SÜPER LİG 2023-2024 | 19.HAFTA | SAMSUNSPOR'umuz 1 - 0 F. Karagümrük

Başlatan mehmet yılmaz, 01 Ocak 2024, 19:58:34

« önceki - sonraki »

mehmet yılmaz

SÜPER LİG 2023-2024 | 19.HAFTA | SAMSUNSPOR'umuz - F. Karagümrük

6 Ocak 2024 Cumartesi
19:00
Yeni 19 Mayıs Stadyumu
BeinSport

**

Yeni yılın ilk maçında evimizde Karagümrük ile oynayacağız. Her zaman olduğu gibi yine çok kritik bir maç. Yönetim beceriksizlikleri yüzünden yaşadığımız transfer cezası nedeniyle zor bir süreçten geçiyoruz. İç saha maçlarını iyi kullanmamız lazım. Bunun temel yolu ise taraftar desteği. Karagümrük mağlup edilmeyecek bir rakip değil. İnşallah kazanırız.

brigand

Kadroda bazı değişiklikleri gördüğümüz bir maç olacak. Hocanın son Alanya maçı sonrası söylemleri ve Ntcham'ın Afrika Kupası sebebiyle olmayacak olması bu düşünceyi destekliyor. Çok zor bir sene bizi bekliyor. Bu zor seneyi atlatmanın tek yolu Samsun'da dirençli ve puan toplayan bir takım olabilmek. Bunun da en önemli sac ayağı elbette taraftar. Karagümrük maçı ise olacak her şeyin başlangıcı noktası sayılabilecek bir maç. Bu maçın coşkusu ve sonucu başka bir yoldan yürümemizi sağlayabilir. Tabi öncelikle sahadaki oyuncunun her açıdan motive ve hazır olması gerekiyor. Bunu da sağlayacak olan, bugüne kadar doğru işini görmediğimiz yönetim. Bu konuda bari biraz olsun doğru yönetsinler süreci ve işi taraftar-futbolcu-teknik ekip üçgenine bıraksınlar diye umuyoruz. Şu bir gerçek ki ne kadar kızarsak kızalım günün sonunda ummaya, hayal etmeye ve direnmeye devam edeceğiz.

_SoN_

Kadromuz çok yetersiz, bireysel anlamda birşeyler beklediğimiz oyunculardan da beklenen verimi alamıyoruz, yeni hoca geldikten sonra yukarı taşınan ivme tamamen mücadeleci futbolla alakalı, ilerde pozisyon üüretme sıkıtnımız hala devam ediyor, bu olumsuzluklarla beraber kendi sahamızda olası bir geriye düşüşte hem takım hem taraftarda etkilenir işler çok daha kötüye gidebilir, özetle hiç iyi tablo yok karşımızda ve maalesef bu tabloyu taraftarında değiştirmesi imkansız gibi. İnşallah değişik mucizevi birşeyler olurda bu sene ligte kalırız. Bu maç için beklentimde maalesef 3 puan alamayız.

Sadece Samsunspor

Nanu. Kingsley ve Ntcham afrika kupasina gitti. Nanu ve kingsley zaten oynamiyordu bi ntcham sıkıntı olur

jean

Ne yapip edip almaliyiz bu macina bahanesi yok rakipten kotu bizde kotuyuz ev sahibi avantajini kullanmamiz lazim

Raqua55

Kazanmak için savaşmak zorundayız. Yetenek yoksa mücadele gücü ile ayakta kalmak zorundayız.Haydi Samsunum daha bitmedi. Döneceğiz geri.

ercan0655

Bu kadar kabiliyetsiz futboldan toptan uzak adamı bir araya getirmek büyük başarı. Arada bir iki tane futboldan anlayan var onlarda kabiliyetsizler arasında eriyor .

55.hakan

Sarı kartı var diye en önemli adamınızı niye çıkartırsınız anlamadım. Kadro kalitesi iyice düştü.

GurbetciFanatik

Şu kadronun şu futbolcuların düşmemesini istiyoruz

Galiba çok şeyler istiyoruz
Ligde kalırsa bu Takım zaten mucize olur

Sadece Samsunspor

Cok degerli bir 3 puan aldik. Taraftari anlamiyorum zaten transfer yasagimiz var cikan oyuncuyu islikliyorsun. Zaten kadro dar 2 sene beraberiz bu adamlarla. Kizsakda tepki olculu olmali.

Raqua55

Alıntı yapılan: 55.hakan - 06 Ocak 2024, 19:07:38Sarı kartı var diye en önemli adamınızı niye çıkartırsınız anlamadım. Kadro kalitesi iyice düştü.

Marius ikinci yarın devam etseydi atılırdı. Karagümrük defansı üstüne çok oynadı. En önemlisi ilk yarının sonundaki kartı es geçildi. Bence en doğrusunu yaptı. Bu takım 10 kişi kalırsa boku yer.Neyse bir şekilde galip geldik.

binikalamadım

Direkt rakibimiz olan F.Karagümrük'ü yenip puan cetvelinde altımıza almamız büyük kazançtır...Hatayspor'un yenilmesi , Pendikspor'un beraber kalması ile bu kazanç katmerleşti.Konyaspor'da yenilirse değmeyin keyfimize...

mehmet yılmaz

Bir bakıma kendi kendimizi düşürdüğümüz zor bir süreç var ortada. Bu minvalde artık ligde zaten vermemiz gereken mücadeleyi daha zor şartlar altında ve bazı yokluklar eşliğinde vermemiz gerekiyor. Karagümrük maçı da bu zoru daha zor yapan şartlar altında oynadığımız bir müsabakaydı. Gerek puan anlamında gerekse ileriye dönük planlamada bu maça yazmamız gereken tek karşılık galibiyetti.

Ancak bunun o kadar kolay olmayacağı da ortadaydı. Mesela maçın notu şu olabilir: Mustafa Haluk Tan, doğum günü 27 Nisan 2005. Bugün ilk 11'de çıktı ve ilk defa A takımda bir maçta 11'de çıkarken kariyerinin ilk Süper Lig maçına çıkmış oldu. Sağ bek oynadı. Altyapı çıkışlı bir oyuncu ve çocukluğunu bildiğim bir kardeşim olarak da gururla seyrettim onu. Maça doğal olarak tutuk ve heyecanlı başladı. 75. dakikada oyundan çıktı. İlk defa bir Süper Lig maçında forma giydi. Takımın dört sağ beki birden yoktu. Schindler ve Nanu Afrika Kupası'na gittiler. Zeki Yavru sakat. Tırpan kart cezalısıydı. Transfer politikamızın garabetinin eseriydi biraz da. Ancak "aferin sana çocuk" dedik ona.

Bütün bu zorlu süreçte en çok güvendiğim ismin Markus Gisdol olduğunu pek çok kez söyledim. Elbette, hatalar yapıyor lakin hatasından dönebilen bir hoca Gisdol. Nitekim bu zaferi de döndüğü hatalarla birlikte kulübeden gönderdikleri getirdiler.

Belki klasik bir deyim olacak ancak bu üç puanın, bir üç puandan daha fazlası olduğu ortada. Bundan sonraki kurtuluş savaşımızda da bunları yapmamız lazım. Yani nedir bunlar? Taraftar desteği başta olmak üzere, iyi oyun ısrarı yerine sonucu alan oyun oynamak, takımın elinden geleni esirgememesi, mevcut kadrodan azami verimin alınabilmesi gibi şeyler.

Maç öncesi skor tahminin 2-1 kazanacağımız yönündeydi. Fakat ikinci devre başlarken tahmin güncellemesi yaptım. Maçı 1-0 kazanacağımızı ve golü de Ercan'ın atacağını söyledim. Tabii ki bu bir kehanet değildi, futbolu çok iyi bildiğim anlamına da gelmez bence, zaten o bir tahmin değil, bir temenniydi. Çünkü Samsunlu ve Samsunsporlu olmak konusunda bizlerden hiçbir farkı olmayan Ercan'ın böyle bir hikayeye ihtiyacı vardı. Çok da iyi oldu.

Bundan sonrasında iç saha performansımızı ve puan ortalamamızı bugünkü seviyenin altına düşürmeden devam etmemiz lazım. Evet, zor olacak, acı çekeceğiz falan ama sonunda kendi düştüğümüz bu kuyudan çıkacağız bence.

Son olarak, uzun yıllardır tanıdığım ve gördüğüm en temiz, en güzel kalpli insanlardan birisi olan, Samsunspor'umuzun emektar malzeme sorumlusu Orhan abinin acısını paylaşmak isterim. Erhan kardeşimize Allah'tan rahmet diliyorum, kalanlara ise sabırlar...

jean

Kisacasi umit vermeyen bir galibiyet oldu isimiz gercekten cok zor herkes takviye yapacak bakalim nasil olacak