Bana Müsaade...

Başlatan CANULUN, 17 Temmuz 2009, 11:55:30

« önceki - sonraki »

mehmet yılmaz

Can aradı az evvel. Kızılcahamam'da kapmtalarmış ve otelde internet bağlantısı çok kötü imiş. Bir arkadaşı resimleri ulaştırmış kendisine. Çok duygulanmış, Maraton başkanın şahsında hepimize teşekkürlerini iletti.

Ayrıca yazdığı yazı Mersin medyasına da taşınmış, oradan da olumlu tepkiler almış.

Kendisine dediğim şu oldu, takımdan gönderilmiş, o onu demiş, bu paradan bahsetmiş falan filan... Bunların hepsi bir tarafa, sen hem sitemizin iyi bir üyesisin hem de bizim halı sahadan takım arkadaşımızsın. Bizimkisi sana bir jest idi. Amacımız buydu, çünkü biz vefaya ve tuz,ekmek hakkına inanan insanlarız. Nasip böyle imiş, yolun açık olsun, mutlaka bir gün bir yerlerde yeniden karşılaşırız...

Sadece Samsunspor

Alıntı yapılan: samsuni - 26 Temmuz 2009, 22:17:48
Can aradı az evvel. Kızılcahamam'da kapmtalarmış ve otelde internet bağlantısı çok kötü imiş. Bir arkadaşı resimleri ulaştırmış kendisine. Çok duygulanmış, Maraton başkanın şahsında hepimize teşekkürlerini iletti.

Ayrıca yazdığı yazı Mersin medyasına da taşınmış, oradan da olumlu tepkiler almış.

Kendisine dediğim şu oldu, takımdan gönderilmiş, o onu demiş, bu paradan bahsetmiş falan filan... Bunların hepsi bir tarafa, sen hem sitemizin iyi bir üyesisin hem de bizim halı sahadan takım arkadaşımızsın. Bizimkisi sana bir jest idi. Amacımız buydu, çünkü biz vefaya ve tuz,ekmek hakkına inanan insanlarız. Nasip böyle imiş, yolun açık olsun, mutlaka bir gün bir yerlerde yeniden karşılaşırız...

Allah tekrar tekrar yolunu açık etsin.

grkn55

Allah tekrar tekrar yolunu açık etsin

Baskent_Samsunspor

sen bizim CANımızsın

34_55

seni asla ama asla unutmuyacağız  CAN ULUN kardeşim ben buradan bütün derneklere ve büyük samsunspor tarfatarlarına sesleniyorum 3. hafta hep beraber CANIMIZI bağrımıza basalım hatta ona birde pankart yapıp maçta asalım arkadaşlar..

gozgoz yýlmaz

Alıntı yapılan: 34_55 - 27 Temmuz 2009, 17:13:03
seni asla ama asla unutmuyacağız  CAN ULUN kardeşim ben buradan bütün derneklere ve büyük samsunspor tarfatarlarına sesleniyorum 3. hafta hep beraber CANIMIZI bağrımıza basalım hatta ona birde pankart yapıp maçta asalım arkadaşlar..

arkadaşım senin de iki mesajından birisi bir yerlere seslenmek...
sürekli çağrı halindesin.

sitedeki arkadaşlar aksiyon yapmışlar işte, fıstık gibi jest. daha ne olacaktı?
miy maçında tribüne çağırılıp alkışlanır ama o andan itibaren Samsunspor'umuzun moralini ve motivasyonunu bozacak hiç birşey yapılmamalı. O iş orada biter!

jorgensen55

can im seni kucuklukten beri biliyorum senin yazini okurken agladim. cok haklisin.ehliyetsiz arac kullananlarin arabasindan inmen tam isabet,senin alnindan operim.yolun acik olson canim.

AhmetDenizci

Kendi değerlerimiz tek tek yolladılar, takımda forma için savaşan, sadece armanın şerefi için oynayanları takımdan attılar.
Şimdi Can yeni malatyasporda... Bizde abdülazizlere kaldık. yazıklar olsun..

Gorkem

Can ulunun böyle gönderilmesi çok kötü olmuştu :'( :(

cembaba

Alıntı yapılan: CANULUN - 17 Temmuz 2009, 11:55:30Samsunspor.biz aılesının butun uyelerıne saygılarımı sunuyorm. 16.07.2009 tarıhınde yine büyük bir camia olan Mersin İdman Yurdu Spor ile anlasmıs bulunmaktayım.
  şimdi bılemıyorum benım arkamdan neler soylenecek ,neler yazılacak ama samsunspor'dan ayrılıs nedenımı kımsenın paraya baglamasını ıstemıyorum... tabıkı maddıyatın da gelecegımle ılgılı kararlar vermemde onemı cok buyuk ama ,kucuklugumden berı de manevı seylerı maddıyattan once getırdıgımı cokları bılır....  Hikayede böyle başlar ya .... :

Okul hayatımdan kalma zaten kagıt parcalarına deger vermemem, karalayıp atarmısım onume geldıkce, kuması daha cok sevdıgımı anlamısım samsunspor secmelerınde kırmızı beyazdan formayı gıyınce. İnsanları defnederken anlamısım kumaşın,bezın degerlı oldugunu; kagıtlardan, oyle olmasaydı kagıtlara sararlardı insanları bezlere değil demısım kendı kendıme, cocuk aklı ıste; ne önemi var bu dünyada çok paranın??..... Sonra Samsuspor A takım forması gıymısım ustume , mıllı takım forması gıymısım... bu armaları ınsanların neden kalplerının ustune dıktıklerının amacını bılmezdım,,gıtmıs merakım Ataturk armalı Samsunspor formasını gıyınce,,ay-yıldızı takınca mıllı takımda gogsume....Meger tasıdıgın armayı kalpten sevmek gerekırmıs,giydiğin forma için,kulübün için, bayrağın için can vermek gerekirmiş, o yüzden oraya dikerlermiş armaları, ondan sonra başlamışım terımın son damlasına kadar kosmaya sahada. Zaten yetenegım fazla olmamıstı ki hıcbır zaman....

Itıraf edım fenerbahcelıydım kucukken ,hedefimdi insanların büyük dedikleri takımlarda oynamak. Dev sanardım Rüştüleri, Ucheyi, Hakan Şükür'ü ... Ta ki Kral Serkan'ı ,İmparator Celil'i, Kaptan Ercan'ı gordukten sonra onları perısan ederken. Nereden bıleyım Imdat Abi'nin Hakan Sukurden kafa topları alacagını, Kenan abinin Jardel'i sahadan sileceğini...Sonra hedef değişmiş bendeki.Demişim: ''Bırak oraları, kaptanlık yap bu takıma Goz-Goz gibi, Emin gibi,Ercan gibi...'' Gazıantep macında saha ıcınde Ercan abı den tokatı yıyınce ogrenmısım saygıyı, buyuklere cevap vermemeyı...Sonra eskı futbolcuları okumusum yuregıyle oynayan ,kirli sakallı ,sert suratlı futbolcuları... Ondan sonra almısım Rahmetlı Muzafferleri ornek de; sakallı cıkmısım her maca... Tesısten gırerken bılırdım buyuk baskan Ismaıl Uyanık'ın ıcerıde oldugunu ,karsısına cıkmaya korkardık cogu zaman, vuramazdık kapısını cagırılmadıkca.... Sonra gurur duymusum gıderken buyuk paralara Krallar,İmparatorlar baska takımlara,dusunmusum ne onemı var? zaten Samsunspor'un altyapısı fabrika gıbı , varsın gıtsın kım nereye gıderse, elbet cıkar yenı krallar, ımparatorlar....Hep hayal etmısım; cocukluk yapıp gıderken bu takımdan, donunce kaldıgım yerden devam eder her sey diye.. 

Etmemıs.... Ayrı kaldığım 3 senede cok seyler degısmıs.... Yelegını yere atanlar gormusum, takımdakı abısıne kufur edenler, kamplara gırmeyenler ,yonetıcısıne ''Baba'' dıye hıtap edip sarmaş dolaş gezenler, bizden futbolcu almayın dıye yalvaranlar duymusum....Futbolcusunun kondısyon salonunda yaptıgı hareketı sayıp da hocasına sıkayet eden yonetıcıler gormusum, ıdman sırasında sahanın ıcınde telefonla gezen yonetıcıler....Kahvaltılıkları azar azar koyun; kasarı,domatesı ıdarelı kullanın denmıs aşcılara??? Bunlardan da kar edilen takım ne kadar başarılı olur diye sormuşum kendime? Kamplara pikniğe gider gibimi giderdik??? Sacı sakalı uzun ,kıyafetı farklı olan ılk fırcayı Kaptan Ercan'dan yerdı de kamp boyunca kendıne gelemezdı...Sımdı herkes kafasına göre... Halbuki spor giysileri mağazası olan yöneticilerimiz var başlarında??...Aslında kaşar,domatesten edilen kar ile esofman alınabılınırdı 30 tane (!)... Nerde kaldı o büyük hedefleri olan takımım???

Malum kulubun durumu kotu, personel maas nedır unutmus...O sırada dını bayramlar yaklasmıs da ,tamamdır Can bari şimdi güler bizimkilerin yüzü diye sevinmişim...ama ne Ramazan da nede Kurban Bayramı'nda boynu dık gıdebılmıs personel evıne... Eeee Can demişim kendı kendıme?? Sen bu takımın buyugusun gıt konus bırılerıyle kaldır o personelın basını , sonra... ;ama sana sene bası: kamptakı durumuna bakalım da Samsuna gıdınce paranı yazarız boş olan mukavelene demısler de efendiliğinden susmuşsun. Sanki bir sene önce 31 maçı başkası oynamış?. ...Otorıten mı kalmıs takımda? Golü yemişşin daha ilk dakikada... Sonra sende düşmüşşün kendi derdine...Ama kabahat yine sende galiba Altay'dan gelirken boş mukaveleye atmışsın imzanı, halbuki transfer gelmişsin, 2 tane play-off finali oynamışşın konuşsana bütün paranı diğerleri gibi??? Versene federasyona kulübü, takım can çekişirken...

Delikanlı adamız pes edecek de değildik ya? Almamışlarmıydı formanı üzerinden sene başı daha ilk kazandığımız maçtan sonra da haftalarca geri almak için susup çalışmıştın. Yöneticinin biriyle tartıştıktan sonraki hazırlık maçında, ısıtmamışlar mıydı seni kale arkasında 90 dakıka? Hayatının en ızdırap veren ısınması değil miydi o???...Halbuki lig başlamadan önce, herkes kaçınca seni koymuşlardı takımın başına. Simdi seni istemeyenler, iş yerlerine çağırıp dil dökmüşlerdi sana bu takımda kal, bu gençlere abilik yap diye??? Sen terketmemiştin gemiyi de gençlerle beraber idmanlara başlamıştın. Hadi sana yapılanlara ses çıkartmaya gücün yetmedi ama gariban personelin de işini halledemiyorsan ne işin vardı buralarda? Böyle mi yapardı örnek aldığın büyük kaptan Eminler,Ercanlar; kendileri para alırken ihtiyacı olanı da nasiplendirmezler miydi o paradan ???...

Gıdenlerın arkasında cok durmusum gerı donsunler dıye de kımse arkamda durmamıs, benim için yazılan ceza kağıdını imzalarken...Lig bitince ceza mı olurmuş??? CEZA MAD-6: Dısıplınsız hareket ,MAD-5: Şehir dışına izinsiz çıkma???? Özür dilerim lig bittikten sonra izin almadım kimseden, hakettim galiba bu kadar büyük cezayı(!) ...Çıkın da desenize; Can sen Sakaryada kırdın geçirdin ortalığı kırık kaburgayla maçta oynamak için. Al bu da iyi niyetinin bir de kırdıklarının cezası.Diyemezler... Kaldımı ki öyle delikanlı??? Ne pahalıymış odamdaki tekme attığım eski tahtadan masa(!)... Ben 12 senemi vermişim bu formaya, 15 milyar nedir ki onun yanında, feda olsun Samsunsuporuma o para, hukuksal olarak itiraz da etmeyeceğim o cezaya...2 seneymiş ömrümüz bu kadar yapılana. Yakışmadı bana ama havluyu attık galiba ringin ortasına...

Sımdı bana ; Can ;sen verılen parayı begenmedın dıyolar. Herkes de beni tanır; biz yediğimiz lokmadan kardeşimize de bırakırız. Böyle görmüşüzdür anamızdan,babamızdan... Ülkemizde 600 TL ile 4-5 kişi geçinmeye çalışan aileler varken bize sunulan milyarları beğenmemek kimin haddine? Benim 150 TL'lık kombıneyı taksıtle almak ısteyen taraftarım varken , mılyar begenmemek kımın haddıne??? Begenmedım ,begenemedım; ama parayı değil...Metanetin de bir sınırı var... Ayrılmak için o kadar nedenim var ki, birazını anlatabildim sanki???...Giderken çok kişi öldürüyorum Samsunumda parmak izi bırakmadan... 2 senedir yüzünüzü güldüremedim; mahçubum, ama yine de benden yana hakkım varsa helal olsun sizlere ,sizler de hakkınızı helal etsın o bana yeter.

Özellikle siz taraftarların ve basınımızın geçen bu 2 senede bana verdiği destekten dolayı çok teşekkür ediyorum, İnşallah gittiğim takımın taraftarı da benimser,sever beni sizler gibi..Çok sevinirim; belki içinizden dua eden olur başarılı olurum diye... Özleyeceğim elbet ;tribünde kanser ettiğimiz sizleri : ) tonla sıkıntı çektiğim takımdaki kardeşlerimi, paramız olmasa da her zaman gülüp eğlendiğimiz personeli, masör odasındaki muhabbetlerimizi, öptüğüm armamı...haaa unutmadan birde genel kurulda rekor oyla başa gelen Samsunspor yönetimini (!)... Kader sıvadı bugün kolları ,ayırdı benden sevdiğimi... İnançlı insanım, kazasını yaparım Samsunsporsuz geçen günlerimi, ŞİMDİLİK BANA MÜSADE ...Selametle....
                                                                                              ...CAN ULUN...

Can Ulun nerede şimdikiler nerede...