Vefatının 6. Yılında M. Teoman Taş'ı Hasret ve Rahmetle Anıyoruz ( Video )

Başlatan mehmet yılmaz, 24 Ocak 2014, 00:11:41

« önceki - sonraki »

mehmet yılmaz

AlıntıAv. M. Teoman Taş Kabri Başında Anılacak

2008 yılında geçirdiği bir trafik kazası sonucunda aramızdan ayrılan, samsunspor.biz sitesinin kurucusu Av. M. Teoman Taş vefat yıldönümünde Ladik'teki kabri başında
anılacak.

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan samsunspor.biz sitesi yöneticileri, 'Vefatından sonra bütün anma törenlerini Atakum'da bulunan ve adını taşıyan parkta yapmıştık. Yıl içinde kabir ziyaretlerimiz oluyordu ancak bu sefer Ladik ilçesi Kabacagöz köyünde bulunan kabri başında kendisini anmak istiyoruz. Av. M. Teoman Taş, beyefendiliğiyle bilinen, gerçek bir Samsunsporlu, eli kalem tutan ve fikir üreten bir Samsunluydu. Aradan geçen 6 sene içinde ona olan hasretimiz daha da artmış bulunmakta. Kendisini bir kez daha saygı ve rahmetle anıyoruz.' dediler.

Yarınki anma programına Taş ailesinin yanı sıra Samsunsporlu yönetici ve taraftarlar katılacaklar.

Ayrıca nasip olursa bir saat içinde bir sürprizimiz olacak. Rahmetli Teoman'ı hiç görmeyenler, sesini hiç duymayanlar ve bizim gibi onu çok özleyenler için bir maç sonu röportajı videosunu paylaşacağız.

https://www.youtube.com/watch?v=UdpcTchkzF0&feature=youtu.be

mehmet yılmaz

Yokluğundan Öldü Gönlüm

Aradan tam 6 sene geçmiş; oysa daha dün gibi.

Okul dönüşü çalan telefonum ve bana verilen acı haber; 'Teoman vefat etmiş' cümlesi... O an idrak edemiyorsun, şaka gibi geliyor. Sakindim, hemen bir başkasını aradım ve teyit ettirdim. Halen sakindim, tıpkı onun gibi. O da içinde volkanlar patlasa da belli etmemeyi bilirdi. Ancak ne zaman araçtan inip, yürümeye başladım işte o anda gözyaşlarım yağmur tanelerine döndü.

Vefatının hemen ardından yazdığım bir yazıya rastladım geçen gün. Onun için demişim ki, 'Av. M. Teoman Taş, Samsunsporluluğun amentüsüydü; onun Samsunspor'u tutuşunun yanında ben Samsunspor'un S'sini bile tutuyor sayılmam...' Ne kadar da doğru söylemişim.
O Samsunspor taraftarı olmanın ideolojisini yazmıştı adeta. Birinci madde ise çok açıktı; Samsunspor tek tutulur! Tribünlerde yer alırdı, deplasmanlara giderdi ancak fazlalıkları da vardı. İyi okur, iyi yazardı. Düşünürdü, Samsun için Samsunspor için kafa yorar, kederlenir, sevinirdi.

Ve bir özelliği daha vardı ki, bugünün penceresinden bunu anlayabilmek pek de kolay değil.
Çünkü bugün internet çok yaygınlaştı; Samsunsporlulular olarak sosyal paylaşım siteleri sayesinde çabucak bilgilenebiliyor, organize hareket edebiliyoruz. Ancak 2004 yılında durum böyle değildi. Samsunspor'u sanal ortamda temsil edebilecek bir şeye ihtiyaç vardı ve o da bu açığı kapatmak için büyük bir öngörüyle birlikte samsunspor.biz'i kurmuştu. Site onun bir evladı gibiydi.

İşte o site hem Teoman hayattayken hem de vefatından sonra o kadar çok şeye ön ayak oldu, o kadar güzel dostlukların kurulmasına vesile oldu ki, sıralamaya kalksam sayfalar tutar. Sadece şu son koreografi bile başlı başına bir gurur vesilesidir biz Samsunsporluların.
Keşke o da görebilseydi bunları. Çünkü o Samsunspor taraftarının potansiyeline ve gücüne çok inanıyor, ancak duraklama dönemindeki tribünler yüzünden üzülüyordu. Ama şimdi o tribünler bırakın Türkiye'yi, dünyanın zirvesinde yer alabilecek bir performans sergiliyor.

Keşke görebilseydi...
Yine kendisi gibi bir avukat ve kendisi gibi halis bir Samsunsporlu olan M. Engin Sever abimizin ve arkadaşlarımızın eseri olan 20 Ocak 1989 koreografisinin fikir babası o sayılır çünkü yıllar önce o kaza için'Hasretinle Yandı Gönlüm' klibini hazırlamıştı.

Bu sene onu ilk defa Atakum'da adının verildiği parkta değil de Ladik'teki Kabacagöz köy mezarlığında anacağız. Elbette kabrine yıl içinde ara ara geliyorduk ama bu sefer topluca orada olunacak. Anadolu'da bir köy mezarında medfun bulunan ve tepeden tırnağa Anadolu/Samsun olan kardeşimi bir kez daha dualarla, rahmetle, saygıyla yad ediyorum.

Onun da çok sevdiği bir şairin dediği gibi;
Bu bayrak yere düşmez, ölmedikçe son kuzu...

kuzey55

Giderken Bıraktığın Bütün Renkler Siyah Oldu

Her Ocak'ta hüzün çöker üzerimize.Takvimden nefret ettiren kara Ocak...Futbol şehitlerimize üzülürken senin acınla kahrolduk Timofte.Sadece bize değil seni tanıyan tanımayan herkese dokunmuştu zamansız gidişin.Ölenle ölünmez diye söyleniyor,evet ölünmez sadece o yara hep kabuk bağlar.Ve bizim yaramız her Ocak ayında kanar,özlemine özlem katar,ağlatır.Birlikte geçirdiğin anıları gözünde canlandırır,özlemini gidermeye çalışırsın kendince.Ama nafile daha çok özletir.

En son kaza yaptğığın arabanla bir halı saha maçı sonrası eve bırakmıştın beni.Bilmezdim seni son görüşüm olacakmış.İnanamamıştım ölüm haberine.Hani sevdiklerimiz ölümsüzdür ya,zor gelmişti inanmak.En zor olan ise seni bir daha göremeyecek olmaktı.Hakkını helal et bize Teoman ağabey.

Bize miras bıraktığın Samsunsporluluk ilkeleri doğrultusunda ilerliyoruz büyük Samsunsporlu.Bugün tribünlerimizde yapılan bütün güzelliklerde en büyük teşekkür senin.Hep hayal ettiğin yerdeyiz ve bunda en büyük pay senin.Teşekkürler cennetin Timoftesi.Seni bir kez daha rahmetle anıyoruz

BEŞİKTEN_MEZARA

sizden kişisel ricam belki ama şahsımda ladikli olması ve ailecek samsunsporlu olmamız sebebi ile her ne kadar uzaktan tanısamda rahmetliyi  kendisi ile hep gurur duyacağız ,gerek  kabacagözdeki mezarlık ziyaretinizde gerekse ladik ziyaretinizde bol foto ve videolarla buraya gelirseniz sizlerle aynı hisleri bende o mezar başında o anadolu köyünde yaşamak isterim tekrardan rahmet diliyorum merhuma ve tüm ölülerimize..

berusa55

Lise sıralarında başlayan arkadaşlığımızın elim bir kazayla 2008 yılında son bulacağı hiç aklıma gelmezdi Teoman. Her ölüm çok erkendir ama seninki çok çok erkendi.

İlk önce, yanlış hatırlamıyorsam Samsunspor.tr.tc'ydi bu oluşumun adı ve sonrasında Samsunspor.biz ismiyle bugünlere gelindi. 2004 yılında kendi ellerinle verdiğin atkıyı hala saklıyorum kardeşim ve "Bir site kurduk Ersin sen de üye olsana" dediğin an hala gözümün önünde.

Mekanın Cennet olsun; huzur içinde uyu M. Teoman TAŞ...

orucreis

allah gani gani rahmet eylesin mekanın cennet olsun abi.En üzüldüğüm nokta seni erkenden tanıyamadığımdır.Oturup iki cümle laf edemediğimdir  :( :(

Ertuğrul Sağlam

Senin yolunda ilerleyen, Senin düşüncenle hareket eden ''Başka demeyen'' Sayende pırıl pırıl Samsunsporlu bir nesil yetişiyor. Bir çoğumuza neden ve niçin Samsunsporlu olmamız gerektiğini öğreten kişisin. Allah mekanını cennet eylesin.   

Shane_Falco

Allah gani gani rahmet eylesin. İnsan böyle durumlarda ne der bilemem ama keşke tanışabilseydik oturup ortak sevdamız hakkında sohbet edebilseydik  :( Üstünden ne kadar zaman geçerse geçsin Allah ailesine,sevenlerine sabır versin.

berusa55

www.samsunspor.biz üyeleri olarak, Av. M. Teoman Taş'ı vefatının 6. Yıl dönümünde, Ladik'teki kabri başında dualarla andık. Mekanı Cennet olsun.

Levent ÖCAL

Taraftarlığın sadece takım tutmakla olmadığını, gerçek taraftarlığın memleketinin değerlerine sahip çıkmak, memleketinin gerçek markasına değer vermek, sırtını çevirmemek gerektiğini senden öğrendim. 22 yaşıma kadar gözümde büyüttüğüm bir takımın taraftarı olduğumu düşünürken, gerçek taraftarlığı o yaştan sonra üstüne üstlük hayatta değilken bile, kurmuş olduğun, arkanda bıraktığın  bu en büyük miras olan site ile bana Samsunspor'luluğu öğrettiğin için başta sen olmak üzere bu güzide sitede emeği olan abilerime, kardeşlerime de senin aracılığınla çok teşekkür ediyorum.

Huzur içinde yatman dileğimle...

samsunmania

Allah gani gani rahmet eylesin şehrini satmayanların ilham kaynağı Teoman kardeşim.

mehmet yılmaz

AlıntıAv. M. Teoman Taş Unutulmadı

Vefatının 6. yıl dönümünde Av. M. Teoman Taş Ladik'teki kabri başında anıldı.

24 Ocak 2008 günü geçirdiği trafik kazası ile aramızdan ayrılan, Samsunspor.biz sitesinin kurucusu ve Samsunspor Kongre Üyesi Av. M. Teoman Taş, vefatının 6. yıl dönümünde sevenleri tarafından kabri başında anıldı.

Ladik ilçesi Kabacagöz köyünde bulunan kabrine Taş Ailesi'nin yanı sıra, Samsunsporlu yöneticiler, taraftarlar, Şirinler Derneği Başkanı Mehmet Soykan ile köy ahalisi kabrine gelerek dua ettiler.

Samsunspor ve Kadıköyspor'un da çelenk gönderdiği anma programında konuşan Samsunspor As Başkanlarından Erdem Eynel; 'Teoman kardeşimiz örnek bir Samsunsporluydu. Kendisini rahmetle anıyoruz.' derken; baba, Emekli Öğretmen Ahmet Taş ise; 'acısını halen hissettiğimiz oğlumuzun arkasında, kendisini bu kadar seven insanların olduğunu görmek bizlere bir teselli oluyor' dedi. Anma programı okunan Yasin-i Şerif ile son buldu.

Samsunspor.biz