Oyunuzu hangi partiye verdiniz

Başlatan yönetici, 24 Temmuz 2007, 01:16:24

« önceki - sonraki »

merkez

Burası genel siyaset konuşulacak yer değildir muhakkak.Ama ,genel siyaset eksenli yuvarlak ve geçiştirici cümlelerle akp ye verilen oyların izahını da siz yapıyorsunuz değerli kardeşim..

Ayrıca Sn.İsmail Uyanık'ın deyimi ile biz kafatascısı değiliz,bir insan trabzon doğumlu olabilir buna zaten kendisi karar veremiyor değil mi?Ama bizim itiraz noktamızı siz ısrarla anlamıyorsunuz yada anlamak işinize gelmiyor.Samsun için seçilmiş bir vekilin Samsun ile ilgili bir konuda Trabzonun çıkarlarını savunması sizi rahatsız etmiyorsa,içinize sindirebiliyorsanız ona ben bişey yapamam malesef.

Daha önceki örneklerime yenilerini ekleyim,Samsun'un Cumhuriyet tarihinde aldığı en büyük yatırımlar bakır,azot ve tekel fabrikalarıdır.Buna kimsenin bir itirazı olamaz sanırım.
 Bu fabrikaları kimlerin özelleştirip binlerce insanın işsiz kalmasına kimlerin sebep olduğunu,Samsunun öz çocuklarının kendi memleketlerinden;Bursa'ya,Kocaeli'ne,İstanbul'a  göz yaşlarıyla göç etmek zorunda bırakılmasına kimlerin sebep olduğunu da bilmeyeniniz yoktur sanırım.

Tüm Bu olanları,Teşvik gözünüze girsin sözünü,Tersane palavrasını,samsun-ceyhanı,rafineri yalanını,ssk teftiş grup başkanlığının samsunda trabzona kaydırılmasını ve nicesini Ben içime sindiremiyorum;gözlerimin içine baka baka bana yalan söylenmesine,duygularımla oynanmasına,din tacirliği yapılmasına sessiz kalamıyorum.Ha siz kalırsınız,nasılsa onlarda da var trabzonlu aday farketmez dersiniz,verdiğiniz oyu savunursunuz bu sizin düşünceniz.

Ayrıca ben 30! yıldır Samsunsporlu olduğum gibi,Samsuncuyum da.Samsun'u topyekün ilgilendiren Siyasi bir meseleyi sadece sportif bazda düşünecek kadar sığ düşünceli  değilim buradaki hiç kimse değil.Buraya Yazan herkes Samsunsporlu olduğu gibi Samsuna ve değerlerine Aşık insanlar.Onun için OLayı Sadece Samsunspora bağlamayalım.

Sonuç itibari ile ,AKP nin Samsun için Faydalı icraatlar yapmadığını da kabul etmişsiniz zaten onun için yazıyı daha fazla uzun tutmak istemiyorum.Aslında yazılcak o kadar şey ,anlatılması açıklanması gereken o kadar şey var ki,ama yine de ben olayı langaspor-lungaspor seviyesine düşürmek istemiyorum.

Herkese saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

HoLiGanisT

Hangi partinin hangi ilden,ilçeden,mahalleden,köyden oy aldığını öğrenebileceğimiz internet adresi varmı acaba

Lazoli

bluegreen kardesimizin verdigi bütün videolara baktim ve cok gülünc buldum. radyodaki sesin erdoganin oldugunu kanitlayin! erdoganin imam hatip lisesi mezunu ve dindar oldugunu biliyoruz! 7 yildizli otelde sizin sözde "laikleriniz" "kemalistleriniz" ve "cumhuriyetcileriniz" kalsaydi kimse gigini cikarmazdi dimi? kalsin adam 7 yildizli otelde ne var bunda? yok erbakan abdest aldi.... flas...flas...flas... erbakan niye abdest aldi? zamaninda erbakan hocaya karsida ayni propaganda yapiliyordu. yok yerden biseler cikartilip üstüne yikiliyodu. erdogan icin aynisini yapmaya calisiyorlar. istediginiz kadar ugrasin bu ülkenin islam ile kaynasmasina karsi cikamazsiniz. zaten laiklige karsi degiliz. ama laikligi "din ve devleti ayirt etmek" degilde "dine hakaret etmek, dini sömürmek, dine karsi cikmak, dini yok etmek" olarak görüyo o sizin 3-5 kisilik "kemalistleriniz", "laikcileriniz", "cumhuriyetcileriniz". ama o SÖZDE atatürkcüler erdoganin bu ülkeye kazandirdigi hic birseyi kazandiramadilar. "atatürk" kelimesinin arkasinda saklanip bu ülkeyi sömürdüler. onlarin yaptiklarini atatürk begenirmiydi?????

yönetici

Arkadaşlar konuyu Türkiye geneline göre ele alıp rayından çıkarmayalım. Bu başlık önce Samsunspor ve sonra Samsun ili bakımından seçimleri değerlendirmek ve ayrıca anketle de taraftarımızın eğilimini görmek için açılmıştı.
Bir de söylemleri ve yaklaşımlarını bir yana bırakıp sadece oy verdiği parti yüzünden kimsenin Samsunspor sevgisini sorgulama hakkı olmadığını belirtelim. Konu amacından sapar ve kırıcı hale gelirse bu konuyu olgunlukla tartışamadığımızı kabul edip başlığı kilitlemek zorunda kalacağız..

berusa55

Görüsler pazartesi aksamına kadar yazılabilir arkadaslar. Bundan sonra konu kapatılacaktır. İster istemez burdaki görüslerde sapma olacağı ve isin siyasi yönünün canımız kadar cok sevdiğimiz SAMSUNSPORUMUZ'la bağdastırılacağı asikardır ve de öyle de olmustur. O yüzden son görüslerinizi alıp tekrar yoğunluğumuzu SAMSUNSPORUMUZ'a verelim. Zaten zor günler geciriyoruz malum. Seçim sonuçları insallah ülkemiz ve SAMSUN'UMUZ için hayırlı olur.

celebi

Bence bu konuyu klitleyin melih veya admin işler çığırından çıkmaya başlıyor yani

berusa55

sevgili celebi konuyu kilitleyecek olan benim. bu konudaki görüsümü iki msj üstte yazmıstım. konuyla ilgili son görüşlerimizi pazartesi aksamına kadar yazalım ve bu konuyu kapatalım. sevgiler...

HoLiGanisT

son olarak tayyip erdoğan atatürk'ü putlaştırıyorlar dedi mi deme dimi.atatürk'ü sürekli put olarak göstermedi mi?zamanında ist.belediye balkanı iken bilmem nerenin milletvekili şevki yılmaz denilen adam bu pezevenklerin oluşturduğu türk parlementosu dedi mi demedi mi?bana kimse tayyip değişti demesin bende değiştim diyorum ama değişmez bir insanın görüşleri.7 - 70 olayı.biz bu ülkeyi ne mücadelerle kazandık be 14 sene önce geriye gidin fazla değil hatırlayın o zamanları.ama millet olarak biraz unutuyoruz galiba.bu zamanda ne hikmetse atatürke,bu ülkeye laf atanlar el üstünde tutuluyor.şimdide çıkmış birisi atatürk ilke-inkilapları anayasada olmasada olur diyor.

ordu giresun yarın sokağa dökülürse fındık para etmiyor diye onlara bu sefer destek yerine güleceğim karşıdan ne ekerseniz onu biçersiniz.kimsede laiklik elden gidiyor demesin.yüzde 50 ile geldiler.mücadele etsen nereye etecen yüzde 50 lik vatandaş var karşında.

celebi

Alıntı yapılan: "berusa55"sevgili celebi konuyu kilitleyecek olan benim. bu konudaki görüsümü iki msj üstte yazmıstım. konuyla ilgili son görüşlerimizi pazartesi aksamına kadar yazalım ve bu konuyu kapatalım. sevgiler...

Tamam Berusa teşekkür ederim. Ben bu konularda aramızda bölücülük olmasın tarzından demiştim.çünkü işin iiçine siyaset girince sıkımtılar olabiliyor.ancak şunu ifade etmek lazım herkesin düşüncesine saygı duymak Samsunsporlulara yakışır.

HoliganSamSunLu

Milliyetçi Hareket Partisine Verdim  ....Ülkemize Secim Hayırlı Olsun Kazanan Türkiye Olsun

bluegreen55

Her partinin kazandığı iyi olduğu iller vardır.

Samsunda kazanan partinin Chp olması gerekir bence.

Nedenmi?

Cumhuriyetle milli mücadele ile Atatürkle özdeşleşmiş bir şehir değilmi?.

Verimli arazileri ile tarımın şehir ekonomisine büyük katkılar yaratması gerekiyor.Çiftçi kesimin benim çiftçim canım çiftçim diyenlere değil onların haklarını savunanlara daha ulusal çıkarlara dayalı politikalar izleyenleri desteklemesi gerekmezmi?

Merkez sağ hükümetlerin liberal politikalarının samsuna hiçbir katkısının olmadığı ortada.Niye mi? Kayseri, Konya gibi kendi şehrine sahip çıkan insanların yaşadığı kentler siyasi ve iş dünyasının destekleriyle daha da gelişiyor diğer şehirler ise küçülmeye devam ediyor.

Kayserili Abdullah Gülün Kayseri için Unakıtanın Eskişehir için yaptıklarına ve diğer örneklere bakın.

Koskoca Samsuna bakın.Bakan yada önemli devlet adamı çıkarabilmişmi ? Hayır.Çünki kendi çıkarlarının peşinde değil.

Seçimden Chp 1. parti çıkıp hükümet kursaydı Haluk Koç bakan olacaktı.Etkisi olacaktı.

Bende İstanbulda Mhp'ye verdim ama Samsunda olsam Chp'ye vercektim.

İnsan önce kendini ailesini çevresini sonra şehrini düşünür.

Ama Samsunlu ne yaptı Allah aşkına.

Abdullah Gülü cumhurbaşkanı istiyor

Kayseri dahada büyüsün 3 büyük il olsun diye.Fabrikalar yetmiyomuş gibi yeni yatırımcılar oraya yönlendirilsin diye.Zenginleri yetmezmiş gibi yeni zenginler yaratılsın diye.Devletteki kadrolaşmaları artık cumhurbaşkanının onayından geçsin tüm genel müdürler mdüürler yandaşları olarak asil olsun diye.Sonra o Müdürlükler ve müdürler kende hemşerilerini işe alsınlar diye.

Size bişey söyleyim de düşünün.

İstanbulda inşaatlarda bahçelerde ağır işlerde neden hep samsunlu hemşerilerime rastlıyorum sizce?
samsunlular ve doğulular...

Çünkü diğer şehirliler belliki bir şekilde eş dost tanıdık hemşericilik işlere giriyolar memurluklara işçi kadrolarına giriyolar.

ama benim samsunlu hemşerim şantiyelerde samsunlu grubu ....

HoliganSamSunLu

ben sana katılmıyorum dostum chp misyonunu tamamlamış görünüyor yapıcılıktan çok oyun bozan mızıkkçı çocuklara benziyor bu da bence cumhuriyetin başkenti Samsuna ve Samsun insanına cazip gelmiyor yani samsunlunun oyunu hak etmiyor ama samsundan yinede tahminimden fazla oy almıştır chp  ben AKP ile MHP başa baş gider diye düşünüyordum daha doğrusu kuzey sahilini böyle düşünüyordum ama bakılıyorki c.başkanlığı fındığıda tarımıda askari ücretide güvenliğide geride bıraktı ülkemize hayırlı olsun

jean

bencede samsunun kalesi chp olmalıdır ataturkun sehrı dıye gecınıyoz serıatcı akp yuzde 58 alıyor mhp alsa daha ıyı yınede

mehmet yılmaz

özelden devam etmek daha mantıklı
lüfen siler misiniz bu baslığı...

berusa55

Alıntı yapılan: "samsuni"özelden devam etmek daha mantıklı
lüfen siler misiniz bu baslığı...

samsuni arkadasım, dediğim gibi baslık pazartesi aksamı kapatılacaktır. o zamana kadar son görüsleri alıyoruz!