet görüntüleri yerine net görüntüler olur. en basiti harddiskli kayıt yapan uydu cihazları edinsek fena olmaz aslında

sadece55

Ant55 kayıt ediyor sağolsun :)

kalptenþimþek

kalptenþimþek

kalptenþimþek