Ertuğrul Sağlam

Başlatan Sadece Samsunspor, 20 Şubat 2008, 10:24:32

« önceki - sonraki »

eprianu

01 Nisan 2021, 17:31:02 #570 Son düzenlenme: 01 Nisan 2021, 18:37:50 eprianu
Hepiniz hainsiniz tamam mı? Samsunspor kaybetti diye üzüldüğünüz, bir sezon heba olacak diye dertlendiğiniz, yıllarca deplasman yapıp kahır çektiğiniz için hainsiniz! 23. dakikada kırmızı kart gören oyuncuyu, 2 senedir ne oynattığı belli olmayan hocayı eleştirdiğiniz için hainsiniz!

Ama Gökhan Alsan iyi niyetli tabii! Aç oğlum ağzını, ham yap bakayım! Siz hainler de izleyin!

55__Gurbet__55

Alıntı yapılan: cembaba - 01 Nisan 2021, 10:48:26Hepinize yazıyorum. Kim bu kriz ortamını yönetip, hem de iyi futbol oynatabilir? Bugün getirelim dediğiniz kişiyi de buraya yazın. Hocayla devam...

Yok olsa bile sonuç sanki farklı olcak.Aksine başka birisi olsaydı lige çoktan havlu atmıştık.
Futbol sevyesi berbat olan bir ligde nasıl bir beklentinin içindeyiz çok merak ediyorum. Lig liderinin 90dk kendi sahasına kapandığı bir yerde nasıl bir futbol bekliyorusunuz. Adana Demir Eskişehir'i yenemedi . Bizde olsa kıyamet kopmuştu.
Kötü top oynuyoruz evet ama bu ligde iyi futbol beklemek hayal.
Hocanın hataları var ve bunları eleştirmek bizlerin hakkı ama her eski değerimize yaptığımız gibi aşağılamak kimsenin haddi değil. Taktik bilmiyor, hoca değil gibi söylemler eleştiri değildir.
Eski ,,efsanelerinizden" oluşan transfer ekibini sadece bir sezon kötü transfer yaptılar diye başkanın gazıyla hain ilan ettik. Kaldı kı bu onların ilk deneyimiydi.
Kendi insanını değer verilmeyen yerde başarı gelmez.

Lusage

Benim gözümde Samsunspor'lu olmak, Samsunspor'un menfaatini savunmaktır.

Oyuncusunu savunduğu kadar Samsunspor'u savunmayan,
Parasını savunduğu kadar Ümraniye maçındaki haklılığımızı savunamayanlar,
Bana ve taraftarımıza hikaye anlatmasın..

İcraat yapsın. İcraat!

eprianu

Alıntı yapılan: 55__Gurbet__55 - 01 Nisan 2021, 18:12:17Kötü top oynuyoruz evet ama bu ligde iyi futbol beklemek hayal.

Süper Lig'e yükseldiğimiz sezon "huzurevine" diye slogan atılan Hüseyin Kalpar taş gibi top oynattı bu takıma. Hala aklıma geldikçe Tavşanlı Linyit maçını, Karşıyaka maçını açar izlerim ve keyif alırım. O kadronun maliyetiyle bugünkü kadronun maliyeti arasında uçurum vardır.

Geçmişi bırakın bugünden örnek verin diyorsanız Altay maçlarına bakabilirsiniz. Çatır çatır top oynuyorlar. Ali Akman gitmeden önce Bursaspor bile bazı maçlarda çok güzel futbol sergiledi. ADS Eskişehir maçında bir sürpriz yaşadı ancak onlar da son zamanlarda iyi futbol oynuyor.

Sözlerim size değil, söz meclisten dışarı, bu sözleri söyleyen çok taraftarımız var. Ancak kendimizi avutuyoruz. Oynayan çatır çatır oynuyor.

adige73

Maalesef çatır çatır top oynayanlar değil gol atanlar kazanıyor maçı ve bu ortamda Giresun lider biz ikinciyiz çatır çatır top oynayan takımlar bizim altimizdalar.

eprianu

02 Nisan 2021, 10:29:08 #575 Son düzenlenme: 02 Nisan 2021, 10:33:16 eprianu
ADS ve Altay sezona iyi başlasaydı ben görürdüm Giresun ve Samsunspor'umuzu. Kaldı ki bu takımlar toparlandı. Kâğıt üzerinde Altay, Ads, Giresun ve Samsunspor'umuzun son performanslarına bakmanız yeterli. Korona başta olmak üzere bu sezonun istisnai durumları var. Yoksa biz ilk dönem o kadroyla hayatta ilk 2'ye giremezdik. Aynı durum Giresun için de geçerli.

Sizi kastederek söylemiyorum; Samsunspor taraftarının geneli mevcut duruma bakıp yorum yapıyor. Ancak son 4 haftada bu takımın ne yaptığı ortada. 7 maç çok uzun bir periyot. İnşallah sezon sonu anlamayız bazı gerçekleri.

55__Gurbet__55

Hüseyin Kalpar da 1:0 sonrası geri çekilelim ve deplasmanda bir puan iyidir felsefesine sahipti. Normalde play-off puanı olan 58 puanla ikinci olarak çıktık. Zenke gibi forvetimiz ve en önemlisi seyırcının gazıyla kalitelerinin üstünde performans veren Adem, Orhan, Turgay gibi oyuncular vardı. İyi oynadığımız maçların sayısı fazla değildi, sezonun genelinde bugün ki muhabbetin aynısı dönüyordu. Final'de Antalya'ya elendiğimiz seneye örnek olarak göstersen anlarım ama Hüseyin Kalpar'lı sezonu bu senenin aynısı. 

Altay ve ADS çatır çutur top oynuyor da niye rezil top oynayan biz ikinciyiz. Şans mı? Giresun'da 26 maçtır şanslı olduğu için lider zaten. Dünya kupası gibi az maç sayısıyla kazanılan kupalarda şanslı olan takım kazanabilir belki ama 34 maç sonrası elde edilen başarı şansla ve ya rakiplerin kötü olmasıyla açıklanacak bir şey değil.

,,Seyirci" gözüyle bakarsak berbat top oynuyoruz. Tuttuğum takımın maçı olduğu halde benim bile  canım sıkılıyor sıfır heyecan ama diğerlerinde de durum aynı. ADS ve ya Altay maçlarını bu ligde olmasak bizden kaç kişi izler. Izlese bile kaç kişi keyif alır. Bu ligin kalitesi belli fazla beklenti içinde olmamak lazım. Hocada bu doğrultuda oynatıyor.

Hocanın yanlışları var evet ama bu ligdeki ilk senesi. O kadar tahammülsüz ki adamın bir kaç maç hata yapma kredisi yok. Sezon başından beri beraberlik sonrası bile adamın hocalığına taktik bilgisine denmedik şey kalmadı.
Daha iyi olmak için eleştiride olması lazım ama insaflı olsun.

eprianu

Benim amacım Kalpar ile Ertuğrul Sağlam'ı kıyaslamak değildi. Konu bambaşka bir yere geldi. Ama şunu söyleyeyim Kalpar ile Sağlam'ı kıyaslamam bile, Kalpar'a ciddi haksızlık olur. Adamın elindeki kadro ile bugünkü imkanlar arasında uçurum vardır.

Son dört maça kadar ben Ertuğrul Sağlam'ı çok fazla eleştirmiyordum. Sene başından beri eleştirenler hep aynı şeyleri söyledi. Kısmen hak veriyordum ama son dört maçta adamların bir senedir anlattığı şeylerin zirvesini yaşadık. Son 7 maç muallak. Söz meclisten dışarı; sene başında hocayı eleştirmeyin diyenlerin son dört maçtan sonra kendileri yerden yere vurmaya başladı. Şu anda eleştirmeyin diyenler de Allah korusun sezonu iyi bir yerde bitiremezsek yerden yere vuracak.

Mesele eleştirmek de değil aslında. Eleştiri de olacak, övgü de. Bu konuyu geçmişe doğru tarayın, kaç kişi ne kadar güzel sözlerle Sağlam'ı övmüştür.

Tüm mesele Ertuğrul Sağlam'ın 2 puan alabildiğimiz 4 maçın sonunda vermiş olduğu tepkiler. Maçları sabote eden futbolcuya ceza vermek bir kenarda dursun kendi eliyle pasta yedirdi. Kendisini eleştirenlere de üstü kapalı hain dedi. Sen kimsin de bize hain diyorsun? Bizi çileden çıkaran da bu oldu. Kaldı ki ben çok fazla eleştiride bulunmamama rağmen zoruma gitti.

Konu hazır Kalpar'a gelmişken küçük bir not düşelim. Kendisine "Huzurevine" diye bağıran terbiyesizlere bile hain demedi. Sezon sonu çıktı "Şampiyonluğu onlara armağan ediyorum" diye lafını soktu gitti. Velhasıl Ertuğrul Sağlam da olsan yerini bileceksin. Kimseye hain demeye hakkın yok.

Sözün özü ben "hain" sıfatını ve takımı sabote eden Gökhan Alsan'a eliyle pasta yedirdiği aşağıdaki fotoğrafı sindiremiyorum. Çıkıp adam gibi özür dileyene kadar da benim için sıradan bir hoca olmaktan öteye gidemeyecek. Terbiyesizliğin lüzumu yok.

Kaya

Alıntı yapılan: cembaba - 01 Nisan 2021, 10:48:26Hepinize yazıyorum. Kim bu kriz ortamını yönetip, hem de iyi futbol oynatabilir? Bugün getirelim dediğiniz kişiyi de buraya yazın. Hocayla devam...

Cem , böylesine düzgün yönetildiği söylenen futbol takımında , kriz ortamı neden var ? Bir kriz ortamı var ise krizi yaratan ya da bu krizi düzeltmesi gereken kim ?

Tüm imkanlar eline verilmiş olan bir teknik direktörün kurduğu takımda, iyi futbol yok ise iyi futbolun olmamasından kim sorumlu ?

Hırsızın hiç suçu yok yani. Öyleyse hocayla devam...

Sol Açık

Altınordu ve Giresun maçlarında hocaya aşırı yüklenildiğini düşünüyorum. Altınordu maçında Gökhan Alsan'ı denemesi eleştirilebilir ama üstün oyunumuz ve 9 kişi ile deplasmanda 1 puanla dönmemiz takdir edilmeli.

Giresun maçında oyuncu değişikliklerimiz eleştirilebilir (bunu ben de net olarak eleştiriyorum) ama o maçı kazanabilirdik ve net olarak üstündük. Görülen kırmızı kartların disiplinsizlikle falan da alakası yoktu.

Benim de beğenmediğim bir oyun tarzımız var. Geçen yıldan beri defalarca yazdım, Ertuğrul hocanın oyun tarzını beğenmiyorum! Topa sahip olan ama esasen kaybetmemeyi hedefleyen değil; risk alan, kazanmayı isteyen, hücum oynayan bir Samsunspor izlemek istiyorum. Ama bunları yazarken hemen peşine yazmayı ihmal etmediğim bir gerçek de var: oyununu beğenmediğim Ertuğrul Sağlam, çok başarılı!

Ek olarak, (bunu da daha önce yazmıştım) ismini bilmediğim veya ismini bildiğim ama neci olduğu belirsiz, bende herhangi bir anısı olmayan, "duygu" hissettirmeyen bir hoca yerine, kulübede Ertuğrul Sağlam'ın olması beni memnun ediyor.

Sonuçta; Ertuğrul Sağlam'ın başarısı bir "durum"dur, istatistiksel bir "gerçek"tir! Buna rağmen elbette beğenmeyebiliriz, ama başarısını göz ardı etmemek gerek...

ask55

Bu sezon bır kac mac harıcınde sahada oynanan futbolu begenen zaten yoktur burada hemfıkırız.
Ama ılk devre kadro kalitesi olarak ADS,Altay ve İstanbulspor'dan çok geride Giresunspor ile de yakın bir kadromuz vardı.
2.devre daha akıllı transferlerle kadro kalitesi arttı ve oyun da bir nebze iyi duruma geldi.
Hocanın bazen değişikliklerine , 11 lerine ben de katılmıyorum zaten herkes farklı bir 11 cıkarabılır aklında bu da normal.
Ama hoca çok net başarılıdır.
Normalde ilk devredeki çöp kadro Bandırma'dan, Tuzla'dan Ümraniye'den iyi miydi ?
Çıkarsak hoca sayesinde çıkacağız burası kesin.
Guido , Burak Çalık, Enes İslam, Plumain, Gyasi, Ferhat, Nadir, Mathias, Keremcan, Erhan Kartal vs. uzar gider.
Bu çöplerle hoca süperlige çıkacak !
Kadroyu Ertugrul Saglam kurmadı bunu bılen bılıyor.
Tek ısrarla ıstedıgı ısım Savıcevıc idi.
Kalanlar hep 4. 5. tercihlerdi.

He ama süperlige çıkınca bir alman bir belçikalı bir portekizli hoca getirelim, taktiksel varyasyonlar çizsin, sahada boş koşu yapan, duran top organızasyonları olan bir takım olsun vs. bir taktik dehası olan hoca gelsin derseniz ben de katılırım bu görüşe.
Sonuçta Türk hocaların vizyonu belli.Oynattıkları futbol da belli.
Süperligde bile iyi futbol oynayan kaç takım var ? Bir tek Beşiktaş var o da Aboubakar üst düzey performans gostermeseydı belkı Sergen Yalcın bugun kovulmustu.

Ligde göze hoş gelen futbolu oynayan tek takım vardı İstanbulspor o da yarıştan koptu.
Ligin gerçekleri var.Bunu göz önünde bulundurmak lazım.

Kör ölür badem gözlü olur.Huseyın Kalparı kovaladıgımız gunlerı unutmadım, unutmayalım.
Donelım o gunlere bakalım ne elestırıler yapıyormusuz.

Çıkalım da nasıl çıkarsak çıkalım.

Raqua55

Bilmiyorum dikkatinizi cektimi Ne zaman rakip sahada tac atisi kullansak cok agir davraniyoruz top elden ele dolasiyor. Rakipler biz taci kullanana kadar kendi sahalarina yerlesiyorlar. Bir turlu rakipleri dengesiz yakalayamiyoruz. Bu konuyu dusunmesini tavsiye ederim.

orucreis

Hocanın bu takımı şampiyon yapıp sezon sonunda hem kendini kampa almalı hemde düzgün doğru bir kadro için uğraşmalı

Oynattığı oyun ne takım oyunu oluyor tam nede kötü bir oyun oluyor. Sıkışmış bir oyun anlayışı içinde bir şekilde gidiyoruz kendisini 6. maçın son düdüğünde değişmeli. Yoksa kuracağı kadro ve sistem aynı olursa süper denen ligde çok ızdırap çekeriz.

55.hakan

Maça göre konuşmuyorum ligin geneline baktığımda oyuncu seçimleri ve taktik anlamında bir adım geride benim için. Asıl sorumlu ise bu oyuncuları takıma getiren ve onaylayan kimse O'dur. Eskiden para yok diyorduk oyuncular daha verimliydi. Şimdi para var diyoruz tamam süper oyuncu geitirme ama vasat üstü olsun bari.

ali ihsan

Ertuğrul Hoca formsuz bir dönem geçirdi.Bunda ailevi problemler olduğu kadar,kulübün bütün yükünün ona yüklenmesi de etken.Ayrıca ekibi kesinlikle verimli değil.Ama geldiğimiz nokta da hoca başarılıdır.Hatası vardır elbette ama sosyal medya da hocaya dönük yazılanların çoğuna katılmıyorum.İstifasını istemek mantıklı değil.Takım direkt çıkacak yerdeyse hocaya destek vermek gerekir.