Yüce Türk Milleti'nin başı sağolsun

Başlatan samsunmania, 09 Ekim 2007, 00:40:28

« önceki - sonraki »

samsunmania

Dün ve bugün 15 askerimiz şehit oldu.Terör örgütü PKK yı ve ülkemizde kargaşa çıkarmayı, Türkiye'yi bölmeyi amaç edinmiş herkesi lanetliyorum. Acımız büyüktür. Bu olayı sitemiz vasıtasıyla protesto edelim.

mehmet yılmaz

samsunmania

Sevgili Samsuni
Konuyu burada da açmak istedim. Çünkü bizim resmi sitemizde de bu olay protesto edilmedi. En azından siteye girenleri daha rahat bulabilecekleri bir yer burasıdır diye düşündüm.Bu başlık çok daha fazla ziyaret ediliyor.

ÇaÇa

Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez

Şırnak'ta Küpeli Dağı Bölgesinde, Hain Pusuda Hayatını Kaybeden 13 Şehitten Biri Olan Samsunlu Piyade Komando Çavuş Seyfi Altuntaş'ın, 2 Gün Önce Ailesini Arayarak Helallik İstediği Öğrenildi.

Şırnak'ta Küpeli Dağı bölgesinde, hain pusuda hayatını kaybeden 13 şehitten biri olan Samsunlu Piyade Komando Çavuş Seyfi Altuntaş'ın, 2 gün önce ailesini arayarak helallik istediği öğrenildi.

Küpeli Dağı bölgesinde operasyon icra eden güvenlik güçleri ile teröristler arasında dün çıkan çatışmada 1 astsubay ve 12 er şehit olmuştu. Şehitler için sabah saatlerinde Şırnak 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı'nda tören düzenlendi. Tören ardından şehitler memleketlerine uğurlandı. Askeri Uçakla Samsun Çarşamba Havalimanı'na getiren Şehit Seyfi Altuntaş'ın (23) Türk bayrağına sarılı naaşı, Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Garnizon Komutan Vekili Deniz  

Kıdemli Albay İlyas Koçak, Cumhuriyet Başsavıcısı Osman Öztürk, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay İrfan Kaya, İl Emniyet Müdürü Mustafa İlhan, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, askeri ve mülki erkan ile şehidin yakınları tarafından karşılandı. Karşılama törenine şehidin babası Menteş Altuntaş, İstanbul'dan Samsun'a geldiği için törene yetişemedi. 6 yıl önce annesini kaybeden Seyfi Demirtaş'ı, diğer aile bireyleri gözyaşları içerisinde karşıladı. Ayakta durmakta zorlanan ve bir subayın desteğiyle

yeğeninin naaşını karşılayan amca Bekir Altuntaş, gözyaşı dökerek teröre lanet yağdırdı. Askeri uçağın inmesiyle şehit naaşı, askerler tarafından omuzlara alınarak cenaze aracına kondu. Vali Hasan Basri Güzeloğlu, aileye başsağlığı dilerek, şehitlik mertebesinin önemini ve gururunu vurguladı. Şehit yakınları ise Vali Güzeloğlu'na sarılarak ağladı. Şehit Altuntaş'ın amca çocukları da, uzun süre gözyaşı döktü. Askeri törenle karşılanan şehit cenazesi, Samsun Askeri Hastanesi morguna konvoy eşliğinde

götürüldü.

Şehidin Ayvacık İlçesi Yunusemre Mahallesi'ndeki evine ise ateş düştü. Şehit evinde büyük bir sessizlik hakimken, şehit yakınlarının hiç biri üzüntülerinden konuşmak istemedi. 2 kardeş olan şehidin kız kardeşi Fadime Altuntaş, üzüntüsünden kendinden geçerken, köylüler ve yakınları tarafından teselli edildi. Askerliğinin bitmesine 5 ay kala şehit olan Seyfi Altuntaş'ın yakınları, teröre lanet yağdırdı. Şehidin amcası Bekir altuntaş, terörü kınayarak, büyük acı yaşadıklarını söyledi. Şehit çavuşun, 2 gün

önce İstanbul'daki üvey annesini arayarak geri dönemeyebileceğini ilettiği ve helallik isteği öğrenildi. Şehidin helallik istemesi ise köy halkını ve yakınlarını daha da hüzne boğdu. Şehidin yakınları olayı doğrularken, köy sakinlerinden Recep Bulur, şehidin yakınlarını arayarak helallik isteğinin yakınları tarafından konuşulduğunu, köyün büyük bir yas tuttuğunu kaydetti. 6 yıl önce vefat eden Annesi Selime Aytuntaş'ın köy mezarlığında bulunan mezarının yanına yarın öğlen toprağa verilecek olan şehit

Seyfi Altuntaş'ın İstanbul ve Samsun'da iki adreste ikamet etmesi nedeniyle yakınlarının ilçeye gelmesi bekleniyor.

Bu arada, haberin duyulmasının ardından fenalaşan şehit yakınları, Ayvacık Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Garnizon Komutan Vekili Deniz Kurbay Albay İlyas Koçak ve Ayvacık Kaymakamı Metin Esen, şehit yakınlarının evlerini ziyaret ederek başsağlığı diledi.

ali ihsan

Tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum.Aynı gece Tv lerde dansöz oynatan zihniyeti ve bunca vatan evladı şehit olurken hala Abd ve Pust'tan icazet bekleyen siyasi iktidarıda buradan kınıyorum.ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ.

maviay55

ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ...

bi gün sıra banada gelecek...

işbirlikçi zihniyetleri bi kınama msjı veremeyen milletvekillerine oy veren zihniyetleri ben kınıyorum!! :!:

cuneytavar55

1993-1995 yıllarında şırnak silopide asekrlik yaptım.Şua an yaşananları 12 senedir yaşıyorum.2 TANE OĞLUM VAR VATANIMA FEDA OLSUN.
 ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ.

Sadece Samsunspor

herkesin başı sağolsun - hükümet sınırötesi operasyonu için onay verdi ama çok geççççççç artık - illa onlarca şehitmi vermemiz gerekiyordu - eğer sınırötesi operasyon olursa bizim mehmetçiğimiz bunların soyunu sopunu kurutur.

ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ

KAHROLSUN PKK

-ama bi eleştrim var bu sınırötesi operasyonu yapacağımızı açıklamak çok yanlış çünkü ******* teröristler bu haberi alıp kaçabilir :!:

bafradan55

HADİ BUSH VER ŞU İZNİMİZİ DE GİRELİM KUZEY IRAK'A BIKTIK ARTIK.
...................................................
Ama terörle mücedele kurulu uzun süre görüşmeden sonra sıcak takip kararı çıkardı. Bu memleketin haline mi ağlarsın, iktidar eksikliğiyle akan şehit kanına mı ağlarsın.

Tribün_ali

Türk milletini başı sagolsun bende şubatta askerim büyük ihtimalle bende vatan için ölmeye hazırım ama tabutumda SAMSUNSPOR formasını görmek isterim yıpkı 3 ay önce ölen rahmetli donbay arkasaşım gibi

celebi

ALİCİĞİM ALLAH GECİNDEN VERSİN SEN ÖLMEDE O NAMUZSSUZLARI ÖLDÜR KARDEŞİM :twisted:

mehmet yılmaz

Yarın saat 14:00'te Cumhuriyt Meydanında Türkiye Kamu Sen ve ona bağlı olan Türk Eğitim Sen'in organize ettiği "Şehitlere Saygı, Teröre Lanet Mitingi" var. Müsait olan arkadaşları Türk bayraklarıyla birlikte alana bekleriz.

körfez55

Alıntı yapılan: "samsuni"Yarın saat 14:00'te Cumhuriyt Meydanında Türkiye Kamu Sen ve ona bağlı olan Türk Eğitim Sen'in organize ettiği "Şehitlere Saygı, Teröre Lanet Mitingi" var. Müsait olan arkadaşları Türk bayraklarıyla birlikte alana bekleriz.

yarın oradayaız inşallah hekesi bekliyoruz..

celebi

körfez 55 sen bizim yerimize katılırsı artık pazar günü geörüşmek üzere.

mehmet yılmaz

Türk Eğitim Sen'in Basın açıklaması için Cumhuriyet Meydanındaydık

Hislerimize tercüman olan bir konuşma yapıldı. ABD'nin şerefszilki üzerine dayalı politikalarından bir kez daha bahsedildi.

Şehitlerimiz için okunan fatiha ve ardından istiklal marşımızın okunmasıyla basın açıklaması sona erdi.