Yerel davranmanın onuru : Çiftlik'te bir pankart..

Başlatan timofte, 17 Ocak 2006, 17:14:44

« önceki - sonraki »

timofte

Samsun'dan uzaklardaki Samsunsporluların nasıl bir şehir hayal ettiklerini, beş yıl İstanbul'da kalıp aynı duyguları paylaşan biri olarak iyi bildiğimi düşünüyorum. O zamanlar Türkiye'deki birçok kentte olduğu gibi benim de memleketimde de medya maymunlarının, güce tapanların ve yerel değerlerini sahiplenmeyenlerin olduğunu biliyordum yine. Ama bu tiplerin bu kentten para kazanıp kentin bana göre en önemli değeri olan Samsunspor'a sergiledikleri vefasızlık ve vurdumduymazlığı daha net görünce iyice nefret eder hale geldim.

Yanına 100 metre yaklaşamayacağı medya kralı kulüplerin milyon dolarlarıyla övünmeleri biliyorduk da, İstanbul takımlarının televizyonda yayınlanan maçlarını izlemeye forma ile gidip, ekran başında tezahürat yapma komedisini görmeye yeni başladık.

Böyle bir ortamda "Sadece Samsunspor" diyen, şehrinin takımını sahiplenen herkesin değerini daha iyi anlıyor insan. Ve Samsunspor sevgisiyle yapılan her şeye daha bir sempatiyle bakıyorsun.

Çiftlikteki bir Samsunspor taraftarı esnafın, takımın bu zor günlerinde astığı pankart ile caddeden gelip geçenlere gönderdiği anlamlı mesajı bunu en iyi anlayacak olan Samsunsporlu dostlarla paylaşmak istedim.

Saygılar.

jean

bu topic icin mersi timofte abi bu bayragi asanada helal olsun nasil cami islamin sembolu ise samsunspor bayragida samsunumuzun semboludur

zorbey

resimler için teşekkür ederiz...bu bilinç,bu ruh ve bu samsunluluk aşkı herkezde olsa samsun ihya olurdu.asanlara,emeği geçenlere sonsuz teşekkürler.

Rentboy

samsundayken farkettiğim birşeydi.ve bunu pankartın fotoğrafını çekmek istemiştim ama her defasında yanımda fotoğraf makinamı almayı unuttum.düşündüğüm şeyi gerçekleştirip siteye koyduğun için teşekkürler timofte.

evet bu takımdan sadece 1 tane var ve her zaman destekleyelim...

cem and naz55

evet o pankartı çiftliğin sonundaki türkcel bayinin önünde bende gördüm yanlız dikkatinizi çekiyormu bilmiyorum eskye nazaran şehirde kıpırdanma hissediyorum bunun göstergeside maçlarımız hemen hemen eskiye nazaran stat doluyor bilmiyorum yanılıyormuyum başkan adnan ölmez bu seneyi atlatalım seneye hedeflerin takımının kadrosunu kuracağız diye bir söz verdi yeterki bu takım uefaya şampiyonluğa türkiye kupasında hedefe oynasın ben inanıyorumki bütün şehir bu takımın peşinde deplasmanda içerde peşinde koşacak y.ziya dönemindeki kenetlenme gibi tabi bizim için ne olursa olsun bu takımın peşindeyiz

timofte

Bazı insanlar Samsunspor'u küme düşme tehlikesi yaşadığı zaman hatırlıyor. Sorun buradan kaynaklanıyor. Bu sözle pankartı asan bayiyi kastetmiyorum elbette, çünkü onun iyi bir Samsunsporlu olduğunu biliyorum.

Yalnız birçok insan Süper Lig'den düşmek gündeme geldiğinde Samsunspor'u hatırlıyor. Yıllarca nasıl olsa bu takım düşmüyor da çıkmıyor da dediler. Nasıl olsa İsmail Uyanık varken takım düşmez dediler. 2001-2002 sezonunda yaşanan ligden düşme endişesi tribünleri dolduruyordu, şimdi yine zorlu bir ikinci devre bekliyor bizi ligde. Ve büyük ihtimalle daha büyük bir tribün desteği olacak.

Ama bardağın bir de dolu tarafı var ki ona bakmak lazım. Hiç değilse böyle sıkıntılı süreçlerde Samsunspor'u hatırlıyor bazı insanlar. Umarım artık ligde kalma mücadelesi için değil de üst sıralar için doldurur bu insanlar stadımızı. Yoksa cem and naz'ın söylediği gibi bizler zaten her koşulda tribündeyiz.

kadir55ist

selam
resim için teşekkürler timofte biz çiftliğe gelemesekte aynı dilekleri paylaşıyoruz.
aslında tüm samsunluların yüreğinde takımımız var fakat kimi ekonomik kimi farklı şehirde kimide televizyon gerisinde olduğu için takım belki stadı dolduramıyor ama inşallah seneye avrupaya gidersek o zaman herşey daha farklı olacak.

tankut

Birde Konak sinamasının yanından yukarı çıkan bulvar yolun 100. yıl bulvarı ile kesiştiği noktada bir binanın en üst katında dev bir Samsunspor bayrağı var bayramda izindeyken gördüm.