Oyunuzu hangi partiye verdiniz

Başlatan yönetici, 24 Temmuz 2007, 01:16:24

« önceki - sonraki »

yönetici

Burada Samsun ve Samsunspor'a kimin zarar verdiğinin, kimin hangi mesafede durduğunun konuşulmasını siyaset yapmak olarak değerlendirmemek lazım bence.. Aksi halde forumun kurulduğu günden beri var olan bu bölümünü kapatmamız gerekir. Zira Samsun İli'nde olup bitenler mutlaka bir şekilde siyasetle kesişiyor..

Eğer bazı şeyleri hasır altı etme gayreti içinde olursak Samsun halkının geneli gibi yerel değerlerini sahiplenmeyenler arasına gireriz. Kos'un dediği gibi biz bu konuları olgunlukla konuşamayacak insanlar değiliz. (Başlık kilitlenirse oy da verilemediğini bilgi olarak ekleyeyim)

Fakat sakin olma konusunda kendisine güvenmeyen, kendisini tutamayan, ya da bir üye ile tartıştığı için siteye küsecek olan varsa bu konulara hiç  girmeyebilir.. Saygılarımla..

mehmet yılmaz

Pekala admin, madem istedin yazalım. İnşallah kimseyi darıltmayız.

Türkiye'deki mevcut siyasi partiler yasası zaten olması gerektiği gibi aday seçilmesini engelliyor. AKP'nin listesinden en fazla şikayetçi olanlardan birisi de bendim. (Aday adayları arasında Samsunspor'a faydası olabilecek birisi de vardı, listeye girmesini isterdim. Ama genel merkez almadı listeye.) Ancak gelin görün ki, diğer partilerin listesinin de ondan aşağı kalır tarafı yoktu. Örneğin MHP'nin çıkarabileceği vekil sayısı en fazla 2 idi, yüksek ihtimal 1'di. Peki, çıkma ihtimali en yüksek olan kişi kimdir? Osman Çakır, Trabzonlu ve kırklı yaşlara kadar Samsun'la ilgisi olmayan birisi. Rektörlüğü döneminde üniversitedeydim, Samsunsporla uzaktan yakından ilgisi olmayan birisidir. ( MHP'ye oy vermeyi düşünen birisiydim.)

CHP 95 seçimlerinde bu şehirle hiç alakası olmayan, başbakan yardımcılığı ve vekilliği döneminde de zerrece katkısı olmayan Murat Karayalçın'ı Samsun vekili yapmadı mı? Bilenler bilir. Aynı CHP, Samsunsporluluğuyla meşhur İhsan Kalkavan'ı geçen seçimde göz göre göre 3. sıraya atıp, bu seçimde listeye dahi almadı! Ya da Allah rahmet eylesin, CHP'li Muzaffer Önder döneminde belediyenin Samsunspor'a ne kadar katkısı oldu? Oldu derseniz ben de size olduysa İsmail Uyanık niye 1994'te karşısına DYP adayı olarak çıktı derim. Olmadığı için 1999'da Y.Ziya Yılmaz'ı desteklemedi mi Samsunspor camiası?

AK Parti'nin Samsun adına başarısız bir performans sergilediğini kabul ediyorum. Ama diğerlerinde de herhangi bir umut vaad eden isim, liste var mıydı Allah aşkına?

AKP'nin kadın vekili Trabzonsporlu değil, F.Bahçeli imiş. Bir arkadaşım arayıp, bunun doğru olmadığını, mecliste Samsunsporluyum demesi gerektiğini söylemiş. Kadın şaşırmış tabii, ilk sizden duydum diye. Baskı ortamı oluşturabildik mi, ben şahsım adına yapmaya çalıştım bunu, sadece siyasette değil, sürekli gittiğim berberin camına Samsunspor bayrağı hediye edip astırarak yaptım mesela. Niye? Çünkü oraya giden üniversite öğrencileri var, bilsinler ki bu şehrin bir takımı var.

Samsunspor'u gündemde tutabilmek için şahsım adına pek çok şey yaptım ama şimdi zaten kaybedilmiş bir davada yaptığım tercih yüzünden sorumsuzlukla suçlanacaksam, eyvallah!

DP'nin barajı geçemeyeceğinden fazlasıyla emin olduğum için oy vermeyi hiç düşünmedim.

Bağımsız aday İbrahim Ersöz için birşey demeyeceğim. Malumunuz...
Yine oy vermeyi düşündüğüm bir diğer isim, yine bağımsız aday olan Bilal Şahin idi. Kendisine iki defa mail attım, Samsunsporlu olup olmadığını sordum. Eğer Samsunsporlu ise bunun ona bir katkı sağlayabileceğini ifade ettim. Cevap bile gelmedi.

Bütün bu eşitler içerisinde, bir arkadaşın da dediği gibi her halükarda Samsun'un kazanamayacağı bir seçimde ben de bu sefer ülke geneli için en doğru olabileceğini düşündüğüm partiye, biraz da ailevi bir sebeple oy verdim. Denkler içinde tercih yaptım yani. Kimse, düşünmedin, muhasebe etmedin diye suçlayamaz. Hele hele Samsunspor şöyle olursa, böyle böyle olur demek AKP'ye oy vermeyi Samsunspor'a ihanetle eş tutmak hiç doğru bir yaklaşım değil.

Seçim sürecinde Samsunspor'un bir kokteyline bir de kongresine katıldım. Orada sadece Suna Vidinli, Haluk Koç, Fatih Öztürk ve Ahmet Yeni'yi gördüm. Yani, sanki Ak parti samsunspor'u hiç umursamıyor da diğer partiler Samsunspor diye ölüyormuş gibi konuşmanın da hiçbir manası yok. Birbirlerinden farkları yok aslında.

Daha önce de yazdım, ak partiye oy vermemek için bir sürü sebep sıralayabilirdim ama vermek için de sıralayabilirim.

Ha bundan sonra, siz bu suça ortaksınız, falanspordan 5, Langaspor'dan 8 yememizin suçlusu sizsiniz, susun, konuşmayın diyen olursa, susar konuşmayız. Yazmayız, çizmeyiz ama Samsunspor'u kimseden aşağı da sevmeyiz.

Herkese saygılarımı sunuyorum.

CarSambaLi.Lord

Mhp ye verDim... Vatan hainLerine Qy mu vereCektim.

Tribün_ali

yaşım 19 bende bu sene ilk defa oy kullandım akp ye verdim oyumu

HoLiGanisT

Alıntı yapılan: "CarSambaLi.Lord"Mhp ye verDim... Vatan hainLerine Qy mu vereCektim.

vatan hainleri dediğin?senin görüşüne göre mhp haricindeki hepsi vatan hainimi

kayacan

Sevgili Merkez yazdıklarına aynen katılıyorum.Düzgün ve mantıklı tesbitlerin için tebrik ediyorum.

jean

kos cok mantıksız konusuyorsun bence neymıs rıezelısı trabzonlusu samsuna yerlesmıs okumus adamlar bır kere samsuna yerlesırken zaten koylerınde o kadar topragı kalıyor sadece samsunda degıl ıgdırda bıle trabzonlu var samsuna yerlesmesı bıle samsunun buyuklugunu gosterır

cem and naz55

Alıntı yapılan: "CarSambaLi.Lord"Mhp ye verDim... Vatan hainLerine Qy mu vereCektim.
buyur burdan yak...

bluegreen55

Bugün Akp ye oy vermiş bir arkadaşla tartışırken bunlardan haberdar olmadığını ve duyunca yada duyduklarına inanmadıklarını gördüm.

Lütfen okuyun düşünün ?

isterseniz deniz baykal yolsuzluk yazın  isterseniz devlet bahçeli yolsuzluk yazın arayın..

bişeyleri okuyun inatlaşmadan görmeye çalışın gerçekleri..

eğer sizinde bizim görmemizi istediğin gerçekler varsa koy görelim...

celebi

Alıntı yapılan: "bluegreen55"Bugün Akp ye oy vermiş bir arkadaşla tartışırken bunlardan haberdar olmadığını ve duyunca yada duyduklarına inanmadıklarını gördüm.

Lütfen okuyun düşünün ?

isterseniz deniz baykal yolsuzluk yazın  isterseniz devlet bahçeli yolsuzluk yazın arayın..

bişeyleri okuyun inatlaşmadan görmeye çalışın gerçekleri..

eğer sizinde bizim görmemizi istediğin gerçekler varsa koy görelim...

arkadaşım tebrik ediyorum seni teşekkürler.

hasselbaink

@bluegreen
samsun ve samsunspor konusunda akp'ye getirdiğin eleştirileri saygıyla karşılarım ancak genel siyasete dair konuları tartışmak için bu site uygun bir zemin değil. ( Bu cümleyi "geçmiş olsun" başlıklı bölümde de kurmuştum, anlaşılan pek bir işe yaramıyor ki türevi topicler açılıyor. )

chp ye oy veren arkadaşlarımızın Samsun listesi için nasıl bir müdahele teşebbüsleri oldu acaba? Mesela İhsan Abi'nin listeye girmemesine niçin ses çıkramadılar?

ya da mhp'ye oy veren arkadaşlarımız 1. sıradaki Osman Çakır'a nasıl engel olacaklardı ki? akp listesine müdahele etme şansımız yoktu. bunun için seçmen nasıl suçlanabilir? bu nasıl bir mantıktır?

Bir arkadaşın söylediği çok doğru; akparti Samsunspor'u önemsemedi de diğerleri sıraya mı gidiler yani? Seçim sürecinde ne projesi duydunuz diğerlerinden Samsunspor için? Hiç...  

Birilerini düşünmeye davet edenler kendileri de düşünmeliler.

elinde vatan hainimetre olan kardeşimi de mantıklı olmaya davet ediyorum. bir ülkenin %47'si hain mi oluyor yani?

geçmiş olsun başlığında en sakin olması gerken kişilerden olan site yöneticisi arkadaşımın bile "ananı da al git akp!" şeklinde yazması aslında bu başlığın da çivisinin çıkacağının bir işaretiydi bence...

Daha önceki ikazlarım ayniyle geçerlidir.

Şahsıma bir sataşma olmadığı müddetçe bu konu hakkında yazmayacağım.

cem and naz55

dudakların sustuğu kulakların duymadığı yerde mutlaka gören bir çift göz vardır.......?

cem and naz55

sevgili canikli merak etme ihsan kalkavanı 2009 yerel seçimlere hazırlıyoruz  son dkkada bir şey olmayacak inşallah

bluegreen55

ben kimseye sataşmadım şu ana kadar büütn mesajlarıma bakın sadece samsun ve samsunspor üzerinden ilinti kurdum.

ama bugün akp ye veren 1 arkadaşla konuşurken bunlardan haberdar olmadığını  yada olsa bile inanmadığını gördüm..

O yüzdende sizleride haberdar etmek istedim sadece.

Ön yargısız dinleyin izleyin.

özellikle turhan çömezin yorumlarını.

anti tez üretmeden ne var ne yok öğrenin.

bende deniz baykalla devlet bahçeliyle ilgili kötü bişeyler varmı acaba diye baktım ama yok !

onlar çok iyi de demiyorum.

kötü giden birşeyleri elemeye en kötüden başlayalım
diğerleride iyi değil yada olmayacağı varsayımıyla olanı kabullenmek zorundamıyız...