TFF 1.LİG 2021-2022 5. HAFTA | Bursaspor 4 - 1 SAMSUNSPOR'umuz

Başlatan _SoN_, 14 Eylül 2021, 18:11:35

« önceki - sonraki »

muzaffer4

Rakip 10 kişi kalmış maçın bitmesine uzatmalarla 23-24 dakika kalmış maçı çevirebilecek imkan varken orta sahayı düşürmek akıl işi değildi. Çocukken plasystatiom oynarken gol atmak için oyuna orta saha defanstan 3 kişi çıkarıp 3 forvet alırdık. Hocanın iş aynı o hesap oldu. Mehmet Akyüz gibi bir hamle oyuncusu 75 ten sonra girer anlarım ama 90 dakika sahada kalmasına anlam veremiyorum. Osman- çinari değişikliği takımın kimyasını bozdu gol atma hayali kurarken 2 gol yedik üstüne de 10 kişi kalmış takımın kalesine doğru dürüst gidemedik.

Desiqner

Gerçekten uzun zamandır bu kadar sinirlenmemiştim. Maçı izlerken de dediğim gibi Bursaspor bizden başka takıma bu oyunu oynayamaz sanmıyorum. Tabiki galibiyet alabilirler ama kanatları bu kadar zayıfken , 10 kişi kalmışken hiç bir takımı bu kadar forse edemezler.
Benim minimum futbol bilgimle maç içerisinde gördüklerim şunlardı ; birincisi ve en temeli ilk yarı hedeflediğin futbol sahada yokken ve iki stoperin sarı kartlıyken aynı kadroyla maça çıkamazsın. Rakibin zaten senin futbol sisteminde yapılacak en mantıklı iş olan kontra atak futbolu oynayacak. Bu durumda stoperlerinin kontra ataklarda temkinli müdahaleler yapması veya kart yememek için hiç müdahale etmemesi kabul edilemez. Yediğimiz son gollere bakın birinde boli kart görmemek için adama müdahale etmiyor. Onu geçtim zaten maçın içerisinde de boli zaten yeterince aksadı değiştir kenardan biriyle. Bursa kırmızı karttan sonra 3 tane genç aldı sahaya. Sen 2-3 tane stoperi görüntü olsun diye mi tutuyorsun ? Yine osmanın baldırı çekti sanırım değişiklik istedi. Takım kanat doluyken ve kenarda kadroya aldığın Semih dururken çinariyi alıp orta sahayı nasıl boş bıraktın hocam ? Zaten kaç maçtır orta sahadaki organizasyon problemleri baş gösterirken bu hamlenle bursaya bizi beşlik yapma imkanı verdin. Sözde hücum futbolu ve topun ekseriyetle bizde kalacağı bir oyun sistemi planlıyoruz ama defans hattımız 3-4 kere baskı altında pasla defanstan çıkma işini bile beceremedi. Modern futbolda bu söylediklerimi yapmayan hiç bir takım zaten başarıya ulaşamaz. Mehmet hocam umarım Ertuğrul hoca gibi burnunun dikine gitmek yerine hatalardan ders çıkararak takımı artık kaos futbolundan kurtarır.

jean

Butun enayilikleri bizmi yapmak zorundayiz 10 kisi jalan takimdan iki gol yiyoruz sahadan sildi adamlar bizi

samsunluhakan

hoca hoca hoca sen fofana'yı yüklenmemek için oynatmıyorsun 2-1 olunca oyuna alıyorsun kafadan başla 45 de çıkar maç 1-0 ken fofana oyunda olsa 2 yi bulabilirdik maç başlamadan dedim akyüzü görünce takım 10 kişi diye sen kanat çınarı'yi alıyorsun adamı yedek oturtuyorsun adama sormazlarmı neden transfer yaptın bide yabancı oynat adamı hangi maçta oynatacaksın anlaşılan bir sene daha boşa geçecek gerçekçi olalım bize gelen hocalar ne kadar kariyeri olursa olsun takıma hiç katkısı yok.

maviay55

24-25 transfer yapıp sadece Gokhan Karadeniz eksikliğinde kadro kuramaması, oyun koparken 90 dakika boyunca sadece ama sadece 2 değişiklik yapması ile hocaya yazar bu mağlubiyet.
Kötüyüz!

eprianu

Az önce Altay-Göztepe maçının özetini izledim. Yabancı transferi nasıl olur sorusunun en güzel cevabı Capel ve Paixao'dur. İki senedir saçma sapan transferle yapacağımıza şu ikisini alsaydık veya muadili transferler yapsaydık bu halde olmazdık.

Forvet diye aldığımız isimler otursun da Paixao'nun attığı golü izlesin. Capel'in maçın son anlarında yaptığı koşulları görünce bize kanat diye yutturulan isimler adına ben utandım. İnşallah bu transferleri yapanlar da utanmıştır.

isa55

Golcüyü uzaklarda aramaya gerek yoktu.
Adam ceza alanını santim santim biliyor, bakmadan bile atıyor.

Para mı yok, getirdikleriniz bedava mı oynuyor?

olcay

Maça ne kadar fazla pozisyon vererek başlasak da, golü bulup, maçı alacağımızdan futbolcularda emindi.
Kendilerine güvenleri vardı.
Hasan Kılıç gereksiz bir pozisyonda hakemden faul beklerken, yanlış bir pas attı, dönüşünde penaltı ve gol oldu.
Hasan o anda oyundan düştü. Takım da aynı şekilde.
Biraz daha güçlü durabilseydi takım, bu noktaya gelmeyecektik.