Eurovision 2009

Başlatan Yalnızca BİZ, 14 Mayıs 2009, 21:26:24

« önceki - sonraki »

Sempatik Bengülü

bezgınbekır

valla hayal kırıklığı mı desek basari mi desek karar veremedim  :-\ neyse önümüzde uzun seneler var daha bu arada Norveçin parcasi bence birinci olacak kadar güzel degildi hep komsu komsuya verdi spikerin dedigi gibi oylama sistemi değişmeli bence ama iyi yanı bazi ülkelerden aldigimiz 12 puanlar azarbaycan hariç tabi onlarda vercek da artık :D

Sempatik Bengülü

ülkeler arası ilişki çok önemli

bezgınbekır

Alıntı yapılan: Sempatik Bengülü - 17 Mayıs 2009, 01:34:45
ülkeler arası ilişki çok önemli
evet ama bu sonuçta bi yarısma yani bence ülkelerin dostlukları degil eserler yarişmalı bu yonden bakınca zaten biz geride baslıyoruz kuzey avrupa ülkeleri vb. bölüm ülkeleri içinde

yaman55

sertab erener 2003 te 1.olmuştu olunca oluyo

Sempatik Bengülü

Alıntı yapılan: bezgınbekır - 17 Mayıs 2009, 01:36:36
evet ama bu sonuçta bi yarısma yani bence ülkelerin dostlukları degil eserler yarişmalı bu yonden bakınca zaten biz geride baslıyoruz kuzey avrupa ülkeleri vb. bölüm ülkeleri içinde

ama dostlukları yarışıyor şarkı yada beste değil bunu sende iyi biliyorsundur ;)

Akyol

Alıntı yapılan: yaman55 - 17 Mayıs 2009, 01:37:49
sertab erener 2003 te 1.olmuştu olunca oluyo
o dönemi hatırla yaman bu işler hep siyasi olmuş maalesef komşu komşuya 12 points bize hep nah points bu arada Şebnem Paker'in Dinle şarkısı türk ezgilerinin olduğu ve bizi anlatan yegane şarkıydı bizim bu yarışmalarda birinciliği hak ettiğimiz tek şarkımızdı ama 3. olmuştuk. Hadisenin aldığı 4.lük bence başarıdır tebrik etmek gerekir.  ;)

Clint_Eastwood

Bu kadar siyaset dönen, komşuların kayrıldğı bir başka yarışma var mı bilmiyorum dünyada... Komik bir Norveç şarkısı birinci oldu, çoğu ülkeden 0 çektik... ''Al gülüm ver gülüm'' olayına döndü yarışma... ''Türk'ün Türkten başka dostu yok'' sözü bir kez daha kanıtlandı... Bu arada Azerilere teşekkürler... Onlar da çok daha iyisini hak etmişti...

yaman55

Alıntı yapılan: AKYOL55 - 17 Mayıs 2009, 01:41:49
o dönemi hatırla yaman bu işler hep siyasi olmuş maalesef komşu komşuya 12 points bize hep nah points bu arada Şebnem Paker'in Dinle şarkısı türk ezgilerinin olduğu ve bizi anlatan yegane şarkıydı bizim bu yarışmalarda birinciliği hak ettiğimiz tek şarkımızdı ama 3. olmuştuk. Hadisenin aldığı 4.lük bence başarıdır tebrik etmek gerekir.  ;)

şebnem pakerin şarkısı süperdi ya hala dinlerim

bezgınbekır

Alıntı yapılan: Sempatik Bengülü - 17 Mayıs 2009, 01:38:50
ama dostlukları yarışıyor şarkı yada beste değil bunu sende iyi biliyorsundur ;)
biliyorum hocam ama bazi istisnalar var örnegin  Belçika, Fransa, İsviçre, İngiltere, Makedonya bunlar bize 12 puan verdi bakınca çokta dostane ilişkilerimiz yok aslında  :D

Clint_Eastwood

Alıntı yapılan: bezgınbekır - 17 Mayıs 2009, 01:43:32
biliyorum hocam ama bazi istisnalar var örnegin  Belçika, Fransa, İsviçre, İngiltere, Makedonya bunlar bize 12 puan verdi bakınca çokta dostane ilişkilerimiz yok aslında  :D

Bu ülkelerden gurbetçilerin sms desteği ile alındı o puanlar... Yoksa günahlarını vermezler.. Makedonlar hariç...

yaman55

bu arada eurovisionun en iyi şarkısı lordi- hard rock hallejuah hatırlayanız varsa çok iyi dalga geçmişlerdi bu yarışmayla sene 2005 bende oy atmıştım onlara finlandiya

Sempatik Bengülü

Alıntı yapılan: Clint_Eastwood - 17 Mayıs 2009, 01:42:37
Bu kadar siyaset dönen, komşuların kayrıldğı bir başka yarışma var mı bilmiyorum dünyada... Komik bir Norveç şarkısı birinci oldu, çoğu ülkeden 0 çektik... ''Al gülüm ver gülüm'' olayına döndü yarışma... ''Türk'ün Türkten başka dostu yok'' sözü bir kez daha kanıtlandı... Bu arada Azerilere teşekkürler... Onlar da çok daha iyisini hak etmişti...

işte benim demek istediğimde bu şarkı yada hazırladığı gösteri değilde ülkeler arası ilişkileri daha önde geliyor

Akyol

Belçika hadise'nin memleketi zaten,fransa ve isviçre de gurbetçilerimiz iyi çalışmışlar,ingiltere'nin zaten dünya umurunda değil ki  :) makedonlara bende şaşırdım

bezgınbekır

birşey daha farkettim artık doğu ezgilerinin bu tür yarişmalarda  iş yaptığını anlamış avrupalılar nerdeyse bütün sarkilarda rastalamak mümkün bu ezgilere