Bank Asya 1.Lig 26.Hafta |Ç.Rizespor- Samsunspor'umuz

Başlatan yaman55, 08 Mart 2009, 20:47:17

« önceki - sonraki »

kuzey55

AlıntıSercan dün öyle bir penaltı kullandıki, akıllara İtalya Milli Takımı'nın 2004'de Totti ile kaydettiği penaltısı geldi. Topa sert bir şekilde gelen Sercan, meşin yuvarlağın dibine vurarak, gol yapmak istedi. Ancak bunu başaramayan Sercan Samsunspor'u yıkan isim oldu.

TOTTİ'NİN PENALTISI
2004 yılında oynanan 18. Dünya Kupası maçı penaltılara gitmişti. İtalya ile Hollanda penaltı atışlarına giden maçta usta ayakları ile kupaya sahip olmak istiyorlardı. İtalya'nın 3. penaltı atışını Francesco Totti kullandı. Zor penaltı kaçıran Totti, artistik bir vuruş yaptı. Topa sert gelen İtalyan futbolcu meşin yuvarlağın dibine vurarak, kaleci Vandersar'ı sola yatırıp, topu da sağa gönderdi. İtalya diğer penaltılar sonunda kupayı kaldırırken, şampiyonanın ardından hep Totti'nin penaltısı konuşuldu.

İDMANI TERKETMİŞTİ
Samsunspor'da haftanın en çok konuşDostum ismi Sercan da böyle bir gol atmak istedi. Antrenmanda Teknik Direktör Ercüment Coşkundere'yi de hiçe sayarak çalışmayı terkeden Sercan ilk 11'de çıktığı maçda 49. dakikada penaltı noktasına geldi. Karşılaşma 2-1 devam ederken bu penaltı büyük önem taşıyordu. Aynı Totti gibi penaltı kullanmak isteyen Sercan, bu atışı kaçırarak bir anlamda Samsunspor'u yakan isim oldu. Karşılaşma sonunda sahaya üzüntüyle terkeden Sercan Temizyürek'e taraftardan büyük tepki vardı.

ayrıca kenanın burnu kırılmış onsuz defansımız çok açık veriyo.kenan,murat,turgut ve veysel yok bu maçta.kazanmamız oldukça zor...

pitbul055

Alıntı yapılan: **KaR6** - 09 Mart 2009, 01:34:31
bu mac hakkında yorum yapmayacagım, dilim varmıyor.. 1 puan? bayıla bayıla.. 3 puan? mucize..

ali ihsan

Artist kızlara hava atacaktı herhalde.Nasıl penaltı attım diye.
Bu forma bunlara çok büyük geliyor ...

Rize maçına gelirsek çok zor ama 1 puan çok iyi olur...

ali ihsan

AlıntıKIRILMA NOKTASI
Kenan'ın sakatlanması ve Sercan'ın kaçırdığı penaltının kırılma noktası olduğunu söyleyen..
09 Mart 2009 / 11:02
Kenan'ın sakatlanması ve Sercan'ın kaçırdığı penaltının kırılma noktası olduğunu söyleyen Coşkundere, "Dünyada bu tür penaltı kullanan oyuncular var. Ancak Sercan çok kötü vurdu. Bu gol olsa daha farklı olabilirdi. Kenan'ın ise oyunun başında sakatlanması ve Gökhan'ı ısınmadan oyuna almamız sonuca da etki etti" dedi.

KENAN'IN SAKATLANMASI
Samsunspor Teknik Direktörü Ercüment Coşkundere, Boluspor önünde kötü oynadıklarını ve mağlubiyeti hakettiklerini söyledi. Coşkundere, "Karşılaşmaya istediğimiz gibi başlayamadık. Tam oyunumuzu oynadığımız anlarda ise defansımızın önemli oyuncularından Kenan sakatlandı. Bu oyuncunun yerine de ısınmadan Gökhan'ı oyuna aldık. Tam ısınmadan oyuna girdiği için uyum sorunu yaşadı. Zaten hemen 2. golü yedik. İkinci yarıya çok iyi başladık. Kaçırdığımız penaltı ise maçın kırılma noktası oldu" diye konuştu.

ÇOK KÖTÜ VURDU
Coşkundere, "Bizim penaltıcımız Sercan. Karşıyaka maçında Sercan çıktığı için Burhan penaltıyı kullanmıştı. Bolu önünde de Sercan sahada olduğu için topun başına o gitti. Ben artistik bir vuruş yapmasını eleştirmiyorum. Dünyada bu tür penaltı atan oyuncular var. Ancak Sercan çok kötü vurdu. Bu penaltıyı gole çevirsek ve beraberliği sağlasak durum çok daha farklı olabilirdi. Ancak başaramadık. Maçın sonraki bölümlerinde de gol ararken defansımızda açıklar verdik ve 2 gol daha yiyirek maçı 4-1 kaybettik" dedi.

FENA TAKIM DEĞİLİZ
Boluspor'un çok iyi bir takım olduğunu söyleyen Coşkundere, "Boluspor iyi bir takım. Bunu da sahaya yansıttılar. Biz de fena takım değiliz. Sadece bugün istediklerimizi yapamadık. Bizleri yağmuda desteklemeye gelen taraftarımıza teşekkür ediyor ve onlardan özür diliyoruz. Artık Boluspor maçını unutup, önümüzdeki Çaykur Rizespor maçını düşüneceğiz. Bu maçta oynayamayacak olan çok fazla eksik oyuncumuz var. Ancak bu soun değil. Oynayacak bütün oyuncularımız Samsunspor formasının ağırlığını taşıyacak düzeyde" diye konuştu.

kaptan 55

eğer sen idmanı terk eden bir oyuncunu tüm uyarılara rağmen idmana dönmüyosa o hafta ilk onbirde sahaya sürer penaltıyıda ona attırırsan takımdaki diğer ter döken oyuncularınada ihanet etmiş olursun böyle bişey yok bizim tarihimizde ercü hoca?bu demek oluyoki takımda disipsizlinlik almış başını gidiyo sercana çok ağır ceza verilmeli götü başı oynayanlarla bizim işimiz yok bu kendi öz çocuğumuz olsa bile bunlar bizi sıradanlaştırdı,basitleştirdi gereken yaptırımlar çok acil devreye sokulmalı defol g-İT sercan

kuzey55

seneye ercüment hocayla bu işin olmayacağının sinyalleri gelmeye başladı.hedef süper lig olacaksa reha kapsal gibi bir hocaya sahip olmalısın.bu kadro onda olsaydı eminim ilk 2 de olurduk.

ali ihsan

Alıntı yapılan: kuzey55 - 09 Mart 2009, 13:04:26
seneye ercüment hocayla bu işin olmayacağının sinyalleri gelmeye başladı.hedef süper lig olacaksa reha kapsal gibi bir hocaya sahip olmalısın.bu kadro onda olsaydı eminim ilk 2 de olurduk.

Bana göre bu kadro ilk 2'ye oynamaz.Fakat play off oynayabilecek kapasitemiz azda olsa vardı.Onuda kullanmayı beceremedik.
Ayrıca Ercüment Hocayla devam edilmesi gerektiğini düşünüyorum.

kuzey55

bu takımın antalya kupa maçında oynadığı futbolu da izledim.altay karşısında ilk deplasman maçındaki inancı hırsı ve güzel futbolu da izledim.isteyince yapamayacakları şey yok.tabi en önemlisi de hoca faktörü.süper lig sorumluluğunu ercüment hocanın tasıyacağına inanmıyoum.

ali ihsan

Takım çok genç buda istikrarsızlığı getiriyor.Belirli bir düzey tutturamıyoruz.Tecrübeli 2-3 isim olsa o zaman ciddi bir başarı bekleyebilirdik.Ayrıca Ercüment Hocaya çok iyi bir takım vermedik ki ciddi başarı bekleyelim.Bu takımın devre arası transfer yapamadığını unutmayın.Bazı maçlarda üst düzey performans gösterdik ama bunu sezonun geneline yayabilecek bir takım görüntüsü veremedik maalesef.

kuzey55

bu maçta çok eleştirdiğimiz veysel ve turgut yok.bakalım bunların yerine oynacak oyuncular neler yapacak.belki de sürpriz yapıp formayı kapacaklar...hakan akman,sefa,hakan koçaslan,volkan ve gökhan kolomoç ilk 11 de başlar die tahmin ediyorum bu maçta.

ali ihsan

Alıntı yapılan: kuzey55 - 09 Mart 2009, 13:28:31
bu maçta çok eleştirdiğimiz veysel ve turgut yok.bakalım bunların yerine oynacak oyuncular neler yapacak.belki de sürpriz yapıp formayı kapacaklar...hakan akman,sefa,hakan koçaslan,volkan ve gökhan kolomoç ilk 11 de başlar die tahmin ediyorum bu maçta.

İnşallah.Bu tür maçlar kendisini göstermek isteyen oyuncular için iyi bir fırsat bence.
Barış Manço'nun dediği gibi " İşte Hendek İşte Deve Ya Atlarsın Ya Düşersin"

Ertuğrul Sağlam

volkan çekiçten on gömlek üstün hırslı inatçı mücadeleyi seven Hakan Akman gibi futbolcumuz var oynatsana kerdeşim bu çocuğu

pitbul055

Alıntı yapılan: %100 samsunspor - 09 Mart 2009, 14:42:46
volkan çekiçten on gömlek üstün hırslı inatçı mücadeleyi seven Hakan Akman gibi futbolcumuz var oynatsana kerdeşim bu çocuğu

cembaba

Disiplinsizlik şu an hat safhada. Bu takım Rize' den 3 gol yer. ayrıca Sercan idmandan arkasını dönüp çıkabiliyorsa, burda da bir otorite eksikliği söz konusu. Böyle adamları bırakırsan maçtan 3 gün önce böyle gezer..

CriminaL

arkadaslar biraz gercekci olmak lazım
bu çocuklar 5 kuruş para almadan oynadılar kaç aydır.Manisayı yenen karşıyakayı yenende bu çocuklardı..Bunun karşılığında peki biz ne verdik ? hiçbirşey..
bu zamana kadar bu çocuklar kapasitelerinin üstlerinde top oynadılar ama karşılığını hiçbir zaman alamadılar..en basiti şöyle düşünelim çalışan arkadaşlar patronunuz size 6 ay boyunca 5 kuruş para vermese ne kadar çalışırsınız ? bu çocuklarda samsunsporlu olduğu için bu kadar çalıştılar ama daha fazlasını beklemekte olmaz..eğri oturup doğru konuşmak gerekiyor..
Yaptıklarını sercanın asla tasvip etmem hatta kınarım ama yiğidi öldürün hakkını verin sezarın hakkı sezara