80'lerden fotoğraflar..

Başlatan edmontdante, 15 Ekim 2007, 17:36:04

« önceki - sonraki »

edmontdante

Sayın admin bu başlık daha fazla ilgi gördüğü için buraya açtım.Doğru kısma taşıyabilirsin.Resimlerde belki kendini bulan olabilir.

Ortadaki gözlüklü MÜTEAHHİT ORHAN ABİMİ (LAKABI MÜTEAHHİTTİR) Rahmetle anıyorum

edmontdante

edmontdante

1980 TARİHLİ BİR RESİM.HAKKI BAYRAK,ÇETİN ÜNAL,EYÜP,ŞEYTAN METİN VE BİR DÖNEM SAMSUNSPOR'UN KALBİNİN ATTIĞI  METE ABİNİN YERİ PİDE 77.ORGANİZASYONLAR BURADAN YAPILIRMIŞ.ZATEN GRUP RESİMLERİNİN HEPSİNDE METE ABİ VAR.

edmontdante

ORHAN VE ACABA O MU DİYE DÜŞÜNENLER  İÇİN  EVET  CENGİZ KURTOĞLU

Sadece Samsunspor

harika resimler ya duygulandim valla

jean

su gunleri yasayamamak cok uzuyor beni ya simdiki halimize bak bide

mehmet yılmaz

hocam sen ne yaptın böyle ya? maden bunlar maden...

görüşelim bir ara; hatta en kısa sürede...
pide yeriz ;)

bengülü

edmontdante çok güzel bir çalışma yapmışşın ellerine sağlık arkadaşlar buda benim açımdan bir öneri olsun eğer eski samsunspor resimlerimiz varsa tribün olarak gazeteden kesilmiş resimleri bu sitede yayınlanırsa sevinirim iyi bir çalışma olur

yönetici

sevgili edmontdante, çok teşekkürler.. Samsunsporlular olarak bir araya geldiğimiz bu paylaşım platformuna gerçekten çok özel ve değerli katılımda bulunmuşsun, devamını bekleriz.. imrenilecek resimler. İşte bu yüzden biz farklıyız. BÜYÜK SAMSUNSPOR'un taraftarıyız..!

edmontdante

Alıntı yapılan: "samsuni"hocam sen ne yaptın böyle ya? maden bunlar maden...

görüşelim bir ara; hatta en kısa sürede...
pide yeriz ;)

Sevgili Samsuni,PİDE 77 zamanında SAMSUNSPOR'un kalbinin attığı yermiş.Bu benim çocukluk dönemime denk geliyor.Eyüp'ler,Şeytan METİN'ler,Kont MUSTAFA'lar  benim çocukluk kahramanlarım.O dönemlerde futbolcular dahil SAMSUNSPOR'la ilgili kerkes orada olurdu ve PİDE 77 bir lokanta olduğu halde sanki Fast foodcu (Kİ o zaman fast food falan yoktu )gibi sadece camdan satış yapardı bir de PAZAR günleri evlerden gelen malzemelerle pide yapardı  :lol:  :lol:  çünkü SAMSUNSPOR kulisinden  içeride müşteriye oturacak yer kalmazdı.

Zaten resimlerden de belli.Futbolcular dükkanın önünde  Mete Abi ve babası Hakkı Hocayla resim çektirebiliyorlar sarmaş dolaş.

Pide 77   8 sene önce kapandı.Mete abi ise 15 sene önce  işletmeyi kardeşine devretti ve PİDE 77 nin bahsettiğim rolü 1990  lı yılların başında bitti.Ama ben hala Mete abi ile görüşüyorum.Bu resimleri de ondan buldum.Bir kaç gün sonra eski albümleri karıştıracağız  başka resimlerde çıkacak mutlaka.

Hele bir tane var SAMSUNSPOR-DÜZCESPOR maçı.DÜZCE kalesinde ÇETİN ÜNAL.Maç 3-0 bitiyor.Tanju'nun attığı bir golde  Çetin Hoca uçarken fotoğraflamışlar.Siyah-Beyaz süper bir resim.

Resimleri toparladıktan sonra seninle irtibat kuracağım.

Pide olayına gelince ,güzel olur.

salihcakir

vay ki ne vayy!

böyle günleri görüpte duygulanmamak, geçen senelere en dertlisinden bir ahh etmemek ne mümkün. pidecinin önünde buluşupta maça gitmek ha.
yürüyerek, ve gülen gözlerle...
heyecanlı heyecanlı fark atacağız bugün diyerek...
şampiyonluk hesapları yaparak...

maalesef bizim çocukluğumuzda-samsunsporlu olduğmuz yıllarda- eskisi kadar kolay çıkmıyordu kahramanlar. bir kaçını çok seviyorduk, ama kahraman olmuyorlardı işte. çoğu bir iyi bir kötüydü. yada sezon sonunda başka diyarlara göçediyorlardı bizlerden habersiz. arkalarından bakakalıyorduk sadece. sonra da unutuyorduk...

çok teşekkürler bu güzel paylaşımlar için.

edmontdante

Alıntı yapılan: "admin_"sevgili edmontdante, çok teşekkürler.. Samsunsporlular olarak bir araya geldiğimiz bu paylaşım platformuna gerçekten çok özel ve değerli katılımda bulunmuşsun, devamını bekleriz.. imrenilecek resimler. İşte bu yüzden biz farklıyız. BÜYÜK SAMSUNSPOR'un taraftarıyız..!

: ))) Sayın Admin,rica ederim.Büyük bir heyecanla  ve sabırsızlıkla resimleri siteye ekledim.Mutlaka herkesi bir yerlere götürecektir bu resimler.Aslında yaşça büyük taraftarlarımız da siteye üye  olsa ve bu resimleri görseler belki kendilerini resimlerde bulabilirler.

Samsun-Karşıyaka Maçı yazan resmin deplasman olup olmadığını Mete abi hatırlayamıyor.SAMSUNSPOR-Karşıyaka yazıyor sanki Samsun daymış gibi ama  bizim gibilerde alışkanlıktır SAMSUNSPOR'u başa yazmak belki Mete Abi de böyle düşünmüş olabilir.

Başka resimlerde çıkacaktır.Aslında deplasmana gelen takım futbolcularınında PİDE 77 de çekilmiş resimleir var ama bizi ilgilendirmiyor.

Ben özellikle Tanju öncesi döneme daha  ilgiliyim.Siyah-Beyaz resimler.Şeytan Metin ,Eyüp vs.Bakalım  define sandığından neler çıkacak Mete Abinin

ÇaÇa

Ellerine sağlık gerçekten Samsun Tribünleri için önemli resimler daha nice resimler vardır devamını bekliyoruz.

edmontdante

Alıntı yapılan: "edmontdante"Eyüp'ler,Şeytan METİN'ler,Kont MUSTAFA'lar  benim çocukluk kahramanlarım.

Mete abiden biraz daha fotoğraf aldım.Birazda konuştuk eskilerden KONT MUstafa'yı sordum.Çok iyi değildi falan dedi.Demekki benim için kahramanlığı  yaşımın çok küçük olmasındam PİDE 77  de sık sık bulunmasından ve KONT  lakabından kaynaklanmış.

DEV bir TANJU resmi var.Mete Abime Sevgiler imzalı.PİDE 77 nin sembollerindendi bu resim.En görünür yerde dururdu.MENTEŞOĞLU reklamlı beyaz forma.Kaptanlık pazubandı ve elde bir buket çiçek.Arkada Şeref tribünü.Fotoğrafcılar falan.Bu yaz Tanju istemiş resmi ama Mete Abi vermemiş.

timofte

Hasbi Ağa'dan Tanju Çolak'a ve diğerlerine kadar hepsi harika. Teşekkürler edmontdante! Bunları görebilmek bizim için büyük bir nimet. O günleri tam yaşayamayan biri olarak fotoğraflarla anlayıp hissederek teselli oluyorum. Öyle ki İstanbul'da bir ara Beyazıt Devlet Kütüphanesi arşivinde 1986-87 yıllarının gazetelerini karıştırmışlığım dahi vardır.