PTT 1. LİG 5.HAFTA | SAMSUNSPOR'UMUZ - Boluspor

Başlatan Umut ÖZEN, 14 Eylül 2015, 10:53:14

« önceki - sonraki »

korayxyz

Tam bir şampiyon gibi oynadık. Allah utandırmasın.

jean

Ins 3 puanimizi silmezler hic sirasi degil hemende havaya girmek dogru degil daha 5 mac oynandi en kotu play off u zorlariz yine gibime geliyor

berusa55

Özat: İstediğim Takım İkinci Yarıdaki Takımdı

Samsunspor Teknik Direktörü Ümit Özat, Boluspor karşısında ilk yarıdan memnun olmadığını fakat takımın ikinci yarıda bir takım şeyleri tam yapınca gollerin peş peşe geldiğini söyledi.

PTT 1. Lig'in 5. haftasında Samsun'da oynanan Samsunspor-Boluspor maçını ev sahibi takım 3-0 kazandı. Maçın ardından Samsunspor Teknik Direktörü Ümit Özat, maçı değerlendirdi.

Kırmızı-beyazlı takımın ikinci yarı müthiş bir baskı kurduğunu belirten Ümit Özat, "Bugün ilk defa ilk yarı 4-3-3 oynadık. Aslında baskı olarak da tam istediğim gibi oldu ama öndeki oyuncularımız defans arkasına koşuları zamanında yapamadılar. Biraz da onlara ilk yarı o servisi yapacak oyuncular tabiri caize topun sibobunu aradılar. İkinci yarı müthiş bir baskı kurduk. Devre arasında oyuncularıma 60. dakikaya kadar devam ettirirlerse 60. dakikaya kadar işi çözebileceklerini söylemiştim. Nitekim yapmış olduğumuz değişiklikler de hem Murat asist yaptı, hem Ersel gol attı, hem de Ercan ön liberoda başarılı performans sergiledi. Zaman zaman 4-2-3-1'e, zaman zaman 4-3-3, zaman zaman da 4-4-2 gibi farklı dizilişlerle yer aldık. Güzel bir galibiyet oldu. İkinci yarı özellikle öne geçtikten sonra çekilmeyen, önde basmak isteyen bir takım oldu. Benim istediğim takımda ikinci yarı takımıydı. Ama bu da bitti sevinmek için 1 günümüz var. Ondan sonra önümüzdeki maç için hazırlanacağız" dedi.

"İKİNCİ YARI BİR TAKIM ŞEYLERİ TAM YAPINCA GOLLER PEŞ PEŞE GELDİ"

Ersel'e çok güvendiğini ifade eden Özat, "Ersel oyuna girdikten sonra çok kızdım. Ersel'e çok güveniyorum, iyi yerlere geleceğine inanıyorum. Ama o kaptırdığı topların hep etkisinde kaldı. Ne zamanki bir şut denedi ve o şuttan sonra kendine güveni geldi ve golünü de attı. Benim amacım Ersel'i, Alperen'i, Ercan'ı, oyuna sokmak. Daha Erdi var, Burhan var. Burhan'ı da sahaya atmak için fırsat kolluyorum. Genç bir takım oluşturmak istiyorum. İlk yarı baskılı oynamamıza rağmen 2-3 kişi eksik oynadık. İkinci yarı da tam takım oynayınca skorda kendiliğinden geldi. Zaman zaman baskıda eksik kaldık. Önde 5 metre baskı yapsak, belki 60 metre gerilemeyecektik. İkinci yarı bir takım şeyleri tam yapınca goller de peş peşe geldi" diye konuştu.

"ŞU ANDA 2.2 PUAN ORTALAMASI İLE GİDİYORUZ"

Ligde 2.2 puan ortalaması ile gittiklerini belirten Özat, "Antrenörler kafasında bir takım planlar yaparlar. Biz maç maç gitmek istiyoruz. Her maç bir sonraki maçın önemini daha çok arttırıyor. Çünkü bir sonraki maça krediniz daha da yükseliyor. Krediniz yükseldiği zaman o maçtaki rahatlığınız daha fazla oluyor. Dolayısıyla sezon başı 2 puan ortalaması demiştim ama şu anda 2.2 puan ortalaması ile gidiyoruz. Önümüzdeki 2 maçtan 4 puan alıp, milli takım arasına 15 puan ile girersek bizim için 2.2 puan ortalaması oluyor. Bu arada da kendimizi geliştirmemiz için ve genç oyuncuları kazanmamız için yapacağımız 1-2 hazırlık maçı bize katkı sağlayacaktır" şeklinde konuştu.

Kaynak

CoRaqLi55

Bana kalırsa maçın adamı oğuzhandı.Defansta çok güzel bir kaç hamleyle rakibin pozisyonlarını bozdu.

berusa55

mehmet yılmaz

Arefeyi gördük, sıra bayramda inşallah.
Önyargılı olunan iki isim de yanılttı bizi. Birisi Ümit Özat. Diğeriyse Kone. İkisi de işini en iyi şekilde yapıyor. Helal olsun. Ümit Özat bu ülkede futbolu iyi bilenlerden birisidir. Futbolculuk kariyeri çok iyidir. Bizde de uyum sağladı. Bugün maçı doğru hamlelerle o aldı.
Canberk pırlanta gibi bir çocuk, çok da severim. Devamlılığı olan bir Canberk'in neler yapabileceğini biliyoruz.Ona da maşallah.
Mustafa Sevgi'ye ayrı bir parantez açmak lazım. Tecrübeli ve lider özellikli oynuyor. Hasan Kılıç da kendini aştı, çok iyi durumda.

maviay55

böyle olur bayram hediyesi.
şen ola Samsun şen ola  :)

Furkan

Bu ligde hersene takımlar neredeyse baştan aşağı yenileniyor. Maçlar başlamadan önce kadrodaki oyuncu potansiyellerine göre herkesin favorileri oluyor ama ne hikmetse sezon içinde tutmadı tutmuyor. Göztepenin düştüğü sezon kesin çıkarlar gözüyle bakılıyordu sezon başında. Bu senede KSK için genel bir kanı vardı aynı şekilde. Çıktığımız sezon sessiz sedasız gelip çıkmıştık bu senede öyle bi intiba uyandı bende inşallah gerçekleşir.

Bu arada Ümit Özat beni yanıltmaya devam ediyor. Çok önyargıyla yaklaşanlardan biri de bendim.

orucreis

Alıntı yapılan: orucreis - 14 Eylül 2015, 10:53:55
İnşallah rahat alacağımız bir maç olur 3-0 olsun bizim olsun :)

Ya arkadaş ağzımdan bal damlıyomuşda haberim yokmuş :)

orucreis

Ümit hoca oyunu okuyabiliyor.Hamleleri doğru zamanda ve doğru kişilerle yapıyor.Şuna eminim ki erhan altın olsaydı 70. dakkaya kadar ılk 11 i bozmaz 70 de hasanla koneyi çıkarırdı.Şuan yavaştan bir hava yakalamış ve tribünleri de bu havaya sokmuş devam ediyoruz.Maşallah bu yolun sonu süper lig olur inşallah.

orucreis

Alıntı yapılan: orucreis - 14 Eylül 2015, 10:53:55
İnşallah rahat alacağımız bir maç olur 3-0 olsun bizim olsun :)

Keşke iddada skor oynasaydım :)

55.hakan

Özellikle 2.yarı şampiyon olduğumuz senenin havası vardı takımda.Korkmadan oynayan,mücadeleyi bırakmayan ve disiplinli.Allah'a şükür kazandık puan hedefinin tutması açısından önemliydi bu maç.En beğendiğim oyuncular Mehmet Çakır ve Murat oldu.Aldıkları topu en iyi şekilde değerlendirmeye çalışıyorlar.Mustafa'yı tutuktu önceki maçlara göre.Ersel ilk etapta takımın hızına adapte olamadı ama golden sonra kendine güveni geldi.Her şey iyi giderken puan silme olmaması tek duamız olacak artık.

jean

Ins boyle devam ederiz onemli olan kadro degil havaya girmek

kıbrıslı_mete

19 Eylül 2015, 12:40:09 #119 Son düzenlenme: 20 Eylül 2015, 19:57:53 kýbrýslý_mete
Ümit hoca önyargıları kırmaya devam ediyor. ancak ilk 11 tercihinde biraz problem vardı. onu da ikinci yarının başında düzeltti. bence sağ kanatta canberk ve murat ikilisi direkt başlamalı. çok iyi uyumları var. ileride kone garanti. erselin de ayakları çok iyi. m. çakır tecrübesiyle fark yaratıyor. musa aydın artık kulübeden gelmeli. taha iyileştikten sonra hasanla müthiş bir orta sahamız olacak. oğuzhanın da güveni geliyor. adana demir maçındaki şaşkınlığı dün yoktu. ancak bence en mühim noktalardan biri de duran toplar. ya arkadaş, mustafa sevgi, iyi niyetle oynuyor tamam ama bu kadar mı kötü ortalar ve paslar olur. 10 top atıyorsa 7'si isabetsiz. kahrediyor beni. ki duran toplara çok önem veririm ben. fatih ve n'diaye iyi top alsa skor yapabilir ama maalesef frikiklerin hepsini daha ilk rakip oyuncu kesiyor. hava topu mücadelesi bile olmuyor. neyse umarım bu yolun sonu şampiyonluk olacak. ben inanıyorum