Enes İslam İlkin

Başlatan elexir, 16 Ağustos 2017, 13:01:50

« önceki - sonraki »

tactician

Alıntı yapılan: ali ihsan - 05 Şubat 2018, 13:23:03
Katılıyorum ama şu var bizde altyapı hocalığı müessesesi yok.Hatta bir çok kulüpte yok bu.İş bulamayan eski futbolcuları altyapı hocası statüsüne yerleştirmekle bu işler olmaz.İşin mutfağı altyapı ama her gelen aşçı olursa tablo bu olur.Daha profesyonel bir yönetim tarzı izlenirse eminim ki Karadeniz'in toprakları oldukça verimli ve bereketlidir.

Alıntı yapılan: Erdinc - 05 Şubat 2018, 13:28:07
Altyapı sıkıntısı ilk maçtan beri eneste belli oluyordu. Ama çocuğun süratı ve kıvraklığı üzerinde durulmasına değer gerçekten.

@erdinç
aynen öyle pırpırlığı dışında çok aman aman bir meziyeti yok aslında. Günümüz futbolunda topla sürat çok net bir artı. Ama bunun dışında topla ne zaman vedalaşacağını bilmekten doğru pozisyon almaya; takım savunmasına yapacağın katkıdan nereye boş olsa bile koşu yapman gerektiğine dair bir çok ekstra var; bunları da az  ya da çok katmalı. Bir dönem paylaşmıştım sanırım; Yalçın Koşukavak'ın röportajını; Bugün en çok topla oynayan kişi Messi bile 2.5 dakikadan fazla oynayamıyor. Geriye kalan 87-88 dakikada neler yaptığın daha fazla önem arz ediyor.

@aliihsan
topculardaki baz olguların hiç gelişmemesindeki temel sebep zaten dediğin gibi altyapı hocaları abi. Biz de altyapıya iş bulamayan torpilli niteliksizler doldurulurken; Avrupa'da emeklilik yaşına gelmiş idealist duayenler ve bu işi bilimsel olarak harmanlayan akademisyenler oralarda oluyor.

ngonge

Dediklerinize katılmakla birlike birkaç şey eklemek isterim.

Enes İslam 20 yıl önce ortaya çıksaydı büyük topçu olurdu. O dönemde liglerimizde oynanan futbolda fundamental gelişmişlik aranmıyordu, biraz yetenekli olan sıyrılıyordu. Altyapıdan oyuncu çıkaramamızın en büyük nedeni altyapının modernize edilmemesi. Bu sadece hocayla olacak bir şey değil, oyuncu gelişimi artık hem teknik hem de mental olarak ele alınıyor. Bu nedenden dolayı oyuncu çıkartamıyoruz. Furkan, Halil İbrahim ve Ercan bunların en iyi örnekleri. Hepsi de gelişimini tamamlayamamış oyuncular. Bu tip temel niteliklerden yoksun oyuncuların artık üst düzey oyunda yeri yok. Enes İslam da özel çaba göstermezse bu gruptan farkı olmayacaktır.

sadece55

Halil İbrahim gibi adamın transfer yaptığı yerde Enes İslam Avrupa ya gider  ;) Maalesef Türk futbolunda biraz hızlı ol az da şansın olsun gol at yetiyor.

_samsunspor_

Bugün de iyiydi,ama o son pozisyonda pas vermeliydi

55.hakan

Kafayı kaldırmaya başlarsa asist kralı olur.

Sadece Samsunspor

İyidi ama orda o pasi verecektin bencillik yapip takima puan kaybettirebilirdin

celebi

Ne yalan söyleyeyim 2 haftadır şaşırtıyor beni

Kaya

İlk yarım saat çok çok kötü oynadı.Sonrasında kendine gelip bir asist ile tamamladı.İki asistle de tamamlayabilirdi.

sadece55

Bu çocuk mental kısımları geliştirirse çok farklı bir konuma gelebilir. Şu kontrat işini bir an önce halletmeliyiz.

ngonge

Bu çocuğu oyuna kurtarıcı olarak almamak lazım. Onu kaldırabilecek yapıda değil. Son maçta da eli ayağına dolaştı.

brigand

Ben oldum dememesi lazım. Kendini bilerek ve çok çalışarak devam etmesi gerek.
Basit oynadığında, sadece gerekeni yaptığında gole direk katkı yapabiliyor.

Sadece Samsunspor

Daha cok yolu var bizim taraftarimiz hemen poh pohlamayi seviyor sonrasi hayal kirikligi. Fazla bise beklemeyin hareketli cocuk o kadar bundan sonrasi onemli kendini gelistircek mi yoksa boyle mi gitcek kendi bilecegi is

Sercan

Pekşen'den iyi olduğu kesin. Sadece onu işleyen bir hocaya ihtiyacı var. Engin İpekoğlu oynatıyor ama Enes'e bir şeyler katacağını düşünmüyorum. Samaras daha çok şey katar. Umarım uzun yıllar takıma faydası olur..

sadece55

Enesin yerinde olsam Samarasın yanından ayrılmam.

ngonge

pas at, pas, pas, pas...