2021 - 2022 Sezonu Transfer Söylentileri ve Beklentileri

Başlatan SSKLA, 25 Mayıs 2021, 09:42:07

« önceki - sonraki »

SSKLA

Tek kamera açısıyla toplamda 100-110 dakika izlediğimiz bir futbolcuyu biraz fazla abartıyoruz bence. Ben Kayseri maçından sonra da Hakaj için bu kadar coşulmasını anlayamadım. Şahsi görüşüm şu ana kadar gördüğüm kısım ile Soner'i keser demek en basit tabir ile abartı olur. Yarım gördüğümüz topçuyu abartma huyumuz yabancı politikamızdan daha riskli bence.

Sonuç olarak henüz abartıldığı kadar bir numarasını göremedim ancak bence de kalmalı ya da bir başka ifade ile gelirken izlediğim ve hazırlık maçlarında gördüğüm Hüseyin yedek olarak güvenilebilecek biri değil bu yüzden yerine bir alternatif bulmadığımız sürece kalmalı.

_SoN_

Son gelen oyuncularızla transfer sezonunu bitirmiş bulunuyoruz, ben çoğu oyuncuyu daha önce takip etmedim, net bilgi sahibi değilim, transfer sonrası isim isim bakıp araştırdım, aman aman transfer sezonu geçirmemiş gibi görünsekte karakterli ve mevkiinde ligimize göre iyi transferler yaptığımız söylenebilir, tabi bu konuda en önemli faktör hocamız, kendi söylemiyle "ben gelmeden önce yapılan transferler iyi bende olsam bunları alırdım" dedi, ve kendi geldikten sonra transferlerinde isteğiyle yapıldığını söyledi, bu bizim için en önemli nokta, hocaya ben inanıyorum cv si ortada, karakteri ortada, bu saatten sonra inşallah güvenimiz boşa çıkmaz, takımımıza hayırlı olsun tekrardan. Sonu şampiyonluk olur inşallah.

Stoper

Yaz transfer dönemi 8 Eylül'de sona eriyor.
Biz bu süre zarfında, 1 hazırlık; 2 resmi maça çıkacağız.

Üç karşılaşma, eksik mevkileri görme açısından daha belirleyici olacaktır. Son gün transferi dahi gelebilir.

Raqua55

Forvet konusunda hala akillanmadik.Bu ligde karaboga olmadan bir yerlere gelmek cok zor.Yine bu surecte Mehmet Akyuzun performansi bizim icin cok kritik olacak.Acaba Fernandao hamlesi gelir mi keske gelse. 2-3 tane kapali kutuya verecegimiz parayi net bir forvete Verebilirdik. Tartismasiz bu ligin ustunde bir forvet.

samsunluhakan

umarım esin hakaj'ı göndermezler ve sağ açık ve 10 numara transferleri şart yoksa işimiz zor

Sadece Samsunspor

Yine bilinmedik bi yabanci forvetle oynayacaz. Manisa.macina bakiyorum suan Orgill i almislar golunu de atti. Al Orgill i bilinen adam iyi adam. Ayaginin dibinde topcu

_SoN_

ikinciyide attı origin, biz anlatmaktan bıktık ama anlamayan anlamıyor arkadaş, inşallah bu sene bizi utandırırlar , bu sene onlar haklı çıkar, her sene tanınmış bilinmiş forvet diye diye sesimiz kısıldı.

Sadece Samsunspor

55.hakan

Adı sanı duyulmamış Eyüp Umut Bulut'u almış. Manisa Orgil'i almış. İkisi de bu hafta güzel oynadılar. Biz de Amerika'yı yeniden keşfetmeye uğraşıyoruz adı sanı duyulmamış adamlarla piyango oynuyoruz. Geçen seneki hataları göz göre göre yapmaya devam ediyor. Sezon sonu gelip bu sefer de sayın başkan çıkamadık ama takım 3 yaş gençleşti demez inşallah !!

KareAs55

Abi şu ligi bilen forvet masalını bıraksak keşke artık, yıl 2021 oldu dünya globalleşti bizim tartıştığımız şeye bak. geçen sene baide ile ozegovic nereden geldi de katkı sağladı. rize zamanında brezilyanın ikinci liginden samudio'yu getirdi 20 gol attı,göztepe jahovic'i getirdi 20 gol attı. Altay 3 sene önce paixao yerine niye ligi bilen forvet almadı da bilinmedik bi yabancı forvet aldı bunları düşünmek lazım. Ligi bilen forvette katkı yapabilir elbette bunda bi sakınca yok ama tek bir doğru yok yani bu konuda bağnazlık bana saçma geliyor olay basit iyi forvet var kötü forvet var hepsi bu. geldiği ligin,uyruğunun,yaşının vs. önemi yok.

Bir başka konuda ileri üç oyuncun siyahi olmalı kara boğa olmalı vs. bu ligin şifresi bu hikayesi var, evet bundan 6-7 sene önce tff 1.lig sadece afrika pazarından beslenen bir ligdi ve bu sebepten türk oyunculara karşı ciddi fark yaratan bir yapıdaydı biz de bunun ekmeğini çok yedik fakat son yıllardaki istatistiklere baktığımız zaman bu ligden çıkmak için bunun şart olmadığı görünüyor.
geçen sezonu referans almak doğru değil gerçekten çok dengesiz bir ligdi onu es geçecek olursak
19/20 sezonunu
şampiyon tamamlayan hatay ileri üçlüsü caner hüseyin-mirkan aydın-selim ılgaz
18/19 sezonu
şampiyon tamamlayan denizli ileri üçlüsü burak çalık-mehmet akyüz-ziya alkurt
17/18 sezonu
şampiyon tamamlayan rize ileri üçlüsü samudio-vedat muriqi-oğulcan çağlayan
16/17 sezonu
şampiyon tamamlayan sivas ileri üçlüsü leandrinho-ergin keleş-burhan eşer

son 5 sezonu bu şekilde değerlendirebiliriz yine aynı noktaya değineceğim bu bağnazlıktan sabit fikirlilikten kurtulmak lazım bu demek değil ki ileri üçlüyü siyahi yapan takım başarılı olamaz örnekleri var yeni malatyaspor,adanaspor,balıkesirspor tarzı takımlar mütevazi bütçelerle şampiyonluk hedefi olmadan lige başlayıp siyahi oyuncuların göstermiş olduğu performans ve oyun yapılarına göre başarı sağlamışlardır. Keza menemenspor'un defansif zaafiyeti olmasa muhtemelen onlarda geçen sene playoff yapabilirlerdi. Özetle futbolda hiçbir zaman tek bir doğru olmayacak bunu kabullenmek lazım diye düşünüyorum.

Ayberk

Sözün özü bizim takıma gelenin havasından mı suyundan mı orası burası ayrı oynuyor. Gökhan Karadeniz bu ligin sefiri idi bizden önce. Paxiao da gelse bizde bu şans varken hiç bir şey yapamaz. Ama gönül istiyor işte Orgill veya Rodallega'yı

55.hakan

Alıntı yapılan: KareAs55 - 15 Ağustos 2021, 13:50:22Abi şu ligi bilen forvet masalını bıraksak keşke artık, yıl 2021 oldu dünya globalleşti bizim tartıştığımız şeye bak. geçen sene baide ile ozegovic nereden geldi de katkı sağladı. rize zamanında brezilyanın ikinci liginden samudio'yu getirdi 20 gol attı,göztepe jahovic'i getirdi 20 gol attı. Altay 3 sene önce paixao yerine niye ligi bilen forvet almadı da bilinmedik bi yabancı forvet aldı bunları düşünmek lazım. Ligi bilen forvette katkı yapabilir elbette bunda bi sakınca yok ama tek bir doğru yok yani bu konuda bağnazlık bana saçma geliyor olay basit iyi forvet var kötü forvet var hepsi bu. geldiği ligin,uyruğunun,yaşının vs. önemi yok.

Bir başka konuda ileri üç oyuncun siyahi olmalı kara boğa olmalı vs. bu ligin şifresi bu hikayesi var, evet bundan 6-7 sene önce tff 1.lig sadece afrika pazarından beslenen bir ligdi ve bu sebepten türk oyunculara karşı ciddi fark yaratan bir yapıdaydı biz de bunun ekmeğini çok yedik fakat son yıllardaki istatistiklere baktığımız zaman bu ligden çıkmak için bunun şart olmadığı görünüyor.
geçen sezonu referans almak doğru değil gerçekten çok dengesiz bir ligdi onu es geçecek olursak
19/20 sezonunu
şampiyon tamamlayan hatay ileri üçlüsü caner hüseyin-mirkan aydın-selim ılgaz
18/19 sezonu
şampiyon tamamlayan denizli ileri üçlüsü burak çalık-mehmet akyüz-ziya alkurt
17/18 sezonu
şampiyon tamamlayan rize ileri üçlüsü samudio-vedat muriqi-oğulcan çağlayan
16/17 sezonu
şampiyon tamamlayan sivas ileri üçlüsü leandrinho-ergin keleş-burhan eşer

son 5 sezonu bu şekilde değerlendirebiliriz yine aynı noktaya değineceğim bu bağnazlıktan sabit fikirlilikten kurtulmak lazım bu demek değil ki ileri üçlüyü siyahi yapan takım başarılı olamaz örnekleri var yeni malatyaspor,adanaspor,balıkesirspor tarzı takımlar mütevazi bütçelerle şampiyonluk hedefi olmadan lige başlayıp siyahi oyuncuların göstermiş olduğu performans ve oyun yapılarına göre başarı sağlamışlardır. Keza menemenspor'un defansif zaafiyeti olmasa muhtemelen onlarda geçen sene playoff yapabilirlerdi. Özetle futbolda hiçbir zaman tek bir doğru olmayacak bunu kabullenmek lazım diye düşünüyorum.
Bizim gibi geçen sene yapılan transferlerin tamamına yakının boş çıkması böyle düşünülmesine sebep olmuş olabilir mi? Görüşlere saygı duyarım ama bunu bağnazlık olarak nitelendirmek abartı olmuş.

_SoN_

Geçen sene demek ki bizde üst lige çıksaydık arkadaş o listeye 20-21 sezon için Nadir i yazacak ve bu iş bakın böyle olur diyecekti, heleki direkten dönmüşüz de bağnaz bağnaz bu sezonu yorumluyoruz.

KareAs55

@55.hakan
Elbette güvensizlik olabilir haksız olunan bir nokta yok fakat geçen sene öyle oldu diye hep öyle olacağını beklemek ne kadar doğru bi yaklaşım tartışılabilir bu tutumla hiçbir zaman yurtdışından transfer yapamayacağız mantığı çıkıyor ortaya ben bunun yanlış olduğunu iddia ediyorum.

Uzun bi yazıdan bir cümleye odaklanmak bence doğru değil ama yanlış bir ifadeyle sizi kırdıysam özür dilerim. anlatmak istediğim vermek istediğim mesaj, bu kadar tutucu olmamak gerekli futbol değişken oyun sabit fikirlerle hareket edilmemesi gerektiğiydi

@_SoN_
iyi hatırlattın nadir kırmızı çizgimdir mutlaka ekleyeceğim : )

5trawberry

Twitter'da Moryke Fofana ile anlaştığımız yazılıyor. Durum nedir, doğruysa çılgın transfer.