2021 - 2022 Sezonu Transfer Söylentileri ve Beklentileri

Başlatan SSKLA, 25 Mayıs 2021, 09:42:07

« önceki - sonraki »

SSKLA

Geçen sene en başarısız yanlarımızdan biriydi transfer. Umuyorum ki bu sene daha doğru adımlar atılabilir. Gyasi gibi adamlara 650 bin euro maaş, plumaine 450 bin euro bonservis gibi şeylerden sonra bilmem akıllanmış mıyızdır ama menejerlerden uzak bir dönem diliyorum. Hoca konusunda Türk hoca zorunluluğundan ötürü umarım Okan Buruk gibi bir isimle anlaşırız. Yani hiç değilse gençlere izin veren ve pozitif futbol oynatan.

Aklımda bazı isimler ve bence bizler gibi bu takım sevdalılarının dinlenmesi gerekli transfer konusunda. Baktığımızda bence son 7-8 senedeki en büyük transferimiz Umar Aminu ve bunu yanlış hatırlamıyorsam içimizden çıkan yönetime İnanç abi önermişti. Bu site takımdaki "profesyoneller"den daha bilgili değilse bile daha samimi.

Uzun lafın kısası şöyle bir flood hazırlamıştım pazar günü twitter'da onu şimdilik buraya link olarak atıyorum. İçeriktekilerin çoğu bonservissiz statüde alınabilcek isimler. Lakin bilerek biraz kabarık tuttum listeyi ve bazı olmaz isimler de koydum ki yarın öbür gün taraftar yazdı da alamadık olmasın diye. Flood'u yazarken gözden kaçırdığım bi iki şey olmuş mesela akintola'nın sözleşmesi bitiyor sanmıştım, kiralık sözleşmesiymiş biten gibi. Neyse:

https://twitter.com/sirbrianclough/status/1396467366490427392?s=20

_SoN_

Futbol klişelerinin başında geliyor "atanın ve tutanın iyi olacak" bizde bu sene ne atan sahada vardı nede tutan, buna rağmen mucizevi şekilde avarajla direk çıkmanın kenarından döndük, hesap kitap doğru yapılmalı, bu sene bu iki mevkiye adam gibi sağlam birkaç transfer yapmalıyız. Bir puanın bile nelere mal olduğunu hep beraber izledik , yaşadık.

5trawberry

Bu ligden, ülkeyi ve ligi bilen oyuncularla çıkılır düşüncesinin hala arkasındayım. Transferin tamamının Gyasi ve Plumain gibi kapalı kutu transferlere ayırırsak işimiz yine zor olur.

Ertuğrul Taşkıran
Hasan Kılıç
Sahverdi Çetin
Cekdar Orhan
Moryke Fofana
Bifouma
Paintsil
Rodellega

Maddi olarak da geçen seneden fazla paraya gelmezler diye düşünüyorum. Al sonra yaslan arkaya son yılların en ateş takımını izleyelim.

isyan

Bu yil 28,9 ile en yasli 3. Takim'dik. Süper Lige ciksak bile yeniden yapilanmamiz gerekecek.
Transfer de en az 3-4 oyuncunun yasi 25-26'dan fazla olmamali.
Süper Lig'den yasi gecmis kasar oyunculari almak icin menajer olmaya gerek yok, onu hepimiz yapariz.

Ama en önemlisi Karakterli oyuncu alin. Bir yil daha Mafya tipli adamlari cekmeyelim.

cembaba

Sahada işini yapan, prim için oynayacak kaşarları lütfen almayalım. Enis Destan gibi aç çocuklar lazım bize.

eprianu

TFF'de gözüken tüm futbolcularımızın sözleşme durumları.

Sözleşmesi Biten Oyuncular
Ahmet Altın
Djedje
Erhan Kartal
Erkam Reşmen
Ferhat Çulcuoğlu
Guido Koçer
İlyas Kubilay Yavuz
Jugurtha Hamroun
Mücahit Albayrak
Oğuz Gürbulak
Veli Çetin
Yalçın Kılınç

Sözleşmesi Devam Eden Oyuncular
Furkan Köse
Tomane
G*** Al***
Gökhan Karadeniz
Kevin Boli
Mathias Coureur
Nadir Çiftçi
Nurullah Aslan
Vukan Sevicevic
Yasin Öztekin

Genç Oyuncularımız
Ali Kılıç
Altay Cephe
Batuhan Kazancı
Emirhan Koca
Ertekin Kurumehmetoğlu
Özcan Delibaş
Polat Yıldır
Yunus Emre Çift

Lusage

Bir kere önce temeli sağlam atmalıyız. Başkan eğer teknik heyet ile devam ederse bizim için sezon başlamadan bitti demektir. Taraftarsız maçlarda baskıyı kaldıramayan birine yeni sezonda takım emanet edilmez. Olaki edilirse yaşanacaklara hazırlıklı olmakta fayda var.

Transferde ise ligi bilmek gibi bir şey yoktur. Kaliteli futbolcu Bağdat'ta da olsa, Samsun'da da olsa kalitelidir. Siz transfer diye çer çöpü takıma doldurursanız ligin kaşarlarına mahkum olursunuz ve o kaşarlar sizi parmağında oynatıp senelerinizi çalarlar. Bknz bu sezon..

Gelelim bizim takıma,

Sözleşmesi bitenlerde Keke, İlyas, Hamroun ve Mücahit ile kesinlikle devam edilmeli.

Diğer arkadaşlarda;
Ahmet, bence Nurullah'tan iyi kaleciydi ama Nurullah'ın pr çalışmasına kurban gitti.
Erhan Kartal, kalsa iyi olur diyordum ama Samsunspor'u kafasında silmiş belli ki.
Erkam Reşmen, iyi niyetli bir oyuncu ancak şampiyonluğa oynayan takımın ne sağ beki ne stoperi olur. Kalmasına gerek yok.
Ferhat Çulcuoğlu, Kalsa iyiydi. Manisa FK'ya gitmiş.
Guido Koçer, Boluspor'un vasat kenar oyuncusuydu. Bizde bir tık öteye gitti ama bizim için aman aman bir oyuncu değil. Kalmasa daha iyi.
Oğuz Gürbulak, bu sezon Eskişehirspor ligde olmadığına göre gitmesinde fayda var.
Veli Çetin, Şampiyonluk düşünen takımın stoperi bu olamaz. Çok dağınık.
Yalçın Kılınç, Bomba. Güle güle...

Sözleşmesi devam edenlerde Tomane, Boli, Savicevic ve Yasin ile devam edilmeli.

Diğer arkadaşlarda;
Furkan Köse, kulübesinde oturacak başka takım bulsun artık. Bunun yerine kenarda Altay otursun..
Gökhan Alsan, takımdaki son karaktersiz. Güle güle.
Gökhan Karadeniz, tarihin en kötü liginde 0 katkı ile oynadı. Yeni sezonda 2. Ligde başarılar.
Mathias Coureur, Yetersiz.
Nadir Çiftçi, Karaktersiz.
Nurullah Aslan, Kesinlikle 3'e 5'e bakmadan satılmalı. Olmaz bundan.

Transfer sezonunda bu takıma kesinlikle direk oynayacak bir kaleci alınmalı. Sol Beke keşke Keçiören'deki Soner'i alabilsek. Bugün Barış için milyon eurolar konuşuluyorsa bu Soner'in, Barış'ın oynamasına verdiği büyük katkı sayesindedir. Sol bek rotasyonuna Balıkesir'den Batuhan'ı isterdim mesela. Stoper'e kesinlikle Karagümrük'ten Fatih'i düşünmeliyiz. Genç yetenekli bir arkadaş. Sağ Beke, sağ açıktan sağ beke dönüşen Erzurum ve Göztepe'deki Murat'lar olabilir. Samudio'nun Rize ile sözleşmesi bitti. Yine Erzurum ile sözleşmesi biten Oltan var.

Var ama işte bakalım Sayın Başkan yine hangi çöpleri takıma doldurup bizi ve kendisini kanser edecek hep beraber göreceğiz..

SSKLA

Alıntı yapılan: Lusage - 25 Mayıs 2021, 11:43:34Transfer sezonunda bu takıma kesinlikle direk oynayacak bir kaleci alınmalı. Sol Beke keşke Keçiören'deki Soner'i alabilsek. Bugün Barış için milyon eurolar konuşuluyorsa bu Soner'in, Barış'ın oynamasına verdiği büyük katkı sayesindedir.

Aynısını düşünüyorum abi...

5trawberry

Bu arada Scout pozisyonunda tam yetkili olarak Ilgaz Çınar göreve getirilmeli.

s_uzunkaya

Boli yide gönder. Yabancı kontenjanını dolduracak adam değil. Yabancılardan bir tek savicevic kalması mantıklı. Dje Dje ilk oynadığı 5-6 maç gibi oynarsa ki ben kahbeler den temizlenmiş bir takımda oynayacağına inanıyorum kalabilir.Tomane nin sakatlığı devam eder. Onun yüzünden santroforsuz oynadık.masrafına bakılmadan bu riskten kurtulmalı. Harmon muş mathias mış direk gönderilecek adamlar. Sağ sol kanat ve 2 santrofor yabancı kontenjanında kullanılmalı. Bu yabancılar da süperlig kadrosunda da olabilecek kalitede olmalı. Bu ligi süperlig için hazırlanma ligi olarak düşünürsek hem kaliteli yabancılarla ligin üstünde bir kadro sayesinde rahat bir sezon geçiririz hem de süperlig de 3-5 takviyelerle hazır bir kadro kurmuş oluruz. Nurullah bir umut sağlam bir kalecinin yedeği olarak kendini geliştirebilir belki diye bekletilmeli. Bu fizikte bir kaleci kazanabilme adına kendini iyi bir kalecinin yedeği ve iyi bir kaleci ant. ile geliştirebilir mi diye denenmeli. Ve Ertuğrul Sağlam, 4 3 3 oynatabileceği, titizlikle kurulmuş kadroda devam etmeli. En pahalı şey tecrübedir. Ertuğrul bu tecrübeleri büyük bedeller ödeterek kazanmışken gönderilerek yeni bir ant. İle bu tecrübeleri kazanması için yeni bedeller ödemeye gerek yok.
Her şerde bi hayr vardır diyip girdiğimiz şok tan bir an önce kurtularak süperlig de de iddialı olacak bir kadro kurarak çektiğimiz sıkıntıların mükafatını kat kat alabilecek bir gelecek için azcık daha sabredelim inşaallah arkadaşlar...

KareAs55

25 Mayıs 2021, 13:39:28 #10 Son düzenlenme: 25 Mayıs 2021, 13:45:50 KareAs55 Sebep: eksik bilgi
İyi topçunun her yerde oynayacağını düşünen biri olarak "bu lige göre transfer" kavramı belki de bu sene ilk defa anlamlı olacak gibi duruyor.

Kağıt üzerinde bir hayli fazla kalburüstü takım olacağı aşikar, üstten gelen 4 takımın borçlarına hakim değilim ama hiçbirinin altyapıyla maçlara çıkacak seviyede olacağını düşünmüyorum. Bu 4 takıma ilaveten alttan gelen 3 takımda öyle ya da böyle iddialı olacaklardır. Ligde mevcut olan takımlar arasında ümraniye,keçiören,istanbul,tuzla ve çıkamazsa altınordu ne yapacağı belli olmayan tehditkar takımlar olarak ligin zorluk seviyesini arttıracaklar. Bu takımlara ilave 3 adaylı kongreye giden bursa son kurşununu atabilmek adına sezona iddialı girecek gibi duruyor. Bolu,balıkesir,bandırma,menemen,adana bu 5 takım ekstra bir yatırım yapmadıkları halde ne yapacağı belli olmayan serseri mayın olarak lige renk katacağını düşünüyorum. 

Özetle; bu sene tff 1.ligde ne iç sahada ne dış sahada kağıt üzerinde kolay diyebileceğimiz maç olmayacak gibi duruyor haliyle ilk iki için puan baremi de 2 puan ortalamasının altında muhtemelen 60-65 arası olacaktır. Bu durum kimine göre avantaj kimine göre dezavantaj olabilir bunu tam olarak transfer politikalarının belirleyeceği söylenebilir yani bu tarz liglerde deplasmandan alınan puanlar seni şampiyon yapar. Bu bilince göre ileri hattımızı seçmemiz lazım, yok kanat forvet yok bizim ileri üçlümüz değişerek oynayacak gibi hayalleri bırakıp sprinter özellikli tabiri caizse deplasmanda bir koşuyla maç aldıran oyunculara yönelmek gerekiyor. Zaten bu tarz oyuncular süper ligde de işimize yarayacak oyuncular olacağı için doğru politikanın bu olduğunu düşünüyorum.

_SoN_

Bu sene için kim ön plana çıktı, kim fark yarattı derseniz, severiz sevmeyiz, Yasin, Hamroun, dje dje, saveseviç derim. Kubilay'da aldığı dakikaya göre verebileceği katkıyı verdi, geriye kalan oyuncularımızın şapkasını önüne alıp düşünmesi lazım, tabi bu oyuncuları alanında, geri kalanların hepsi kötüydü demiyorum ama fark yaratıp risk alan oyuncular bu saydıklarımdı.

Shane_Falco

Alıntı yapılan: eprianu - 25 Mayıs 2021, 11:12:56TFF'de gözüken tüm futbolcularımızın sözleşme durumları.

Sözleşmesi Biten Oyuncular
Ahmet Altın
Djedje
Erhan Kartal
Erkam Reşmen
Ferhat Çulcuoğlu
Guido Koçer
İlyas Kubilay Yavuz
Jugurtha Hamroun
Mücahit Albayrak
Oğuz Gürbulak
Veli Çetin
Yalçın Kılınç

Sözleşmesi Devam Eden Oyuncular
Furkan Köse
Tomane
G*** Al***
Gökhan Karadeniz
Kevin Boli
Mathias Coureur
Nadir Çiftçi
Nurullah Aslan
Vukan Sevicevic
Yasin Öztekin

Genç Oyuncularımız
Ali Kılıç
Altay Cephe
Batuhan Kazancı
Emirhan Koca
Ertekin Kurumehmetoğlu
Özcan Delibaş
Polat Yıldır
Yunus Emre Çift

Djedje sezonun 2.yarısında 13 maça çıktığı için sözleşmesi otomatik olarak bir sene uzadı.

Edit : Pardon arkadaş TFF görülenleri baz alarak yazmış...

eprianu

Daha önceki transfer dönemlerin sıkça yaşadığımız bir sorun var. "Daha iyisini alırız" diyerek elimizdekileri gönderiyoruz, sonra daha kalitesiz futbolcular alıyoruz. Mesela Guido'nun durumu. Daha iyisi gelecekse sözleşme uzatmanın anlamı yok ama daha kalitesiz futbolcu alıp da Guido'yu aramayalım sonra. Bu dengeyi çok iyi kurmak lazım.

jean

Ne guzel super lig transferi konusuyor olacaktik elimizle hediye ettik sampiyonlugu