TFF 1.LİG 2020-2021 28. HAFTA | Tuzlaspor 0-2 SAMSUNSPOR'UMUZ

Başlatan cembaba, 27 Mart 2021, 11:58:00

« önceki - sonraki »

KocumVolkan

Geliyoruz arkadaşlar.. zor olacak ama inanalım yeter.

Sertenseli

Nedir birader bu,kırmızıyı severiz ve fakat bu kadarı da fazla yahu.

Stoper

Tebrikler.
Milli ara iyi değerlendirilmiş, biraz becerikli olsak ilk yarıdan skor bulabilirdik. Artık son haftalara girdik, sinirlerin stresin zirve yaptığı süreçler.

oguz_5528

Güzel oynadık hem şanslıydık hem de şanssız ...Şampiyon olmak isteyen bir takım vardı bugün sahada..

s_uzunkaya

Hadi istanbulspor. Birde sen koyda şenlensin iyice hafta 🤟

eprianu

Beklediğimden daha da iyiydik. Bu kadar kritik haftada, berbat bir zeminde, ligin ters takımlarından olan Tuzlaspor'a karşı nasıl oynamamız gerekiyorsa öyle oynadık.

Tomane gerçekten de çok kaliteli bir isim olduğunu gösterdi. Kalan haftalarda bize ilaç gibi gelecektir. Çünkü en çok sorun yaşadığımız bölgeydi.

Takım oyununda iyi bir seviyeye gelmemize rağmen hala aksayan bölgelerimiz var. Sene başından beri hala bekler istenen seviyede değil. Kötü değillerdi, hata yapmadılar belki ama şampiyonluğa oynayan takımın bekleri daha iyi olmalı. Önümüzdeki sene müdahale etmemiz gereken ilk bölgeler kesinlikle sağ ve sol bek olmalı.

Rakibin oyunu kilitlemeye çalıştığı bu tür maçlarda kanat ve hücum orta saha oyuncuları daha bir önem kazanıyor. Yasin ve Gökhan Karadeniz bu tür maçlarda kendini daha fazla göstermeli. İlk yarıda Yasin'in pasında Gökhan Karadeniz'in şutu doksandan dönmüştü. Tam olarak anlatmak istediğim bu. Kilitlenen oyunu açma noktasında daha iyi olmalılar.

Djedje'den sonra Hamroun da takıma uyum sağladı. Bu maçta gerçekten çok etkiliydi. Kırmızı kart görse de Savicevic de iyiydi.

Gelelim 2 haftadır dillendirdiğimiz mevzuya. Defalarca söyledik, dil döktük. Kırmızı kart yiyenlere ceza verin dedik, dinleyen olmadı. Mesele sadece Savicevic'in kırmızı kart görmesi değil. Savicevic'in ilk sarı kartı ve Hamroun'un gördüğü sarı kart çok ucuz. Yani son iki maçımızda yaşananlar olmasa bu iki isme bir şey diyemem ama insan biraz dikkat eder yahu. Hakemler zaten tetikte bekliyor kart göstermek için.

Ertuğrul Hoca takım üzerindeki disiplinini biraz daha diri tutmalı. Bunu yaparken de takımı baskı altına almamalı. Yoksa her maç böyle kırmızı yiyeceğiz Allah korusun.

Kazanmaktan ziyade son 6 maç için umut vadeden bir futbol sergiledik. Ancak hücumda biraz daha bitirici olmalıyız. Yasin'in kaçırdığı pozisyonun izahı olabilir mi?

Böylesine rahat geçen ve 5-0 olabilecek bir maçı az kalsın mahvedecektik. Biraz daha dikkatli olmalıyız.

ata55

Gayet iyi oynadık, hak ettik.
Önümüz açık bence, geliyoz la Süper Lig

Sol Açık

Altınordu maçındaki kartlar için konuşmuyorum, ama Giresun maçındaki kartlara "dikkatsizlik" desek, "aşırı hırs" desek anlarım. Ama "disiplinsizlik" derseniz anlamam. Takım Giresun maçında da, bu maçta da çok disiplinli bir oyun oynadı.

Giresun maçında da özellikle orta sahada çok üstündük, bu maçta da çok üstündük. Açıkçası Tuzla bizi daha fazla zorladı, ama üstünlüğü net aldık. Sorunumuz 75 dakikada bu oyunla sadece 1 gol atmak.

Oyuncu bazında ise Tomane ilaç gibi geldi. İlk oynadığı maçtan sonra yazmıştım; belki hiçbir özelliği muhteşem olmayan ama her özelliği iyi olan bir santrafor diye. Tam olarak öyle ve kaliteli. Stoper ikilimiz beni epey korkuttu, ama biraz da şansımız yaver gitti ve büyük sorun yaşamadık. Orta sahada yine baskındır ve Saviçeviç'in bunda çok büyük etkisi var. Kırmızı kartı saçma oldu, umarım Balıkesir maçında yokluğu sorun olmaz. Hamroun da bu maçta oldukça etkiliydi, beğendim. Zaten penaltıyı da Saviçeviç-Hamroun bağlantısıyla bulduk.

Altınordu maçı öncesi yazdığımda, esas tehlikenin Giresun veya ADS değil, Altay olduğunu söylemiştim, fikstürleri çok iyi. Ama artık bizim de fikstürümüz rahatladı. Elbette her maçın kendine has zorluğu vardır, ama ilk 9'daki takımlarla maçlarımızı bitirdik. Beklentim, Altay ile beraber doğrudan çıkmamız yönünde...

İyi bir takımız. Evet, zor kazanıyoruz, ama çok zor kaybediyoruz. Süper ligin en büyük adayı biziz... 

cembaba

Raqua55

Ne olursa olsun bu maçı kazanmak zorundaydık ve Biraz olsun nefes alabildik. Bence Takım Oyun anlamında iyi performans sergiledi.Kırmızı karta kadar çok üstümüze gelebilen tuzlaspor yoktu ve Oyunu genel olarak rakip sahada oynuyorduk.Bence Bu hakemde iyi niyetli değildi Tuzlasporun stoperi Arifi  2'nci sarıdan neden atmadı merak ediyorum.Penaltı yaptırdı yine Aynı oyuncu dakika 70 gibi Tomane yada yasinin ayağına bastı faulü verdi ama o sarı kartı bir türlü çıkaramadı.

mehmet yılmaz

https://www.youtube.com/watch?v=Ppu4X5PRfmg

Galibiyet dışında herhangi bir neticenin hiç bir mazeret kabul etmeyeceği bir maçtı. Bence Altınordu ve Giresun maçları gibi oynadık ancak orada eksik kaldığımızda skor 0-0 idi. Yani bugünkü gibi golü bulmuş olsak 10 kişiyle de kazanırdık.

Bugün genel anlamda iyi oynadığımızı düşünüyorum. Kırmızıdan sonra ise büyük bir stres altında, ciddi baskı yedik. Buna rağmen 2-0 harika. Bunları yazdığım anda Giresun - İstanbul maçı da berabere bitmişti. Giresun'un kaçmaması, İstanbul'un yaklaşmaması adına iyi oldu o da...

Bundan sonra önümüz açık diye düşünüyorum. Kendi kendimize kriz çıkarmadan bu gemiyi şampiyonluk limanına demir attırmamız lazım. Olacak inşallah.

celebi

Alıntı yapılan: cembaba - 03 Nisan 2021, 18:05:41Arkadaşlar küfür etmek yasak. Sizi banlıyorum.

ne oldu kardeşim kim onlar ve kime küfür edildi

Lusage

Bu 3 puan ile önemli bir dönemeçten geçtik. 30. haftadaki Adana Demirspor - Giresunspor müsabakasıyla birlikte ligi bitirmiş ve şampiyonluğu ilan etmiş oluruz..

_SoN_

Maçla ilgili küçük bir not,Burak Çalık artık tamamen olumsuz görüntü veriyor, ilerleyen dakikalarda ve özellikle stresli durumlarda kesinlikle artık tercih edilmemeli, ilerde kaptırdığı toplar ve daha sonraki vurdumduymaz isteksiz halleri bize defansta sıkıntı yaratıyor.

Ekrem

İyi oynadık, ilk yarı golü bulsak herşey kolay olacaktı ama ikinci yarıya kalınca iş zora girdi.
Uzun zaman sonra top çevirmeden kaleyi düşündük hep. 2 direk ve Tomane'nin gol denemeleri olmadı. 
Tomane gerçekten iyi oynadı, denedi çok istedi ama olmadı. Sakatlık olayı olmasaydı bambaşka durumda olurduk.
Hamrun, mücahit kadroyu hak ediyor artık.
Savicevic'de çok çalıştı, gereksiz kart olayı olmadı malesef.
Takımı beğendim. Uzun zaman sonra Şampiyon takım gibi oynadık.
Bize kapanan takımların ceza sahasında döner dururduk. Şimdi ise denedik, daha çok çabaladık.
Kaldı son 6. Çıkacağız İnanıyoruz