İrfan Buz Dosyasını Açıyoruz

Başlatan Nuri Asan, 22 Nisan 2021, 13:21:38

« önceki - sonraki »

Nuri Asan

22 Nisan 2021, 13:21:38 Son düzenlenme: 22 Nisan 2021, 13:35:49 Nuri Asan
Yüksel Başkandan önce dosyayı ben açayim istedim, bazı yerlerde okudum. Dün saatlerce canlı yayında konuşan Yüksel Yıldırım'ın İrfan Buz'un niçin gittiğini açıklayacağı söylenmiş, fakat başkan unutmuştu, yada bilerek o meseleyi açmadı. Aslında ortada hiçbir şey yoktu!

Ligin henüz 10 haftası oynanmış Samsunspor namağlup giderken hocası bir anda istifa etmişti! Belkide Futbol tarihinde alt liglerde ender görünen olaylardan. Herkes bir yandan şaşkın, bir yandan da özellikle sosyal medyadan seviniyordu.

İrfan hoca daha gelmeden Twitterda bu hoca çöp, bundan bir şey olmaz söylentileri geziyordu. İlk maçımızı Gümüşhane'de 2-0 kazandık ve bu çöp diye konuşan tayfa hala hocanın çöp olduğunu söylüyordu.

İrfan Buz sosyal medyayı çok etkin kullanan birisi ve her yazılanı okuyordu.  Hatta bir röportajında bazı arkadaşlar ona buna çöp diyor diye isyan etmişti.

Herşey aslında 7. hafta karşılaştığımız Amed maçında oldu. Hani İsmail Uyanığın bir köşeye geçip iki elini başının arasına alıp düşündüğü maç. O resim yine büyük tepki toplamış takımı iyi oynatmadığı için başkanı kimsenin üzmeye hakkının olmadığı söyleniyordu, haklılardı bir nebze.

İşte burada İrfan Hoca gerçekten çok ama çok talihsiz bir açıklama yaptı. Takımımızın Diyarbakır'da ki ortamdan korktuğunu, çekindiği beyan etti. İsmail Uyanığın o fotoğrafı gelince de ortalık patladı. Daha sonra İsmail Uyanık Samsunsporun kimseden çekinmeyeceğini, buraya dostça geldiklerini, gittiklerini söyledi. Samsunspor kimseden korkmaz dedi ve ipler iyice İrfan Buz'a döndü. teknik Direktör korktuk, çekindik diyor ve Başkan öyle bir şey olmadığını söylüyordu. İrfan buz kendisini başarılı bulanların bile üzerine tepkisini almıştı.

İrfan Hocaya o maçta büyük tepkiler gelmişti, ama tribünden değil sosyal medya yüzünden! İrfan hocanın ipini çeken Amed maçından bir kaç hafta sonra oynanan 10. haftada ki Sancaktepe maçı oldu. Twitterda sürekli haşdakler açıldı, Samsunspor korkmaz denildi. Tribünlerde İrfan Hocaya yüklenildi, araya bir kaç sıfırlık galibiyetler girdi ama taraftar bu sözünü unutmadı.

İrfan hocanın ipini çeken içeride 0-0 kaldığımız Sancaktepe maçı çekti. Sancaktepe hedefi olan takımlara karşı dikkatli ve sert oynayan, ligin kaderini belirleyen takımdı. Her zaman böyle olmuştu, Malum Galatasarayın takımı ve oyuncular kendilerini bu maçta gösterecek Sancaktepe A.Ş ve Gs bu yolla para kazanacaktı. O Sancaktepe bizi bir sene önce de şampiyonluktan etmişti, keza Recep Burak Çalık'ı sadece bizim maçta izleyerek transfer etmiştik!

O maçta takım bence iyi oynamış fakat aranılan gol bir türlü gelmiyordu. Birde üstüne üstlük dakika 60 olmuş Bahattin Köse ve İlyas yedekti.

O maçta tam İrfan Buz'un arkasında idim. Tribünlerden KORKAK İRFAN sesleri yükseldi. 70 oldu bizim süper yıldızlar hala kenarda. Taraftar artık gol istiyordu, ama kimse bilmiyordu ki Sancaktepenin bir proje takımı olduğunu!

Birde üstüne üstün diğer proje takımı Manisa FK takır takır top oynayıp her maç gelene geçene 6 atmasın mı...Offff

O anda ben bunu bildiğim halde gaza geldim. İrfan Buz Samsunspora korktu demekti sen kimsin öyle diyebilirdin ki.

Kenara geçtim ben ve bir kaç kişi de vardı. İlyas ve bahattine oyuna diye seslendik. Bütün stad İlyas Bahattin neden oyuna girmiyor diye haykırıyordu. Neden korkuyorsun İrfan, Sancaktepeden de mi korkuyorsun diyorduk, diyordunuz beyler. Hepimizin kanına dokunmuştu. Samsunspor nasıl korkak olurdu lan. Buna kim cesaret edebilirdi.

İlyas Ve Bahattini zorla oyuna soktuk. Evet tabelayı hoca falan kaldırtmadı arkadaşlar. Size bunu yemin ederim ki İlyan Ve Bahattinin üstüne yürüdük. Camlara çıktık.

Girin lan oyuna, Samsunspor kimseden korkmaz girsenize. Bahattin kimseye sormadan formasını çıkartı, hoca çağırmamıştı bile.

Otoritesi sarsılan ve söylediği gaftan ötürü korkak olarak eleştirilen İrfan Buz'a gitmekten başka çare kalmamıştı. Başkan bile olayı Sosyal medyadan öğrenmiş şaşırtmıştı.

İrfan Hocanın gitmesinin nedenleri bunlardır arkadaşlar. Kısaca özet geçersek;

1 - Manisa FK'nın sürekli farklı kazanması.
2 - Amed maçında hocanın korktuk diye talihsiz açıklaması.  (Korktuk açıklamasını TT yapmış. Ama İrfan hoca buna benzer bir tallafuz da bulunmuştu. Hani çekindik, istediğimiz oyunu bu yüzden oynayamadık gibisinden. Düşünün öyle bir etkilenmişiz ki farklı maçlarda ki yine aynı kötü skorları aynı maç sayabiliyoruz. En kısa zamanda ne söylediğini bulup burayı düzelteceğim)
3 - Sancaktepe maçında dakika 70 olmasına rağmen Bahattini oyuna almaması ve Bahattinin (taraftarın baskısıyla)hocaya sormadan soyunması oyuna girmesi.

Manisa FK sürekli kazanmasa yada İrfan Buz o açıklamayı yapmasa sonumuz böyle olmaz, na mağlup olrak devam ettiğimiz ligde hoca değişikliğine gitmezdik.

@Stoper'e teşekkür ederim. Korktuk açıklamasını Taner yapmıştı. Ama İrfan Hocada ona benzer açıklama yapmıştı. Eski arşivlere bakıp, düzelteceğim.

Stoper

Amed maçı sonrası açıklamayı Taner Taşkın yaptı.
İrfan Buz değil.

Nuri Asan

Teşekkür ederim @Stoper  Olayları karıştırdım. İrfan buz Amed maçından sonra ona benzer bir açıklama yapmıştı. Korktuk değil, çekindik. Yada farklı ona benzer şey. Ama yine de tepki olmuştu tribünden ve sosyal medyadan.