9.Hafta | SAMSUNSPORUMUZ:3 - Trabzon:1

Başlatan yaman55, 03 Ekim 2005, 22:09:44

« önceki - sonraki »

55samsunlu55

Gelsinler bakalım, gelecekleri varsa, görecekleri de var.

degirmendereli

Alıntı yapılan: "kral55"Trabzonsporlular ve trabzon halkı...
 Öncelikle politika desteğiyle ayakta duran küçük,sosyokültürel alanda gelişmemiş,gelenek ve göreneklerde yozlaşmaya gitmiş,herzaman başkent Samsun'un gölgesinde kalmış bir şehrin ve takımın bireyleri olduğunuz için sizin için derin bir üzüntü içinde olduğumu belirtmekle yazıma başlamak isterim.
 Tabi sizin bu kin ve Samsun düşmanlığınızıda bir bakıma anlamak gerekir.Nede olsa o küçük , küçücük, miniminnacık şehrinize tıkılıp kalmışsınız ve pek fazla medeniyete ulaşamadan yaşıyorsunuz.Tabiki kültürel anlamda müthiş bir gelişme içinde olan yaşam standardı oldukça yüksek olan hertürlü sosyal etkinliğin rahatça yapıldığı bir şehir olan Samsunu kıskanacaksınız tabiki hak veriyorum bende olsam kıskanırdım.
Hava,kara,demiryolu ve deniz ulaşımı açısından müthiş bir pozisyonda bulunan,iklim açısından karadenizin yeşilini almış olan ama yağışın abartılı olmadığı ve optimum düzeyde olduğu iş imkanlarının geniş olduğu ve politika desteği olmadan gelişimini hızla sürdüren başkent Samsunda sizin trabzondan kaçıp cennete kavuşan bireylerde var tabiki.Takip ettiğimiz yazılardan nasıl bir kıskançlık içinde oldukları görülüyor.
Bakın onlara da hak veriyorum.Onlar Samsunun nasıl bir cennet mekan olduğunu gördüler ve kendi küçük trabzonlarının asla yanına yanaşamayacağı bir mekan olduğunu anladılar ve bu yüzden bermuda çırpınışı içindeler.
 Ancak biliyorsunuzki kültürel gelişme nesillere aktarılırken sizin gibi gelişimini tamamlamamış toplumlarda biraz zor oluyor.Samsuna gelip biranda bir kültürel şok yaşayan  halkınızdan bazı kimseler bu şok içinde bu büyük şehrin büyük takımı hakkında konfüze bir kişilik örneği sergileyerek ileri geri kelamlarda bulunuyorlar.
 O arkadaşların yaptığı hakkında çok güzel özdeyiş ve atasözlerimiz vardır fakat bunları anlayacağanızdan büyük şüphe duyduğum için burada yer vermek istemiyorum.
 Size tavsiyem gelin Samsuna gidin sahile bankta oturup denizi seyredin.Sonra sevgi kafeye gidin bir Samsun pidesi yeyin.O güzel havayı içinize çekin.Gidin çifliğe gezin ama adam gibi gezin.Sonra gidin stada büyük samsunspor taraftarlarını izleyin.Sonra başkentin takımını izleyin.Sonra o takım sizin takımı nasıl yeniyor onu izleyin ve uslu uslu şok dozu artmadan şehrinize dönün.
 Ha birde giderken çarşambaya da bir uğrayın.Nede olsa orayada yeşilırmak kenarına bir gezi yolu yapılıyor henüz bitmedi ama siz birde orada gezin.Ama bunu yaparken akıllı uslu olmayı ihmal etmeyin.Benden öneriler bu kadar.

keşke daha güzel cümleler kurarak, samsunspor taraftarına yakışır, düzgünce kendini ifade edip mesajını verebilseydin. düşmanına saygısı olmayanın kendisine de saygısı yoktur. bu kadar gereksiz ifadeleri bizimle paylaşman böyle bir sitede yakışık almıyor.

SAMSUNSPOR'a can-ı gönülden başarılar. önce dostluk kazansın

jean

degirmendereli arkadasim zaten dogru soyleyeni 9 koyden kovarlar trabzonu varya soylettirme vede sakin koruma onları

degirmendereli

ben trabzon'u korumam. trabzonlularla değil samsunsporlularla dostluğum var. ben sadece seviyeyi korumanız için bir kaç söz söyledim.

anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az.

ayrıca jean kardeşim yazdıklarını göndermeden önce birkaç defa okumanı isterim. gereksiz yazılarla forumu meşgul etmeyelim, tüketen değil, üreten olalım. insanlara hakaret ederek değil, görüşlerimizle üstünlük kurmalıyız.

curva55

Alıntı yapılan: "degirmendereli"insanlara hakaret ederek değil, görüşlerimizle üstünlük kurmalıyız.

bu sözüne tamamen katılıyorum.Ama samsunda ts düşmanlığı var futboldan çok şehircilikle alakalı baya bir eskiye dayanıyor.nette küfüre bende karşıyım.

degirmendereli

Alıntı yapılan: "curva55"
Alıntı yapılan: "degirmendereli"insanlara hakaret ederek değil, görüşlerimizle üstünlük kurmalıyız.

bu sözüne tamamen katılıyorum.Ama samsunda ts düşmanlığı var futboldan çok şehircilikle alakalı baya bir eskiye dayanıyor.nette küfüre bende karşıyım.

olabilir bizde de sakarya ve bursaya karşı düşmanlık var hatta ben de bursaya karşı daha çok var ama ben küfür etmiyorum

kenan

DEYIRMEN DERELI ARKADAS SENIN SECELEN NEDIR KIMSIN NERELISIN BAK KARDESIM SAMSUN SPORUN BUYUK TARAFTARI 1 SWENEIR BU MACI BEKLIYOR SEN CVIKMISSIN ONCE DOSTLUK GUZELLIK BOLE MANTALITE VARMI YA BI9Z ORAYA GITTIYIMIZDE 80 YASINDAKIKOCAKARI SICAK SU ATIYO BIZE SEN SEVIYEDEN BAHSEDIYON BEN CE SENDE TRABZONLULUK RUHU VAR GALIB A

CANIKLI MEKANSIZLAR

olabilir bizde de sakarya ve bursaya karşı düşmanlık var hatta ben de bursaya karşı daha çok var ama ben küfür etmiyorum[/quote]

degirmendereli

biz ne deplasmanlar gördük kenan. beni ordu - es-es maçında tanıştığım mertcan'a sorabilirsiniz.

degirmendereli

ayrıca bu siteyi tasarlayan emrah kardeşime de sorun bir zahmet.(merak edenler BAZIlarına)

bu arada konu dağıldı kusura bakmayın. (çoğunluğa)

Amsterdamli

Bende bu maci 4 gozle bekliyorum, ozledigimiz Samsunsporu ozelliklede bu macta gorebilecekmiyiz acaba?

Insallah tribunde ve sehirimizde renkli goruntuler sergileriz ve futbolcularimizi dahada motive ederiz. Hem takima hemde taraftarlarimiza basarilar.

curva55

uğur yapıcam maçı izlemeyecem bakalım yenersek artık hiç maç izlemem. :D

kral55

Alıntı yapılan: "degirmendereli"ben trabzon'u korumam. trabzonlularla değil samsunsporlularla dostluğum var. ben sadece seviyeyi korumanız için bir kaç söz söyledim.

anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az.

ayrıca jean kardeşim yazdıklarını göndermeden önce birkaç defa okumanı isterim. gereksiz yazılarla forumu meşgul etmeyelim, tüketen değil, üreten olalım. insanlara hakaret ederek değil, görüşlerimizle üstünlük kurmalıyız.

Sevgili arkadaşım.Sitenin seviyesinin korunmasını bize bırakmanı öneririm.Seviyeyi korumak için birçok samsunsporlu kardeşimizi forumdan ihraç etmek zorunda kaldık.Seviyeyi bundan sonrada koruyacağız merak etme.
Trabzon ve trabzonspor kelimeleri ile seviye kelimesinin birbirine yakıştığını hiç düşünmüyorum.Bunlar uyumsuz kelimeler segili arkadaşım.
Düşmanına saygı yada saygısızlıktan bahsetmişsin.Aşağıdaki alıntıyı bir oku.
Alıntıya Erdoğan Arıca afkursun dursun.

Geçen sene kimin büyük olduğunu çok iyi gösterdik Samsun Spor taraftarına, ,

öyle muhteşem bir taraftarımız vardı ki bütün stad bordo mavi şampiyon Trabzon sesleriyle inlemişti.

Bu senede inşallah maçtayım yine inletecez. Trazbonlu inatçıdır yenilgiyi kabul etmez.

Savaşacaz kazanacaz. Hiç bir zaman yıkılmadık. hiç bir güç bizi yıkamaz. yeniden şahlanacağız.

Biz Trabzon Sporluyuz alayına isyan, bu başkaldırı hiç bir zaman durmayacak

Hangi saygıdan bahsediyorsun.Birde küfürden bahsetmişsin ne kadar sevmesemde hiçbirzaman küfür kullanmam.
 Trabzon ve trabzonspor konusunda yazdıklarımın altına tekrar tekrar imza atarım.Bu yazı konusunda da eleştiriyi asla kabul etmem
 Samsun halkı ve samsunsporlu trabzona karşı artık uyanık olacak.Asla susmayacağız ve herzaman samsun düşmanı olan bu şehir ve insanlar karşısında sonuna dek ayakta durarak bu emellere izin vermeyeceğiz.
 Her zaman eleştiriye açığım ama trabzon konusunda asla.
 Geçen seneki samsundaki maçı unutamıyorum.Ağzından salyalar akan bu topluluk benim samsunuma benim halkıma nasıl ağza alınmayacak küfürler nasıl taşkınlıklar yaptılar.
 Bu arada sevgili jean,amisos,kenan elinize dilinize yüreğinize sağlık.

Fecr_55

degirmendereli evet ate$ dü$tügü yeri yakarmi$...o kadar a$agilanmak, küfürü yemek her yigidin harci degil...herkes haddine göre kendine güvenmeli, onlar ise bunu coktan a$mi$lar...bu arada insanin dü$manina nasil saygisi olur anlamadim, 'sen beni yensende yenmesende saygim var' mantigina sahip degilim, olmayacagim da...bunun adi dü$man ba$ka bir$ey degil...
bence Türkiye'de birbirine en ters dü$en takimlar Samsunspor'umuz ve Trabzon'dur...

Forvetim

değirmendereli kardeş, sen sakaryayla dost olabilir misin? evet deme, ben tam 25 yıl Adapazarında yaşamış bi SAMSUNLU olarak buna inanmam. çünkü sakarya-kocaeli muhabbetini benden iyi bilemezsin belki senin yaşın kadar Adapazarında yaşadım ben. sakarya-kocaeli maçlarına fazlasıyla gittim, tabii ki sakaryanın taraftarı değil sempatizanı olarak nede olsa ekmeğini yediğim şehirdi. Çark cd.sinde izmitlilerin ne rezillikler yaptığını (üstüne alınma)ben bilirim sen değil. Onun için böyle dostluk muhabbeti yapma lütfen. Biz trabzonla dost olamayız, olmak ta istemeyiz. onların bize neler yaptıklarını biliyor musun da yazıyosun. Eğer bize bi dost lazımsa sizin düşman olduğunuz Sakarya olabilir. Ne de olsa benim ikinci vatanım.

kenan

baksana deyırmenderelı b ıkere benım ısmım kenan deyıl eyup senın kım oldun nekadar deplasman gordun hiç umrumda deyıl sen cıkmısın trabzonlu kopeklerı kolluyon senın gordun deplasmanlarda bızo stadda yatıyoduk herkes tyerını bılsın sen cıkıyosun trabzona sovmeyın falan bız soverız ve kım engelleyecek cok merak edıyorumCANIKLI MEKANSIZLAR