TFF 1.LİG 2020-2021 28. HAFTA | Tuzlaspor 0-2 SAMSUNSPOR'UMUZ

Başlatan cembaba, 27 Mart 2021, 11:58:00

« önceki - sonraki »

Sadece Samsunspor

Alıntı yapılan: celebi - 03 Nisan 2021, 19:18:54ne oldu kardeşim kim onlar ve kime küfür edildi

Ben kufur ettim. Bi direğe kufur ettim bide hakeme ettim. Ben bu siteye 2006da uye oldum 15 sene oldu ve hep aktif kullandim hic birakmadim. Mac sirasinda kufur edilir yani kizilir biseye saydirilir ne var bunda stadda hicmi kufur etmiyoruz. Bi sahisa veya burda bi renkdasa mi kufur ettim. Ne kadar buyutuldu. Nerde nasil konusulacagini biliyoruz cocuk degiliz. Gereksiz buyudu bu konu. Aaa kufur etti mi diyoruz biri kufur edince. Sanki surekli kufur ediyormusum gibi. Yok dur sakin ol sus falan. Burasi twitter degil diyenler falan. Siteden atmak isteyen atabilir. Kurallari biliyorum. Mac esnasinda kizginlikla yazmis olabilirim silersin mesaji olur biter. Zaten silinmis.

cembaba

Alıntı yapılan: Sadece Samsunspor - 03 Nisan 2021, 21:59:24Ben kufur ettim. Bi direğe kufur ettim bide hakeme ettim. Ben bu siteye 2006da uye oldum 15 sene oldu ve hep aktif kullandim hic birakmadim. Mac sirasinda kufur edilir yani kizilir biseye saydirilir ne var bunda stadda hicmi kufur etmiyoruz. Bi sahisa veya burda bi renkdasa mi kufur ettim. Ne kadar buyutuldu. Nerde nasil konusulacagini biliyoruz cocuk degiliz. Gereksiz buyudu bu konu. Aaa kufur etti mi diyoruz biri kufur edince. Sanki surekli kufur ediyormusum gibi. Yok dur sakin ol sus falan. Burasi twitter degil diyenler falan. Siteden atmak isteyen atabilir. Kurallari biliyorum. Mac esnasinda kizginlikla yazmis olabilirim silersin mesaji olur biter. Zaten silinmis.

Sizin yazdığınız küfürleri okumak zorunda değiliz. Özgürlük, başkasının hakkına girme özgürlüğü değildir. Küfür yazmadan da mesaj yazabilirsiniz. Eski üye olunca küfür yazma hakkına da sahip değilsiniz.

_SoN_

Alıntı yapılan: Sadece Samsunspor - 03 Nisan 2021, 21:59:24Ben kufur ettim. Bi direğe kufur ettim bide hakeme ettim. Ben bu siteye 2006da uye oldum 15 sene oldu ve hep aktif kullandim hic birakmadim. Mac sirasinda kufur edilir yani kizilir biseye saydirilir ne var bunda stadda hicmi kufur etmiyoruz. Bi sahisa veya burda bi renkdasa mi kufur ettim. Ne kadar buyutuldu. Nerde nasil konusulacagini biliyoruz cocuk degiliz. Gereksiz buyudu bu konu. Aaa kufur etti mi diyoruz biri kufur edince. Sanki surekli kufur ediyormusum gibi. Yok dur sakin ol sus falan. Burasi twitter degil diyenler falan. Siteden atmak isteyen atabilir. Kurallari biliyorum. Mac esnasinda kizginlikla yazmis olabilirim silersin mesaji olur biter. Zaten silinmis.

Maçta çok gerildik haklısınız, ama yöneticileri de anlamak lazım, forumda yazılan mj lar statta ettiğimiz küfür gibi değil, gelen giden okuyor, bu durumda forum yönetimi de zor durumda kalıyor, zaten gerekli imtiyaz sağlanıyor hep, biz kullanıcıların da biraz daha dikkatli olması lazım, sizi ve yazılarınızı önemle diğer üyeler gibi takip ediyoruz, siteden atmak vs bunlara gerek yok,bu güzel günde bunu uzatmaya ve gerilmeye gerek yok,daha durun burada ŞAMPİYONLUK konusunu da yazacağız beraber .

Şimdi maçın ve sezonun galibiyetinin tadını çıkarma vakti.

jean

Cok sukur kazandik yine cok zor yendik ilk yarida cok gucsuz tuzla vardi golu atsak hic sanslari yoktu 10 kisi kalinca cesaretlendi adamlar olasi puan kaybinda cok kotu olacakti 4 haftalik beklemeden sonra cok sukur yendik insaallah kalan maclarida alip cikariz

Stoper

YARDIMCI ANTRENÖRÜMÜZ AZİZ GÖKHAN GEYLANİ'DEN AÇIKLAMA

Yardımcı Antrenörümüz Aziz Gökhan Geylani, Tuzlaspor maçının ardından basın mensuplarının sorularını cevapladı.

İlk olarak maçı değerlendiren Aziz Gökhan Geylani, "Biz burada bu sezonun en kritik galibiyetini aldık. Şöyle bir hava oluşmuştu üzerimizde; biz çok hissettirmemeye çalıştık ama ligde 23 maçlık seride 2 mağlubiyet vardı ardından da son 4 maçta 2 mağlubiyet. Bunlar olunca işler biraz farklı noktaya gitti. Biz buna inanıyorduk ve işe hakimdik. Bu oyuncu grubuyla bu işin içinden çıkacağımıza inanıyorduk. Maç çok öngördüğümüz gibi gitmedi. Oyun gücünün çok fazla bir tarafa pozitif yansıyacağını beklemiyorduk. Maçın başlamasından 10 dakika sonra hissettirdik bunu rakibe. İlk yarı çok pozisyonumuz var. Direkten dönen toplarımız var. Oyun gücünü rakibe fazlasıyla hissettirdik ilk yarı. İkinci yarı da hakim olan taraf bizdik. 1-0'a getirdik oyunu. Sonra 10 kişi kaldık. Son zamanlarda bu 10 kişi kalmamız olayını değiştirmemiz lazım. 10 kişi kaldıktan sonra rakibe pozisyon verdik. Onların da direkten dönen topları var. Bu gibi oyunlarda, bu tip zeminlerde rakibe oyunu hissettiriyorsan, 2-0'ı daha önce bulacaksın. Hücum savunma prensiplerini doğru kurarak kazanmayı bildik. Sakin kalmak, sakin olalım demekle olmaz. Bu iş söylemlerle olmaz. Bu işte durum ve tutumlarımızla yansıtmak zorundayız. Buraya kadar getirdi bu oyuncular, inşallah bu işin sonunu da görürüz. Bu galibiyeti burada bıraktık" dedi.

Takımın son 3 maçta 5 kırmızı kart görmesi hakkındaki soruya cevap veren Aziz Gökhan Geylani, "İçerimizdeki oyuncular çok şampiyonluklar yaşamış, özgüvenli oyuncular. Evet, gördüğümüz 1-2 kartta bizim hatalarımız oldu. Ama olmayanlar da oldu. Biz bunun böyle olmaması, 11 kişi ile mücadeleyi tamamlamak için elimizden geleni yapacağız. Oyuncu grubu daha çok dikkat edecek" diye konuştu.

https://www.samsunspor.org.tr/haberDetay.php?id=5621

Furkan

Savicevic takımın ortasaha gücüne ve oyununa nasıl etki ediyor net şekilde gösteren bir maç oldu. Olmadığı dönemde olsaydı ligi bitirebilirdik, Tomane başından beri olsaydı ligi çoktan bitirirdik diye düşünüyorum bu maçta oynanan oyunu gördükten sonra.

tactician

Alıntı yapılan: Stoper - 04 Nisan 2021, 09:56:17YARDIMCI ANTRENÖRÜMÜZ AZİZ GÖKHAN GEYLANİ'DEN AÇIKLAMA

Yardımcı Antrenörümüz Aziz Gökhan Geylani, Tuzlaspor maçının ardından basın mensuplarının sorularını cevapladı.
....Maç çok öngördüğümüz gibi gitmedi. Oyun gücünün çok fazla bir tarafa pozitif yansıyacağını beklemiyorduk. Maçın başlamasından 10 dakika sonra hissettirdik bunu rakibe...

https://www.samsunspor.org.tr/haberDetay.php?id=5621

Maç yazısı için biraz geciktik ama yine de bir iki noktaya dair fikirlerimi belirtmek isterim. Yukarıda bir arkadaşımızın da ilettiği biçimde yardımcı hocamızın maç sonu demecinden yaptığım alıntı ile başlayayım. Maça öyle bir başlangıç yaptık ki, çekinerek, maçta denge bekliyoruz zaten "aman dengemiz bozulmasın" modunda, tabiri caizse... Hal bu ki bu oyuncu grubu bir çok maçı domine edecek seviyede. Hem fiziksel, hem de bireysel kalite anlamında. Bu kadar dengeli futbol anlayışı neden sene başından bu yana. Bu açıklama ile teknik ekip biraz kendini ele vermiş gibi. Bu öngörü zemin şartları nedeni ile mi yapıldı yoksa özgüven eksikliği nedeni ile mi bilemiyorum. Hüsnü zan ile, ilk seçenektir herhalde, diyelim. Diyelim demesine de teknik ekibin bir iki maç dışında oyunu domine etmek noktasında bir emare göstermemesi ikinci seçeneği daha olası hissettirmiyor değil.

Değinmek istediğim ikinci konu ise, çalınan kolay fauller ve gösterilen kolay kartlar. Bu senenin ocak ayında TFF, süper lig ve 1.ligin ilk devre istatistiklerini açıklamıştı. Oradan aldığım veriye göre, bizim 40 sarı kart görüp hiç kırmızı kart görmediğimiz bu periyotta, maç başına ortalama sarı kart sayısı 4.88
Bu rakam süper ligde 4.55; aşağıdaki linkten görebileceğiniz üzere İngiltere Premier Ligde 2.53; Bundesliga'da 4.15
Sertliği ile nam yapmış İtalya'da dahi bu oran 4.52
https://runrepeat.com/refereeing-analysis-post-covid-soccer
Faul sayılarının diğer major liglere göre ne seviyede olduğu bir çok kez konuşuldu tartışıldı zaten. Tekrara düşmeye gerek yok. Bu düzen oyunu çirkefleştirmek isteyen takımların işine geliyor. Her pozisyonda hakeme itiraz, her ikili mücadelede feryat figan yere atlamak ve her sertlikte ortalığı yangın yerine çevirmek bir taktiksel düzen (!) haline geldi. Öyle bir ortam oluştu ki sarı kart gören oyuncu %50 düşüyor oyundan. Ne ikili mücadeleye girebiliyor, ne ortadaki topa ayağını sokabiliyor, ne de hava topuna çıkabiliyor. Bu durumun taraftarlar olarak da kanıksandığını üzülerek müşahede ediyorum. Bu şekilde liglerimizin kalitesi de seyir zevki de yükselmez...

jean

2.golden sonra yuksel yildirimin gol sevinci varmis internette bulamadim goren varsa buraya link birakabilirmi